Městské divadlo Zlín

divadlo s bezbariérovým přístupem - obvykle nutná asistence personálu nebo doprovodu online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
06.06. (So) 19:30 Sluha dvou pánů
09.06. (Út) 19:30 Sluha dvou pánů
12.06. (Pá) 19:30 Testosteron
14.06. (Ne) 17:00 Splašené nůžky
15.06. (Po) 19:30 Boss Babiš
Nejbližší představení:
06.06. (So) 19:30
Sluha dvou pánů
09.06. (Út) 19:30
Sluha dvou pánů
12.06. (Pá) 19:30
Testosteron
14.06. (Ne) 17:00
Splašené nůžky
15.06. (Po) 19:30
Boss Babiš
Adresa: třída T. Bati 4091/32, Zlín [zobrazit na mapě]
[t-bus 2-4-9, bus 33-34-35-36 Dlouhá / bus 31 Divadlo]
Pokladna: po-pá 11-18 (a jednu hodinu před představením)
plán hlediště
Předprodej: obvykle od první středy v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Poprask na laguně - Carlo Goldoni (září)
Poslední ze žhavých milenců - Neil Simon (září)
O Palečkovi - Jiří Jelínek (prosinec)
Ceny vstupenek:
290-220 Kč (činohra)
330-260 Kč (muzikál)
280-200 Kč (Studio Z)
200 Kč (Dílna)
90 Kč (představení pro děti)
ředitel:
Petr Michálek
umělecké vedení:
Patrik Lančarič

Přání, pochvaly, stížnosti... (7)


Z tiskových zpráv (21)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Předplatné: sezonní - variabilní nabídky pevných řad i volného předplatného se slevou cca 25 % (předplatné na další sezonu je obvykle v prodeji v červnu); sezonní - volné v cenách 760 / 840 / 1250 Kč s kreditem 4 / 6 / 10 vstupenek.

ARCHIV INSCENACÍ - velký sál

Zpět na aktuální inscenace

Povídky z jedné a druhé kapsy - Karel Čapek, Vladislav Kracík
Premiéra: 30.9.2018. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Adéla Szturcová. Hudba: Martin Peřina. Režie: Vladislav Kracík.
Společný projekt Městského divadla Zlín a ZUŠ Zlínského kraje.
Poslední uvedení: květen 2019.
Jevištní podoba hravých kapesních detektivek Karla Čapka. Šest zločinů: zločin z vášně, zločin z povinnosti, zločin olympijský, zločin z lásky, zločin ve verších a zločin divadelní...
Zamilovaný Shakespeare - Marc Norman, Tom Stoppard, Lee Hall
Premiéra: 28.4.2018. Překlad: Jitka Sloupová. Dramaturgie: Jana Kafková, Katarína Koišová. Scéna: Tom Ciller. Kostýmy: Lenka Kadlečíková. Hudba: Paddy Cunneen, Mario Buzzi. Pohybová spolupráce: Stanislava Vlčeková, Petr Nůsek. Režie: Jakub Nvota.
Poslední uvedení: květen 2019.
Jevištní adaptace oscarového filmu. V zákulisí alžbětinského divadla. V labyrintu peněz, vášní a múz, kam ženská noha nesmí vkročit potkává mladý dramatik Will svou krásnou Violu. Okouzlen, zasažen a pln inspirace začíná psát novou hru! Co na to Shakespeare? Hozenou rukavici přijímá a překládá obyčejný, přízemní jazyk do zlatých veršů lásky. Prožívá a píše první milostnou tragédii všech dob – „Romea a Julii“...
Trójanky (Trojánky, Hekabé, Andromaché) - Eurípidés
Premiéra: 10.3.2018. Překlad: Rudolf Mertlík & Eva Stehlíková (Trojánky), Jiří Klier & Helena Kurzová (Hekabé), Jaroslav Král (Andromaché). Úprava: Jan Antonín Pitínský, Vladimír Fekar. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Milan Nytra. Kostýmy: Jana Preková. Hudba: Mario Buzzi. Pohybová spolupráce: Hana Geržová, Juraj Marušic. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Volná trilogie antických tragédií, v níž se spojují kruté, niterné i bolestné příběhy „barbarských“ Trójanek, jejichž životy převrátila naruby trojská válka a následný střet s „civilizovanými“ Řeky. Dvě kultury se střetly, jedna dobyla město, ale skutečného vítěze není. Trójské ženy odchází k řeckým mužům do zajetí. Kolik bolesti je čeká? Kolik neporozumění? Kolik ztrát těch nejbližších? Budou se mstít, nebo pokorně přijmou svůj osud? Nebo budou urputně bojovat za život svých dětí? Najdou u některých Řeků pochopení...?
Drahá legrace - Francis Veber
Premiéra: 17.2.2018. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Katarína Koišová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Kateřina Höferová. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Patrik Lančarič.
Poslední uvedení: květen 2019.
Situační komedie s legendární autorovou postavou Francoise Pignona, nejzoufalejšího ze všech zoufalců. Pignon je dva roky nezaměstnaný, na bankovním účtu ani cent. Je nikdo a nikoho nezajímá. A co s takovým životem? Jak z této naprosto zoufalé situace? Jak přijmout ostatní, aby pro ně začal opět existovat? Roztáčí tedy kola svého osudu v duchu svého nového životního hesla „důležité není mít peníze, ale aby si lidi mysleli, že je máte“. Protože jakmile jde o peníze, lidi ukážou svou pravou tvář. Ale někoho to může přijít velmi draho...
Zvlčení (Prolnutí) - Antonín Bajaja, Dodo Gombár
Premiéra: 16.12.2017. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Eva Jiřikovská, Jozef Ruszelák. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudba: Richard Dvořák. Pohybová spolupráce: Linda Fernandez Saez. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: červen 2018.
