Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Viola

Smluvní vztahyDivadlo Viola - Smluvní vztahy
V rámci cyklu Rozhlasová hra na jevišti uvádí Divadlo Viola brilantní text anglického autora plný černého humoru. Jsou války, které se vedou za kancelářským stolem, u kávy a s věčným úsměvem na tváři. Do podobné situace jako Emma se může jednou v zaměstnání dostat každý a je jen na něm, jak se k problému postaví... Děj vedený do absurdity a situace, které nejsou úplně příjemné, v podání dvou výrazných hereček své generace.
Století hitůDivadlo Viola - Století hitů
Rozverný kabaret, v němž se míchá všehochuť veršů, tónů a dobových zajímavostí od Vrchlického po Žáčka a od Lehára po Kollera. To nejlepší z české populární hudby a poezie 20. století. Čím voněla doba? Jaké verše se špitaly dámám do ouška či hřínaly na pódiích? Jaké písně se hrály k poslechu i k tanci?
Novecento (Magické piáno)Divadlo Viola - Novecento (Magické piáno)
Jasný a zároveň nepochopitelný příběh o geniálním klavíristovi, který nikdy nevystoupil z lodi Virginien, jež pravidelně brázdila oceán mezi Evropou a Amerikou.
Nejbližší aktuální termíny:
31.3.
Adresát neznámýDivadlo Viola - Adresát neznámý
Svědectví o smrtící síle slova v dramatizaci bestselleru, který formou korespondence mezi dvěma muži zobrazuje rozpad jednoho velkého přátelství na pozadí narůstání Hitlerovy moci.
Nejbližší aktuální termíny:
17.3.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.