Hudební divadlo Karlín [Velká scéna]

Anděl Páně

Premiéra: 26.10.2023 | 3:00
Podle stejnojmenného filmu. Dramaturgie: Adam Novák. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Linda Boráros. Choreografie: Ivana Hannichová. Dirigenti: Kryštof Marek, -bude doplněno-. Režie: Martin Čičvák.
Muzikál podle stejnojmenné úspěšné filmové pohádky z roku 2005. Anděl Petronel, popleta a nebeský outsider, putuje v doprovodu škodolibého čerta Uriáše po Zemi, aby dokázal Pánu Bohu, jak lehké je napravovat hříšníky a tím se zároveň sám nedostat do pekla. V pozemském světě způsobí spoustu zmatků, ale síla lidské lásky, pevná naděje a všichni svatí nakonec pomohou napravit vše, co Petronel pokazil. Nakonec se smí i vrátit na nebesa, protože na poslední chvíli jednoho hříšníka napraví – sám sebe...
D8+  
Hudební divadlo Karlín
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
81 %
81201000
Hodnocení redakce
Michal Novák 70 %
Iva Bryndová 60 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
15.12.19:00 vstupenky
16.12.So15:00 vstupenky
29.12.19:00 vstupenky
30.12.So15:00 vstupenky
30.12.So19:00 vstupenky

Volby

Hodnocení (22)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  70 %
18.11.2023 | 1147 hodnocení
+ souhlasím
Řemeslně velmi dobrý muzikál, prokomponovaný sice bez hitových špiček, ale v logice velkého plátna a při respektu, k jakému vyprávění hudba slouží. Výtky jsou dramaturgické: pro formát rodinné inscenace méně by bylo více (bez „amerického“ anděla nebo některých jevištních doslovností by se inscenace obešla) a v úvodu se Petronel příliš odchyluje od nuancí paličatého charakteru, jímž ho obdařila předloha. Měrou vrchovatou se nabažíte skvostně zahraných záporáků (Anna Fialová, Petr Vaněk) a snadno se odpoutáte od filmového Uriáše a Petronela díky výkonům Marka Lambory a Ondřeje Rychlého. Inscenaci posouvá k úspěchu režie Martina Čičváka.
Iva Bryndová  60 %
29.10.2023 | 511 hodnocení
+ souhlasím
55% - Celá řada velkých a dlouhých muzikálových čísel v klasickém broadwayském stylu a spousta otravných doslovností jsou hlavními problémy muzikálové adaptace, které způsobují zásadní nedostatky v tempu. Zážitek z mnoha povedených, často činoherních (ale i hudebních, pokud zrovna posouvají děj a fungují v něm) scén, výborných hereckých výkonů - zaujali zejm. Marek Lambora, Ondřej Rychlý (skvělá ústřední dvojice) a Anna Fialová - a kouzelného příběhu se tím poněkud kazí. Hudba mě příliš nezaujala - připomíná mnohé již slyšené, takže zbylo jen kouzlo několika okamžiků a jinak vlastně nuda.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Nikol_14  80 %
5.12.2023 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Po posledním novém muzikálu Slunce seno, jsem šla na představení raději bez očekávání. Ale byla jsem velmi mile překvapena, rozhodně nebudu tvrdit, že je to nejlepší aktuální muzikál uváděný v Karlíně. Ale za mě opravdu povedené, přesto, že je muzikál vcelku dost dlouhý, nejsou v něm žádná hluchá místa a prostor pro nudění se. Hezké písničky, sice nijak zvlášť chytlavé, ale všem je hezky rozumět. Velmi mile mě překvapil Ondřej Rychlý, netušila jsem, jak dobře umí hrát a hlavně zpívat. Role Petronela mu padne jak ulitá. Určitě bych šla zas během příštího adventu znovu a třeba se mi podaří vidět i jinou alternaci pro srovnání. Doporučuji.
CouldWeStartAgainPlease  90 %
12.11.2023 | 32 hodnocení
+ souhlasím
Jeden z nejlepších muzikálů, které aktuálně v Praze jsou a jednoznačně jedno z nejlepších, do nabízí Karlín. Velmi zdařilá show po všech stránkách, které dominují skvělé herecké a pěvecké výkony ústřední dvojice anděla a čerta Ondřeje Rychlého a Marka Lambory. Ano, dalo by se krátit a lehce škrtat, ale i při téměř tříhodinové délce představení jsem se nenudila. Ideální muzikál pro celou rodinu hlavně v předvánočním čase, kdy na vás z jeviště dýchne atmosféra Vánoc. Oceňuji, že malý Ježíšek nemá sólovou písničku, protože zpěv dětí na jevišti není vždy lahodný uchu. Skvělý výkon podávají i Viktor Javořík a Roman Tomeš. Jen tak dál!
