Divadlo Na Fidlovačce

Absolvent

Premiéra: 12.2.2022 | 2:20
Podle románu Charlese Webba a filmového scénáře Caldera Willinghama a Bucka Henryho. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Kateřina Jonášová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Pohybová spolupráce: Adéla Stodolová, Rostislav Šrom. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: květen 2024.
Adaptace známého románu proslaveného oscarovým filmovým zpracováním. Benjamin, mladý absolvent prestižní univerzity, se vrací domů k rodičům, kteří pozvali na oslavu jeho úspěšně zakončeného studia své přátele. Oslava ale neprobíhá tak, jak si rodiče představovali. Jejich syn totiž nehodlá slavit příchod maloměstské idylky, budování výhodné kariéry a na oko ideálního manželství. Touží prožít něco opravdového. A tak oslavu sabotuje. Jeho rebelství zaujme paní Robinsonovou, manželku přítele Benjaminova otce, až natolik, že se rozhodne Benjamina svést a ozvláštnit tak svůj nudný život. Situace se ještě zkomplikuje, když se Benjamin zamiluje do Elaine, dcery paní Robinsonové...
15!    

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Fidlovačce
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
73 %
73561000
Hodnocení redakce
Pavla Haflantová 70 %
Helena Grégrová 70 %
Volby

Hodnocení (58)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  70 %
17.9.2022 | 356 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
65%
Nemohu se zbavit pocitu, že jsem viděla méně vydařenou reprízu. Dostala jsem Absolventa s uspokojivými vyrovnanými hereckými výkony. A to je to, s čím mám problém - místy groteskní stylizace nebyla dostatečně vyvážená chemií mezi Benjaminem a jeho dvěma ženami.
Na druhou stranu to může být způsobeno nějakým mým očekáváním, samotné inscenaci nemám co vytknout, velmi mě bavila hudební složka s lehkou připomínkou legendárního filmu.
Helena Grégrová  70 %
12.2.2022 | 1674 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
75 %. Příběh o rebelii tápajícího nevybouřeného mládí, vymezujícího se především vůči rodičovské autoritě a přetvářkám světa dospělých, začíná vzdorem devítidenním, s veskrze prubířským a mírným vyzněním a končí u rozhodnutí, které v danou chvíli zdá se být celoživotním a zásadním. V herecky typově vhodně zvoleném obsazení vyniknou zejména odzbrojující Daniel Krejčík a Jitka Schneiderová, autenticita jejich projevu i trefně vystižené intonace zásadních vět textu pozvedají a umocňují divácký zážitek.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Adeline_H  50 %
4.2.2024 | 43 hodnocení
+ souhlasím
Bylo to pro mě zklamání, jaksi tam nefungovala chemie mezi hlavními postavami a celkově tomu něco chybělo.
Divadelník..  70 %
23.5.2023 | 76 hodnocení
+ souhlasím
Zvláštně ukončené představení.
Zvolila bych jiné herečky do postavy Elaine.
Skvělí herci Daniel Rous a Václav Vašák.
Vladimír Rogalewicz  60 %
2.3.2023 | 806 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Mezi ne úplně vhodně obsazeným Danielem Krejčíkem a jeho dvěma ženami nepřeskakuje dostatečná jiskra. Představení je odehrané na poměrně dobré úrovni, ale jakoby bez citového vkladu všech představitelů, taková každodenní rutinní práce u pásu. Režijně zcela nezajímavé. Inscenace nedosahuje kvality pražské divadelní scény, svou úrovní odpovídá podprůměrné oblasti či nekonečným nováckým seriálům (vlastně sériím).
JirkaS  80 %
6.2.2023 | 358 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Komediální drama o získávání sexuálních zkušeností a uvědomování si sebe sama a toho, co od života chceme, plyne vcelku příjemně a tak nějak nenuceně, takže jsem si to vlastně celou dobu užíval. Zatímco první půlka je vcelku nenáročná, v druhé půli už se dočkáme dramatičtějších scén, což mi přece jen k hereckému naturelu Daniela Krejčíka sedí více. Nicméně je to právě on, kdo celé představení vcelku spolehlivě táhne, a to za vydatné asistence Jitky Schneiderové, kdy spojení těchto dvou herců rozhodně nenudí. Chválím také jednoduchou funkční scénu! Mé první setkání s Absolventem tak dopadlo na výbornou! /24.1.2023 v Táboře/
KristySmis  70 %
14.1.2023 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Daniel Krejčík 100%
Miss_venon  80 %
11.11.2022 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Daniel Krejčík 100%
Fedorocko  70 %
19.9.2022 | 750 hodnocení
+ souhlasím
Povedené představení s nevšedními hereckými výkony.
Příběh s žádnými nečekanými zvraty, poutavě napsaný, příjemné podívání.
JaneEyre  80 %
18.6.2022 | 116 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení s hereckým koncertem skvělého Dana Krejčíka. Společně s Jitkou Schneiderovou jim to na jevišti fungovalo. Skvělé využití scény a hudebních motivů.
