Činoherní studio Ústí nad Labem

lze platit platební kartou poskytovány slevy pro studenty
Adresa: Varšavská 7, Ústí nad Labem [zobrazit na mapě]
[t-bus 60-62, bus 9-13-17-27 Krajský soud, bus 9-17-27 Děčínská]
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Heda Gablerová - Henrik Ibsen (premiéra odložena)
Ceny vstupenek:
250-99 Kč (večerní představení)
99 Kč (představení pro děti)
ředitel:
Jiří Antonín Trnka
umělecké vedení:
David Šiktanc

UmělciPřání, pochvaly, stížnosti... (2)


Z tiskových zpráv (29)Hodnocení inscenací

Poznámky a upozornění:
  • .

ARCHIV INSCENACÍ

Zpět na aktuální inscenace

Ticho po pěšině - Anna Klimešová, Boris Jedinák, Mikoláš Zika, Klára Fleková  (Letní kino)
Premiéra: 15.6.2018. Dramaturgie: Boris Jedinák, Dagmar Haladová. Scéna: Mikoláš Zika. Kostýmy: Klára Fleková. Hudba: Ian Mikyska. Režie: Anna Klimešová.
Poslední uvedení: srpen 2019.
Lesnický thriller o jelením troubení a tajemném vábení.
Zbytky záře - Petra Wüllenweber  (Obejvák)
Premiéra: 5.5.2018. Překlad: kol. Dramaturgie: Otto Kauppinen. Výprava: Anna Chrtková. Režie: Juraj Marušic.
Poslední uvedení: rok 2018.
Konverzační komedie z prostředí ústavu pro vyhořelé či jiným způsobem s životem nespokojené jedince, jimž traumata a jiné psychické problémy brání v plnohodnotném prožívání nejen osobního, ale hlavně pracovního života. V tomto sanatoriu je aplikována intenzivní experimentální metoda, která má pacientům pomoci vyrovnat se se svými démony mnohem rychleji než běžnou léčbou, aby se mohli co nejdříve vrátit do práce a ke svým rodinám. Brzy však poznají, že to nebude tak jednoduché: jejich problémy jsou nedílnou součástí apitalistického systému, jehož chod svým životním stylem udržují...
Pazour - Howard Barker
Premiéra: 13.4.2018. Překlad: Luboš Trávníček. Úprava a dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Jana Preková. Hudební spolupráce: Vratislav Šrámek. Režie: Jiří Pokorný, Lenka Kolihová Havlíková.
Poslední uvedení: červen 2019.
Gangsterka o Noelovi, který se rozhodne vzít život do vlastních rukou...
Jedna verze historie - Simone Kucher  (Obejvák)
Premiéra: 25.2.2018. Překlad: Veronika Jičínská, Markéta Brožová, Marie Zíchová, Lucie Zemanová, My Linh Truong, Julie Houfková. Dramaturgie: Petr Erbes. Výprava: Karolína Kotrbová. Režie: Viktorie Vášová.
Poslední uvedení: rok 2018.
Hra o hledání vlastních kořenů pnoucích se přes Berlín, New York a Paříž až do uchvácené Arménie. Spouštěčem vzpomínek je hollywoodský trhák o zamlčené genocidě. Text vypráví o touze znát historii své vlastní rodiny, která se setkává se stejnou touhou na ni zapomenut. Kde je hranice mezi smyšleným příběhem a dějinami...?
Děkujeme, že zde kouříte - Christopher Buckley, Dagmar Haladová  (1:35x)
Premiéra: 9.12.2017. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Jiří Antonín Trnka.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Dramatizace knihy populárního amerického spisovatele. Nahlíží na mediální svět, ve kterém existuje jediné: peníze, argumenty a priority! Nicholas Naylor – tvář amerických cigaret. Obhajuje nadnárodní korporaci a jeho priority jsou jasné – být nejlepší. Ale co když se karty obrátí? Co se však stane, když se objeví návrh na celoplošný zákaz kouření na veřejnosti? A existuje ještě nějaká svoboda...?
Maso v plechovce - Ferdinand Schmalz  (Obejvák)
Premiéra: 27.10.2017. Překlad: Veronika Jičínská & kol. Dramaturgie: Jakub Liška. Scéna: Kateřina Veselá. Hudba: Kristýna Hulcová. Režie: Hana Marvanová.
Poslední uvedení: rok 2018.
Tarantinovsky laděná postapokalyptická báseň. Obraz možného vývoje naší společnosti postavené na kamionové dopravě. Znejišťuje svět naší dálniční, všespojující sebevědomé komunikace a proti jeho plánovanému konzumu staví nehodu, jako skutečný princip fungování světa...
Život je krásnej - Karel František Tománek  (1:25x)
Premiéra: 16.10.2017. Dramaturgie: Dagmar Haladová, Boris Jedinák. Scéna: Dáda Němeček. Kostýmy: Zorka Velková. Hudba: Marek Doubrava. Režie: Karel František Tománek.
Poslední uvedení: rok 2018.
Původní česká hra o lásce, drogách a o tygrovi. Krásní lidé žijí krásné životy. Někdy se jim ale stane, že tento pocit nemají. To ale není důvod k rezignaci. Jako bytostní hledači v tom spatřují další výzvu. Nikdy, za žádných okolností se nevzdávají. Což bývá nejen zábavné, ale občas i trochu smutné. Ostatně jako život sám...