Jarka35  70 %
1.11.2023 | 7 hodnocení
+ souhlasím
Opět velmi zdařilé představení dotažené do posledních detailů. Kvalitní výkony herců. Výtku bych měla pouze k Filipu Hořejšovi, jehož herecké části byly až příliš afektované. Velký přešlap bylo obsazení Ines Ahmed, její role sice nemá tolik prostoru, ale i přes to, pěvecky hrůza a herecký výkon nulový. Zbytek obsazen velmi zdařile. Skvělé výkony od Jana Sklenáře i Romana Tomeše. Prostor zde má i company, parádní choreografie. Kostýmy i scéna nádhera.
Fedorocko  80 %
30.10.2023 | 727 hodnocení
+ souhlasím
Krásná scéna, zdařilé převedení filmové pohádky v příjemný muzikál.
Za mě osobně určitě bych snesl líbivější hudbu a i nějaký hit,který by představení obohatil.
Aperolka  90 %
28.10.2023 | 47 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tohle se hodně povedlo. Představení, kterému nechybí vtip, má spád a podařilo se zachovat náladu, kterou si vždy odnáším z původní filmové pohádky. Navíc i obsazení snad všech rolí dopadlo skvěle. Marek Lambora a Ondřej Rychlý jsou skvěle sehraní a výborně se doplňují. Oceňuji i výborné choreografie a působivou výpravu.
Domi.Mac  70 %
27.10.2023 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Působivé. Brzobohatý pohádce našel víc než důstojnou muzikálovou podobu, písňové texty jsou hravé, zábavné, hudba jakbysmet. Krásná scéna, hromada humoru, nápadité choreografie. Vynikající Lambora jako čert a Fialová jako klíčnice, ovšem obsazení Hořejše do role Anděla považuji za přešlap. Výkon je to amatéristický, afektovaný, k nevydržení, kvůli jeho nevěrohodnosti tklivé pasáže muzikálu v závěru vyzní do prázdna. Škoda. Věřím, že v jiném obsazení by i téměř tříhodinová délka neměla chybu. I přesto se Anděl páně řadí k nejlepším muzikálům v Praze, které jsem zatím viděla. Překvapení. 70%
Guildenstern  30 %
27.10.2023 | 427 hodnocení
+ souhlasím
Prosím, vysvětlete někdo O. Brzobohatému, co je to temporytmus! Jeho absence zabíjí všechny potenciální klady inscenace (hravé a nápadité texty, výkon A. Fialové a R. Coufalové, některé scénické nápady). Momenty "wow" střídají momenty "wtf". F. Hořejš je možná slušný zpěvák a zábavný týpek, ale koho proboha napadlo ho obsadit do hlavní role po I. Trojanovi? S výrazem podobným jako u Venci Konopníka to opravdu neutáhne a po předlouhých 3 hodinách z jeho projevu spíše bolí hlava.
Zdeněk  90 %
27.10.2023 | 26 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Nejlepší věc co je v HDK k vidění. Skvělá režie Čičváka. Scénografie plně funkční stejně tak zdařilé kostýmy. Hlavní duo Hořejší a Lambora perfektně zvoleno. Fialové role klíčnice skvělé sedí. Nebýt amerického anděla byl by to plný počet.
RaB  60 %
27.10.2023 | 342 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
O. Brzobohatý vykradl sám sebe (hudba je kombinací Slunce sena a Legendy a nic nového nenabízí - jen se zpívá jiný text). Další problematickou částí je samotné přepsané libreto/děj. Ta pohádka je kouzelná a má vtipný humor. Avšak veškeré změněné části vedly jen ke zhoršení a trapnosti (americký anděl, vulgarity apod.).
Scéna by také zasloužila větší proměny - jedna brána, která je zároveň hradní i na nebesa.
Z výkonů jednoznačně nejlepší R. Coufalová, která ač má jen 2 písničky, tak je hvězdou. Dále M. Lambora, který má to správné charisma a K. Daňhelová. Naopak F. Hořejš přehrával, byl afektovaný, což se k Petronelovi nehodí.
