Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Na Jezerce

Už je tady zas!Divadlo Na Jezerce - Už je tady zas!
Divadlo Na Jezerce připravilo původní adaptaci bestselleru Timura Vermese, jenž si pohrává s představou, co by se stalo, kdyby se dnes Hitler ocitnul mezi námi. Inscenace zachovává chytrý humor předlohy a i vzhledem k politickému a společenskému vývoji poslední doby výmluvně rezonuje. Šťastné obsazení Ondřeje Kavana, jemuž neunikla satirická rovina předlohy a zároveň se v úloze Hitlera vyhnul vnějškovému karikování.
Manželské vražděníDivadlo Na Jezerce - Manželské vraždění
Komedie s mrazením v zádech o jednom manželském souboji, ve kterém jde o život. Líza a Gilles hledají Ariadninu nit, která by je vyvedla z labyrintu malých i velkých manželských zločinů. „Důvod? Vždyť se přece kdysi brali z lásky!“


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.