Divadelní adaptace oceňovaného románu zlínského spisovatele. Magický příběh dvou společenství, která se v sobě navzájem zrcadlí. Smrt hajného Butory svede dohromady celou jeho rodinu. Na hájenku uprostřed moravské části Bílých Karpat přijíždí i její pražská část a společně s moravskou větví této lidské smečky k sobě znovu hledají cestu. Přibližně ve stejnou dobu přichází do revíru zemřelého hajného i vlčí smečka, která se zde usadila poté, co ji lovci vyhnali z jejího původního domova na Slovensku. Obě rodiny / smečky, lidská i vlčí, žijí vedle sebe, až se nakonec osudově protnou...
Tučňáci na arše - Ulrich Hub
Premiéra: 12.11.2017. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Juliána Kvíčalová. Kostýmy: Kateřina Hoferová. Hudba: Robin Schenk. Pohybová spolupráce: Ondřej Jiráček. Režie: Tereza Říhová.
Poslední uvedení: červen 2019.
Příběh o třech srandovních tučňácích a jedné moc upracované holubici je plný humoru i laskavého poučení. Lidé i zvířata dost zlobili, pořád samé hádky a nevděk. A tak se Pánbůh naštval a seslal na ně potopu. Noe se to rozhodl zachránit a přizval na svou archu všechna zvířata, od každého druhu po dvou kusech. A pozval i tučňáky. S těmi to však nikdy není lehké, ti zlobit jen tak nepřestanou, ale zato budou vždycky příkladnými kamarády...
Idiot - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Kateřina Menclerová
Premiéra: 23.9.2017. Překlad románu: Tereza Silbernáglová. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Lucie Labajová. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Zdeněk Král. Choreografie: Hana Achilles. Režie: Alexandr Minajev.
Poslední uvedení: květen 2018.
Adaptace slavného románu jednoho z největších spisovatelů všech dob, křehký příběh o zákrutách lidské duše plný dramatických zvratů a živoucích postav. Když se kníže Myškin po letech psychiatrické léčby vrací do Petrohradu, mají ho všichni za obyčejného idiota. Vzápětí ale začne být jasné, že doopravdy není nemocný Myškin, ale společnost. Chtivost, bezcitnost a vypočítavost se staly normou. Zdá se, že tenhle zdánlivě neohrožený svět spěje ke svému konci a nikdo nemá lék. Možná se ale skrývá v srdci jednoho nezištného a láskyplného muže, kterému se ještě před chvílí smáli...
Ovčáček miláček - Petr Michálek & kol.
Premiéra: 31.8.2017. Dramaturgie: Petr Michálek. Výprava: Zdeněk Nedorost. Režie: Petr Michálek & kol.
Poslední uvedení: leden 2018.
Pokračování nekorektního politického kabaretu, jehož ústřední postavou je tiskový mluvčí současného prezidenta České republiky.
Blbec k večeři - Francis Veber
Premiéra: 25.2.2017. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudba: DJ Nefron. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Známá hra, která patří k vrcholům bulvární francouzské komedie. Pierre a jeho přátelé si zvou jako speciální hosty na večeři jedince, kteří mají poněkud kuriózní zájmy a rádi o nich hodně mluví. Jsou pro ně pravidelným kýženým zdrojem zábavy. Jednou má být oním obveselujícím „blbcem“ Francois Pignon. Přichází do Pierrova bytu, ale zastihuje jej právě ve chvíli, kdy ho trápí zablokovaná záda a navíc dostane neblahý vzkaz od manželky, že od něj odchází. Ve společnosti Pignona začíná Pierrovi skutečně originální večer, během kterého se ledacos přihodí a role „blbců“ se postupně povážlivě prohazují...
Já, Baťa - Peter Pavlac
Premiéra: 14.1.2017. Překlad a dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Richard Dvořák. Režie: Patrik Lančarič.
Poslední uvedení: březen 2018.
Druhý díl baťovské trilogie o dynastii Baťů, věnovaný nejednoznačné osobnosti Jana Antonína Bati (J.A. – Já), v jehož životě nebyla nouze o dramatické a konfliktní situace. Mnohé z nich nejsou jen zlomovými okamžiky jeho osobního životního příběhu a příběhu celé baťovské dynastie, ale také příběhem českého národa. Proč exilovou vládu podporoval vždy jen tajně a proč nebo co stálo za jeho nezměrnou, až mesianistickou touhou vytvářet i díky podnikání lepší civilizaci, která ho přivedla k budování úplně nových měst v Brazílii...?
Tartuffe - Molière
Premiéra: 10.12.2016. Překlad: Vladimír Mikeš. Úprava: Vladimír Fekar, Pavel Khek. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Režie: Pavel Khek.
Poslední uvedení: říjen 2017.
Slavná a kdysi skandální ostře satirická komedie o umění slovní manipulace, o schopnosti nasadit si masku svatého, příkladného muže v situacích, kdy je to potřeba. Tartuffe, umělec ve šmejdovství, jenž dokáže totálně oblbnout, umělec v nasazování líbezné masky. Falešný spasitel našich životů. Sladká reklama, která vás ukecá a které nelze odolat....
Past na myši - Agatha Christie  (2:45)
Premiéra: 15.10.2016. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Veronika Watzková. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Lukáš Kopecký.
Poslední uvedení: duben 2018.
Slavná detektivní hra se skvěle vybudovanou zápletkou a kultivovaným humorem. Majitelé nově otevřeného penzionu netrpělivě čekají na své první hosty a s obavami vyhlížejí do houstnoucí chumelenice. Příjezdová cesta už je pod sněhovou záplavou téměř neprůjezdná, když dorazí šestý a nikým neočekávaný host se šokující zprávou: všichni přítomní jsou v ohrožení života. Jenže telefonní spojení někdo přestřihl a dům už zcela zavalil sníh. Není úniku a a vrah už je možná vevnitř...