Apfele  70 %
13.6.2022 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Nebyla jsem s představením úplně spokojená. První půlka slabší, chvílemi jsem se nudila, druhá půlka již o něco lepší. Hodně slabý výkon Daniela Rouse. Jitka Schneiderová - hrála až moc afektovaně. Dan Krejčík - dobrý výkon, ale spíše až v druhé půlce představení.
Janinka123  80 %
27.5.2022 | 163 hodnocení
+ souhlasím
75 %
DivadelniFan  80 %
24.4.2022 | 353 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle napsaná hra, vtipné pasáže fungují, jak mají. Daniel Krejčík ovládl jeviště svým nevídaným talentem a bezprostředností. Chemie mezi ním a Jitkou Schneiderovou byla opravdu silná a uvěřitelná. Stojí to za to!
Majdin_kulturni_svet  50 %
24.4.2022 | 176 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
55 % Moc textu a málo akce. Nechtělo se mi věřit hereckým výkonům Daniela Krejčíka a Jitky Schneiderové, po celou dobu jsem s tím bojovala. Naopak výkon Martiny Jindrové pro mě byl ze všech nejuvěřitelnější a nejpříjemnější. První polovina je pomalejší, natahovaná. Druhá půlka má naštěstí mnohem víc akce a vtipných momentů a díky tomu to celé zachránila.
Není to ten typ komedie, který se mi líbí, bylo to na mě moc prvoplánové. Inscenace hodna lepšího oblastního divadla, ale ničeho víc.
Mjetelova  100 %
23.4.2022 | 66 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé výkony Dana Krejčíka a Jitky Schneiderové! Hltala jsem každou jejich scénu včetně děkovačky. Zajímavá hudba a kulisy. Výborně sehraný známý příběh, byla jsem nadšená.
Martin21  90 %
18.4.2022 | 458 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Pro mě jeden z nejlepších činoherních kusů současné doby v Praze. Ústřední dvojice Krejčík&Schneiderová tvoří geniální pár a je mezi nimi naprostá symbióza. Oba hrají s plným nasazením, emocemi a do svých rolí se vžili. Ostatní jim pak skvěle sekundují. Povedená režie, vkusný hudební podkres. Absolvujte Absolventa na Fidlovačce!
Marsed  80 %
14.4.2022 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Velmi povedené představení, určitě stojí za zhlédnutí.
Čiko  80 %
10.4.2022 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Absolvent je inscenace, na kterou může být DNF hrdé. Hra sama o sobě je velmi dobře napsaná. Je zde patrná i velmi citlivá režie Natálie Deákové. Až na "mumlajícího" Daniela Rouse se mi všichni líbili i herecky. Jitka Schneiderová se skvěle typově hodí na paní Robinsonovou. Její znuděná manželka pracháče je velmi uvěřitelná. O generaci mladší Daniel Krejčík rovněž mile překvapil. Viděl jsem ho už v mnoha rolích, tady je opravdu úžasný, dle mého názoru překonal i Dánskou dívku. Zárukou kvality a úspěchu inscenace se tedy zdá být právě výborně vybraná ústřední dvojice. Bravo!
LavinieCamui  60 %
6.4.2022 | 830 hodnocení
+ souhlasím
Daniel Krejčík výborný, paní Robinsonová byla příliš afektovaná, což byl asi režijní záměr, ale pro mě to nepůsobilo věrohodně.
David Strang  100 %
5.4.2022 | 133 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Viděl sem před lety s mladým Hádkem a Chýlkovou. Myslel sem si, že toto bude horší. Nebylo!! Dokonce bych řekl ..
RaB  50 %
5.4.2022 | 371 hodnocení
+ souhlasím
Excelentní Jitka Schneiderová! Bohužel vedle ní velice slabý D. Krejčík, který by Bena opravdu hrát neměl - na 21 rozhodně nevypadá a pubertální/mladistvá stylizace u něj vypadá extrémně nepřirozeně.
Dále v roli konzervativní matky vyniká D. Černá.
Scéna se poměrně povedla, nicméně k tomuto příběhu by to chtělo i komornější stylizaci a závěrečné stržení všeho naprosto vystihuje režie N. Deákové (stejně jako přítomná hlasitá hudba).
Sablose  80 %
4.4.2022 | 28 hodnocení
+ souhlasím
skvělý Krejčík
Dawson321  80 %
1.3.2022 | 130 hodnocení
+ souhlasím
Představení se mi líbilo. Z první části doslova dýchá erotické dusno mezi Benjaminem a paní Robinosnovou - Jitka Schneiderová umí zahrát dominantní milfku přesvědčivě. Možná jsem měl trochu problém z Danilem Krejčíkem, kterého znám hlavně z rolí homosexuálů a nedokázal jsem se od těch rolí úplně oprostit... Druhá část má poněkud svižnější tempo a naopak se zabývá vztahem Benjamina s Elaine - dcerou paní Robinsonové.
