Divadelní spolek Kašpar

Terminus

Premiéra: 3.10.2013 | Obnovená preméra: 24.5.2024 | 2:00x
Překlad: Ester Žantovská. Dramaturgie: Lenka Bočková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jana Jurčová. Režie: Marek Němec.
Drsná hra se specifickým jazykem, která je přes vážné téma plná osobitého humoru, naděje, očekávání a smíření. Prolínající se monology tří lidí ze současného Dublinu, kteří líčí události jedné noci, během níž došlo i na jejich životní touhy i zklamání. Zpočátku realistickými příběhy postupně začínají prostupovat démoni a andělé...
14!  
Divadelní spolek Kašpar
Hodnocení inscenace
Redakce
73 %
Uživatelé
90 %
901191000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
8.9.Ne19:30Divadlo v Celetnévstupenky
9.9.Po19:30Divadlo v Celetnévstupenky
8.9.Ne19:30 vstupenky
Divadlo v Celetné
9.9.Po19:30 vstupenky
Divadlo v Celetné

Volby

Hodnocení (121)

HODNOCENÍ REDAKCE
Iva Bryndová  80 %
14.3.2023 | 563 hodnocení
+ souhlasím
75% - Pozoruhodný text (ve skvostném přebásnění) spojující kouzelně poetické okamžiky s těmi velmi depresivními: s náročnými tématy mezilidských vztahů i s násilím a krutostí; a výborné herecké výkony všech tří obsazených společně zásadní měrou napomáhají tomu, že inscenace ani tolik let po premiéře nevyčpěla, skutečně výrazně působí a přináší silný zážitek.
Lukáš Dubský  70 %
18.2.2015 | 1146 hodnocení
+ souhlasím
Tři monology, které zpočátku působí dojmem reálného vyprávění, aby se postupně od reality čím dál víc odpoutávaly. Text je skutečně povedený a je hodně netradiční slyšet současnou hru vyprávěnou ve verších. Velmi dobří jsou všichni tři herci v čele s Ladislavem Hamplem. 75%
Jan Pařízek  80 %  Tip Jan Pařízek
16.2.2015 | 910 hodnocení
+ souhlasím
Hlavní předností této inscenace je opravdu výborný text a s tím související i geniální český překlad E. Žantovské, který má hlavní zásluhu na úspěchu této hry. Když se k tomu přičte i velmi dobrá herecká práce všech 3 protagonistů, jednoduchá scéna s pěkně využitým otočným jevištěm a příjemná doprovodná hudba, tak je výsledkem představení, které mile rád doporučuji komukoli k navštívení. Stojí to za to.
Jiří Koula  70 %
17.3.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
74,99% Tak předně je Terminus "fucking awesome" hra a přebásnění Ester Žantovskou opět skládám poklonu (stejně jako u inscenace Divadla Letí). Tak silný a co do obsahu i formy podmanivý text snad ani nelze režírovat jinak než se jím nechat vést a v nejlepším případě jej vhodně podpořit. A nutno Markovi Němcovi přiznat, že s některými takovými nápady skutečně přišel, jeho pohled mi přišel veskrze sympatický a to včetně určitých "decentních zlehčení". U jednotlivých herců bych pak viděl rezervy, jež se ale ve vztahu k celkovému dojmu nezdají podstatné.
Jiří Landa  70 %
23.10.2013 | 3031 hodnocení
+ souhlasím
Nevídanou kvalitu textu jsem objevil již díky zdařilé inscenaci Divadla Letí. Na nastudování Kašparu oceňuji především režijní vidění M. Němce, jenž na základě minimalistických scénických prostředků (podobným způsobem se "popasoval" s ústeckým Wertherem) dokázal znásobit emoce příběhů hry působících na diváka. L. Hampl dostal po delší době roli hodnou jeho talentu (snad už se v DNz konečně blýská na lepší časy), B. Lukešová se dokáže suverénně pohybovat v mantinelech své postavy. Stá premiéra Spolku Kašpar ukazuje jednu z možností, jakým směrem by se seskupení mohlo v budoucnu ubírat.
Pavel Širmer  70 %
8.10.2013 | 2013 hodnocení
+ souhlasím
Předně se jedná o pozoruhodnou hru ve výborném překladu, resp. přebásnění Ester Žantovské. S podobně zajímavým textem se často nesetkáme. S některými prvky v režijní koncepci M. Němce nemusíme souhlasit, ale podstatné je, že režisér našel s herci správnou cestu pro zpřístupnění divákům a přišel i se zajímavými nápady. Herci náročné monology zvládli, hráli s velkým nasazením, jen chvílemi se možná příliš soustředili na „popis situací“ na úkor přesahu (výtka směřuje i k režijnímu vedení). Skvělá inscenace Divadla Letí vyšla celkově o něco lépe, ale verze Divadla v Celetné je rovněž zdařilá.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Karel1964  100 %
7.6.2024 | 87 hodnocení
+ souhlasím
Lidi, neváhejte a jděte na to. V září to ještě dávají. Je to absolutní pecka. Pro mě nejlepší hra, kterou jsem za život viděl