Srpen v zemi indiánů - Tracy Letts
Premiéra: 17.9.2016. Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: David Rotter. Režie: Petr Štindl.
Poslední uvedení: duben 2017.
Jedno z nejoceňovanějších současných dramat. Rodinu po letech svede dohromady překvapivá zpráva, že se ztratil otec. Rodinná traumata, odpuštění, vzájemná starostlivost i nepochopení, zklamané lásky i víra v lepší budoucnost – to všechno utváří rodinný život (nejen) v americké prérii...
Bio Ráj - Jozef Krasula, Vladimír Fekar
Premiéra: 9.4.2016. Podle stejnojmenného filmu Giuseppe Tornatoreho. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: František Lipták. Kostýmy: Ján Kocman. Režie: Jozef Krasula.
Poslední uvedení: březen 2017.
Divadelní adaptace slavného oscarového filmu. Veselý, ale i křehce sentimentálníči půvabně nostalgický příběh, v němž se hraje o tom, zda je láska více než naplnění osobního talentu navzdory tomu, že přetrháme vazby s nejbližšími a se svými kořeny. Promítač Fredy je už takřka inventářem kina. Jednoho dne k němu do kabiny začne dolézat malý zvídavý klučina. Ten se nechá atmosférou v promítací kabině pohltit natolik, že se mu kino nakonec stane druhým domovem. A promítač Fredy tak trochu druhým otcem...
INRI - Hana Mikolášková
Premiéra: 20.2.2016. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Lucie Labajová. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudba: Mario Buzzi. Choreografie: David Strnad. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: duben 2017.
„Divadelní evangelium tady a teď.“ Je to více než dva tisíce let, co přišel na svět mezi vlastní, ale jeho vlastní ho nepoznali. Ale upřímně – bylo by to dnes jiné? Zanechal nám po sobě své myšlenky. Jenže co se stalo s těmi evangelii, které se do Nového zákona nevešly? Co takové evangelium podle Jidáše? Nebo podle Máří Magdaleny? Nebo podle Tomáše, kterému všichni přezdívají Nevěřící? Ježíš byl zde na zemi taky jenom člověk. A vůbec – Bůh ví, jak to tehdy vlastně bylo. Možná už jste ten starý příběh z Bible slyšeli stokrát a možná jej uslyšíte poprvé. Ale stojí za to si ho poslechnout...
Revizor - Nikolaj Vasiljevič Gogol
Premiéra: 12.12.2015. Překlad: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Úprava a režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: květen 2016.
Slavná Gogolova komedie. Geniální společenská satira, která i dnes přináší hrozivý i směšný obraz. Úplatky, pokrytectví, strach z mocných. Ti, kdo jsou u moci, se strachují o svá křesla. Ti, kdo jsou pod nimi, jim pochlebují a pokukují po jejich vyhřátých místech. Stále ohýbáme páteře a bojíme se, že budeme odhaleni... „Do města přijel revizor. No to nám ještě chybělo!“
Charleyova teta - Jevan Brandon-Thomas
Premiéra: 21.11.2015. Překlad: Jiří Záviš. Dramaturgie: Jana Kafková. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: květen 2017.
Slavná převleková komedie. Dva oxfordští studenti, Charles a Jack chtějí pozvat své dívky do kolejního bytu na důležitou schůzku a oběd spojený s žádostí o ruku. Aby se záležitost mohla uskutečnit, je při tom žádoucí přítomnost vážené osoby. Tou se má stát milionářská Charleyova teta, která má zrovna přijet z Brazílie. Čas kvapí a teta stále nikde. Je nutné, aby dívkám tetu někdo sehrál. V časové nouzi se této role ujme spolužák Babberley...
Kráska z Leenane - Martin McDonagh  (2:20)
Premiéra: 31.10.2015. Překlad: Lenka Kapsová. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Jan Štěpánek. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Markéta Kalužíková. Režie: Konrád Popel.
Poslední uvedení: duben 2016.
Krásně neněžná tragikomedie, ve které se mísí komické a tragické, melodrama i horor, kruté i černé s osvobozujícím humorem. Mistrně napsaná hra o touze vyprostit se ze stereotypního a jednotvárného života, o touze po lásce. Čtyřicetiletá Maureen žije se svou despotickou sedmdesátiletou matkou Mag. Jejich vztah je napjatý, plný podrazů, her a směšných i děsivých naschválů. Když vstoupí na scénu Maureenin dávný přítel Pat, vztahy mezi ženami se ještě vyostří...
Prodaná nevěsta - Karel Sabina, Bedřich Smetana  (2:15)
Premiéra: 10.10.2015. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jan Hubínek. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hudební spolupráce: Mario Buzzi, Josef Ručka, Jozef Surovík. Choreografie: Jiří Bilbo Reidinger. Dirigent: Jozef Surovík. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Poslední uvedení: leden 2017.
Nejhranější česká komická opera tak trochu jinak. Příběh Jeníka, Mařenky, Vaška, rafinovaného dohazovače Kecala a dalších postav v invenčním komorním hudebním aranžmá.
Plaváček - Karel Jaromír Erben, Šimon Peták  (1:30)
Premiéra: 20.9.2015. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Jana Jaracová. Hudba: Martin Krajíček. Režie: Zuzana Patráková.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Nové zpracování klasické pohádky. Jeden velmi pošetilý král měl všechno, ale chtěl víc a víc. Chtěl něco, co nikdo nemá, místo toho však přišel o rozum. Rozkázal svému šaškovi, aby utopil malého uhlířského synka – bál se, že ho za pár let sesadí z trůnu. Šašci jsou ale chytřejší než králové, a tak byl chlapec ušetřen. Plavil se po vodě a...
