Divadlo Palace

Africká královna

[The African Queen]
Premiéra: 19.10.2010. Překlad románu: Daniela Choděrová. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Zuzana Krejzková. Hudba: Jan Kučera. Režie: Viktorie Čermáková.
1:35x

Osoby a obsazení
Rose Sayerová - Linda Rybová
Charlie Allnut - Hynek Čermák
Hlas německého důstojníka - Philipp Schenker (ze záznamu)

Humorný i dramatický dobrodružný příběh, odehrávající se v Africe uprostřed 1. světové války, o nesourodém páru dvou zcela odlišných lidí, jejichž prvotní vzájemná nevraživost se nakonec promění v lásku...
Divadlo Palace
Hodnocení inscenace
Redakce
76 %
Uživatelé
78 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Koula, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Koula, Jan Pařízek, Pavel Širmer
78671000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (74)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Anežka Hrebiková 80 %
(zadáno: 19.10.2015, počet hodnocení: 212)
přínosný / zajímavý komentář
"Alkohol nepiji - je to velmi neblahá neřest."
Kvůli chytré výpravě a skvěle vybraným a hrajícím hercům se do divadla Palace přece jen vyplatí zajít. Scházel snad jen citlivější temporytmus a pár gagů navíc. Ale scénka Milý Bože/lodičko stojí za to a mé feministické já při ní doslova plesalo.
Veskrze příjemná záležitost.
75%
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 20.2.2012, počet hodnocení: 325)
přínosný / zajímavý komentář
Souhlasím vesměs s dříve napsanými komentáři, až na to, že se mi Linda Rybová líbila od začátku do konce. I přesto, že jsem vyloženě hledala, co mi na upjaté, staropanenské póze bude vadit, musím se přiznat, že jsem nenašla nic. Od kostýmu přes gesta po vyjadřování bylo vše přesné.

Je možná trošku nefér považovat skvělý výkon Hynka Čermáka za samozřejmost, ale tak to prostě je - tenhle typ mu sedí a v tom prostě nemůže zklamat.
Jiří Koula 80 % Tip Jiří Koula
(zadáno: 11.10.2011, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Linda Rybová zpočátku slabší, ale v průběhu představení našla správnou polohu a po příběhem opuštěné póze ctnostné panny se dostavil klid v kritickém koutku mé mysli.

Hynek Čermák stejně jako v Lorně a Tedovi dokazuje, že byl k hraní jednodušších, leč v jádru dobráckých chlapů stvořen, snad by je ani neuměl zahrát na méně než sto procent.

