Studio Hrdinů

Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny

Premiéra: 16.9.2016. Dramaturgie: Jan Horák. Scéna: Antonín Šilar. Kostýmy: Adriana Černá. Hudba: Ivan Acher. Režie: Kamila Polívková.
1:20x

Osoby a obsazení
Mluvčí - Stanislav Majer
Lidé typu Majer - Karolína Babíčková / Alžběta Bohdanová / Ladislava Čížková / Taťána Havlová / Michaela Heřmanová / Markéta Hlinovská / Alena Joachimsthalerová / Anna Mášová / Petra Mikulková / Barbora Mikušová / Pavla Nešverová / Markéta Polívková / Klára Rotterová / Oleksandra Sydorenko / Diana Šeplavá / Štěpánka Tůmová / Zdeňka Valšíková / Magdaléna Vlková / Barbora Vrablíková / Lukáš Adam / Tomáš Blatný / Čeněk Folk / Pavel Hermanovský / Antonín Holub / Pavel Jánský / Tomáš Kesl / Antonín Kvasnička / Šimon Kučka / Aleš Němec / Jáchym Sůra / Pavel Širmer / Ondřej Štefaňák / Louis Traore / Antonín Valšík / Kamil Valšík / Dominik Vršanský / David Zábranský / Tomáš Zajíc...

Divadelní debut známého českého spisovatele, který se krom tématu „domovina“ zabývá i životním osudem herce a truhláře Stanislava Majera, jakož i příběhem Studia Hrdinů a s ním spojených tvůrců. Co je Česko? Kde Česko začíná a kde končí? Kdo chce v Česku žít? Kdo tady žije, a proč? Cítí se zde Majer a jemu podobní jako doma, či jako v cizině? Za jaké situace by Majer a jemu podobní přijali Česko za svůj domov? Kdo nebo co nese vinu za současnou nechuť Majera a jemu podobných k Česku? Nese vinu za nechuť současný český prezident...?
oficiální ankety
Stanislav Majer - Cena divadelní kritiky v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2016

v anketě portálu i-divadlo.cz:
Stanislav Majer - 1. místo v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon roku 2016
Studio Hrdinů
Hodnocení inscenace
Redakce
71 %
Uživatelé
68 %
68631000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Recenze / blogy

Pro přidání vlastního článku do blogu se musíte přihlásit.

Redakční blogy

Jiří Koula: Zábranského Zábranský

Když jsem odcházel na podzim roku 2016 ze Studia Hrdinů po zhlédnutí inscenace Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny, hlavou se mi v tu chvíli honily vlastně jen dvě myšlenky: "Tohle bude trhák." a "Mně se to nelíbilo." K prvnímu lze snad jen samolibě poznamenat, že jsem měl pravdu, o tom druhém si pojďme povídat (no dobrá, bude to...

Lukáš Dubský: Zábavný kontrapunkt

Spisovatel David Zábranský se ve své dramatické prvotině inspiroval autory jako Thomas Bernhard či Peter Handke a v monodramatu s komplikovaným názvem Herec a truhlář Majer mluví o stavu své domoviny přináší na jeviště Studia Hrdinů názorový proud, který by tam pravidelný návštěvník této progresivní scény nehledal.
Hru si u Zábranského objed...

Externí recenze / blogy (odkazy na články mimo portál i-divadlo.cz)

(12.11.2016, Tomáš Šťástka) (17.10.2016, Vladimír Mikulka) (20.9.2016, Saša Hrbotický) (19.9.2016, Marie Reslová) (19.9.2016) (19.9.2016)