Malované na skle - libreto: Ernest Bryll; hudba: Katarzyna Gärtner  (2:30)
Premiéra: 25.4.2015. Překlad: Jaromír Nohavica. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudební spolupráce: Josef Fojta. Choreografie: Ladislava Košíková. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: říjen 2019.
Polský zbojnický muzikál, poetický i syrový, lidový i rockový. Příběh o nejznámějším slovenském hrdinovi, o mužích s valaškami proklatě nízko u pasu, o ženách milujících i zrádných, o lásce, svobodě a nesmrtelné smrti.
Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete - William Shakespeare
Premiéra: 28.2.2015. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Tom Ciller. Kostýmy: Hana Knotková. Režie: Jakub Nvota.
Poslední uvedení: červen 2015.
Slavná Shakespearova komedie plná bloudění, tragikomických nedorozumění a záměn postav, které zde svádí krkolomný, neúspěšný, směšný i šťavnatý boj o lásku. Když v této hře někdo někoho miluje, nemůže si být tak úplně jist, koho vlastně miluje. A také si nemůže být jistý, kdo je kdo...
Baťa Tomáš, živý - Dodo Gombár  (2:50)
Premiéra: 13.12.2014. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Hana Knotková, Lucie Labajová. Hudba: David Rotter. Pohybová spolupráce: Linda Fernandez Saez. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: květen 2016.
Původní hra na stále citlivé, horké a živé téma prvního baťovského období, v němž došlo k zásadní proměně města Zlín a také lidí v něm. Tomáš Baťa a muži kolem něj. Fenomén Baťa, jeho kořeny, zrod, vzmach, rozmach. Jak se nadchnout společnou vizí? Jak ji prosadit? Co ji komplikuje? Téma, které dráždí k novému pojmenování...
Dokonalá svatba - Robin Hawdon  (2:00)
Premiéra: 29.11.2014. Překlad: Jan Šotkovský. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Hana Knotková. Hudba: Filip Tailor. Režie: Michaela Doleželová, Roman Vencl.
Poslední uvedení: duben 2018.
Situační komedie o tom, že pravá láska nakonec zvítězí, akorát se musí zjistit, která to je. Ženich Bill minulý večer zapíjel svobodu s kamarády v hotelu. Ráno se probouzí v úplně jiném svatebním apartmá a navíc ještě vedle úplně jiné dívky. Není čas vzpomínat, co se stalo minulou noc, protože na dveře už klepe Billův svědek a chvíli poté i nevěsta. Svět kolem Billa se mění v tobogán a nabírá nezastavitelnou rychlost...
Cesta do pravěku - Karel Zeman  (0:50x)
Premiéra: 2.11.2014. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Erika Čičmanová. Hudba: Tomáš David. Režie: Jiří Jelínek.
Poslední uvedení: červen 2017.
Dobrodružný příběh podle slavného filmu Karla Zemana o partě kluků, kteří se ocitli mezi pravěkými zvířaty.
Evžen Oněgin - Alexandr Sergejevič Puškin, Kateřina Menclerová
Premiéra: 11.10.2014. Překlad románu: Milan Dvořák. Dramaturgie: Jana Kafková, Kateřina Menclerová. Scéna: Svatopluk Sládeček. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Jiří Najvar. Úprava a režie: Juraj Augustín.
Poslední uvedení: červen 2015.
Adaptace klasického románu. Drama marnosti a tužeb, které nelze naplnit. Jaké to je, ocitnout se uprostřed romantického příběhu, a nic přitom necítit? „Svatby, pohřby, večírky, ženské a pořád nějaké přípitky – jaký to má smysl? Na co že to vlastně připíjíme? Ona mě miluje. A já? Možná toho vůbec nejsem schopen? Je se mnou něco špatně? Co musí přijít, aby to se mnou něco udělalo...?“
Agent František ve službách Sherlocka Holmese - Hugo Vavrečka, Peter Pavlac  (2:30)
Premiéra: 13.9.2014. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Režie: Patrik Lančarič.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Divadelní přepis satirické novely, podle níž vznikl film s Vlastou Burianem v hlavní dvojroli. Jednoho dne za Františkem Lelíčkem přijde Sherlock Holmes. S nabídkou, o které se mu ani nesnilo. A malý český (moravský) občan se ze dne na den ocitne v kolotoči politiky a diplomacie. Ale... riskuje... vlastní život. Stojí to vůbec za to? Známá látka se stává příležitostí pohrát si s původním příběhem současně, aktuálně, tak trochu ve stylu moderního Sherlocka Holmese.
My Fair Lady - libreto: Frederick Loewe; hudba: Alan Jay Lerner  (3:10)
Premiéra: 26.4.2014. Podle hry George Bernarda Shawa „Pygmalion“. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Choreografie: Rastislav Letenaj. Režie: Zdeněk Dušek.
Poslední uvedení: říjen 2015.
Slavná muzikálová komedie. Dokáže zarputilý profesor fonetiky Henry Higgins z ženského úkazu, jímž je svérázná a nezkrotitelná květinářka Líza Doolitlová, přetvořit tento neotesaný kámen, jenž se svou mluvou, vystupováním a chováním stane zářícím květem ve vyšší společnosti? Vyhraje tak sázku, kterou uzavřel s přítelem, plukovníkem ve výslužbě Pickeringem...?
Žítkovské bohyně - Kateřina Tučková, Dodo Gombár  (3:40)
Premiéra: 1.3.2014. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Eva Jiřikovská. Hudba: David Rotter. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: listopad 2017.
Dramatizace románu o ženách z osobitého prostředí Moravských Kopanic, které jsou co nejtěstěji spjaty s přírodou a pozoruhodnou magií, co má své kořeny v hlubokém dávnověku. Do odhalování minulosti žen, kterým se říkalo Bohyně, žen schopných léčit, ale i uřknout a proklít, se vrhá s největší posedlostí neteř jedné z nich...