A k tomu jednoduše geniální a geniálně jednoduchá a přesto funkční scéna, mé divácké srdéčko plesá radostí.
Jan Pařízek 80 % Tip Jan Pařízek
(zadáno: 24.1.2011, počet hodnocení: 784)
přínosný / zajímavý komentář
Tak tato hra se mi opravdu líbila. Jednoduchá, ale dobře fungující scéna. Též zpracování je povedené a hra se svoji atmosférou vyrovná i známému filmovému zpracování. K tomu všemu pak skvěle hrající dvojice Rybová-Čermák (charakterově výstižně obsazené, funguje jim to spolu na jedničku), přičemž Linda Rybová byla opravdu znamenitá. Celkově tato inscenace stojí rozhodně za vidění.
Pavel Širmer 70 % Tip Pavel Širmer
(zadáno: 27.10.2010, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Komorní divadelní adaptace dobrodružně-milostného románu. Zdařilá inscenace, s dobře zvolenou mírou nadsázky. Našly by se detaily, které by se daly lépe vypointovat a vystavět, ale výhrady k režii jsou jen drobné. Výprava si dobře poradila s problémem, že se celý děj odehrává při plavbě na lodi. Výborný Hynek Čermák. Linda Rybová sice na premiéře zprvu zbytečně přeháněla komickou stylizaci, ale postupně byla čím dál lepší, takže dojem z jejího výkonu mám rovněž dobrý. Živá, svěží a vtipná inscenace.
Helena Grégrová 70 %
(zadáno: 26.10.2010, počet hodnocení: 1432)
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 19.10.2010, počet hodnocení: 2895)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Olin 100 %
(zadáno: 13.9.2019, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Vtipné a skvěle zahrané představení
KSnow 30 %
(zadáno: 29.6.2019, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Jak tak koukám na zbytek hodnocení, tak vidím, že jsem asi jediná, komu se to vážně nelíbilo - ale když já tam fakt, ať se snažím, jak chci, nevidím nic moc, co by se mi líbit mělo. Nudná a předvídatelná zápletka spojená s humorem typu podrbání se v rozkroku asi ani dobře dopadnout nemůže, a ani z jiných stránek tam moc žádné jiné přidané hodnoty nebylo. Třicet procent dávám za jednu nebo dvě poměrně silné scény a excelentní výkon Lindy Rybové. Jinak pro mě bylo vážně utrpení tam vůbec i tu hodinu a půl přežít.
KyleReese 90 %
(zadáno: 13.2.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Perfektní představení se skvělými herci. Moc se mi líbilo.
MIR 60 %
(zadáno: 29.11.2018, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Pouze dva lidi na scéně (a pořád na lodi), místy nudné (co také na lodi pořád vymýšlet). A bude i vidět nahatý zadek :)
Reny50 80 %
(zadáno: 24.11.2018, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Kdysi dávno jsem viděla v TV starý americký film Africká královna s Katherine Hepburn a Humphrey Bogartem. K. H. mi tam byla lehce protivná, takže jsem váhala, zda na představení vůbec jít či ne. A udělala jsem dobře. Mohu jen souhlasit s ostatními přispěvovateli: Bylo to to nádherné představení! Na rozdíl od řady ostatních komedií od současných autorů (francouzských, anglických...), které se nyní v divadlech hrají, má toto kromě humoru i hlubší myšlenku a gradující, neobvyklý děj. Se scénami "plující parníček" a v závěru "plavání v řece", se divadlo vypořádalo velmi dobře, uvěřitelně.
Cihla 90 %
(zadáno: 4.6.2018, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Vděčný komický příběh skvěle ztvárněné postavy. Výkon Lindy Rybové i Hynka Čermáka je naprosto bezchybný. Pokud se chcete pobavit a odpočinout, tak tato hra rozhodně stojí za vidění.
Maranta 80 %
(zadáno: 20.3.2018, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrodružství, romantika, jednoduchá a nápaditá scéna, přesvědčivě a od srdce zahrané. Jak to, že nás pořád baví sledovat konfrontaci mužského a ženského světa a přístupu, ukázaného stokrát stejně a přesto objevně? Prostě se v tom slovním ping-pongu poznáváme a sami sobě (nebo na střídačku naší druhé polovičce) zasmějeme. Moc pohodové představení.
Anex 80 %
(zadáno: 11.5.2017, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
já i manžel jsme se velmi pobavili
