Městské divadlo Brno [Hudební scéna]

Mamma Mia!

Premiéra: 19.10.2019. Překlad a české texty písní: Adam Novák. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Emil Konečný. Kostýmy: Eliška Ondráčková Lupačová. Choreografie: Hana Kratochvilová. Dirigenti: Daniel Kyzlink, Martin Procházka. Úprava a režie: Petr Gazdík.
2:50


Legendární jukebox muzikál plný nesmrtelných hitů švédské skupiny ABBA. Romantický příběh se svižnou komediální zápletkou, v níž se dvacetiletá Sophie snaží v den své svatby zjistit, kdo je její otec, a proto na malebný řecký ostrůvek pozve všechny tři potenciální nápadníky z minulosti své matky...
Volby

Hodnocení (15)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Ester_L 20 %
(zadáno: 5.12.2019, počet hodnocení: 88)
přínosný / zajímavý komentář
Městské divadlo Brno a Petr Gazdík je ke světovému muzikálu jako Babica k vysoké gastronomii. Někomu omáčka z kečupu stačí, někdo očekává od muzikálu víc, protože o tom ten žánr je.
Ameli 60 %
(zadáno: 29.11.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Na toto představení jsem se moc těšila, ale jen do chvíle, než jsem zjistila, že jsou všechny písně v češtině. Přece jen to nemusí dobře dopadnout. Jsem moc ráda, že moje obavy byly zbytečné. Až na první píseň kde mě tedy český text opravdu tahal za uši to byl povedený muzikál. Krásně vyřešená scéna. Výkony herců se mi sice zdáli lehce slabší oproti tomu, na co jsem zde zvyklá, ale rozhodně ne špatné. Jsem moc ráda, že jsem Mamma Mia! viděla, ale na rozdíl od jiných titulů, které navštěvuji s radostí opakovaně, zde zůstanu u jedné reprízy.
Lskladana 90 %
(zadáno: 19.11.2019, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Za mě skvělé. Bála jsem se překladu písní, ale nevadily. Choreografie mě bavila, herecké výkony také výborné (např. P. Vitázková jako Tanya). Navíc propracovaná režie, což není u muzikálů často k vidění.
Johanka17 70 %
(zadáno: 13.11.2019, počet hodnocení: 32)
přínosný / zajímavý komentář
Překvapivě mi nevadily české texty u notoricky známých písniček,naopak mně trochu rušil až "akademický" zvuk orchestru. U "písničkového" muzikálu očekávám hodně dobré pěvecké výkony (ne u všech představitelů to tak bylo), ale jinak svižné, energické - hlavně tanečním výkonům celé company není co vytknout.Pěvecky i herecky skvělé R.Coufalová a J.Musilová!Vtipní K.Pekar a D.Rymeš.Nebýt Jany Musilové a jejího okouzlujícího průjezdu s kufrem, tak jsem nepochopila funkci rušivého pískoviště.
Fedorocko 60 %
(zadáno: 12.11.2019, počet hodnocení: 513)
přínosný / zajímavý komentář
Pražské zpracování mi sedlo více, ikdyž Alenu Antalovou jsem měl v obou verzích a byla vždy výborná, ovšem hlavně představitelka Sofie mě zde vůbec neoslovila.
Čiko 60 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 685)
přínosný / zajímavý komentář
65% Evidentně jsem měl ale dle zdejších recenzí slabší alternace. Co mě nemile překvapilo, je velmi špatné a nevýrazné aranžmá jednotlivých písní.
Layer 10 %
(zadáno: 3.11.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Představení má jeden zásadní nedostatek. Filmová verze dokázala přesvědčit diváka, že ten banální příběh není až tak hloupý. Stalo se tak díky energii a herectví. Bohužel - tady se to nepodařilo a v kombinaci s místy velmi falešnými zpěvy a překladem písní, o kterém není třeba mluvit působí toto dílo rozpačitě, nudně a ? draze.
Skvělá Zuzana Skálová a také Dagmar Křížová! 10 % jenom díky nim.
Martin21 90 %
(zadáno: 29.10.2019, počet hodnocení: 336)
přínosný / zajímavý komentář
Mamma Mia! jsem viděl na West End, v Bratislavě a Praze. Tomuto uvedení ubírají na kvalitě aranže ,které se mi fakt nelíbí. Upravené texty nakonec nejsou špatné. Dále hezká scéna. Company by mohla být lepší. Kostýmy normální... Viděno 2x 28/10. Je zde velmi rozhodující viděné obsazení. I. Vaňková je fajn Donna, ale tím to končí. Dále nezaujme Z. Skálová, M. Havelka nebo B. Remišová. Naopak fajn alternace jsou V. Skála, L. Bergerová, P. Šimberová či J. Musilová a především za mně NEJLEPŠÍ českou Donnou je Markéta Sedláčková, která dala roli emoce, šťávu a skvělé pěvecké provedení.