Hrabě Monte Carlo - Michaela Doleželová, Roman Vencl
Premiéra: 7.12.2013. Dramaturgie: Michaela Doleželová, Jana Kafková. Výprava: Hana Knotková. Režie: Jakub Nvota.
Poslední uvedení: únor 2015.
Původní „dost riskantní“ komedie. Léto začíná a město hazardu se probouzí k životu. Sjíždí se sem lidé z celého světa, aby zde pokoušeli štěstí a roztočili svoje peníze. Avšak i město neřesti má svou odvrácenou tvář. Majitelka nenápadné kavárny na malém zapadlém náměstíčku zapříčiní, že na jinak nudném předměstí bude mnohem více ruchu a napětí, než ve všech kasinech Monte Carla dohromady...
Největší z Pierotů - František Kožík, Petr Michálek
Premiéra: 12.10.2013. Dramaturgie: Jana Kafková. Výprava: Jan Štěpánek. Hudba: Zdeněk Král. Úprava a režie: Zoja Mikotová.
Poslední uvedení: červen 2014.
Příběh inspirovaný osudy Jeana-Gasparda Deburaua, slavného rodáka z Kolína s francouzskými i českými geny v krvi, který svým hereckým uměním dobyl Paříž. V roli pierota uměl říci vše, ač nikdy nepromluvil. Pod maskou se skrýval člověk citlivý, s duší pohnutou, s touhou po lásce, smích a slzy v jedné osobě...
O pejskovi a kočičce - Josef Čapek, Zoja Mikotová
Premiéra: 15.9.2013. Dramaturgie: Jana Kafková. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Jaroslav Šťastný. Režie: Zoja Mikotová.
Poslední uvedení: rok 2015.
Půvabné jevištní zpracování oblíbené dětské knížky o hravých a zábavných příhodách pejska, kočičky i dalších známých hrdinů.
Divotvorný hrnec - libreto: Edgar Yip Harburg, Fred Saidy; hudba: Burton Lane
Premiéra: 16.6.2013. Překlad a úprava: Jiří Voskovec, Jan Werich. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudební spolupráce: Josef Fojta. Choreografie: Jan Bursa, Aneta Michalčíková. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: prosinec 2014.
Nesmrtelný muzikálový pohádkový příběh v úpravě Jiřího Voskovce a Jana Wericha o divotvorném hrnci plném zlata, který plní tři přání...
O myších a lidech - John Steinbeck
Premiéra: 20.4.2013. Překlad: Ota Ornest. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Václav Špale. Kostýmy: Alice Novotná. Hudební spolupráce: Zdeněk Kluka. Úprava a režie: Ivo Krobot.
Poslední uvedení: březen 2014.
Jevištní úprava nesmrtelné novely o iluzích a nesplněných snech. Příběh přátelství Lennieho a George, kteří uprostřed nelítostného světa sní svůj sen o šťastné budoucnosti....
Palubní deník Hanzelky a Zikmunda - Vladimír Fekar
Premiéra: 2.3.2013. Podle námětu Jitky Taussikové a životních osudů Jiřího Hanzelky, Miroslava Zikmunda a dalších. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudba: Petr Hromádka a citace. Úprava a režie: Petr Štindl.
Poslední uvedení: únor 2014.
Příběh slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky poprvé na jevišti. Vstříc dobrodružství, napříč světadíly, navzdory počasí i režimu. Na cestě kolem zeměkoule, na cestě životem. Há a Zet jako jedna značka. Život dvou parťáků srostlých do sebe. V mládí i ve zralém věku...
O človíčkovi - Zdenka Teisingerová, Pavel Teisinger, Hana Mikolášková
Premiéra: 20.1.2013. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudba: Čankišou. Texty písní: Jana Kafková. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: listopad 2014.
Pra-pohádka pro nejmenší. Divadelní podoba příhod prvního Človíčka. Neměl to ze začátku vůbec jednoduché. Neměl drápy ani ostré zuby, ale protože byl chytrý a statečný, brzy přišel na to, jak v pravěku mezi dravou havětí přežít a jak si najít kamarády, se kterými mu bude veselo. Vyzrál na šavlozubého tygra, našel si věrného čtyřnohého přítele a pro svou milovanou zapálil první táborák a ustlal první postel...
Řek Zorba - libreto: Joseph Stein; hudba: John Kander; texty písní: Fred Ebb  (2:45)
Premiéra: 8.12.2012. Podle stejnojmenného románu Nikose Kazantzakise. Překlad: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Zuzana Přidalová. Hudební spolupráce: Richard Dvořák. Choreografie: David Strnad. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: září 2014.
Světoznámý muzikál plný rozpáleného řeckého slunce a lidskosti. Zorba je prostý venkovan. Ale všechno co prožívá, prožívá naplno. Lásku, smrt, přátelství, štěstí i nepřízeň osudu. Zkrátka chce žít a dokázal by pro život i zemřít...
Sen noci svatojánské - William Shakespeare
Premiéra: 13.10.2012. Překlad: Martin Hilský. Úprava: Vladimír Fekar, Pavel Khek. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak. Hudba: Václav Kořínek. Režie: Pavel Khek.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
Klasická komedie o lásce v mnoha podobách, v níž se během jedné noci v tajemném lese protnou osudy čtveřice milenců, aténských řemeslníků i kouzelných obyvatel lesa... V netradiční interpretaci sehraje dvacet postav pouhých osm herců.
Oresteia - Aischylos
Jediná dochovaná starořecká trilogie – Agamemnón, Oběť na hrobě a Laskavé bohyně. Ukřivděná Klytaiméstra zabíjí z nenávisti svého manžela Agamemnóna a jeho milenku Kassandru. Později je však i s druhým manželem zabita synem Orestem, který spolu se sestrou Élektrou cítil jako svou povinnost pomstít otcovu smrt. Prokletí Atreova rodu přechází z generaci na generaci a jejich vzájemné vyvražďování trvá. Orestés žádá o pomoc bohy a ocitá se v chrámu bohyně Athény, kde dochází ke střetu se znepřátelenými Erínyjemi, které ho označují za matkovraha a žádají potrestání. Athénu čeká nelehký úkol uklidnit hněv Erínyjí a spravedlivě vše rozsoudit...