Jindřich VI. – 3. díl - William Shakespeare  (1:40x)
Premiéra: 30.6.2017. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: červen 2019.
Poslední díl málo uváděné shakespearovské trilogie. Kdo se nakonec chopí trůnu? Koho čeká smrt a kdo přežije? Závěrečná bitva začíná...
Homo Faber - Max Frisch, Karel František Tománek  (1:30x)
Premiéra: 22.4.2017. Překlad románu: Helena Nebelová. Dramaturgie: Karel František Tománek. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Juliána Kvíčalová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: David Šiktanc.
Poslední uvedení: únor 2020.
Divadelní adaptace jednoho z nejvýznamnějších románů 20. století. Život Waltera Fabera, inženýra, který se vždy a za každých okolností řídí „zdravým rozumem“, navždy změní náhodné setkání s mladou ženou...
Boj černocha se psy - Bernard-Marie Koltès
Premiéra: 2.12.2016. Překlad: Kateřina Lukešová. Úprava a dramaturgie: Karel František Tománek. Kostýmy: Jitka Fleislebr. Hudba: Ivan Acher. Scéna a režie: Michal Skočovský.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Hra o životě, o lásce a o whisky. Opuštěné místo kdesi v Africe. Během jednoho podvečera a noci se odehraje tajemný příběh, který svede dohromady čtyři lidi. Blíží se bouře, ve vzduchu je cítit vůně podmanivé bungeviley a – smrt...
Pan Bílý, Zrzka a ti druzí - Karel František Tománek
Premiéra: 15.10.2016. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Výprava: Jan C. Löbl. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Daniel Bodlák. Režie: Jiří Antonín Trnka.
Poslední uvedení: květen 2018.
„Tarantinovská“ gangsterka ostře nabitá touhou po pomstě a extatické lásce. Pan Bílý přichází skoncovat s minulostí, zlikvidovat Zuřivého býka, vůdce Rudochů, potkává však Zrzku z party Odhodlaných. Krvavá jatka se blíží...
Jindřich VI. – 2. díl - William Shakespeare
Premiéra: 28.6.2016. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: červen 2019.
Druhý díl málo uváděného historického dramatu. Jindřich se žení s krásnou, ale chudou princeznou Markétou. Tímto sňatkem sice Anglie přichází o velkou část francouzského území, ale prakticky končí stoletá válka. Mír je však velmi křehký. Na trůn si totiž brousí zuby vícero šlechticů a každý z nich sleduje své vlastní zájmy a uzavírá zvláštní spojenectví. Udrží Jindřich VI. své královské postavení? A kdo ze šlechticů podlehne intrikám a zemře...?
Děti z Bullerbynu - Astrid Lindgrenová, Vladimír Čepek
Premiéra: 14.5.2016. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Scéna: Lucie Halgašová. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Daniel Fikejz. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: červen 2019.
Divadelní podoba populární dětské knihy. „Lisa, Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta. Bullerbyn otevírá své brány nekonečných příběhů a možností. Nastal čas zase si trochu pohrát a zavzpomínat na bezstarostné a šťastné dětství...“
Lebka z Connemary - Martin McDonagh
Premiéra: 15.4.2016. Překlad: Julek Neumann. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Jan Jankovský.
Poslední uvedení: duben 2019.
Komedie černější než lak na rakve. A když se štípou rakve, lítaj třísky...
Ledový hrot - Reto Finger
Premiéra: 27.2.2016. Překlad: Jana Slouková. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava: Mariana Kuchařová. Hudba: Vladivojna La Chia. Režie: Barbara Herz.
Poslední uvedení: únor 2017.
Mrazivá hra o přikrývání hrobů a hledání lidského tepla. Haně je třicet. Žije s rodiči v zapadákově pod horami. A nádražní bufet má už dva roky zavřeno. Nic zvláštního pro ty, kteří tu stráví jen jeden den. Ale ti ostatní, ti vědí...
Misantrop - Molière  (1:25x)
Premiéra: 27.11.2015. Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Dagmar Haladová. Kostýmy: Lucie Halgašová. Hudba: Martin Tvrdý. Scéna a režie: Michal Skočovský.
Poslední uvedení: červen 2017.
„Masky, chlast, songy, sex, box, chlebíčky, blití, nuda a hlavně láska – to vše a ještě mnohem víc se odehrává na narozeninové párty, kam přichází (ne)zvaný host Alcest. Alcest miluje Celimenu. Celimena miluje Alcesta, ale je to koketa. On je posedlý upřímností. Ona je posedlá drby. Alcest je v pasti sebe sama. Milovat, nebo nemilovat? Utéct, nebo zůstat? Kdo se vlastně pod Alcestovou maskou skrývá?“
Hrůza v Brně - Arnošt Goldflam
Premiéra: 23.10.2015. Dramaturgie: Vladimír Fanta. Scéna: Petr Kolínský. Kostýmy: Andrea Králová. Režie: Zdeněk Jiráský.
Poslední uvedení: leden 2018.
Velmi přímočará komedie s mysteriózními prvky, ve které rezonuje jadrný brněnský hantec. Dva policajti, Jaryn a Ruda, putují z Brna do Ameriky a ještě dál. Ve světě, kde politická korektnost je neznámý pojem a inteligent nejhorší nadávka. Ve světě, který má být zničen, aby se mohla zrodit nová nadřazená rasa, a Jaryn s Rudou „to musijó nejak zmáknót, kurňa“...
