Divadlo Na Fidlovačce

Absolvent

Premiéra: 12.2.2022 | 2:20
Podle románu Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Pohybová spolupráce: Adéla Stodolová, Rostislav Šrom. Režie: Natália Deáková.
Adaptace známého románu proslaveného oscarovým filmovým zpracováním. Benjamin, mladý absolvent prestižní univerzity, se vrací domů k rodičům, kteří pozvali na oslavu jeho úspěšně zakončeného studia své přátele. Oslava ale neprobíhá tak, jak si rodiče představovali. Jejich syn totiž nehodlá slavit příchod maloměstské idylky, budování výhodné kariéry a na oko ideálního manželství. Touží prožít něco opravdového. A tak oslavu sabotuje. Jeho rebelství zaujme paní Robinsonovou, manželku přítele Benjaminova otce, až natolik, že se rozhodne Benjamina svést a ozvláštnit tak svůj nudný život. Situace se ještě zkomplikuje, když se Benjamin zamiluje do Elaine, dcery paní Robinsonové...
15!    
Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
76 %
76211000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
27.5.19:00 vstupenky
11.6.So15:00 vstupenky
17.9.So15:00 vstupenky
5.10.St19:00 vstupenky
15.10.So15:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (22)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 12.2.2022, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
75 %. Příběh o rebelii tápajícího nevybouřeného mládí, vymezujícího se především vůči rodičovské autoritě a přetvářkám světa dospělých, začíná vzdorem devítidenním, s veskrze prubířským a mírným vyzněním a končí u rozhodnutí, které v danou chvíli zdá se být celoživotním a zásadním. V herecky typově vhodně zvoleném obsazení vyniknou zejména odzbrojující Daniel Krejčík a Jitka Schneiderová, autenticita jejich projevu i trefně vystižené intonace zásadních vět textu pozvedají a umocňují divácký zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DivadelniFan  80 %
(zadáno: 24.4.2022, počet hodnocení: 255)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle napsaná hra, vtipné pasáže fungují, jak mají. Daniel Krejčík ovládl jeviště svým nevídaným talentem a bezprostředností. Chemie mezi ním a Jitkou Schneiderovou byla opravdu silná a uvěřitelná. Stojí to za to!
Majdin_kulturni_svet  50 %
(zadáno: 24.4.2022, počet hodnocení: 158)
přínosný / zajímavý komentář
55 % Moc textu a málo akce. Nechtělo se mi věřit hereckým výkonům Daniela Krejčíka a Jitky Schneiderové, po celou dobu jsem s tím bojovala. Naopak výkon Martiny Jindrové pro mě byl ze všech nejuvěřitelnější a nejpříjemnější. První polovina je pomalejší, natahovaná. Druhá půlka má naštěstí mnohem víc akce a vtipných momentů a díky tomu to celé zachránila.
Není to ten typ komedie, který se mi líbí, bylo to na mě moc prvoplánové. Inscenace hodna lepšího oblastního divadla, ale ničeho víc.
Mjetelova  100 %
(zadáno: 23.4.2022, počet hodnocení: 46)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé výkony Dana Krejčíka a Jitky Schneiderové! Hltala jsem každou jejich scénu včetně děkovačky. Zajímavá hudba a kulisy. Výborně sehraný známý příběh, byla jsem nadšená.
Martin21  90 %
(zadáno: 18.4.2022, počet hodnocení: 411)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě jeden z nejlepších činoherních kusů současné doby v Praze. Ústřední dvojice Krejčík&Schneiderová tvoří geniální pár a je mezi nimi naprostá symbióza. Oba hrají s plným nasazením, emocemi a do svých rolí se vžili. Ostatní jim pak skvěle sekundují. Povedená režie, vkusný hudební podkres. Absolvujte Absolventa na Fidlovačce!
Marsed  80 %
(zadáno: 14.4.2022, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi povedené představení, určitě stojí za zhlédnutí.
Čiko  80 %
(zadáno: 10.4.2022, počet hodnocení: 840)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Absolvent je inscenace, na kterou může být DNF hrdé. Hra sama o sobě je velmi dobře napsaná. Je zde patrná i velmi citlivá režie Natálie Deákové. Až na "mumlajícího" Daniela Rouse se mi všichni líbili i herecky. Jitka Schneiderová se skvěle typově hodí na paní Robinsonovou. Její znuděná manželka pracháče je velmi uvěřitelná. O generaci mladší Daniel Krejčík rovněž mile překvapil. Viděl jsem ho už v mnoha rolích, tady je opravdu úžasný, dle mého názoru překonal i Dánskou dívku. Zárukou kvality a úspěchu inscenace se tedy zdá být právě výborně vybraná ústřední dvojice. Bravo!
LavinieCamui  60 %
(zadáno: 6.4.2022, počet hodnocení: 564)
přínosný / zajímavý komentář
Daniel Krejčík výborný, paní Robinsonová byla příliš afektovaná, což byl asi režijní záměr, ale pro mě to nepůsobilo věrohodně.