Romance pro křídlovku - František Hrubín, Jakub Nvota, Vladimír Fekar
Premiéra: 3.3.2012. Dramaturgie: Vladimír Fekar, Jana Kafková. Výprava: Szilárd Boráros. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Jakub Nvota.
Poslední uvedení: prosinec 2012.
Divadelní podobé jedné z nejslavnějších básní české literatury o milostném vzplanutí a nesmělých dotecích lásky i smrti v čase mládí.
Brouk v hlavě - Georges Feydeau  (2:50)
Premiéra: 3.12.2011. Překlad a úprava: Milena Tomášková, Josef Tomášek, Marie Veselá-Dugrangee, Gustav Skála. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Výprava: Milan Popelka. Hudba: Miki Jelínek. Režie: Petr Veselý.
Poslední uvedení: červen 2013.
Lehce lechtivá komedie plná záměn, omylů a nedorozumění, ale především nespoutaného humoru. Co všechno může způsobit zdánlivě nevinný pokus prověřit manželovu věrnost? Stačí uvolnit malý kamínek nedůvěry, abychom rozpoutali lavinu důsledků...
Černá komedie - Peter Shaffer  (2:00)
Premiéra: 19.11.2011. Překlad: Luboš Trávníček. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Hana Knotková. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Poslední uvedení: červen 2012.
Jedna z nejoriginálnějších světových situačních komedií. Hlavní hrdina si pozval do bytu snoubenku, jenže v domě vypadnou pojistky. Dostaví se osoby očekávané i ty nejvíc neočekávané. Všichni tropí pošetilosti, které člověk dělá, když si myslí, že ho nikdo nevidí...
Na flámu - Tom Stoppard  (2:30)
Premiéra: 17.9.2011. Podle hry Johanna Nepomuka Nestroye „Einen Jux will er sich machen“. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Aneta Grňáková. Hudba: Matěj Kroupa. Choreografie: Martin Pacek. Překlad a režie: Šimon Dominik.
Poslední uvedení: květen 2012.
Adaptace klasické frašky J. N. Nestroye, jejíž situační eskapády přední současný anglický dramatik obohatil o další dimenze a originální slovní humor. Hokynář Zangler odjíždí do Vídně na námluvy. Jeho dva zaměstnanci si tam zase chtějí konečně jednou užít života a Zanglerova neteř tam prchá za svou láskou. Je jasné, že se všichni setkají na jednom místě...
Juan - Petr Veselý, Miroslav Ondra  (2:00)
Premiéra: 26.6.2011. Podle opery „Don Giovanni“ (libreto: Lorenzo da Ponte, hudba: Wolfgang Amadeus Mozart) a podle Molièrovy hry „Don Juan“. Použity překlady Jaromíra Nohavici, Jaroslava Konečného a Svatopluka Kadlece. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Hudba: Wolfgang Amadeus Mozart, Zdeněk Kluka. Hudební spolupráce: Roman Jež, David Janík. Režie: Petr Veselý.
Poslední uvedení: květen 2012.
Slavné téma nejproslulejšího svůdníka všech dob koncipované podle nového scénáře jako muzikálová variace na Mozartovu operu a Molièrovu hru.
Je třeba zabít Sekala - Jiří Křižan, Martin Františák  (2:10)
Premiéra: 19.3.2011. Dramaturgie: Miroslav Ondra. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Hana Knotková. Hudba: Miki Jelínek. Choreografie: Hana Geržová. Úprava a režie: Petr Veselý.
Poslední uvedení: červen 2012.
Adaptace ceněného českého filmu scénáristy Jiřího Křižana a režiséra Vladimíra Michálka. Dramatický příběh, odehrávající se v létě roku 1943 na moravské vesnici, o dvou mužích, kteří proti sobě nic neměli, ale jejich okolí je postavilo proti sobě...
Krása na scéně - Jeffrey Hatcher  (3:00)
Premiéra: 11.12.2010. Překlad: Zdeněk Bartoš. Úprava: Pavel Khek, Vladimír Fekar. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Klára Vágnerová. Hudba: David Hlaváč. Choreografie: Martin Pacek. Režie: Pavel Khek.
Poslední uvedení: červen 2011.
Historická komedie nejen o herectví. Divadelním jevištím vévodí stále ještě muži, kteří excelují i v ženských rolích. Milence krále Charlese II. se však podaří prosadit zákon, který dá šanci ženám proniknout na pódium. Ženy si rychle získají publikum a král nakonec zakáže hrát mužům ženské postavy úplně. Pro Edwarda Kynastona, nejslavnějšího herce ženských rolí a zvláště vynikajícího představitele Shakespearových hrdinek, má tento nový zákon dalekosáhlé důsledky...
Čučudejské pohádky - Vlastimil Peška  (1:30)
Premiéra: 3.10.2010. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Michaela Zámečníková Savovová. Hudba: Richard Dvořák. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová, Vlastimil Peška.
Poslední uvedení: březen 2012.
Hravá pohádková inscenace podle mýtů a povídaček slavného indiánského kmene Čučudejů.
Věc Makropulos - Karel Čapek  (2:30)
Premiéra: 18.9.2010. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Hudba: Miki Jelínek. Úprava a režie: Petr Veselý.
Poslední uvedení: leden 2012.
Slavné drama, které se i přes jistou vážnost a napětí s humorem zabývá tématem dlouhověkosti. Děj se odehrává v roce 1922. Takřka staletý právní spor mezi rodinou Gregorů a Prusů o velký majetek se blíží k rozřešení. V poslední den soudního přelíčení se zničehonic do případu vmísí tajemná žena, slavná uhrančivá zpěvačka Emilia Marty...
