Městská divadla pražská [Divadlo ABC]

Petr Pan

Premiéra: 18.9.2021 | 2:10
Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Marek Zákostelecký. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Hudba: Darek Král. Texty písní: Xindl X (Ondřej Ládek). Pohybová spolupráce: Dora Sulženko Hoštová. Režie: David Drábek.
Nová adaptace slavného příběhu. Výprava světem fantazie pro všechny, kteří odmítají vyrůst. Rodina Darlingových si žila poklidným životem. Psí chůva Nana svědomitě hlídala malou Wendy i jejího bratříčka, ale jedné noci přiletěl otevřeným oknem do pokoje tajemný chlapec Petr Pan spolu se svou průvodkyní vílou Zvoněnkou a pozval děti na dobrodružnou cestu do Země Nezemě. Stačí jen vzlétnout a vydat se vstříc hvězdné obloze...
D6+  
Městská divadla pražská
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
82 %
82101000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
7.11.Ne14:00vstupenky
7.11.Ne18:00vstupenky
5.12.Ne17:00PŘED PŘEDSTAVENÍM MIKULÁŠSKÝ PROGRAM VE FOYERvstupenky
26.12.Ne17:00vstupenky
7.11.Ne14:00 vstupenky
7.11.Ne18:00 vstupenky
5.12.Ne17:00 vstupenky
PŘED PŘEDSTAVENÍM MIKULÁŠSKÝ PROGRAM VE FOYER
26.12.Ne17:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (11)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  70 %
(zadáno: 20.9.2021, počet hodnocení: 1469)
+ přínosný / zajímavý komentář
75 %. Tenhle divadelní výlet do Země Nezemě určitě podnikněte. Je trefou nejen pro dětskou duši, ale i pro duše nás dospěláků. Ti, kteří nezapomněli, že byli dětmi a věří na víly, zjihnou, a ti, kteří si kouzlo snění s otevřenýma očima už téměř nemohou vybavit, snad pookřejí a znovu s ním začnou alespoň koketovat. Zázraky jsou zkrátka prima! Vše navíc roztomile koření postřehy dětských diváků, vyvolané jemnou interakcí herců s publikem. Nej hlášku večera obstaral chlapeček, který na otázku "Proč se my herci stále převlíkáme?" odpověděl: "Aby vás nepoznali." :)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Lucas  90 %
(zadáno: 9.10.2021, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé a zábavné představení, které zlepší náladu snad každému.
Jana Krátká  100 %
(zadáno: 7.10.2021, počet hodnocení: 19)
přínosný / zajímavý komentář
Kouzelné představení pro malé i velké. Vtipné, nápadité, originální kostýmy a moc pěkná hudba. Ale to hlavní- představení funguje na malé diváky!!! Děti s herci komunikují, ať už odpovídáním na otázky či spontánně, a je vidět, že je to baví. Ostatně to baví i dospěláky, protože se pohádka hemží nejen pohádkovými bytostmi, ale i vtipnými hláškami. Je cítit, že i herci si to užívají, nejvíce asi skvělý kapitán Hák a úžasná psí chůva :-) Tak vezměte do divadla své prcky, anebo přijďte klidně sami, nebudete litovat. Díky za krásné 2 hodinky snění!
Studený Čumáček  80 %
(zadáno: 6.10.2021, počet hodnocení: 317)
přínosný / zajímavý komentář
Kouzlo, vážně. A to i případě, že se chlapeček hlasitě brání, že on není štěňátko. Petr Pan, Kapitán Hák, Zvoněnka, Wendy, Míša, Nana, Tiger Lily, Ztracení chlapci, piráti, mořská panna, maminka a tatínek, samozřejmě tikající krokodýl, ba i Jiřinka, jsou boží. Má to jedinou chybku, chce to větší jeviště /což se na jevištích Mdp realizovat nedá/ a přitlačit na výpravě, zaslouží si to. Choreografie propracované, fight ke cti všem zúčastněným. A těch hlášek a překvapivých interakcí...
J.anek  90 %
(zadáno: 6.10.2021, počet hodnocení: 362)
přínosný / zajímavý komentář
To se to Davidu Drábkovi režíruje, když má v souboru Petra Pana.
Byl jsem vděčný za roušku, protože jsem se připitoměle usmíval od začátku do konce. Tahle cesta do hlubin věčně klukovské Davidovy duše je moc krásná a nechybí jí pobavený nadhled. Některé dětské reakce jsou k nezaplaceni a herci s nimi skvěle pracují. Víte třeba, proč se herci každý večer převlékají do kostýmů? Přece aby nám všem dělali radost. Možná tu holčičku někdo podplatil, ale spíš ne. Znělo to upřímně.
Každopádně díky. Kdyby mi někdy bylo těžko, tak vím, že se mám dát za první hvězdou doprava a potom rovně až do rána.
Vladimír10  80 %
(zadáno: 6.10.2021, počet hodnocení: 397)
přínosný / zajímavý komentář
Jsem rád, že se v Divadle ABC opět objevila hravá inscenace určená pro děti, ale i jejich rodiče. Režisér dokázal do děje zakomponovat nejen velmi pěkná hudební čísla, ale i skryté fórky odkazující např. na ruské otravy jedem novičok. Dekorace umístěná na točně kvůli použitým barvám působí ovšem poněkud kýčovitě. Díky souhře všech aktérů a jejich spolupráci s dětským publikem jsem ale schopen tento drobný nedostatek přehlédnout. Mezi herci nejvíce zaujme M. Donutil a K. M. Fialová. Naopak představitelka víly Zvoněnky, T. Krippnerová, v několika "pěveckých" číslech až příliš tlačí na pilu.
Kateřina Vodáková  80 %
(zadáno: 19.9.2021, počet hodnocení: 119)
přínosný / zajímavý komentář
Drábkovsky nápaditý počin pro dítka i dospěláky. Královsky okouzlující hudba, která nejednu duši pohladí. Je radost, že se MDP ubírají tímto tvůrčím směrem a netočí se v kruhu s muzeálními inscenacemi ztvárňovanými stokrát "jinak", ale přeci stejně. K. Krhovják Petra Pana nehraje, on jím je! K. Fialová jako laskavá Wendy nabízí divákovi nejen něhu a jiskru v oku, ale i silný pohybový a hudební talent. I. Lupták je až k sežrání roztomilá psí chůva, F. Březina nemá jako Hák chybu. Právě malý divák je ten nejpřísnější kritik, ale dvojitý Pé obstál. :-) Vtipné, hravé, s dobou. Věřím na víly! A vy?
Ala  80 %
(zadáno: 18.9.2021, počet hodnocení: 141)
přínosný / zajímavý komentář
Muzikál pro děti, kde se skvěle baví i dospělí. Premiérové publikum bylo určitě specifické, ale každopádně děti reagovaly skvěle. Herci jedou na sto procent. Kdybych měla vyzdvihnout jedno jméno, tak to bude Filip Březina jako hlavní záporák.
Le Petit Prince  70 %
(zadáno: 10.10.2021, počet hodnocení: 50)
Togaf  70 %
(zadáno: 29.9.2021, počet hodnocení: 143)
Semtamťuk  80 %
(zadáno: 20.9.2021, počet hodnocení: 77)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.