Jindřich VI. – 1. díl - William Shakespeare  (1:20x)
Premiéra: 26.6.2015. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Lubor Bořek. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: červen 2019.
Možná vůbec první uvedení tohoto historického dramatu v českém divadle. Píše se rok 1423. Zemřel udatný anglický král Jindřich V. a na jeho místo nastupuje teprve devítiměsíční Jindřich VI., což rozpoutává boj o trůn – tedy o poručnictví a moc ve státě. Navíc vrcholí stoletá válka a na stranu Francie se přidává Jana z Arku. Jak dopadne boj o trůny...?
Don Quijote - Miguel de Cervantes  (1:10x)
Premiéra: 25.4.2015. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Thomas Zielinski.
Poslední uvedení: květen 2017.
Inscenace podle slavného románu o absurdních dobrodružstvích Dona Quijota, jehož notoricky známý boj s větrnými mlýny byl směšný a zároveň zoufalý, což nápadně připomíná situaci ústeckého Činoheráku, kde se stále neví, zda zdánlivě vítězný návrat na domovskou scénu znamená i vítězný boj...
Zámek - Franz Kafka, Vladimír Fanta
Premiéra: 20.2.2015. Překlad románu: Vladimír Kafka. Dramaturgie: Vladimír Fanta. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Lucie Šperlová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: leden 2017.
Dramatizace románu Franze Kafky, snažící se slavnému dílu dát podobu grotesky, která je v Kafkových textech ukrytá a kterou interpreti často opomíjejí. Cílem inscenace je zbavit spisovatele odéru málo srozumitelného, téměř mystického autora, kterému nemohou do hloubky porozumět ani sami jeho vykladači. Kafka byl především ironik, který velmi přesně vnímal nejen ducha doby, „zeitgeist“, ale i zákruty lidské psychiky, dokázal je vylíčit s krutou přesností a místy i s úšklebkem...
Kopanec - Andres Veiel, Gesine Schmidt  (1:10x)
Premiéra: 19.1.2015. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava: Lucie Halgašová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Michal Skočovský.
Poslední uvedení: květen 2017.
Hra podle skutečné události. Tragédie, která v roce 2002 otřásla celým Německem. Tři mladí náckové, jedna bezbranná oběť a 450 lhostejných vesničanů...
Zeptej se táty - Jan Balabán, Vladimír Čepek
Premiéra: 19.12.2014. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava a režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Dramatizace posledního románu Jana Balabána, který se v něm pokoušel vyrovnat s úmrtím vlastního otce. Příběh o umírání a krásách života, o náročném hledání života, pravdy a opravdovosti.
Hlas srdce - František Marek  (0:45x)
Premiéra: 31.10.2014. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Lucie Šperlová. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Dramatická imprese o partnerském soužití. Není jednoduché najít ideální vztah. Ovšem když se to podaří, ještě navíc na první pohled, je to skvělé. A všechno do sebe zapadá jako prsty do mezer. Ale může to takhle vydržet celý život...?
Kráska z Leenane - Martin McDonagh  (1:35x)
Premiéra: 26.9.2014. Překlad: Lenka Kapsová. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Lucie Šperlová. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: duben 2017.
Směsice komedie, melodramatu, hororu a syrové tragédie. Z krásného zapadlého místa chce každý odejít, pokud má tu možnost. Maureen žije v domě se svou matkou, o níž pečuje, kterou vlastně nenávidí, ale zároveň bez ní nemůže žít. Jednoho dne se do jejího života připlete muž, kterého zná celý život, ale přitom ho vlastně vůbec nezná...
Dva páni z Verony - William Shakespeare  (1:30x)
Premiéra: 23.6.2014. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: srpen 2017.
Pravděpodobně nejstarší Shakespearova komedie. Valentin a Proteus jsou dva nerozluční přátelé, jejichž osudy se rozdělí. První odjíždí z Verony do Milána k císařskému dvoru, druhý zůstává ve Veroně, aby dobyl srdce své vyvolené. Ovšem jejich osudy se velmi brzy protnou a za podivných okolností se ocitne v sázce nejen jejich přátelství...
Kein Licht / Beze světla - Elfriede Jelinek
Premiéra: 22.10.2013. Překlad: Zuzana Augustová. Výprava: Tomáš Petermann, Richard Loskot. Dramaturgie a režie: Veronika Musilová Kyrianova.
Poslední uvedení: prosinec 2013.
„Instalované čtení“, na hranici divadla a výtvarného umění. Jedna z posledních her kontroverzní rakouské autorky, ve které reaguje na katastrofu v zemětřesením a následnou ohromnou vlnou tsunami postiženém Japonsku v roce 2011, kdy zároveň došlo i k havárii jaderné elektrárny. Ztráta kontroly a orientace, strach, nejistota, atmosféra po konci světa, všeobecná panika, kterou vyvolává například hrůza před radioaktivním zamořením. Dva hlasy, hráči A a B, hrají pořád dál jako dřív, ale mají čím dál silnější dojem, že tu něco nehraje, že se neslyší, že už sobě navzájem ani sobě samotným nerozumí...
