Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

Petr Pan

Premiéra: 18.9.2021 | 2:10
Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Xindl X (Ondřej Ládek). Choreografie: Dora Sulženko Hoštová. Režie: David Drábek.
Nová adaptace slavného příběhu. Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst. Rodina Darlingových si žila poklidným životem. Psí chůva Nana svědomitě hlídala malou Wendy i jejího bratříčka, ale jedné noci přiletěl otevřeným oknem do pokoje tajemný chlapec Petr Pan spolu se svou průvodkyní vílou Zvoněnkou a pozval děti na dobrodružnou cestu do Země Nezemě. Stačí jen vzlétnout a vydat se vstříc hvězdné obloze...
D6+    
Anketa 2021/22
Pro tuto inscenaci, stejně jako pro všechny ostatní s premiérou od září 2021 do srpna 2022, včetně hereckých výkonů, můžete hlasovat v naší výroční anketě.
Uzávěrka ankety je 10. prosince 2022.
Do konce hlasování zbývá ještě 8 dní.
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
72 %
Uživatelé
76 %
náš tip
Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Pavla Haflantová, Jan Pařízek, Pavel Širmer
76471000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
30.12.18:00 vstupenky
28.1.So11:00 vstupenky
11.2.So15:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (50)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  80 %  Tip Pavla Haflantová
5.2.2022 | 350 hodnocení
+ souhlasím
Perfektní rodinná inscenace. I přes množství divadelních představení pro děti je často těžké najít takové, které si užijí děti v různém věku a které zároveň dospěláci nemusí prostě přežít.
Petr Pan je přesně takový a víc než to. Skvěle zahrané, velmi dobře zazpívané, na své si přijde opravdu každý.
Nejdelší kousek, který mé děti zatím viděly, a starší odcházela smutná, protože se s Petrem Panem nechtěla loučit.
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
29.1.2022 | 829 hodnocení
+ souhlasím
Krásně pohádkově kouzelné a hravé. Nebraňte se tomu a nechte se unést, pohladí to na duši a zahřeje u srdce. Moc pěkně udělaná scéna i kostýmy. Vydařená hudba i pěvecké pasáže, jenž jsou velkou devízou této inscenace. Ale též dobře pojatá interakce s dětským publikem, které často dodá nečekaně upřímné odpovědi. K tomu i několikero zdařilých vtipů a narážek pro dospělé osazenstvo. Herecky výborná hlavně K. M. Fialová, vedle ní pak též K. Krhovják a F. Březina. Vděčnou roli má neméně dobrý D. Šafařík. Užil jsem si to náramně a mile rád všem doporučuji. Tato inscenace si zaslouží plné hlediště, tak snad se jich dočká.
Pavel Širmer  70 %  Tip Pavel Širmer
17.12.2021 | 1846 hodnocení
+ souhlasím
Poetika pohádkových příběhů (nejen) o Petru Panovi se sice do inscenace dostala pouze zčásti, ale jedná se o zdařilou adaptaci, která je D. Drábkem napsána tak, že potěší dospělé a bez problémů ji vstřebají i děti. Krásná a propracovaná výprava, povedené hudební pasáže s písněmi Darka Krále. Herci se neuchylují k lacinému podbízení a zároveň hrají tak výrazně, že nachází živou odezvu u dětí. Ty jsou nenásilně vybízeny ke komunikaci a jejich spontánní reakce jsou milým bonusem.
Iva Bryndová  60 %
17.11.2021 | 377 hodnocení
+ souhlasím
Svižný, jednoduchý pohádkový příběh boje dobra se zlem, v tomto případě představovaných postavami Petra Pana a jeho chlapců a Kapitána Háka a jeho pirátů, v inscenaci, které se nedá upřít, že děti se při ní zcela zjevně výborně baví. Hudba je povedená, pěvecké části také (byť mi to mnohdy velmi výrazně připomnělo Elefantazii), povedly se mnohé vtipy, ale přes to všechno jsem celou dobu měla pocit, že mi chybí Země Nezemě, její kouzla, fantazie, a celý ten pohádkový boj že je na mě až zbytečně jednoduchý a tvrdý.
