Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Mamma Mia!

Premiéra: 19.10.2019 | 2:50
Překlad a české texty písní: Adam Novák. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Emil Konečný. Kostýmy: Eliška Ondráčková Lupačová. Choreografie: Hana Kratochvilová. Dirigenti: Daniel Kyzlink, Martin Procházka. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Legendární jukebox muzikál plný nesmrtelných hitů švédské skupiny ABBA. Romantický příběh se svižnou komediální zápletkou, v níž se dvacetiletá Sophie snaží v den své svatby zjistit, kdo je její otec, a proto na malebný řecký ostrůvek pozve všechny tři potenciální nápadníky z minulosti své matky...
Městské divadlo Brno
Hodnocení inscenace
Redakce
63 %
Uživatelé
65 %
65341000
Hodnocení redakce
Michal Novák 60 %
Iva Bryndová 60 %
Lukáš Dubský 70 %
Jan Pařízek 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (37)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  60 %
21.3.2020 | 1097 hodnocení
+ souhlasím
Tento muzikál jako kdyby byl sestaven podle Cimrmanovy frustrační kompozice. Komu toto dílo není dopředu známé, bude neustále něco očekávat, aby se očekávané (tím je nejspíše velká show) dostavilo vlastně v míře malé. Je to především přecukrovaný příběh, pospojovaný energizujícími nebo melodicky houpavými peckami skupiny ABBA. Dojem z návštěvy „hitu sezóny“ odvisí od obsazení daného večera (alternací je mnoho). Inscenace prohrává překladem, přepísknutou off-stage a odtažitými aranžemi. Drží ji skvělý výkon Dagmar Křížové i dalších es dámské šatny souboru, Aleny Antalové, Radky Coufalové a Pavly Vitázkové.
Iva Bryndová  60 %
22.2.2020 | 366 hodnocení
+ souhlasím
65% - Povedená výprava, dobré choreografie, strašný překlad (byť v o něco lepší úpravě než v Praze), nevyrovnaný zvuk a velmi nevyrovnané obsazení. (více v článku na blogu)
Lukáš Dubský  70 %
3.1.2020 | 971 hodnocení
+ souhlasím
65%. Není to sice zklamání, ale přece jen jsem čekal víc. Škoda, že se divadlu nepovedlo dojednat, aby se písně mohly hrát v originále. Překlad A.Nováka je ale celkem povedený. Skvělá je scéna E.Konečného zdařile navozující atmosféru řeckého ostrůvku. Vynikající Donnou je I.Vaňková, její The Winner Takes it All chytne za srdce. Zábavné jsou v rolích jejích společnic L.Bergerová a J.Gazdíková. Z potenciálních otců vyčnívá R.Jícha (Harry), V.Skála bohužel na roli Sama pěvecky nestačí a v sólových partech se viditelně trápí. Přidané sbory se v některých písních rozchází se sólovými party. (více v článku na blogu)
Jan Pařízek  60 %
28.12.2019 | 823 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál, u kterého hraje svoji roli jaké obsazení zrovna máte. Věřím, že v hlavní roli Donny jsou všechny 3 dámy skvělé, ale u dalších postav to bude již horší. Za mě vynikající I. Vaňková, velké díky za ni. Z ostatních pak potěšil hlavně R. Jícha jako Harry. Naopak dost zoufalý byl J. Florián jako Sky a též i V. Skála jako Sam. Obecně většina písní nechytne tolik jak by mohla, na čemž má svůj podíl i český překlad. Díky závěru, kde se zpívají některé písně v originále je názorně vidět ten propastný rozdíl. Ale podařila se určitě company, hromadný zpěv zní vždy velmi dobře. Také pochvala za krásnou a funkční scénu. 65%
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Ostravacka  80 %
23.9.2022 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál Mamma Mia! se mi moc líbil. Má sice pár nedostatků, ale výkony herců ve spojení s písničkami Abby dokáží vykouzlit úsměv na tváři. Vyzdvihla bych především výkony I.Vaňkové/A. Antalové a D. Křížové. Na muzikál se budu určitě vracet pravidelně :)
Daliborszydlowski  80 %
29.6.2022 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá scéna, příběh a hlavně úžasná Dagmar Křížová. Lepší než film.
Sidmax  80 %
17.3.2022 | 22 hodnocení
+ souhlasím
První návštěva v MdB a spokojenost. Člověk všeobecná rád srovnává a Mamma Miu zná snad každý. Viděl jsem i zpracování muzikálu v pražském Kongresovém centru a také se povedlo. Ze zdejšího obsazení jsem většinu jmen neznal, ale někteří mile překvapili. Vady na kráse to mělo, ne vždy to znělo na 100 %, ale ve výsledek byl takový, že jsem si ty necelé 3 hodiny opravdu užil. Dal bych poctivých 85 %.
Rejpalka  60 %
16.3.2022 | 150 hodnocení
+ souhlasím
Nic jsem nečekala a překvapivě se dobře pobavila. Ne zas tak překvapivě byla jednoznačné nejhorší Antalová jako Donna. Komediální dvojicí za mě pak skvělí Milan Němec a Jana Musilová. Petra Šimberová se na roli Sophie hodí věkově ale působí velice dětsky. Z menších rolí zaujal Libor Matouš.