Kde život náš je v půli se svou poutí - Josef Jedlička, Vladimír Čepek  (1:25x)
Inscenace podle významné a neprávem zapomínané stejnojmenné české románové prózy, jejímž těžištěm jsou autorovy zápisky z Litvínovska 50. let. Generační autobiografické svědectví o hledání smyslu života v severních Čechách v problematické době...
Tkalci. - Vanessa Emde & kol.  (1:30x)
Premiéra: 16.3.2013. Podle stejnojmenné hry Gerharta Hauptmanna, s použitím textů Neviditelného výboru, Sarah Kane a dalších zdrojů. Překlad předloh: Veronika Musilová Kyrianova, Jaroslav Achab Haidler, Vojtěch Bárta, Lucie Řebíčková. Dramaturgie: Vojtěch Bárta, Veronika Musilová Kyrianova. Scéna: Jan Štěpánek. Kostýmy: Jana Hauskrechtová. Režie: Vanessa Emde.
Poslední uvedení: leden 2014.
Nová hra, inspirovaná klasickým textem Gerharta Hauptmanna a také našimi dějinnými i osobními zkušenostmi. Jsou vadné politické systémy, nebo jsou vadní lidé, kteří je vytvářejí? Ať je budujeme nebo ničíme, zdá se, že pořád bojujeme jen sami se sebou. A lze potom vůbec mluvit o budovaní a boření? Každý člověk má nějakou touhu. Touhy nás mohou vést, ale i zavést a vláčet po cestách, po kterých bychom nikdy nechtěli jít. Touhy jsou zneužitelné a mohou být dokonce klíčem k tomu, jak klamat a ovládat masy. Nebo je to celé ještě jinak...?
Romeo a Julie (All You Need is Love) - William Shakespeare
Premiéra: 20.12.2012. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava: Jan C. Löbl. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Slavná Shakespearova tragédie o velké lásce dvou veronských milenců pocházejících ze znepřátelených rodů. Inscenace ve výhradně mužském obsazení (v němž se za života Shakespeara hra hrála).
Do bláta a zase zpět - František Marek
Premiéra: 20.12.2012. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Štěpánka Tichá, Lucie Šperlová. Hudba: Patrik Charvát. Režie: Vladimír Čepek.
Poslední uvedení: duben 2017.
Autorská vánoční pohádka s písničkami pro děti i dospělé. Honza a jeho tři spolužačky chodí do první třídy. Holky jsou nejlepší kamarádky a Honzu nemají rády. Říkají mu „Zelňák“, dělají si z něho legraci a šikanují ho. Jednoho dne však potkají toulavého bezdomovce Járu, ze kterého se vyklube pohádkový dědeček...
Soukromá vichřice - Vladimír Páral, Veronika Musilová Kyrianova  (1:10x)
Premiéra: 16.11.2012. Dramaturgie: Veronika Musilová Kyrianova. Výprava: Andrej Ďurík. Hudba: Ivan Acher. Režie: Thomas Zielinski.
Poslední uvedení: březen 2014.
Dramatizace známé novely, líčící všední každodennost několika Ústečanů, zaměstnanců místní chemičky, jejichž život se odvíjí ve spolehlivě se opakujících stereotypech. Všechno bezvadně funguje, přesto ale všem něco chybí ke štěstí a spokojenosti. A tak dochází k menším i větším vzpourám, k náhlým vybočením a únikům a opět k paradoxním návratům ke starým jistotám...
Dekalog - Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Piesiewicz, Koen Tachelet
Premiéra: 21.9.2012. Překlad a dramaturgie: Veronika Musilová Kyrianova. Scéna: Petr B. Novák. Kostýmy: Jan C. Löbl. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: leden 2014.
Deset příběhů, odehrávajících se na jednom fádním varšavském sídlišti a odkazujících k Desateru starozákonních přikázání, sleduje obyčejné lidi v jejich všedním soukromém životě, kteří se ocitnou v těžko řešitelných situacích, kdy nevědí, co mají dělat a jak mají žít. Samo Desatero, toto „etické minimum“ evropské morálky, jehož základní principy po celá tisíciletí jeho existence ještě žádná filozofie ani ideologie nezpochybnila, možná nestačí. A lidé uprostřed svých dilemat stojí před otázkou, zda zákon porušit či neporušit...
Artaud - David Jařab  (1:10x)
Premiéra: 15.6.2012. Dramaturgie: Vojtěch Bárta. Kostýmy: Jana Hauskrechtová. Hudba: Petr Haas. Scéna a režie: David Jařab.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Autorská inscenace, inspirovaná životem a dílem jednoho z nejvlivnějších reformátorů divadla 20. století, „metafyzického revolucionáře“ Antonina Artauda. „Chceme-li nahlédnout do labyrintu nemocné duše, musíme se mnohdy dotýkat otázek těla. Nemusíme znát diagnózu, abychom pochopili z výkřiků, stížností, proseb a obžalob tohoto doslova a do písmene prokletého básníka.“
Maryša - Alois Mrštík, Vilém Mrštík  (1:00x)
Premiéra: 4.5.2012. Dramaturgie: Veronika Musilová Kyrianova. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: březen 2014.
Klasické české drama, které nemilosrdně vyhrocuje a obnažuje v minulosti zakořeněné a z minulosti přebírané praktiky fungování uzavřeného malého společenství a ukazuje jejich moc semlít a rozemlít zástupce nových generací. U Maryši dosáhne její okolí toho, že žije stejně jako její rodiče a všichni ostatní. Je však způsob jejich života hodný následování...?