Helena Grégrová  70 %
20.9.2021 | 1525 hodnocení
+ souhlasím
75 %. Tenhle divadelní výlet do Země Nezemě určitě podnikněte. Je trefou nejen pro dětskou duši, ale i pro duše nás dospěláků. Ti, kteří nezapomněli, že byli dětmi a věří na víly, zjihnou, a ti, kteří si kouzlo snění s otevřenýma očima už téměř nemohou vybavit, snad pookřejí a znovu s ním začnou alespoň koketovat. Zázraky jsou zkrátka prima! Vše navíc roztomile koření postřehy dětských diváků, vyvolané jemnou interakcí herců s publikem. Nej hlášku večera obstaral chlapeček, který na otázku "Proč se my herci stále převlíkáme?" odpověděl: "Aby vás nepoznali." :)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Denisa H.  80 %
22.10.2022 | 348 hodnocení
+ souhlasím
85 %. Sem tam navštívit převážně dětské představení je úžasná očista duše! A Petr Pan je na to dvojnásobně vhodnou inscenací. Moc jsem si to vše užila. V druhé části jsem se v jeden moment nechala zcela vtáhnout do děje, až mě to po "procitnutí" zpětně vlastně překvapilo. Byla jsem na chvíli jako jedno z těch dětí okolo mě, naprosto bezstarostná... Nádherný a v mém hodnocení zlomový moment!
Přesto bych právě druhou půlku trochu po souboji s piráty zkrátila a v celé inscenaci osekala rozmluvy Nany. Souhlasím, že některé písně a melodie připomínaly Elefantázii.
K. M. Tichá byla naprosto úžasná! Ve své postavě se suprově vyřádil i F. Březina.
Jana Králová  40 %
13.6.2022 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Potenciál země nezemě je mnohem větší, než jaký MDP předvedla. I přes zdařilé herecké i pěvecké výkony mi téma přišlo zpracované nedostatečně a dalo by se s ním určitě lépe vyhrát.
E-lisbeth  90 %
21.5.2022 | 13 hodnocení
+ souhlasím
Představení je skvělou rodinnou podívanou. Moc se mi líbilo zastoupení mladé herecké generace.
Hufulek  100 %
2.5.2022 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení nejen pro děti .
Vynikající hudba i výkony herců.
Čiko  60 %
24.4.2022 | 909 hodnocení
+ souhlasím
I od Petra Pana jsem čekal trochu více. Málo poetické i pohádkové, rezervu měly i kostýmy (zejména Petr Pan), scéna se povedla. Ale dětskému divákovi se to líbilo (zvolil bych klidně více interakce) a já jako dospělák jsem se nenudil. Herecky se mi líbili K.Krhovják, K.M.Fialová a F.Březina. Povedené byly scény s piráty.
Vendula Hegerová  80 %
10.4.2022 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Piratska píseň...rozpářu ti hubu hákem... u nás zněla hodně dlouho. A třpytky Petra Pana má dcera schované dodnes, jsou prostě kouzelné.
Makaluzo1  50 %
27.3.2022 | 60 hodnocení
+ souhlasím
Interaktivní hra pro mateřské školy vychází maximálně vstříc dětskému diváku.Tomu nevadí,že piráti jsou víc než přisprostlí, že víla není subtilní éterická bytost, ale žárlivá potvora, že kapitán Hook si půjčil plášť od Drákuly,že příběh nezačíná v dětském pokoji v Londýně,ale na zaoceánském plavidle, na němž rodina prchá do Ameriky před virózou.Na jevišti,v hledišti i v lóžích se pořád něco děje,uvidíte mořskou pannu i krokodýla.Herci i diváci mají z představení evidentně potěšení.
Kandonak  90 %
15.3.2022 | 11 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Skvělé představení,viděno s 9 letym capartem a bavili jsme se oba dva!Vyborny Krystof K.
Honzy  60 %
13.2.2022 | 258 hodnocení
+ souhlasím
Rodinný Petr Pan zaujme především malé diváky.(hlavně hereckou komunikací s nimi) Nenudí se ani jejich rodiče. Představení má spád, herci hrají s velkou chutí.(Fialová,Krhovják,Březina) Děti na ně reagují.Výborná scénografie a kostýmy. Takže povedená inscenace, kterou lze jenom doporučit. Hodnocení 60%.
R.JELEN.21  70 %
12.2.2022 | 199 hodnocení
+ souhlasím
Proč se my herci převlékáme?
Protože Vás to baví.
To taky, ale proč hlavně?
Pro peníze. *smích*
Já jsem to neslyšel.

Milé představení, ale jako čistě dospělý, jsem z toho tolik nejihnu. Oceňuji těch pár narážek čistě pro dospělé.
MartinaEli  100 %
7.2.2022 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení nejen pro děti. Krásné kulisy i kostýmy.