Bernardblack 60 %
(zadáno: 18.3.2017, počet hodnocení: 252)
přínosný / zajímavý komentář
Stokrát omleté téma o setkání dvou protikladů a světů.Přesto scéna s lodí a herecké výkony (hlavně tradičně civilní Hynek)potěší a plavba je příjemná a plynulá, takže vzhůru na palubu:)
Rapanzell 80 %
(zadáno: 11.10.2016, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
Bavila jsem se.
Olala 90 %
(zadáno: 1.6.2016, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Moc povedené představení. Skvělá režie.( třeba kalhotky a jejich využití) Herecké výkony úžasné. U obou protagonistů ! Velmi důmyslná scéna. Díky za zážitek.
Osgood 90 %
(zadáno: 30.3.2016, počet hodnocení: 74)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá divadelní adaptace legendárního romantického filmu. Ano, budu nosit dříví do lesa, leč musím opakovaně konstatovat, že v rolích typu Charlieho Alnutta se Hynek Čermák skutečně pohybuje jako ryba ve vodě:-) Ovšem Linda Rybová také plave více než zdatně, bez ohledu na krokodýla:-) Velké zábavné představení pro dva skvělé herce a jednu lodičku s délkou tak akorát. A ta nádherná jednoduchá scéna, otáčející se lodička, milý Bože, je geniální! (Viděno v říjnu 2015 a březnu 2016)
Margaret 80 %
(zadáno: 19.12.2015, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Romantická dobrodružná komedie, která pobaví, má spád, výborné herecké výkony, zkrátka povedené představení.
Varan 80 %
(zadáno: 12.10.2015, počet hodnocení: 102)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná a svižná hra s vynikajícími a skvěle sehranými výkony Hynka Čermáka (čekal jsem ale u něj něco jiného?) a Lindy Rybové. Ano, i já byl zvědavý, zda mi nebude projev Lindy Rybové proti srsti, ale sedla mi ve všech polohách, počínaje upjatou starou pannou a konče sebevědomější mladou ženou. Hra má spád, je vtipná, dobrodružná i dojemná zároveň a je dobře hudebně a zvukově podkreslena.
Divačka 90 %
(zadáno: 20.6.2015, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné herecké výkony. Zajímavá scéna. Tato hra mne opravdu pobavila
Studentice 90 %
(zadáno: 30.5.2015, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to jedno z nejvtipnějších představení, co jsem doposud viděla a určitě představení s nejorinálněji vymyšlenými kulisami. Pan Čermák byl úžásný a paní Rybové role taky sedla. Mezi oběma herci to jiskřilo a chemie byla patrná. Pro mě ro prostě byl nezapomenutelný zážitek.
Lenkajor 70 %
(zadáno: 11.3.2015, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Slušné herecké výkony, dobrý příběh, pečlivá režie. Staropanenská Rybová mně dost iritovala, ale dejme tomu, že to bylo v roli. Pohyblivá loď na scéně byla skvělá a velmi funkční.
Luciferie 60 %
(zadáno: 29.11.2014, počet hodnocení: 121)
přínosný / zajímavý komentář
Milé přestavení. Film jsem neviděla, hra se mi líbila. Oběma hercům role sedly.
Zuzatab 80 %
(zadáno: 24.5.2013, počet hodnocení: 65)
přínosný / zajímavý komentář
Slavný film jsem tentokrát raději vynechala, abych předešla srovnávání, protože Humphrey Bogart s Katherine Hepburnovou musí být hodně vysoká laťka, a udělala jsem dobře, představení se mi moc líbilo. Hynek Čermák byl úžasný, mužný, charismatický...nemám mu co vytknout, u Lindy Rybové mi ze začátku vadily přehnané grimasy, ale časem od nich opustila a byla také dobrá. Dokonalá scéna, nádherná hudba a dialogy u kterých se nelze nesmát - Africká královna celkově (ale především dějem) převyšuje ostatní hry divadla Palace.
Ondřej Voda 80 %
(zadáno: 1.5.2013, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi pěkné. Od začátku do konce to mělo šťávu a bavilo mě to. Herci si po celou dobu udrželi moji pozornost. Klobouk dolu, to se mi moc často nestává.
Fedorocko 70 %
(zadáno: 27.2.2013, počet hodnocení: 567)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony
Hannah21 90 %
(zadáno: 22.11.2012, počet hodnocení: 142)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělí herci, skvělý příběh, výborná scéna.