David Strang  100 %
(zadáno: 5.4.2022, počet hodnocení: 127)
přínosný / zajímavý komentář
Viděl sem před lety s mladým Hádkem a Chýlkovou. Myslel sem si, že toto bude horší. Nebylo!! Dokonce bych řekl ..
RaB  50 %
(zadáno: 5.4.2022, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Excelentní Jitka Schneiderová! Bohužel vedle ní velice slabý D. Krejčík, který by Bena opravdu hrát neměl - na 21 rozhodně nevypadá a pubertální/mladistvá stylizace u něj vypadá extrémně nepřirozeně.
Dále v roli konzervativní matky vyniká D. Černá.
Scéna se poměrně povedla, nicméně k tomuto příběhu by to chtělo i komornější stylizaci a závěrečné stržení všeho naprosto vystihuje režie N. Deákové (stejně jako přítomná hlasitá hudba).
Sablose  80 %
(zadáno: 4.4.2022, počet hodnocení: 23)
přínosný / zajímavý komentář
skvělý Krejčík
Dawson321  80 %
(zadáno: 1.3.2022, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Představení se mi líbilo. Z první části doslova dýchá erotické dusno mezi Benjaminem a paní Robinosnovou - Jitka Schneiderová umí zahrát dominantní milfku přesvědčivě. Možná jsem měl trochu problém z Danilem Krejčíkem, kterého znám hlavně z rolí homosexuálů a nedokázal jsem se od těch rolí úplně oprostit... Druhá část má poněkud svižnější tempo a naopak se zabývá vztahem Benjamina s Elaine - dcerou paní Robinsonové.
Ba-jo  60 %
(zadáno: 14.2.2022, počet hodnocení: 225)
přínosný / zajímavý komentář
Představení ve mně vyvolalo spíše rozpaky než nadšení. Na jedné straně vkusná a funkčně postavená scéna a ve své roli přesvědčivá a s grácií hrající Jitka Schneiderová. Na straně druhé mnohem méně přesvědčivá (až pubertální) stylizace titulního Daniela Krejčíka a celkově slabá po-přestávková část, které místo gradace docházel až křečovitě dech. Srovnání s filmem se u filmové adaptace na divadelních prknech vyhnout nelze. Film pro mě zůstává nepřekonaný a má první návštěva v Divadle Na Fidlovačce to rozhodně nezvrátila.
Domi.Mac  90 %
(zadáno: 13.2.2022, počet hodnocení: 69)
přínosný / zajímavý komentář
Herecký koncert. Naprosto přesná směs romance, vtipu, sexu a diamantově čistého divadla. Režisérka Deáková příběh vypráví dlouho s lehkostí, aby na konci zamrazila fatální tečkou do ticha. Schneiderová skvostně vystihla znuděnou alkoholičku, tragikomickou postavu dávkovala s chutí a noblesou. Fidlovačka má svůj poklad a tím je dokonalý Krejčík, kterého nešlo nemilovat. Byl vtipný, sexy, dojemný, hrdina i rebel. Krejčíkův Benjamin a Robinsonová Schneiderové v mnohém předčili své filmové předobrazy a stali se ideálním ikonickým párem. Skvělý program na večer pro všechny. Stála jsem. 95%
Honzy  80 %
(zadáno: 11.2.2022, počet hodnocení: 246)
přínosný / zajímavý komentář
Adaptace známého románu se v Divadle na Fidlovačce povedla. Celé představení má spád, je založeno na velmi dobrém a citlivém ztvárnění hlavní postavy Danielem Krejčíkem.Svoji roli vystihl parádně a zaslouží si absolutorium.(Daniel disponuje s obrovským hereckým talentem)V roli paní Robinsonové se blýskla J. Schneiderová a s D. Krejčíkem vytvořili uvěřitelnou dvojici.Byl to herecký koncert, který narušila Martina Jindrová, která se typově ke Krejčíkovi moc nehodila,ale zahrála jí dobře.Jako celek je představení na úrovni a určitě stojí za zhlédnutí.(psáno z generální zkoušky 11.2.22)Hodnoc.80%.
Valmez  100 %
(zadáno: 11.2.2022, počet hodnocení: 328)
přínosný / zajímavý komentář
Zaujal mě herecký výkon všech účinkujících, především Daniela Krejčíka a Jitky Schneiderové.
Viděno na veřejné generálce
Moonek  60 %
(zadáno: 23.5.2022, počet hodnocení: 87)
Michalmusek  70 %
(zadáno: 5.4.2022, počet hodnocení: 253)
Nikoss  60 %
(zadáno: 8.3.2022, počet hodnocení: 90)
Dino07  70 %
(zadáno: 3.3.2022, počet hodnocení: 41)
Pavel.Tomas  70 %
(zadáno: 28.2.2022, počet hodnocení: 136)
Hannahsee95  90 %
(zadáno: 24.4.2022, počet hodnocení: 2)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.