Zlatý drak - Roland Schimmelpfennig
Premiéra: 14.4.2012. Překlad: Petr Štědroň. Dramaturgie: Vojtěch Bárta. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Nick Gill. Režie: Katharina Schmitt.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Poetický, humorný a především krutý „globální horor“ současného německého dramatika, ve kterém muži hrají ženy, ženy muže, mladí staré a naopak. Ve stísněné kuchyňce čínsko-thajsko-vietnamské restaurace „Zlatý drak“ mladému vytrhnou Číňanovi hasákem bolavý řezák. Zub však nedopatřením opustí kuchyň a vydá se na dalekou cestu plnou nečekaných zvratů a peripetií. Mezitím je vyhladovělá Kobylka nucena nechat do svého života zasáhnout neviditelnou ruku trhu a přistoupí na nevýhodnou symbiózu s náruživými Mravenci...
hamlet je mrtev. bez tíže - Ewald Palmetshofer  (1:20x)
Premiéra: 9.12.2011. Překlad: Veronika Musilová Kyrianova. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Magdalena Klára Hůlová. Kostýmy: Petra Krčmářová. Režie: David Šiktanc.
Poslední uvedení: leden 2014.
„Intelektuální fraška“ reflektující současný svět ovládaný totální ekonomizací, kde otázka bytí či nebytí ztrácí na významu (když je o nebytí už rozhodnuto) a kde je nakonec aktuální otázka, zda rezignovat nebo jednat. Po několika letech odloučení se čtyři někdejší nejlepší přátelé setkávají na pohřbu jejich společného známého. Ve stejný den chystají rodiče Kurt a Karo oslavu babiččiných 95. narozenin. A zpočátku radostné setkání bývalých přátel získává nové rozměry...
Byly jsme tam taky - Dagmar Šimková  (1:00x)
Premiéra: 5.11.2011. Dramaturgie: Vojtěch Bárta. Scéna: Štěpán Jirák. Režie: Vojtěch Bárta, Filip Nuckolls.
Monodrama podle skutečných událostí o síle lidské důstojnosti, kterou si lze uchovat i v nelidských podmínkách. Dcera z dobré rodiny, zatčená kvůli své touze po svobodě ve třiadvaceti letech, prožila patnáct let svého života v nelidských podmínkách komunistických věznic a lágrů. Přesto zůstala nezlomena, přestože dennodenně zažívala hrůzy, které si dnes umíme jen těžko představit...
Nepřítel lidu - Henrik Ibsen  (1:35x)
Premiéra: 14.10.2011. Překlad: František Fröhlich. Dramaturgie: Vojtěch Bárta. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Daniela Klimešová. Režie: Filip Nuckolls.
Stále aktuální klasická hra o nemožnosti prosazení nezávislých myšlenek v komunální politice ovládané zákony populismu, klientelismu a korupce. Místní lékař Tomáš Stockmann zjistí, že prosperující lázeňské město čelí skryté hrozbě ekologické katastrofy. Prosté odhalení se stane předmětem mocenské hry místních politiků a médií...
Farma zvířat - George Orwell, Jiří Maryško, Vladimír Čepek  (1:10x)
Premiéra: 17.6.2011. Překlad románu: Gabriel Gossel. Scéna: Štěpán Jirák. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Jiří Maryško, Filip Nuckolls, Štěpán Jirák, Vladimír Čepek.
Poslední uvedení: listopad 2013.
Divadelní adaptace známého románu ukazujícího formou alegorické bajky na politické vztahy a děje mezi lidmi. Inscenace je koncipována pro „jednoho herce a tři prasátka“. Skupinka zvířat se vzbouří a vyžene lidi z farmy, na které žije, a vede ji sama. Jejich vláda se však postupně zvrhne v brutální tyranii...
Alenka v říši divů - Lewis Carroll, Natália Deáková, Johana Součková  (0:55x)
Premiéra: 5.5.2011. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: březen 2014.
Variace na klasickou předlohu, fantaskní kabaret, pohádka pro dospělé. Iniciační příběh o dospívání. O tom, že musíme nejprve nahlédnout do hloubi naší duše, abychom plně poznali sami sebe a věděli, kam a kudy jít dál...
Ústí nad Label - Jana Válková
Premiéra: 20.4.2011. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava: Kateřina Bažantová. Hudba: Lubor Bořek. Texty písní: Jiří Černý. Režie Vladimír Čepek, Jana Válková & kol.
Muzikál o ústeckých značkách, které se jako Ariadnina nit vinou příběhem o lásce, zradě a přátelství. „Jediný chlap, na kterého se můžeš spolehnout, je tvůj děda!“
Revizor - Nikolaj Vasiljevič Gogol  (2:35)
Premiéra: 11.3.2011. Překlad: Zdeněk Mahler. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Karel Špindler. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Zdeněk Král. Režie: Alexandr Minajev.
Poslední uvedení: leden 2014.
Klasická satirická komedie podávající nadčasový obraz o marasmu tohoto světa a stále smutně aktuálním problému korupce. „Nenadávej na zrcadlo, když máš hubu křivou.“
Sněhurka a sedm trpaslíků - František Marek  (1:10x)
Premiéra: 17.12.2010. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Ester Hocke. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Autorská inscenace pro malé i velké na motivy známého pohádkového příběhu.