RaB  90 %
5.2.2022 | 265 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Je skvělé vidět, jak herce baví toto představení hrát - sami si to užívají, interagují s dětmi, radují se.
Hlavní předností je K. Krhovják, který je ztělesněním Petra Pana (a i skvělý zpěvák). Skvělí i K. M. Fialová nebo Zvonilka R. Matějíčková.
Hezká scéna, krásná hudba, svižná režie (vydrží to i děti) - opravdu velice povedené představení ve všech aspektech. Jen bych ubral rozmluv psí chůvy a přidal více Země Nezemě.
Koeman2  80 %
30.1.2022 | 160 hodnocení
+ souhlasím
Takové pěkňoučké, miloučké a vtipné představení opravdu pro celou rodinu. Děti pobaví kostýmy a příběh, dospělí se zasmějí narážkám a skrytým vtípkům. Hudba Darka Krále a texty Xindla X rovněž podařené. Zábavné sobotní odpoledne.
Gimli35  70 %
29.1.2022 | 158 hodnocení
+ souhlasím
Milá rodinná inscenace, na níž je pozoruhodná především (též ostatními recenzenty zmiňovaná) schopnost účinkujících reagovat na nezbedné publikum. Pro dospělé diváky jsou tu hlavně skvělé průpovídky pirátské družiny (P. Honzík, V. Dvořák, M. Mededa), i snová Země Nezemě však má něco do sebe. Výborní K. Krhovják a F. Březina, příjemně překvapil D. Šafařík.
Šípal  80 %
29.12.2021 | 140 hodnocení
+ souhlasím
Kouzelná a hravá inscenace, kde vidíme mladé i protřelé herce, jak dávají neskutečné množství energie do primárně dětského představení. A funguje to báječně. Rád bych vyzdvihl zejména výkon Martina Donutila, za jeho neúnavnou a ohromně poutavou interakci s diváky. V určitém okamžiku jsem přestal rozeznávat, co je součástí scénáře a co jsou náhodné výplody herců, kteří se prostě jenom náramně baví. A já se bavil s nimi. Děkuju.
Ospelin  90 %
30.11.2021 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá věc.Oblíbila sem si poslední dobou podobný žánr a musim říct, že divadelní zpracování této klasiky se velmi povedlo. Za mě rozhodně nejlepší Filip Březina,který si ,,záporáka? náležitě užíval.
Rejpalka  50 %
20.11.2021 | 154 hodnocení
+ souhlasím
Hezké představení pro děti, je zde hodně interakce s publikem a dětské odpovědi leckdy vykouzlí salvy smíchu. Z děje jsou pak nejzajímavější scény s piráty, kterým vévodí charismatický Filip Březina. Příběh je klasický Petr Pan s některými doplňujícími postavami.
Lucas  90 %
9.10.2021 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé a zábavné představení, které zlepší náladu snad každému.
Jana Krátká  100 %
7.10.2021 | 22 hodnocení
+ souhlasím
Kouzelné představení pro malé i velké. Vtipné, nápadité, originální kostýmy a moc pěkná hudba. Ale to hlavní- představení funguje na malé diváky!!! Děti s herci komunikují, ať už odpovídáním na otázky či spontánně, a je vidět, že je to baví. Ostatně to baví i dospěláky, protože se pohádka hemží nejen pohádkovými bytostmi, ale i vtipnými hláškami. Je cítit, že i herci si to užívají, nejvíce asi skvělý kapitán Hák a úžasná psí chůva :-) Tak vezměte do divadla své prcky, anebo přijďte klidně sami, nebudete litovat. Díky za krásné 2 hodinky snění!
Studený Čumáček  80 %
6.10.2021 | 346 hodnocení
+ souhlasím
Kouzlo, vážně. A to i případě, že se chlapeček hlasitě brání, že on není štěňátko. Petr Pan, Kapitán Hák, Zvoněnka, Wendy, Míša, Nana, Tiger Lily, Ztracení chlapci, piráti, mořská panna, maminka a tatínek, samozřejmě tikající krokodýl, ba i Jiřinka, jsou boží. Má to jedinou chybku, chce to větší jeviště /což se na jevištích Mdp realizovat nedá/ a přitlačit na výpravě, zaslouží si to. Choreografie propracované, fight ke cti všem zúčastněným. A těch hlášek a překvapivých interakcí...
J.anek  90 %
6.10.2021 | 404 hodnocení
+ souhlasím
To se to Davidu Drábkovi režíruje, když má v souboru Petra Pana.
