Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Městské divadlo Brno

Lakomec
Jedna z nejslavnějších komedií francouzského klasicismu, v níž o peníze jde až v první řadě. Co všechno může přivodit chorobná posedlost penězi či náruživá závislost na mamonu? Ovdovělý lichvář Harpagon zasvětil život hamižnosti. Lakota je u něho vášeň, kterou omezuje své dvě děti, o služebnictvu ani nemluvě. Jeho děti sice nic neumějí, ale chtějí život žít a užívat, pokud možno s nataženou dlaní. Harpagon ve jménu chamtivosti manipuluje s osudy svých dětí tak moc, že jsou se svými spojenci nuceny vzít věci do vlastních rukou, doběhnout lakomého otce a uštědřit mu ráznou lekci...
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Lukáš Dubský
Nejbližší aktuální termíny:
12.3.  13.3.  20.4.  21.4.  8.7.  9.7.  10.7.
BítlsMěstské divadlo Brno - Bítls
I tak může vypadat jukebox muzikál. Jako nonsensová féerie, která neváhá uchýlit se k formě bezuzdné. Výchozím bodem libreta je klukovské snění o velkém rockovém světě, ale on je to i retropohled na hořkosměšnou dobu soudruhování i na tu naši „malou povahu“. Nechybí řada narážek na dobové konvence či popkulturní odkazy, další linkou libreta pak už je bláznivé fabulování. Není divu, že v Městském divadle Brno se královsky baví obě zúčastněné strany. Zdařilé dílo korunují hodně povedené aranže písní a pocta legendě to je rovněž.
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Jan Pařízek
Nejbližší aktuální termíny:
6.3.  7.3.  8.3.
JménoMěstské divadlo Brno - Jméno
Tato francouzská komedie o mužích, ženách a jejich vztazích svou výbušností, zvraty a eskalovanou hysteričností (pro pozorovatele ovšem nesmírně zábavnou) je z rodu těch, jako je například známější hra Bůh masakru. Divák se natvrdo ocitá v pozici voyera, který vstupuje do opulentního bytu, kde místo poklidné přátelské sleziny u dobré večeře začnou vypadávat kostlivci ze skříní. Stačí jeden poťouchlý šprým, aby nastala mela. V Městském divadle Brno je komedie nahlédnuta s nevídanou razancí, dramaturgie s režií doslova buší do charakterů postav.
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Pavel Širmer, Lukáš Dubský
Nejbližší aktuální termíny:
21.3.
FlashdanceMěstské divadlo Brno - Flashdance
Evropská premiéra nové verze muzikálu vycházejícího z kultovního amerického hudebního filmu se odehrála v brněnském Městském divadle. Příběh dívky, která pracuje jako svářečka a která dojde za svým snem - stát se velkou tanečnicí, i přes svou popelkovskou jednoduchost nabývá jiného rozměru tím, jak akcentuje sociální otázky blízké i naší době. Taneční muzikál nabídne strhující čísla, ať jde o známé i nově připsané písně, či choreografie kombinující prvky klasického baletu a street dance.
Jekyll a HydeMěstské divadlo Brno - Jekyll a Hyde
Muzikál podle věhlasného hororového příběhu v Městském divadle Brno. Dobro a zlo vedou mezi sebou věčný zápas, který probíhá i v každém z nás. Co se však stane, jsou-li odděleny od sebe? Má doktor Jekyll šanci zvítězit nad svým druhým já, výlupkem všeho zla Edwardem Hydem...? Východiskem pro emočně strhující brněnskou inscenaci se stala vídeňská rozšířená verze muzikálu.
Sugar (Někdo to rád horké)
Slavná muzikálová komedie, která vznikla na základě legendárního filmu „Někdo to rád horké“. Dva chudí muzikanti se náhodou připletou do války mafiánských gangů a jsou nuceni se bezpečně ukrýt. Převléknou se do ženských šatů a nechají se zaměstnat v dívčí kapele odjíždějící na turné. Florida se pro bezprizorní muzikanty stává jedinečnou příležitostí, jak zmizet mafii z očí. Jejich bláznivé dobrodružství však zdaleka nekončí...
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Lukáš Dubský
Sněhurka a sedm trpaslíkůMěstské divadlo Brno - Sněhurka a sedm trpaslíků
Muzikál pro celou rodinu Sněhurka a sedm trpaslíků v Městském divadle Brno ohromí, potěší, rozesměje, naladí na bláznivou notu. K tomu nabízí velmi originální pojetí postavy Macechy.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.