Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Ungelt

Miss Dietrich lituje
Matka Marlene Dietrich a její dcera Maria Riva ve strhujícím rodinném souboji. Láska a sebeláska, zlatý prach slávy a neúprosný čas, věčná bitva s minulostí. Kdo zvítězí...?
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Pavel Širmer, Helena Grégrová
Nejbližší aktuální termíny:
29.2.  1.3.  5.3.  15.3.  16.4.  19.4.  11.8.
4000 dnů
Drama napsané s anglickou lehkostí a humorem o nezbytnosti poslouchat sám sebe a to i ve chvíli, kdy mám pocit, že sám sebe neslyším. Matka, syn a jeho partner vzpomínají na uplynulých jedenáct let. Každý z nich si to ale pamatuje jinak. Do jaké míry utváří paměť naši osobnost...?
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Helena Grégrová
Nejbližší aktuální termíny:
1.3.  10.3.  20.4.  8.6.  5.8.  6.8.
Skořápka
Komedie o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě. V zapadlé knihovně se schází nesourodá dvojice. Zakřiknutá knihovnice a suverénní zlatokopka. Co přinese toto setkání...?
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Pavel Širmer, Jan Pařízek, Helena Grégrová
Nejbližší aktuální termíny:
14.4.  14.8.
Pan Halpern a pan JohnsonDivadlo Ungelt - Pan Halpern a pan Johnson
Devátá inscenace Ladislava Smočka v Ungeltu nabízí snad maximum, jenž je možno v součinnosti herec – režisér na divadle spatřit. Petr Kostka a František Němec rozehrávají duel, v němž se neustále mění rozložení sil. Dva vynikající herci soustředěně vytvářejí postavy mužů, kteří k sobě kvůli nepřízni osudu nakonec přece jen nacházejí cestu. Jevištní projev obou bardů je vrcholným divadelním uměním, svých rolí se zhostili s noblesou jim vlastní a také s výstižnou přesností.
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Pavel Širmer, Jan Pařízek
Nejbližší aktuální termíny:
6.3.  11.3.  16.3.  31.3.  21.4.  26.4.  8.7.
Deštivé dny
Americké drama, spojující prvky kriminálního příběhu a hry o síle přátelství. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. A dnes jsou parťáky u chicagské policie...
Redaktoři doporučující tuto inscenaci:
Iva Bryndová, Jan Pařízek
Nejbližší aktuální termíny:
17.3.  29.3.  5.4.  12.4.  13.4.  8.6.  30.6.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.