Obhajoba - Václav Matoušek  (1:30x | scénické čtení)
Premiéra: 5.11.2010. Dramaturgie: Johana Součková. Kostýmy: Štěpánka Tichá. Režie: Filip Nuckolls.
Scénické čtení nové české hry, jejíž děj je zasazen na akademickou půdu. Na pozadí obhajoby diplomové práce vlivného postaršího studenta se odvíjí příběh o tom, jak se lze chovat v krizových obdobích, o morálce, odpovědnosti za činy předků, počáteční vině i o tom, kdy lze a kdy nelze udělat tlustou čáru za minulostí.
32 hodin mezi psem a vlkem - Jan Tichý, kolektiv Činoherního studia  (1:15x)
Premiéra: 17.9.2010. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Štěpánka Tichá. Hudba: Patrik Charvát. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: únor 2013.
Dramatizace novely severočeského autora odehrávající se v červnu 1945. Čtyři obyvatelé Boru žijí normální, byť válkou poznamenané životy a těší se na to, že se vše snad vrátí do starých kolejí. Nečekaně je však zasáhne dozvuk 2. světové války a divoká pomsta...
Utrpení mladého Werthera - Johann Wolfgang Goethe, Marek Němec  (1:00x)
Premiéra: 4.6.2010. Překlad románu: Erik Adolf Saudek. Výprava: Ester Hocke. Režie: Marek Němec.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Netradiční monodramatické zpracování slavného románu o tragickém ztroskotání nadaného a sensitivního mladého muže.
Racek - Anton Pavlovič Čechov  (2:15)
Premiéra: 23.4.2010. Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Kostýmy: Andrea Králová. Hudební spolupráce: Patrik Charvát. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: leden 2012.
Klasická tragikomedie o touze po slávě, ambicích, ale zároveň také o nenaplněných láskách. Na venkovské panství přijíždí slavná herečka Irina Arkadinová společně se známým spisovatelem Borisem Trigorinem. Její syn Treplev se pro matku chystá hrát divadlo spolu s dívkou Ninou Zarečnou, do které je zamilovaný. Treplev chce svou matku oslnit, ovšem věci se vyvíjejí trochu jinak...
Rudolf Höss - Byl jsem velitelem v Osvětimi - Filip Nuckolls
Premiéra: 26.3.2010. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: leden 2014.
Dokumentární monodrama o životě nacistického pohlavára Rudolfa Hösse, věrně reflektující jeho osobní záznamy, jež deníkovou formou sepsal na přání či rozkaz spojeneckých vyšetřovatelů, kteří ho soudili za jeho činy spáchané za 2. světové války.
2521 - Brian W. Aldiss, Johana Součková  (1:50)
Premiéra: 3.3.2010. Na motivy románu Briana W. Aldisse „Nonstop“. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: leden 2012.
Hra na motivy kultovního sci-fi románu, který je napínavým příběhem se silným lidským poselstvím. Čtyři muži žijí na podivném smutném světě zarostlém rostlinou, která je dusí, ale bez níž by zemřeli hlady. Vydávají se na cestu pryč, na cestu za svobodou...
Loupežnická jeskyně - Kateřina Vídeňská, Jana Válková
Premiéra: 12.12.2009. Režie: Filip Nuckolls.
Pohádkový příběh vycházející z regionální slovesnosti o loupežnících a vychytralém sedlákovi.
Láska práce, láska práce - Johanna Kaptein  (1:15x)
Premiéra: 16.10.2009. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Ondřej Havlík alias EN.DRU. Režie: Natália Deáková.
Současná černá komedie mladé německé autorky. Pět zápletek o problémech, které pětici obyčejných a nijak výjimečných lidí může přinést práce a láska...
Idiot? - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Vladimír Čepek
Premiéra: 5.6.2009. Překlad románu: Tereza Silbernáglová. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Režie: Natália Deáková.
Kníže Myškin, hlavní hrdina slavného Dostojevského románu, je ztělesněním absolutního dobra a zároveň neúmyslným hybatelem dění v pokrytecké společnosti. Komorní adaptace se pokouší interpretovat složité dílo skrze čtyři nejvýraznější postavy (Myškina, Rogožina, Nastasju Filipovnu a Agláju), jejich bohaté vnitřní životy a komplikované vztahy.
Červený Nepomuk - Josef Holub, Jaroslav Achab Haidler  (2:20)
Premiéra: 10.4.2009. Překlad knihy: Jaroslav Achab Haidler. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: listopad 2011.
Adaptace knihy odehrávající se v sudetském městečku v roce 1938. Prázdninový příběh přátelství desetiletého sudetského chlapce a jeho kamaráda z české rodiny, jejichž dobrodružné zážitky na ostrově uprostřed řeky se prolínají s neklidným a nešťastným dějinným obdobím...
Dům Bernardy Alby - Federico García Lorca  (1:20x)
Premiéra: 20.2.2009. Překlad: Antonín Přidal. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Josef Bolf. Kostýmy: Lucie Labajová. Hudba: Ondřej Brzobohatý. Režie: Dodo Gombár.
Poslední uvedení: leden 2011.
Slavné drama o sedmi ženách, kterým je upíráno právo na svobodné rozhodnutí, o ženách, které celý svůj život takřka neopouštějí dům, ve kterém žijí a kde prožívají deformované vztahy ovlivňující i jejich povahy...
