Letní scéna Musea Kampa

Meda >>

Marta

Premiéra: 9.6.2022 | 2:35
Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Jaroslav Wertig. Kostýmy: David Janošek. Hudba: Petr Zeman a citace. Choreografie: Linda Rančáková. Režie: Adéla Stodolová.
Divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové plný písní a živé hudby. Zpěvačka, chartistka a disidentka, ochránkyně zvířat, matka, věrná přítelkyně, ikona národa, nejcivilnější hvězda. Žena vamp, žena z davu...
  
Letní scéna Musea Kampa
Hodnocení inscenace
Redakce
90 %
Uživatelé
86 %
86201000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 90 % Tip Helena Grégrová
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (20)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  90 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 19.6.2022, počet hodnocení: 1501)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85 %. Ačkoli se jedná o tvůrci přiznaný divadelní recitál, koncept průletu stěžejními pasážemi ze života Marty Kubišové je očividně dobře promyšlený a přínosně v rámci děje rezonují i dobové souvislosti. Také nápad obsadit většinu rolí herci, kteří ovládají hudební nástroje a zajistí tedy současně i živý doprovod, funguje skvěle. A Hana Holišová v titulní roli je srdcovým trumfem, příběh předává a songy interpretuje přesvědčivě, s optimální pokorou k originálu. Pozoruhodný osud legendární zpěvačky se dočkal velmi důstojné jevištní pocty, která ovšem umně pracuje i s vyváženou porcí humoru a osvěžujícího nadhledu. Žádný suchopárný piedestal.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Čiko  60 %
(zadáno: 6.7.2022, počet hodnocení: 855)
přínosný / zajímavý komentář
Úplně nesdílím zdejší nadšení, protože si myslím, že šla inscenace udělat zajímavěji a koncepčněji. Já jsem se chvílemi nudil. I výběr písní od Marty Kubišové mě trochu zklamal. Výborný byl Jan Cina, Berenika Kohoutová mě nijak zvlášť nezaujala, hlavně se na roli příliš typově nehodí...
Tomkom  100 %
(zadáno: 2.7.2022, počet hodnocení: 80)
přínosný / zajímavý komentář
1.7.2022 Kohoutová, Stavná a Cina - 100%. Body bych mohl snížit maximálně za počasí.
DivadelniFan  100 %
(zadáno: 2.7.2022, počet hodnocení: 258)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno z nejlepších představení, které jsem kdy viděl. Velká poklona a velké poděkování! Berenika Kohoutová byla strhující a Jan Cina opět senzační! Tohle prostě chcete zažít!
Mol1111  90 %
(zadáno: 1.7.2022, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Berenika Kohoutová, Jan Cina, Zuzana Stavná, Václav Kopta
Makaluzo1  50 %
(zadáno: 1.7.2022, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Recitál k narozeninám si M.Kubišová určitě zaslouží.H.Holišová je skvělá muzikálová star,ale Marta je jedinečná.Alternující B.Kohoutová zpívá v jiném oboru,pojala svou Martu jako ztřeštěnou hvězdu,ale tou Marta nikdy nebyla.Své publikum si získala skromností,pokorou,pravdivostí a schopností léčit bolavé duše.A krásným hlasem.
Autorka neorganicky slepila útržky z Martina života do podivného pásma,karikující osobnosti naší kultury 60.let.Nejhůř dopadla H.Vondráčková S.Sandevy.Hudební doprovod umocněný akordeonem a saxofonem zní jakoby narychlo sezkoušený.Recitál není ani tak o skutečné Martě,ale o legendě MK.
Honzy  60 %
(zadáno: 1.7.2022, počet hodnocení: 251)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Představení MARTA nevystihuje přesně životní příběh vynikající osobnosti Marty Kubišové.Napodobit Martičku rozhodně nejde.Přidáme-li k tomu nepřesnosti v scénáři,dostaneme dost nevěrohodný příběh.Ze dvou alternací vychází o mnoho lépe pojetí Hany Holišové.Berenika Kohoutová představuje MK nepřesně a nepřesvědčivě,ať jde o zpěv,tak i o ztvárněný její životního příběhu.Činoherectví muzikantů nelze hodnotit,neboť šlo o velmi amatérské pojetí jejich hereckých rolí.Škoda,že "oslava" k jubileu MK moc nevyšla,ale dalo se to předpokládat,neboť Marta je nenapodobitelná,je bezezbytku jedinečná.Ani pohybové ztvárnění Golden Kids není autentické.Hod.60%.
LavinieCamui  100 %
(zadáno: 26.6.2022, počet hodnocení: 584)
přínosný / zajímavý komentář
Geniální nápad se živou kapelou složenou z výborných herců, bez ní bych šla s hodnocením níže. I když zpěvu Bereniky Kohoutové nelze nic vytknout. A samozřejmě jako vždy vynikající Jan Cina.