DivadelniFan  90 %
12.10.2021 | 262 hodnocení
+ souhlasím
Z inscenace je cítit poctivost! Všechny složky skvěle fungují! Překlad místy zvláštní, ale člověk si zvykne. Písek na jevišti je velmi efektivní a herci toho naplno využívají. A teď právě k hercům... Antalová a Vaňková - obě srší emocemi, každá roli Donny pojala trochu jinak, ale obě naprosto fantasticky! Ideální zamilovanou dvojicí je jednoznačně Křížová a Florián - tam je úplně všechno, navíc oba disponují nádhernými hlasy. Z dalších rolí musím vyzdvihnout určitě Musilovou, Bergerovou, Jíchu, Przebindu, Skálu a Matouše.

O rok později viděno znovu a bylo to snad ještě o třídu lepší - potěšili Salvadori, Remišová a Jícha jako Sam.
Annikka  70 %
25.9.2020 | 133 hodnocení
+ souhlasím
75 %, Brněnská verze mě bavila výrazně více než pražská. Antalová je královna.
ACech  70 %
10.8.2020 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající Dagmar Křížová celé představení pozvedla minimálně o úroveň výše. Jednoduše zábavná hra, která si na nic hlubokomyslného ani nemá v úmyslu hrát. Já jsem si večer s tímto muzikálem užila.
Eliška Tobolkková  70 %
28.4.2020 | 16 hodnocení
+ souhlasím
Tento muzikál se mi velice líbil. Výkony některých účinkujících mě velmi mile překvapily a troufám si tvrdit, že tento muzikál patří k těm lepším.
Eva123  60 %
6.1.2020 | 149 hodnocení
+ souhlasím
Druhá polovina představení byla lepší než první. Z herců mě nejvíce zaujala Zuzana Skálová v roli Rosie, protože jsem dospěla k názoru, že to nemůže být nikdo jiný než Zuzana Krupicová, kterou jsem neviděla přes třicet let - z jejího návratu mám opravdu radost a doufám, že ji uvidím i v dalších inscenacích.
Ester_L  20 %
5.12.2019 | 107 hodnocení
+ souhlasím
Městské divadlo Brno a Petr Gazdík je ke světovému muzikálu jako Babica k vysoké gastronomii. Někomu omáčka z kečupu stačí, někdo očekává od muzikálu víc, protože o tom ten žánr je.
Ameli  60 %
29.11.2019 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Na toto představení jsem se moc těšila, ale jen do chvíle, než jsem zjistila, že jsou všechny písně v češtině. Přece jen to nemusí dobře dopadnout. Jsem moc ráda, že moje obavy byly zbytečné. Až na první píseň kde mě tedy český text opravdu tahal za uši to byl povedený muzikál. Krásně vyřešená scéna. Výkony herců se mi sice zdáli lehce slabší oproti tomu, na co jsem zde zvyklá, ale rozhodně ne špatné. Jsem moc ráda, že jsem Mamma Mia! viděla, ale na rozdíl od jiných titulů, které navštěvuji s radostí opakovaně, zde zůstanu u jedné reprízy.
Lskladana  90 %
19.11.2019 | 21 hodnocení
+ souhlasím
Za mě skvělé. Bála jsem se překladu písní, ale nevadily. Choreografie mě bavila, herecké výkony také výborné (např. P. Vitázková jako Tanya). Navíc propracovaná režie, což není u muzikálů často k vidění.
Johanka17  70 %
13.11.2019 | 41 hodnocení
+ souhlasím
Překvapivě mi nevadily české texty u notoricky známých písniček,naopak mně trochu rušil až "akademický" zvuk orchestru. U "písničkového" muzikálu očekávám hodně dobré pěvecké výkony (ne u všech představitelů to tak bylo), ale jinak svižné, energické - hlavně tanečním výkonům celé company není co vytknout.Pěvecky i herecky skvělé R.Coufalová a J.Musilová!Vtipní K.Pekar a D.Rymeš.Nebýt Jany Musilové a jejího okouzlujícího průjezdu s kufrem, tak jsem nepochopila funkci rušivého pískoviště.
Fedorocko  60 %
12.11.2019 | 656 hodnocení
+ souhlasím
Pražské zpracování mi sedlo více, ikdyž Alenu Antalovou jsem měl v obou verzích a byla vždy výborná, ovšem hlavně představitelka Sofie mě zde vůbec neoslovila.
Čiko  60 %
7.11.2019 | 883 hodnocení
+ souhlasím
65% Evidentně jsem měl ale dle zdejších recenzí slabší alternace. Co mě nemile překvapilo, je velmi špatné a nevýrazné aranžmá jednotlivých písní.
Layer  10 %
3.11.2019 | 57 hodnocení
+ souhlasím
Představení má jeden zásadní nedostatek. Filmová verze dokázala přesvědčit diváka, že ten banální příběh není až tak hloupý. Stalo se tak díky energii a herectví. Bohužel - tady se to nepodařilo a v kombinaci s místy velmi falešnými zpěvy a překladem písní, o kterém není třeba mluvit působí toto dílo rozpačitě, nudně a ? draze.