Podivin 50 %
(zadáno: 28.10.2019, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé a nové nastudování hudební složky slavného muzikálu dirigentem M.Procházkou a hezká scéna E.Konečného.Taky světelná režie D.Kachlíře. Vylepšený překlad A.Nováka.To lze pochválit na současné podobě,kterou uvádí hudební scéna MdB.Nepovedená je choreografie,což ještě podtrhává nadváha některých členek i členů company.Nesedla mi dnešní alternace. Sophie B.Remišové a Sky R.Schenka nebyla šťastná volba.I osvědčeným hvězdám (M.Sedláčková,R.Coufalová,J.Musilová,I.Ondříček,R.Jícha) jakoby jejich role neseděly.Třeba jiné alternace se povedly.
V MdB jsem viděl už lepší kusy.Repríza 27.10.19 odpol
Honzy 50 %
(zadáno: 28.10.2019, počet hodnocení: 199)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pěkné hudební provedení i nové aranžmá,slibné pěvecké výkony,upravené texty písní,funkční scéna,světla i zvuk to nabízí uvedení megahitu MAMMA MIA! V HDB.Velkým problémem je obsazení jednotlivých rolí.Většině hercům (Remišová,Schenk,Coufalová,Sagher) přidělená role vůbec nesedí a působí i komicky.(výškový rozdíl I.Ondříčka a B.Remišové)I choreografie není zvládnuta tak, jak se patří,nemluvě o kostýmech (m.j.u pánů nepůsobí na scéně hezky vytahané a zmačkané kalhoty i saka)Bohužel ne všichni zvládli svoje role na jedničku a tak celkově působí Mamma Mia! jako ze "Zelňáku".Škoda.27.10.2019 odpol.
Brtník 90 %
(zadáno: 23.10.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Představení mělo úžasný spád, ani chvilku nedalo divákovi oddechnout až do velkolepého finále. Barborka Remišová si roli vyloženě užívala, jednička s hvězdičkou a víc takových rolí pro ni. Jana Musilová totéž a moc jí to slušelo :-) Alena Antalová jako vždy výborná. (představení 23.10.2019)
Anah 60 %
(zadáno: 23.10.2019, počet hodnocení: 177)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne průměr,nějak jsem nedokázala strávit ty české texty notoricky známých písní,ale možná je to jen můj problém. Nepřesvědčily mne však ani pěvecké výkony, hlavně v první části. Vše napravilo ale finále konečně zpívané v angličtině.
Candie254 100 %
(zadáno: 23.10.2019, počet hodnocení: 200)
přínosný / zajímavý komentář
Po dlouhé době muzikál, který mě v Mdb fakt nadchl! Jasně, že člověk o muzikálu smýšlí pozitivněji, když zná velmi dobře písně od Abby a ještě se mu líbí, ale když komplexně toto představení srovnám s pražskou verzí, tak tohle bylo tak o 1000 % živější a lépe udělané. Herecké výkony skvělé, ač mi na první pohled herci do rolí typově neseděli, tak opak byl pravdou. Naprostá spokojenost. Viděno s B. Remišovou, I. Vaňkovou, P. Vitázkovou, L. Bergerovou, M. Havelkou, A. Novotným, O. Smyslem a R. Schenkem. Hodně povedené byly i texty a taneční složka.
Matko 100 %
(zadáno: 8.12.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Dobré, svižné představení, dobře hrající orchestr, výborné herecké výkony a doslova fantastická Markéta Sedláčková v roli Donny která po všech stránkách exceluje. (jistě by stálo za to vidět i její alternace Ivanu Vaňkovou a Alenu Antalovou). Mimo jiné se mi líbil i Igor Ondříček (jako Sam Carmichael) a Jana Musilová (jako Tanya). Každopádně doporučuji !!
Luborek1 100 %
(zadáno: 29.10.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
26.10. představení bylo super vč. hereckého obsazení. Alenka Antalová jako vždy za 1*,i k výkonu ostatních umělců není co vytknout.
Scéna famózní.
Mohu porovnávat nastudování Praha- Brno, Brňáci mají vtipné dialogy, prostě muzikál stojí za shlédnutí.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.