Mjetelova  100 %
(zadáno: 21.6.2022, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalý výkon Hany Holišové, pěvecky i herecky neskutečný zážitek. Výborná živá kapela. V představení není hluché místo nebo slabšího článku.
Martin21  70 %
(zadáno: 20.6.2022, počet hodnocení: 416)
přínosný / zajímavý komentář
Po přibývajících 100% hodnoceních jsem se těšil na něco úplně mimořádného. Byl jsem však lehce zklamaný. Z alternací mne nejvíce zaujal Jan Cina - je to geniální talent! Hraje a zpívá se vším elánem. Sara Sandeva v roli H. V. nijak nevyniká, role to ani úplně neumožňuje. V titulní a hlavní roli Marty jsem viděl Bereniku Kohoutovou, která byla po premiéře velmi opěvována. Líbila se mi, ale... Chápu, že se nejedná o muzikál/činohru, tudíž pro herectví zde není velký prostor. V rámci divadelního recitálu si vedla velmi dobře. Myslím si však, že se do toho mohla daleko více opřít, hlas na to má. Zavítám ještě na její alternantku.
Mikika  80 %
(zadáno: 16.6.2022, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, díky kterému si ještě dva dny poté broukám povědomé melodie. Perfektní Hana Holišová, Denis Šafařík jako by Neckáři z oka vypadl. Příznivci Helenky Vondráčkové se ale mohli docela urazit, nevychází tu úplně nejlíp. Zajímalo by mě, jestli se herci museli pro tuhle hru na nástroje naučit, jejich zapojení bylo vtipné a připomnělo ABC a jejich hudební hry.
Stálo za to připlatit si první řadu - po zkušenostech z minula, kdy pátá řada už znamenala rozhlasovou hru.
Guildenstern  60 %
(zadáno: 16.6.2022, počet hodnocení: 360)
přínosný / zajímavý komentář
(15/6/22 Holišová/Cina/Sandeva/Stach/Orozovič/Šváb/Havelka). Příjemný program na letní večer s hezkými písněmi MK v přesvědčivé interpretaci Hany Holišové, která je Martou, když zpívá, ale Hanou Holišovou, když hraje. Rozhodně dobrý nápad se zapojením herců-muzikantů v jedné osobě, kteří přesvědčivě zastanou různé role. Bohužel představení nemá úplně tah na branku, hlavně první polovina by snesla krácení, ve druhé už se z logiky věci méně zpívá a bohužel není tolik o čem hrát. Libreto považuji za průměrné. Své příznivce si toto představení najde a není to bohapustá komerce. Sedět před pódiem, možná bych dal více, z míst na bocích trochu nuda.
RaB  80 %
(zadáno: 15.6.2022, počet hodnocení: 226)
přínosný / zajímavý komentář
Hana Holišová opět dokázala, že je muzikálovou extratřídou (alt. Berenika Kohoutová mě nepřesvědčila v herecké a často i pěvecké poloze - nesedí ji jemnější části). HH však ukazuje Martu ve všech jejích polohách do posledního detailu - opravdu až po nejmenší pohyby a gesta. Pěvecky bezchybná.
Se zpěvem naopak válčí Z. Stavná, která i boj prohrává. D. Šafařík je na V. Neckáře příliš afektovaný, výborný je ale H. Cina - kdyby vyšla atl. Cina-Holišová, představení by bylo o úrovně výš.
Oceňuji dobře napsané libreto - ukazuje různé části života výjimečné ženy - i negativní.
Až toto představení uvidí H. Vondráčková, tak budou padat žaloby.
Pavel.Tomas  100 %
(zadáno: 10.6.2022, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení. Vynikající Berenika Kohoutová coby Marta. A "členové" orchestru v epizodních rolích přesní. Díky za krásný a chvílemi i blyštivý zážitek.
Jiki  100 %
(zadáno: 8.6.2022, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Životní role Beroniky Kohoutové, viděno na generální zkoušce. Nádherné dílo, skvělý hold skvělé žene, Cina v roli Neckáře fenomenální, perfektně nastudované pohyby.
Valmez  100 %
(zadáno: 7.6.2022, počet hodnocení: 333)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Připomenutí výjimečné ženy! Marta je jen jedna <3

Viděno na veřejné generálce.
7.6.2022
Rooty  100 %
(zadáno: 19.6.2022, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Z první řady jsem doslova hltal každý tón Hany Holišové. Byla opravdu famózní. I slza mi ukápla. Odrovnal mě také Jan Cina, jehož talent pro pohyb a zpěv je úžasný. A protože vyšlo i počasí, zažil jsem večer, na který dlouho nezapomenu. Děkuju!
Axioma  80 %
(zadáno: 29.6.2022, počet hodnocení: 69)
Inka1305  100 %
(zadáno: 17.6.2022, počet hodnocení: 13)
Kutikk  100 %
(zadáno: 15.6.2022, počet hodnocení: 15)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.