Skvělá Zuzana Skálová a také Dagmar Křížová! 10 % jenom díky nim.
Martin21  70 %
29.10.2019 | 421 hodnocení
+ souhlasím
Mamma Mia! jsem viděl na West End, v Bratislavě a Praze. Tomuto uvedení ubírají na kvalitě aranže ,které se mi fakt nelíbí. Upravené texty nakonec nejsou špatné. Dále hezká scéna. Company by mohla být lepší. Kostýmy normální... Viděno 2x 28/10. Je zde velmi rozhodující viděné obsazení. I. Vaňková je fajn Donna, ale tím to končí. Dále nezaujme Z. Skálová, M. Havelka nebo B. Remišová. Naopak fajn alternace jsou V. Skála, L. Bergerová, P. Šimberová či J. Musilová a především za mně NEJLEPŠÍ českou Donnou je Markéta Sedláčková, která dala roli emoce, šťávu a skvělé pěvecké provedení.
Honzy  50 %
28.10.2019 | 254 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pěkné hudební provedení i nové aranžmá,slibné pěvecké výkony,upravené texty písní,funkční scéna,světla i zvuk to nabízí uvedení megahitu MAMMA MIA! v MdB.Velkým problémem je obsazení jednotlivých rolí.Většině hercům (Remišová,Schenk,Coufalová,Sagher) přidělená role vůbec nesedí a působí i komicky.(výškový rozdíl I.Ondříčka a B.Remišové)I choreografie není zvládnuta tak, jak se patří,nemluvě o kostýmech (m.j.u pánů nepůsobí na scéně hezky vytahané a zmačkané kalhoty i saka)Bohužel ne všichni zvládli svoje role na jedničku a tak celkově působí Mamma Mia! jako ze "Zelňáku".Škoda.27.10.2019 odpol.
Brtník  90 %
23.10.2019 | 46 hodnocení
+ souhlasím
Představení mělo úžasný spád, ani chvilku nedalo divákovi oddechnout až do velkolepého finále. Barborka Remišová si roli vyloženě užívala, jednička s hvězdičkou a víc takových rolí pro ni. Jana Musilová totéž a moc jí to slušelo :-) Alena Antalová jako vždy výborná. (představení 23.10.2019)
Anah  60 %
23.10.2019 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Pro mne průměr,nějak jsem nedokázala strávit ty české texty notoricky známých písní,ale možná je to jen můj problém. Nepřesvědčily mne však ani pěvecké výkony, hlavně v první části. Vše napravilo ale finále konečně zpívané v angličtině.
Candie254  90 %
23.10.2019 | 218 hodnocení
+ souhlasím
Po dlouhé době muzikál, který mě v Mdb fakt nadchl! Jasně, že člověk o muzikálu smýšlí pozitivněji, když zná velmi dobře písně od Abby a ještě se mu líbí, ale když komplexně toto představení srovnám s pražskou verzí, tak tohle bylo tak o 1000 % živější a lépe udělané. Herecké výkony skvělé, ač mi na první pohled herci do rolí typově neseděli, tak opak byl pravdou. Naprostá spokojenost. Viděno s B. Remišovou, I. Vaňkovou, P. Vitázkovou, L. Bergerovou, M. Havelkou, A. Novotným, O. Smyslem a R. Schenkem. Hodně povedené byly i texty a taneční složka.
Davidnet  70 %
4.1.2020 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Nechci psát špatné recenze, vždy je o vkusu ale toto představení bylo velké zklamaní. Převážně představitelka Dony (pi Sedláčková - kterou mimochodem jako herečku v jiných představeních mam docela rád) - poté mladá představitelka hlavní postavy - zde bohužel nefungovalo spíše herecké provedení, našlo by se toho více. Tentokrát opravdu lituji, že jsem vzal rodinu na představení Kladně hodnotím zpěv, prostředí. Celkové aranžmá
Matko  100 %
8.12.2019 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Dobré, svižné představení, dobře hrající orchestr, výborné herecké výkony a doslova fantastická Markéta Sedláčková v roli Donny která po všech stránkách exceluje. (jistě by stálo za to vidět i její alternace Ivanu Vaňkovou a Alenu Antalovou). Mimo jiné se mi líbil i Igor Ondříček (jako Sam Carmichael) a Jana Musilová (jako Tanya). Každopádně doporučuji !!
Tatranka1  70 %
11.1.2021 | 23 hodnocení
Milovnicedivadla  50 %
29.9.2020 | 10 hodnocení
Eurotours  60 %
29.9.2020 | 45 hodnocení
Unionboy  60 %
28.9.2020 | 326 hodnocení
Snekac  70 %
28.9.2020 | 190 hodnocení
KatkaL  10 %
1.5.2020 | 11 hodnocení
Ivushka.1  60 %
19.1.2020 | 15 hodnocení
Ge.or.ge  70 %
9.1.2020 | 73 hodnocení
Oliver  60 %
30.12.2019 | 22 hodnocení
Cherry  80 %
11.12.2019 | 79 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.