Onsteri 80 %
(zadáno: 14.5.2012, počet hodnocení: 92)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé obsazení- Rybová-Čermák.
Falos 80 %
(zadáno: 2.5.2012, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
skvelej hugo cermak
Jirkan 80 %
(zadáno: 11.10.2011, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
11.10. 2011: (85%) Do Divadla Palace běžně nechodím, mám rád jiný repertoár. Na tuto inscenaci jsem se nechal zlákat tímto portálem, no a dobře jsem udělal. Scéna je opravdu perfektní. Některé obrazy díky tomu hodně podařené, nečekal jsem, že protagonisté občas budou dělat takové psí kusy. Vše věrohodně zvukově podbarveno. Oba protagonisté hrají skvěle (troufám si říct, že chvílemi si to vzájemně okoření :-)). Mluví se o L. Rybové a přehrávání, mne to sedlo, k civilnímu výkonu H. Čermáka to dokresluje humor, který je zde příjemný.
Kačka 70 %
(zadáno: 25.5.2011, počet hodnocení: 16)
přínosný / zajímavý komentář
Krásný příběh známý z filmu, jednoduchá scéna postavená na výkonech herců - výborném Hynku Čermákovi a místy přehrávající, ale postupně se víc a lépe dostávající do své role Lindě Rybové. Film jsem znovu shlédla týden před představením a přesto se mi divadelní inscenace líbila. Kdyby jen Hynek Čermák dostal k sobě přirozenější herečku, mohlo být představení vynikající.
Cerw 80 %
(zadáno: 24.3.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý Hynek Čermák a neméně dobrá Linda Rybová, scéna jednoduchá ale na druhou stranu originální (model otočné lodě). Oba občas nechají prostor drobné improvizaci. Příběh příjemně plyne až do samotného konce. A dámy pozor Hynek je po cca 10-ti minutách nahý :-)
Salik 90 %
(zadáno: 14.11.2019, počet hodnocení: 8)
Krteček 70 %
(zadáno: 9.9.2019, počet hodnocení: 27)
Anyzz 70 %
(zadáno: 27.3.2019, počet hodnocení: 16)
Xcepek 70 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 551)
Firestone 80 %
(zadáno: 23.11.2018, počet hodnocení: 32)
RiPet 90 %
(zadáno: 10.6.2018, počet hodnocení: 6)
Lucia 70 %
(zadáno: 7.6.2018, počet hodnocení: 20)
Ambrozka 90 %
(zadáno: 29.4.2018, počet hodnocení: 67)
Leafeltova 80 %
(zadáno: 23.4.2018, počet hodnocení: 85)
Šárka K. 90 %
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 7)
Anah 60 %
(zadáno: 1.3.2018, počet hodnocení: 184)
Andreasarovcova 70 %
(zadáno: 27.1.2018, počet hodnocení: 11)
Jaru66 70 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 6)
LilianaVess 90 %
(zadáno: 18.3.2017, počet hodnocení: 85)
Marcela 80 %
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 407)
Lenka10 70 %
(zadáno: 2.3.2017, počet hodnocení: 94)
J64 90 %
(zadáno: 18.1.2017, počet hodnocení: 55)
Andy2009 70 %
(zadáno: 12.10.2016, počet hodnocení: 40)
Blahis 80 %
(zadáno: 11.10.2016, počet hodnocení: 38)
Plšík 70 %
(zadáno: 10.10.2016, počet hodnocení: 509)
DaZeL 100 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 85)
Boo 100 %
(zadáno: 25.9.2016, počet hodnocení: 119)
IgnaciusR 70 %
(zadáno: 20.9.2016, počet hodnocení: 33)
Stan 40 %
(zadáno: 6.9.2016, počet hodnocení: 46)
Miysak 90 %
(zadáno: 28.11.2015, počet hodnocení: 29)
Lucianna 70 %
(zadáno: 11.6.2015, počet hodnocení: 39)
Lisarah 80 %
(zadáno: 1.6.2015, počet hodnocení: 78)
Sonule 90 %
(zadáno: 31.5.2015, počet hodnocení: 21)
Mau 90 %
(zadáno: 13.5.2015, počet hodnocení: 93)
Lovin 80 %
(zadáno: 14.1.2015, počet hodnocení: 209)
Dovemummy-Alena S. 90 %
(zadáno: 28.11.2013, počet hodnocení: 147)
Qása 80 %
(zadáno: 17.10.2013, počet hodnocení: 50)
Sofie 70 %
(zadáno: 28.11.2012, počet hodnocení: 30)
Terez 70 %
(zadáno: 12.4.2012, počet hodnocení: 91)
Bacraj 80 %
(zadáno: 14.1.2012, počet hodnocení: 164)
Čiko 60 %
(zadáno: 30.12.2011, počet hodnocení: 736)
Martin21 70 %
(zadáno: 30.12.2011, počet hodnocení: 355)
Lenka458 80 %
(zadáno: 25.12.2011, počet hodnocení: 120)
V.morava 80 %
(zadáno: 30.9.2011, počet hodnocení: 529)
Víťa84 90 %
(zadáno: 20.3.2011, počet hodnocení: 78)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.