Bohové hokej nehrají - Petr Kolečko  (1:30x)
Premiéra: 19.12.2008. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Daniela Klimešová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: únor 2014.
Industriální komedie s prvky antické tragédie vycházející z prostředí nejníže společensky postavených současných lidí. Obě hlavní postavy (hokejista a folkař), kterým se do života se jim připlete mladá cikánečka, mají až absurdně protikladné povahy...
NordOst - Torsten Buchsteiner  (1:10x)
Premiéra: 7.11.2008. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Johana Součková. Výprava: Filip Nuckolls, Štěpán Jirák. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: leden 2013.
Hra současného německého dramatika, oceněná prestižní cenou, otevřeně se vyjadřující k aktuálnímu politickému dění kolem nás. Silné osobní a sugestivní výpovědi tří žen jsou zároveň třemi pohledy na příběh vycházející ze skutečné události.
Separatisté - Thomas Freyer  (1:00x)
Premiéra: 9.10.2008. Překlad: Tomáš Kafka. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Výprava a Hudba: Andrej Ďurík. Režie: Thomas Zielinski.
Poetický i humorný příběh, který je sondou do života lidí na sídlišti. Mladá dívka Rike se vrací na místo, kde vyrostla. Na sídliště, které je určeno v rámci asanace sídlišť k demolici. Pronásledují ji všudypřítomné vzpomínky. Usadí se na střeše jednoho domu a sleduje dění v okolí. Pozoruje, jak se jednoho dne rozhodne úplně obyčejný tuctový kluk jménem Johan zachránit "své" sídliště a vytvořit v něm vlastní společnost, stát ve státě...
Svarog - Natália Deáková, Lucia Blašková
Premiéra: 12.9.2008. Dramaturgie: Lucia Blašková. Výprava: Lukáš Kuchinka. Režie: Natália Deáková.
Koprodukce Činoherního studia s divadlem Konzistence médi.
Magická stínohra volně inspirovaná slovanskou mytologií je příběhem letní noci, v níž ožívá záhadný svět starých bohů a duchů přírody, kteří kladou člověku překážky a zkoušejí tak nejen jeho odvahu, ale i víru v sebe sama
Klub rváčů - Chuck Palahniuk, Johana Součková  (3:00)
Premiéra: 25.4.2008. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: duben 2018.
Dramatizace legendárního románu, jehož úspěch dotvrdilo filmové zpracování. Příběh mladého muže odkojeného televizí a opuštěného Bohem, který vede naprosto normální život - má slušnou práci, dobře vydělává, jen trpí nejtěžší formou nespavosti. Jednoho dne se potká s jistým Tylerem, který mu nabídne příbytek pod podmínkou, že mu vrazí pořádnou ránu...
Marlene Dietrich - Dan Dittrich & kol.
Premiéra: 2.4.2008. Obnovená premiéra: 9.6.2014. Režie: Dan Dittrich & kol.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Obnovená premiéra původně jednorázového a částečně improvizovaného hudebního představení o jedné z největších filmových hvězd všech dob.
Jak jsem se učila řídit - Paula Vogel  (1:20x)
Premiéra: 7.3.2008. Překlad: Lenka Kapsová. Dramaturgie: Johana Součková, Vladimír Čepek. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: únor 2012.
Hra současné americké autorky, oceněná Pulitzerovou cenou, zpracovává vážné téma se specifickým humorem a s odkazem na vaudevillovou formu, kterou tvůrci rozvíjejí kabaretním pojetím inscenace.
Vojcek - Georg Büchner
Premiéra: 23.11.2007. Překlad: Ludvík Kundera. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Štěpán Jirák. Kostýmy: Lucie Rohanová, Štěpánka Tichá. Režie: Filip Nuckolls.
Klasický příběh slavného německého autora vypovídající o osudu prostého člověka, kterého životní podmínky a manipulace dovedou až na hranici zoufalství a k vraždě.
Jánošík - Jiří Mahen  (1:30x)
Premiéra: 8.6.2007. Úprava: Johana Součková, Natália Deáková. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Swetja. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: prosinec 2010.
Klasický příběh o mladíkovi vzdorné povahy a silných morálních zásad, který našel odvahu změřit nerovné síly s ozbrojenou mocí. Inscenace je netradičně koncipovaná, a přece vychází z folklórních prvků, podstatné úlohy v ní mají zpěvy, tance, velké scénické obrazy a živá hudba.
Famiglia - Johana Součková, Vladimír Čepek  (2:00)
Premiéra: 6.4.2007. Dramaturgie: Johana Součková, Vladimír Čepek. Scéna: Jan Bažant. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jiří Šlupka Svěrák. Režie: Filip Nuckolls.
Gangsterka odehrávající se v New Yorku v době hospodářské krize 30. let. Mladý sirotek Johny Benson nemá v životě štěstí a sní o tom pracovat pro velkého Jacka Maranzana, jehož rodina ovládá podsvětí. Jednoho dne Johny v baru zachrání život neznámému muži, čímž se spustí řetězec událostí, které nelze zastavit...
Strange Love - Jaroslav Rudiš, Petr Pýcha  (1:40x)
Premiéra: 9.3.2007. Dramaturgie: Johana Součková, Vladimír Čepek. Scéna: Andrej Ďurík. Kostýmy: Lukáš Kuchinka. Hudba: Petr Kružík. Režie: Thomas Zielinski.
