Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Cabaret Calembour

Triptychon_di_voceCabaret Calembour - Triptychon_di_voce
Cabaret Calembour navázal na své předchozí vydařené počiny a zároveň opět dokázal nabídnout něco nového. Tentokrát večer tvoří tři samostatné „zpěvohříčky“. Jedna z pravěku, druhá (zfilmovaná) detektivní a třetí z operního prostředí. I v této skladbě Calembour rozehrává řadu neotřelých poetických nápadů a spouští lavinu hříček se slovy a významy. Písňové texty a vůbec celková laskavá nadsázka a chytrý humor jsou opět silně návykové...
Nejbližší aktuální termíny:
4.3.  26.5.
Kvidoule 3+KKCabaret Calembour - Kvidoule 3+KK
Cabaret Calembour opět zasáhl diváky svou typickou calembourkou, čili originálním bonbónem, jehož ingrediencemi jsou slovní ekvilibristika, veselé či naopak jímavé písně (zejména ta o labuti je nádherná) a drobné či větší herecké kreace, které dají vzpomenout na dobu dávných text-appealů. Kolektivní večer se ne zrovna ukázněně rozpíná od výchozího tématu soužití singles a spolubydlení, přesto ten příval inteligentního humoru neomrzí celé představení. Divák je svědkem něčeho, co baví herce v každém okamžiku.
Nejbližší aktuální termíny:
8.4.  29.4.
PlejtvákCabaret Calembour - Plejtvák
Cabaret Calembour přichází s velmi svěží originální komedií, jejímž tématem je boj o sedm obratlů. Plejtvák je hrou metaforicky obtahující českou malost a kompromisy. Najdete v ní aluze jonášovské i mefistofelovské. Užijete si chytrý a nápaditý text s nespočtem vtipných slovních hříček.
Nejbližší aktuální termíny:
10.3.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.