Armagedon na Grbu - Rudolf Sloboda
Premiéra: 17.4.2010. Překlad: Jan Antonín Pitínský. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Marek Šafárik. Kostýmy: Hana Knotková. Hudba: David Rotter. Choreografie: Linda Fernandez Saez. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: prosinec 2010.
Nezkrášlená vesnická tragikomedie... Příběh věřící, naplno žijící ženy – alkoholičky, ke které přicházejí nejen její živí, nejbližší příbuzní, ale i bizarně zhmotnělé vize a vzpomínky z minulosti...
Strýček Váňa - Anton Pavlovič Čechov  (2:35)
Premiéra: 6.2.2010. Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Jana Kafková, Marta Ljubková. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Nikos Engonidis. Režie: Martin Františák.
Poslední uvedení: květen 2011.
Klasická tragikomedie plná vášní, humoru i smutku.
Kdo je tady ředitel? - Lars von Trier, Daniel Hrbek, Martina Kinská
Premiéra: 19.12.2009. Překlad filmu: František Fröhlich. Úprava: Vladimír Fekar, Pavel Khek. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Klára Vágnerová. Režie: Pavel Khek.
Poslední uvedení: prosinec 2011.
Jevištní podoba úspěšné dánské filmové komedie. Majitel počítačové firmy Ravn si před lety vymyslel fiktivního ředitele, na kterého sváděl nepříjemná rozhodnutí, čímž se vyhnul konfliktům a problémům se zaměstnanci. Nyní chce Ravn prodat svou společnost a potřebuje k tomu „ředitele“. Najímá si tedy nepříliš úspěšného herce Kristoffera, aby ho „zastoupil“...
Sluha dvou pánů - Carlo Goldoni  (2:40)
Premiéra: 5.12.2009. Překlad: Eva Bezděková. Úprava: Jakub Nvota, Jana Kafková. Dramaturgie: Jana Kafková. Výprava: Michaela Hořejší. Hudba: David Rotter. Režie: Jakub Nvota.
Poslední uvedení: listopad 2012 (na domovské scéně), červen 2013 (open air provedení).
Nesmrtelná hravá taškařice ve stylu tzv. komedie dell´arte, ve které o své štěstí bojují dva zamilované páry, své cíle sledují dva vykutálení tatíci i několik mazaných sloužících – ale všem dá fleka sluha Truffaldino, který se rozhodl zkusit sloužit dvěma pánům zároveň...
Cyrano z Bergeracu - Edmond Rostand
Premiéra: 17.10.2009. Překlad: Jaroslav Vrchlický. Úprava: Stanislav Moša, Jaromír Vavroš. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Milan Popelka. Kostýmy: Hana Knotková. Hudba: Luboš Malinovský. Režie: Petr Veselý.
Poslední uvedení: prosinec 2010.
Hrdinská komedie o lásce a cti. O muži, pro kterého je životním programem čest. O člověku, který má velkého ducha a velké srdce. Který vždy drží slovo. Který se nebojí nazývat věci pravým jménem a bez okolků ukázat prstem na podvodníky a pokrytce, lháře a ničemy, i když jsou ve vysokém postavení. Vynese mu to hodně šrámů na těle i na duši. Cyrano nemá mnoho přátel, ale těch pár, opravdových, nikdy nezradí. To, co je na něm podstatné, totiž není jeho velký nos, ale jeho čistý štít. Byl by hrdinou i dnes?
Jak šlo vejce na vandr - Luděk Horký  (vhodné od 4 let)
Premiéra: 13.9.2009. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Hana Knotková. Hudba: Martin Evžen Kyšperský. Režie: Pavel Gejguš.
Poslední uvedení: červen 2010.
Hudební pohádka o putování vajíčka a jeho zvířecích kamarádů za štěstím.
Švejk - Jaroslav Hašek, Jan Jirků
Premiéra: 20.6.2009. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Hynek Dřízhal. Kostýmy: Tereza Venclová. Hudba: Richard Dvořák, Vratislav Šrámek. Režie: Jan Jirků.
Divadelní adaptace nejslavnějšího českého humoristického románu.
Andělé všedního dne - Michal Viewegh, Dodo Gombár
Premiéra: 13.12.2008. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Režie: Petr Štindl.
Jevištní adaptace novely nejpopulárnějšího současného českého prozaika. Popisuje jisté životní etapy tří stěžejních postav: nedávno ovdovělé mladé lékařky Ester, manželskou rutinou znaveného učitele autoškoly Karla a „životem podvedeného“ Zdeňka. Tyto tři lidské osudy se v závěru překvapivě propojí v jeden příběh...
Charlie ve světlech moderní doby - Jan Mikulášek, Vladimír Fekar
Premiéra: 11.10.2008. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Marek Cpin. Hudba a Režie: Jan Mikulášek.
Divadelní pohled na největšího filmového komika. V Chaplinově životě se stejně jako v jeho tvorbě fantasticky mísí bolest a komika, smutek a humor. Směšně neveselé a nevesele směšné bylo i celé 20. století, kterým postava Charlieho v buřince prochází jako věčný tulák, jako svědek a zároveň spolutvůrce jedné epochy...
Opice Žofka - Miloš Macourek, Jana Kafková
Premiéra: 27.9.2008. Obnovená premiéra: 25.9.2016. Dramaturgie: Jana Kafková. Výprava: Hana Knotková. Hudba: David Rotter. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: červen 2018.
Divadelní adaptace známých příběhů opičky Žofky Orangutanové. Se svými zvířecími kolegy a kamarády Karolínou Myšovou, Květoslavem Slonem, Bořivojem Pandou, Emilem Tučňákem a Standou Klokanem tvoří v Zoologické zahradě nerozlučnou a nepostradatelnou partu.