Poslední uvedení: červen 2012.
Černá komedie. Zahraniční společnost pořádá soutěž o největšího fanouška skupiny Depeche Mode v Čechách. Do lesního hotelu přijíždí hrstka posledních fanoušků této skupiny, z nichž někteří k sobě mají velmi blízké vztahy...
Zmatení jazyků - Andrew Bovell  (1:50)
Premiéra: 15.12.2006. Překlad: Pavel Krůta. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Dva manželské páry, muž obviněný ze zločinu, psycholožka, její manžel a její pacientka, další osamělý muž... Spletitý příběh devíti mladých lidí plný překvapivých zvratů sleduje stejné situace odlišným úhlem pohledu každého z nich a odkrývá nečekané souvislosti a souhry okolností.
Tetování - Dea Loher  (1:10x)
Premiéra: 16.11.2006. Překlad: Petr Štědroň. Výprava: Daniela Klimešová. Režie: Natália Deáková, Vladimír Čepek.
Něžná hra o hrozných věcech, která se zabývá tématem sexuálního obtěžování uvnitř rodiny a celoživotním nesmazatelným dopadem tohoto činu.
Tři sestry - Anton Pavlovič Čechov  (2:40)
Premiéra: 13.10.2006. Překlad: Leoš Suchařípa. Úprava: Vladimír Čepek, Marián Amsler. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Eva Rácová. Kostýmy: Kamila Polívková. Hudba: Casio CTK-591. Režie: Marián Amsler.
Klasická tragikomedie v osobité, a přesto nenásilné interpretaci, která děj posouvá do jednoho stísněného panelákového bytu v současnosti.
Plavý kůň - Joe Penhall
Premiéra: 25.5.2006. Překlad: Jaroslav Achab Haidler. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Lukáš Kuchinka. Spolupráce na videu: Štěpán Jirák, Patrik Charvát. Kostýmy: Kamila Polívková. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Natália Deáková.
„Apokalyptická romance“ z pera současného britského dramatika. Majitel baru Charles, rozrušený náhlou smrtí své ženy, se vrhá do světa urbánního odcizení a sebedestrukce. V tom potkává nevypočitatelnou Lucy a je nucen zabývat se otázkami vlastní smrtelnosti, identity a víry...
Uražení a ponížení (Pocta Dostojevskému) - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Miroslav Bambušek  (1:30x)
Premiéra: 17.3.2006. Dramaturgie: Johana Součková, Martin Vedral. Výprava: Tereza Šímová, Patricia Talacko. Hudba: Vladimír Franz. Choreografie: Irina Andreeva. Režie: Filip Nuckolls.
Volná dramatizace klasického románu koncipovaná klipově, do filmových střihů. Tragický příběh o lásce, urážení a ponížení, o věčné dualitě dobra a zla, o lidské bídě materiální i duševní.
Bash - Neil LaBute  (Komora|1:15x)
Premiéra: 2.3.2006. Překlad: Ladislav Šenkyřík. Dramaturgie: Ján Šimko. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Kamila Polívková. Režie: Natália Deáková.
Koprodukční inscenace Pražského komorního divadla a Činoherního studia Ústí nad Labem.
Tři příběhy tří vrahů, kteří se rozhodli vzít osud do vlastních rukou a kteří se ze svého činu veřejně zpovídají. Konali, ale nestali se hrdiny. Inscenace je zvláštní svou formou, která spoléhá jen na sílu vyprávění ve velmi intimním prostoru.
Spiknutí aneb Život je čudo - Matúš Bukovčan  (0:55x)
Premiéra: 27.1.2006. Obnovená premiéra: 5.10.2010. Na motivy hry Neila Simona „Zajatec Druhé Avenue“. Scéna: Matúš Bukovčan, Štěpán Jirák. Režie: Matúš Bukovčan, Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: listopad 2015.
„Čudný to ale život...“ Autorská inscenace pro jednoho herce a hlasy, která se pokouší vyjádřit a poukázat na to, jak je život nevyzpytatelný a jak se mění po zásahu událostí skrz osud druhého.
Původně inscenace hraná pod názvem „Život je čudo“.
Alois Nebel - Jaroslav Rudiš, Jaromír 99, Vladimír Čepek  (1:30x)
Premiéra: 25.3.2005. Dramaturgie: Jan Vedral. Výprava: Lukáš Kuchinka. Hudba: Petr Kružík a Priessnitz. Režie: Natália Deáková.
Původní divadelní hra na motivy trojdílného komiksového cyklu o železničáři Aloisi Nebelovi. Osud rodu Nebelů, který spojil své bytí s osudem kolejové dopravy na území bývalého prvorepublikového Československa, je v inscenaci proměněn v obraz zdejšího společenského života.
Arabská noc - Roland Schimmelpfennig  (1:30x)
Premiéra: 25.2.2005. Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Johana Součková. Výprava: Jaroslav Bönisch. Hudba: Karel Albrecht. Režie: Tomáš Svoboda.
Lyricky surrealistická hra s netradiční stavbou, kde jsou postavám místo dialogů vloženy do úst scénické poznámky jako vyprávění. V jednom výškovém činžáku na blíže neurčeném sídlišti, kde platí samota v pospolitosti, se během podivuhodné pohádkové noci protnou osudy dvou žen a tří mužů.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační

aktualizace údajů:
I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci, nebo některé informace zde chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 3.12.2020