Denisa H.  90 %
26.10.2023 | 368 hodnocení
+ souhlasím
Muzikál se nezměnil v estrádní show, z čehož jsem u jedné ze svých nejoblíbenějších pohádek měla obavy. Nekopíruje předlohu, přesto si ducha pohádky víceméně zachovává. Obohacení o výpravy do pekla jsou skvělým oživením vůči filmu. Hlavně i díky výbornému M. Lamborovi. S O. Rychlým jsou perfektní dvojka. A co je fajn, ani jeden (a ani nikdo další z obsazení) nenapodobuje filmové předobrazy (Trojan, Dvořák). Více ještě zaujala skvělá A. Fialová coby klíčnice. Dále (na premiéře) hráli P. Vaněk, J. Korn, R. Tomeš, V. K. Kubařová a I. B. Ahmed. Souhlasím s názorem, že na představení pro děti je to možná moc dlouhé, otestuji časem na neteři :-D
honzy  80 %
26.10.2023 | 279 hodnocení
+ souhlasím
Nová inscenace rodinného muzikálu ANDÉL PÁNÉ v Hdk je velic úspěšná po všech stránkách.Je to hlavně zásluhou režiséra Martina Čičváka,který má zkušenosti s velkým jevištěm,ale klade velký důraz na herecké vyznění muzikálu.Pochválit lze všechny protagonisty,v čele s Ondrou Rychlým a Janem Sklenářem,výbornou scénografii,kostýmy i pohybovou složku.
Psáno z předpremiéry 21.10.2023
Rejpalka  70 %
26.10.2023 | 197 hodnocení
+ souhlasím
75%. To nejlepší, co se dá v HDK potažmo v Praze vidět. Svěží vítr rozhodně přinesl nový inscenační tým (aneb království za Čičváka). Rozhodně se bude jednat o divácký hit, ale opět tam byly, za mě nesmyslné, citace a pasáže z různých žánrů (např. sólovka Klíčnice mi připomněla "whisky to je moje gusto". Korn už by se raději o step neměl pokoušet, nevím proč je teď trend stepovat v každém muzikálu. Role rychtáře mu sedí mnohem víc. Vyhodila bych jednu z prvních scén a to "anděla s americkým přízvukem". Ale obsazení celkově skvělé, Hořejš vynikající jak pěvecky tak herecky, Lambora taktéž. Dobrá scéna a překvapivě i choreografie.
Mila84  90 %
6.12.2023 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Ideální program na večer v čase předvánočním? Projít se po městě, dát si svářeček a zajít do Karlína na Anděla páně. Kouzelné představení, kdy na vás z pódia sálá, jak to všechny zúčastněné baví a že všichni co na něm pracovali, jsou lidi na svém místě. Jo a s Markem Lamborou alias čertem Uriášem bych šla do pekla dobrovolně:)
PetrZach  90 %
5.12.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá záležitost, která se nesnaží kopírovat předlohu ale pohádkový duch si zachovává, navíc je zde znázorněn i protiklad, kterým je samotné peklo. Korn v roli boha naprosto exceluje a i ostatní herci do svých rolí nádherně zapadnou a jsou jim šité na míru, pan režisér Čičváka odvedl svoji práci na výbornou. Jak už zde v komentářích mnohokrát zaznělo, tak se jedná aktuálně o to nejlepší co HDK a Praha nabízí.
Pavel.little.krejčí  100 %
27.10.2023 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Videne obsazeni-Lambora,Rychly,Danhelova,Tomes,Kubarova,Fialova
Funguje to,je to zabavne,nenudi to...na konci jsem mel chut vstqt a jit zdobit stromek...nakonec jsme si s vedle sedici pani poprali hezky vanoce
Gerimo  100 %
27.10.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Geniální dílo.
Viděl jsem v roli Petronela/Uriáše obě altenrace a můžu říct, že nemusíte smutnět ať dostanete kohokoliv. Není totiž slabého článku.
F.Hořejš i O.Rychlý zvládli svoji roli perfektně a každý svým způsobem exceluje a vládne jevišti v každé své scéně.
U dalších rolí jsem měl také pocit, že kohokoliv koho jsem viděl, tak jako by mu role byla šitá na míru.
Opravdu vřele doporučuji.
HodnaTeta  80 %
14.11.2023 | 162 hodnocení
Applejuice  90 %
30.10.2023 | 340 hodnocení
Michalmusek  70 %
29.10.2023 | 303 hodnocení
Tucnak4  90 %
27.10.2023 | 8 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.