Ba-jo  60 %
14.2.2022 | 242 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení ve mně vyvolalo spíše rozpaky než nadšení. Na jedné straně vkusná a funkčně postavená scéna a ve své roli přesvědčivá a s grácií hrající Jitka Schneiderová. Na straně druhé mnohem méně přesvědčivá (až pubertální) stylizace titulního Daniela Krejčíka a celkově slabá po-přestávková část, které místo gradace docházel až křečovitě dech. Srovnání s filmem se u filmové adaptace na divadelních prknech vyhnout nelze. Film pro mě zůstává nepřekonaný a má první návštěva v Divadle Na Fidlovačce to rozhodně nezvrátila.
Domi.Mac  90 %
13.2.2022 | 88 hodnocení
+ souhlasím
Herecký koncert. Naprosto přesná směs romance, vtipu, sexu a diamantově čistého divadla. Režisérka Deáková příběh vypráví dlouho s lehkostí, aby na konci zamrazila fatální tečkou do ticha. Schneiderová skvostně vystihla znuděnou alkoholičku, tragikomickou postavu dávkovala s chutí a noblesou. Fidlovačka má svůj poklad a tím je dokonalý Krejčík, kterého nešlo nemilovat. Byl vtipný, sexy, dojemný, hrdina i rebel. Krejčíkův Benjamin a Robinsonová Schneiderové v mnohém předčili své filmové předobrazy a stali se ideálním ikonickým párem. Skvělý program na večer pro všechny. Stála jsem. 95%
honzy  80 %
11.2.2022 | 284 hodnocení
+ souhlasím
Adaptace známého románu se v Divadle na Fidlovačce povedla. Celé představení má spád, je založeno na velmi dobrém a citlivém ztvárnění hlavní postavy Danielem Krejčíkem.Svoji roli vystihl parádně a zaslouží si absolutorium.(Daniel disponuje s obrovským hereckým talentem)V roli paní Robinsonové se blýskla J. Schneiderová a s D. Krejčíkem vytvořili uvěřitelnou dvojici.Byl to herecký koncert, který narušila Martina Jindrová, která se typově ke Krejčíkovi moc nehodila,ale zahrála jí dobře.Jako celek je představení na úrovni a určitě stojí za zhlédnutí.(psáno z generální zkoušky 11.2.22)Hodnoc.80%.
Valmez  100 %
11.2.2022 | 515 hodnocení
+ souhlasím
Zaujal mě herecký výkon všech účinkujících, především Daniela Krejčíka a Jitky Schneiderové.
Viděno na veřejné generálce
Irma Vacková  80 %
29.5.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Mé druhé střetnutí s divadelní hrou Absolvent, tentokrát střízlivé setkání a určitě ne poslední.
Ze stránky kostýmového departmentu a vizuální stránky jsem byla velmi překvapena lehkým nádechem zpět do zlatých 70tek. Úžasné...
Daniel Krejčík, mladý talentovaný pohledný hoch v roli Bena, bezpochyby komediant.
Jitka Schneidrová, v roli paní Robinson, krásně zahrané od mluvy do pohybu, bezchybné.
Sofie Anna Schneiderová, tentokrát nová Elaine s více šmrncem. Martina Jindrová též nebyla ale špatná, pouze role Elaine vždy patřila nové mladé děvence. Hloubka projevu a výkonu promlouvala hlouběji.
Braddy  70 %
19.5.2024 | 205 hodnocení
MartinaEli  100 %
6.4.2024 | 74 hodnocení
Eliška  70 %
4.4.2024 | 6 hodnocení
Albert83  70 %
14.3.2024 | 37 hodnocení
Gimli35  50 %
8.3.2024 | 276 hodnocení
JakubM  70 %
4.3.2024 | 5 hodnocení
Marta007  70 %
26.1.2024 | 24 hodnocení
Matěj Konečný  50 %
17.10.2023 | 221 hodnocení
Daneklu2  70 %
24.5.2023 | 22 hodnocení
HodnaTeta  40 %
13.5.2023 | 181 hodnocení
Detektiv-2  70 %
29.3.2023 | 17 hodnocení
Barbora  60 %
20.3.2023 | 34 hodnocení
Liška.Pseudoluska  80 %
10.3.2023 | 23 hodnocení
Vendula Hegerová  70 %
19.12.2022 | 24 hodnocení
Lily  80 %
8.12.2022 | 15 hodnocení
Resza_g  80 %
25.11.2022 | 63 hodnocení
Petaz  70 %
10.11.2022 | 103 hodnocení
Sabi  80 %
9.11.2022 | 68 hodnocení
Blanka9  80 %
25.10.2022 | 36 hodnocení
Owles19  90 %
18.9.2022 | 12 hodnocení
Unionboy  70 %
17.9.2022 | 453 hodnocení
Snekac  70 %
17.9.2022 | 295 hodnocení
Vladimír10  70 %
17.9.2022 | 637 hodnocení
Moonek  60 %
23.5.2022 | 100 hodnocení
Michalmusek  70 %
5.4.2022 | 317 hodnocení
Nikoss  60 %
8.3.2022 | 112 hodnocení
Dino07  70 %
3.3.2022 | 57 hodnocení
Pavel.Tomas  70 %
28.2.2022 | 158 hodnocení
Rotovat  50 %
21.4.2023 | 4 hodnocení
Hannahsee95  90 %
24.4.2022 | 2 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.