Balada pro banditu - libreto: Milan Uhde; hudba: Miloš Štědroň
Premiéra: 21.6.2008. Podle románu Ivana Olbrachta „Nikola Šuhaj loupežník“. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Renata Slámková. Režie: Dodo Gombár.
Legendární zbojnický muzikál o lásce a zradě, baladický příběh o základních lidských hodnotách. Nikola Šuhaj není bájnou postavou, a přesto se o něm vyprávějí legendy a báje. Skutečně žil v Koločavě na Podkarpatsku a zbojničil. Jeho život ukončily 16. srpna 1921 sekery tří přátel a příležitostných „spoluzbojníků“...
Maryša - Alois Mrštík, Vilém Mrštík
Premiéra: 26.4.2008. Obnovená premiéra: 23.3.2012. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Marek Cpin. Hudba: Nikos Engonidis. Režie: Martin Františák.
Poslední uvedení: duben 2012.
Klasické drama o ženě, za kterou rozhodli druzí. Zoufalý boj Maryši proti vůli rodičů a sňatku „proti Pánu Bohu“ ústí v tragický závěr...
Sandokan a piráti z Mompracemu - Emilio Salgari, Konrád Popel
Premiéra: 12.4.2008. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Renata Štindlová. Hudba: Ladislav Mrlík. Choreografie: Jiří Bilbo Reidinger. Režie: Konrád Popel.
Divadelní přepis látky o kultovním pirátském hrdinovi, „tygrovi“ z Malajského moře.
Dekameron - Giovanni Boccaccio, Jakub Nvota
Premiéra: 1.3.2008. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Marek Šafárik. Kostýmy: Peter Čanecký. Hudba: David Rotter. Režie: Jakub Nvota.
Divadelní adaptace věhlasného renesančního díla pojatá jako výlet do Dekameronu z pohledu současnosti.
Princezna Turandot - Carlo Gozzi, Vladimír Fekar, Jiří Antonín Trnka
Premiéra: 16.2.2008. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Michaela Hořejší. Kostýmy: Andrea Dobrkovská. Hudba: Marko Ivanović. Choreografie: Ivana Dukić. Režie: Jiří Antonín Trnka.
Krásná čínská princezna dává hádanky svým nápadníkům. Kdo neuhodne, přijde o hlavu. Je to její msta za dávnou rodovou křivdu. Neznámý princ hádanky vyřeší. Princezna jej přesto odmítá...
Romeo a Julie - William Shakespeare
Premiéra: 8.12.2007. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Kamila Polívková. Hudba: Roman Zach. Režie: Katharina Schmitt.
Poslední uvedení: duben 2008.
Jedna z nejslavnějších tragédií a zřejmě vůbec nejpopulárnější dílo Williama Shakespeara. Síla příběhu lásky dvou mladičkých lidí, kteří nesměli svobodně spojit své životy, a tak raději volili smrt, uchvacuje od svého vzniku dodnes.
Výborná kachna - Neil Simon
Premiéra: 21.4.2007. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Jaroslav Máčal. Kostýmy: Pavlína Zarodňanská. Režie: Zdeněk Dušek.
Ztřeštěná americká komedie ze současnosti s překvapivou pointou. Není kachna jako kachna. V přeneseném slova smyslu to může být výmysl, fáma nebo poplašná zpráva. Děj se odehrává na večírku, který se oslavencům i jejich hostům poněkud vymkne z rukou...
Cesta do Ameriky lodí i artéskou studnou - Josef Kajetán Tyl, Vlastimil Peška
Premiéra: 24.2.2007. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Alice Lašková. Choreografie: Jiří Ouřada. Hudba a Režie: Vlastimil Peška.
Fantastická fraška podle námětu hry J. K. Tyla. V hudební komedii hrdinové toužící po majetku a slávě putují do Nového světa kuriózním způsobem (nejen lodí, ale i prokopáním se zeměkoulí) a zažijí neskutečná dobrodružství, aby štěstí a lásku stejně našli doma.
Král Lear - William Shakespeare
Premiéra: 13.1.2007. Překlad: Martin Hilský. Úprava: Pavel Šimák, Vladimír Fekar. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Michaela Hořejší. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Pavel Šimák.
Jedna z největších tragédií velkého alžbětince. Příběh stárnoucího krále, který se na vrcholu své vlády rozhodne rozdělit moc mezi své tři dcery, doprovází škála intrik a nedorozumění osudových dopadů...
Limonádový Joe - Jiří Brdečka, Dodo Gombár, Jan Rychlík, Vratislav Blažek, Vlastimil Hála, Pavel Kopta  (2:45)
Premiéra: 21.6.2006. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Michaela Hořejší. Režie: Dodo Gombár.
Slavná česká parodie na kovbojky. Kladný neprůstřelný hrdina, pistolník-gentleman, který je zavilým propagátorem Kolalokovy limonády, bojuje proti alkoholu a drsňákům...
Smrt Hippodamie - libreto: Jaroslav Vrchlický; hudba: Zdeněk Fibich
Premiéra: 11.2.2006. Obnovená premiéra: 2.9.2008. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Michaela Hořejší. Režie: Jan Antonín Pitínský.
Veršované melodrama na antické motivy o odplatě a hledání spravedlnosti. Touha získat lásku a žárlivost vede hlavní postavy k zákeřným činům...
O perníkové chaloupce aneb Jenom jako - Vlastimil Peška
Premiéra: 17.1.1998. Obnovená premiéra: 11.12.2011. Dramaturgie: Jana Kafková, Miroslav Ondra. Výprava: Tomáš Volkmer. Hudba a režie: Vlastimil Peška.
Poslední uvedení: únor 2013.
Pohádka s písničkami nejen pro nejmenší.

Zpět na aktuální inscenace

aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 29.5.2020