Anketa 2019 - redakční volba

Zobrazit nominace pro kategorii:

Nejlepší ženský herecký výkon roku 2019

Činohra
Alternativa
Tereza Hradilková
Tereza Hradilková
Nepřestávej (Divadlo Ponec Praha)
Role: sólo
Premiéra: 21.12.2018
Muzikál
Erika Stárková
Erika Stárková
Lazarus (Městská divadla pražská)
Role: Dívka
Premiéra: 12.10.2019

Další nominace

Činohra | Alternativa | Muzikál
Činohra
Nela Boudová
Nela Boudová
Ve smyčce (Divadlo v Řeznické Praha)
Role: Tallulah Bankhead
Premiéra: 5.4.2019
Petra Bučková
Petra Bučková
Persony (Divadlo Na zábradlí Praha)
Role: Marianne
Premiéra: 6.12.2018
Tereza Dočkalová
Tereza Dočkalová
Faust (Divadlo pod Palmovkou Praha)
Role: Mefistofeles
Premiéra: 2.3.2019
Anna Fialová
Anna Fialová
Kytice (Národní divadlo Praha)
Role: Dcera & Vdova
Premiéra: 28.2.2019
Lucie Roznětínská
Lucie Roznětínská
Hilda (Divadlo X10 Praha)
Role: Paní Lemarchandová
Premiéra: 17.10.2019
Jana Stryková
Jana Stryková
Za krásu (Národní divadlo Praha)
Role: Karel Hugo Hilar
Premiéra: 14.3.2019
Petra Tenorová
Petra Tenorová
Neviditelný (Městská divadla pražská)
Role: Soňa Hajnová, později Švajcarová
Premiéra: 6.4.2019
Alternativa
Muzikál
Michaela Gemrotová
Michaela Gemrotová
Elisabeth (Divadlo J.K.Tyla Plzeň)
Role: Elisabeth
Premiéra: 30.11.2019

Ostatní navrhované nominace

Daniela Bambasová - Pod sněhem (Jihočeské divadlo Č. Budějovice), Andrea Berecková - Maryša (mlčí) (Depresivní děti touží po penězích Praha), Pavla Beretová - Kytice (Národní divadlo Praha), Sandra Černodrinská - K.Š.E.F.T. (Činoherní klub Praha), Nikola Ďuricová - Čarodějka (Goja Music Hall Praha), Tatiana Dyková - Meda (ostatní činoherní produkce), Anna Fialová - Sopranistky (Činoherní klub Praha), Eva Hacurová - Nebe - peklo (Divadlo v Dlouhé Praha), Nina Horáková - Lazarus (Městská divadla pražská), Kateřina Chrenková Falcová - Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť (Divadlo J.K.Tyla Plzeň), Petra Janečková - Mikve (Východočeské divadlo Pardubice), Iva Janžurová - Kytice (Národní divadlo Praha), Magdalena Jirounková - Vyhnání Gerty Schnirch (3D Company Praha), Aneta Kalertová - Vyhnání Gerty Schnirch (3D Company Praha), Jaroslava Košková - Vyhnání Gerty Schnirch (3D Company Praha), Irena Kristeková - Vyhnání Gerty Schnirch (3D Company Praha), Dagmar Křížová - Poslední loď (Městské divadlo Brno), Dagmar Křížová - Mamma Mia! (Městské divadlo Brno), Ivana Machalová - Vyhnání Gerty Schnirch (3D Company Praha), Tereza Marečková - Romeo a Julie (Městská divadla pražská), Klára Melíšková - Přízraky (Dejvické divadlo Praha), Nataša Mikulová - Bezruký Frantík (Divadlo pod Palmovkou Praha), Michaela Nosková - Veselá vdova (Hudební divadlo Karlín Praha), Marianna Polyáková - Voda (a krev) nad vodou (Divadlo Kalich Praha), Jana Preissová - Kytice (Národní divadlo Praha), Natálie Řehořová - BurnOut aneb Vyhoř! (A studio Rubín Praha), Alena Sasínová-Polarczyk - Zimní slunovrat (Komorní scéna Aréna Ostrava), Markéta Sedláčková - Žebrácká opera (Městské divadlo Brno), Johana Schmidtmajerová - Aluminiová královna (MeetFactory Praha), Zuzana Stivínová - Oběd u Wittgensteina (Národní divadlo Praha), Diana Šoltýsová - Fantastická žena (agentura Familie), Petra Špalková - Zimní pohádka (Letní shakespearovské slavnosti), Marie Štípková - Bratr spánku (Švandovo divadlo Praha), Pavlína Štorková - Kytice (Národní divadlo Praha), Ivana Vaňková - Mamma Mia! (Městské divadlo Brno), Sara Venclovská - Fernando Krapp mi napsal dopis (Klicperovo divadlo Hradec Králové), Tereza Vilišová - Proslov k národu (Národní divadlo Praha), Kateřina Winterová - Misantrop (Národní divadlo Praha), Lucie Žáčková - K.Š.E.F.T. (Činoherní klub Praha)