Byl jsem vděčný za roušku, protože jsem se připitoměle usmíval od začátku do konce. Tahle cesta do hlubin věčně klukovské Davidovy duše je moc krásná a nechybí jí pobavený nadhled. Některé dětské reakce jsou k nezaplaceni a herci s nimi skvěle pracují. Víte třeba, proč se herci každý večer převlékají do kostýmů? Přece aby nám všem dělali radost. Možná tu holčičku někdo podplatil, ale spíš ne. Znělo to upřímně.
Každopádně díky. Kdyby mi někdy bylo těžko, tak vím, že se mám dát za první hvězdou doprava a potom rovně až do rána.
Vladimír10  80 %
6.10.2021 | 512 hodnocení
+ souhlasím
Jsem rád, že se v Divadle ABC opět objevila hravá inscenace určená pro děti, ale i jejich rodiče. Režisér dokázal do děje zakomponovat nejen velmi pěkná hudební čísla, ale i skryté fórky odkazující např. na ruské otravy jedem novičok. Dekorace umístěná na točně kvůli použitým barvám působí ovšem poněkud kýčovitě. Díky souhře všech aktérů a jejich spolupráci s dětským publikem jsem ale schopen tento drobný nedostatek přehlédnout. Mezi herci nejvíce zaujme M. Donutil a K. M. Fialová. Naopak představitelka víly Zvoněnky, T. Krippnerová, v několika "pěveckých" číslech až příliš tlačí na pilu.
Kateřina Vodáková  80 %
19.9.2021 | 139 hodnocení
+ souhlasím
Drábkovsky nápaditý počin pro dítka i dospěláky. Královsky okouzlující hudba, která nejednu duši pohladí. Je radost, že se MDP ubírají tímto tvůrčím směrem a netočí se v kruhu s muzeálními inscenacemi ztvárňovanými stokrát "jinak", ale přeci stejně. K. Krhovják Petra Pana nehraje, on jím je! K. Fialová jako laskavá Wendy nabízí divákovi nejen něhu a jiskru v oku, ale i silný pohybový a hudební talent. I. Lupták je až k sežrání roztomilá psí chůva, F. Březina nemá jako Hák chybu. Právě malý divák je ten nejpřísnější kritik, ale dvojitý Pé obstál. :-) Vtipné, hravé, s dobou. Věřím na víly! A vy?
Ala  80 %
18.9.2021 | 153 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál pro děti, kde se skvěle baví i dospělí. Premiérové publikum bylo určitě specifické, ale každopádně děti reagovaly skvěle. Herci jedou na sto procent. Kdybych měla vyzdvihnout jedno jméno, tak to bude Filip Březina jako hlavní záporák.
JiMla  90 %
8.11.2021 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Muzikál pro děti, kde se skvěle baví i dospělí. Děti s herci komunikují, ať už odpovídáním na otázky či spontánně, a je vidět, že je to baví. Herci jedou na sto procent. Tak vezměte do divadla své prcky, anebo přijďte klidně sami, nebudete litovat. Díky za krásné dvě hodiny.
Báďa  90 %
19.11.2022 | 42 hodnocení
LuKrej  70 %
11.9.2022 | 72 hodnocení
Margaret  80 %
25.8.2022 | 105 hodnocení
Divadelnik  80 %
16.6.2022 | 127 hodnocení
Moonek  70 %
23.5.2022 | 100 hodnocení
Snekac  40 %
1.5.2022 | 201 hodnocení
Unionboy  30 %
1.5.2022 | 338 hodnocení
Xcepek  70 %
3.4.2022 | 621 hodnocení
Dezodoo  70 %
2.4.2022 | 103 hodnocení
Furciferka  70 %
2.4.2022 | 251 hodnocení
Valmez  70 %
26.3.2022 | 350 hodnocení
Forwhat  80 %
14.3.2022 | 33 hodnocení
Jamie Winston  80 %
20.2.2022 | 23 hodnocení
Xlucianka  90 %
18.2.2022 | 25 hodnocení
HodnaTeta  80 %
1.11.2021 | 127 hodnocení
LavinieCamui  80 %
30.10.2021 | 635 hodnocení
Le Petit Prince  70 %
10.10.2021 | 55 hodnocení
Togaf  70 %
29.9.2021 | 157 hodnocení
Semtamťuk  80 %
20.9.2021 | 87 hodnocení
Kate13  90 %
12.1.2022 | 3 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.