Neskutečné. Veškeré kulisy se skládají z točny, páru střevíců a kusu lana. A přesto to vůbec nevadí. Hra ve verších vás strhne. Skvěle zahrané od všech třech herců, zvlášť od pana Hampla. Jeho karamelky jsou legrační i mrazivé najednou. Po dlouhé době jsem opět viděl představení, které je prostě skvělé!
Tak jsem to už viděl sedmkrát. Lidi, neváhejte a jděte na to. Tohle představení je prostě neskutečné!!
Petra B.  100 %
27.5.2024 | 42 hodnocení
+ souhlasím
Díky za letní comeback téhle skvělé inscenace! Většina superlativů, které mě napadají, už tady v hodnocení zazněla. Připojuji se k řadě obdivovatelů skutečně famózních hereckých výkonů Barbary Lukešové, Terezy Rumlové a Ladislava Hampla, nápadité režie Marka Němce i skvostného překladu Ester Žantovské. Ačkoliv je hra hodně temná, a děj sám o sobě dosti depresivní, závěr nabídne divákovi smíření a naději. Naprosto výjimečný zážitek.
Divadlolover  100 %
23.10.2023 | 6 hodnocení
+ souhlasím
Tuhle hru jsem viděla třikrát a doufám, že se v nějaké podobě vrátí na divadelní prkna. Můj nejlepší divadelní zážitek!!
Úžasné herečky Bára Lukešová a Tereza Rumlova a samozřejmě i úžasný Ladislav Hampl!
Děkuji moc.

Skvělý - za mě 100%
LavinieCamui  90 %
2.10.2023 | 830 hodnocení
+ souhlasím
Bohužel jsem stihla derniéru, jinak bych toto představení chtěla vidět znova. Skvělý text.
DeeCee  90 %
4.9.2023 | 18 hodnocení
+ souhlasím
Z pomalého rozběhu na začátku hry byl na konci mega standing ovation, dojatí diváci, herci i režisér. Derniéra jak se patří. Spád hra nabrala zejména v okamžiku, kdy se zjevil Ladislav Hampl jako pomatený chlap s karamelkou v kapse, který prodal svou duši a tak na zemi ubližuje všem (a tak jako i zbylé dvě postavy, vlastně i sobě). Obrovský klobouček všem třem hercům na pódiu, naučit se text v rýmech, s takovou kadencí a tak, aby vás naprosto vtáhnul do děje a dokázali jste si představit scenérie nočního Dublinu a tři zoufalé postavy, plácajíci se životem, to chce kumšt. A klobouček i před Markem Němcem jako režisérem.
Fekete  90 %
30.8.2023 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Videno 30.8.2023, 120 min bez prestavky, 1 rada, derniera, temer na kontakt. 85 %.
Sel jsem dle mistniho vysokeho doporuceni a udelal jsem velmi dobre. Zacatek byl nestandartni. Omluva za nefunkcni oponu ktera nesla zvednout, byla prijata od vsech s pochopenim a usmevem. Vse podstatne je jiz nize uvedeno, tri herci kteri do prednesu davaji srdce, jednoducha a ucinna scena s tocnou, narocne a krasne popisne monology u kterych neni mozne "vypnout hlavu", tohle miluju. Dabel v nebi.
Velmi povedene predstaveni. Aplaus ve stoje a L. Hampl (ktery byl nejvyraznejsi) si udelal selfie s bouricim hledistem. Dekuji vsem a lituji stazeni z repertoaru
Skaliska  100 %
9.6.2023 | 11 hodnocení
+ souhlasím
Jedním slovem naprosto fantastické. Nejlepší představení divadelního spolku Kašpar a nejlepší představení pro mě za několik let. Smála jsem se a plakala dohromady. Děkuji všem tvůrcům a velmi silný zážitek. Skvělé herecké výkony!
Zelimlejnas  90 %
24.5.2023 | 29 hodnocení
+ souhlasím
Impozantní představení, skvěle jsme se bavili i dojímali, úchvatná Bára Lukešová, ale klobouk dolů před všemi herci a jejich dechberoucími rýmovanými monology někdy v opravdu závratném tempu. Skvělý překlad! Škoda, že má končit, téměř 10 let mluví za vše..
Barbora  90 %
20.3.2023 | 34 hodnocení
+ souhlasím
Představení pro divadelní nadšence. Velice sugestivní drama v duchu magického realismu. Skvělé herecké výkony, z kterých mrazí ještě dlouho po skončení hry, velice důmyslná jednoduchá scéna a pohyb na scéně. Rezervy jsou pouze v režijním pojetí.Jinak odvážný a velmi povedený počin.
Martin Kopecký  80 %
29.1.2023 | 16 hodnocení
+ souhlasím
85%. Úžasný výkon vše tří herců, i když Ladislav Hampl o trochu převyšuje (většina herců by tu hru prostě neuhrála). Jen ten text by potřeboval trochu zkrátit, protože dvě hodiny psychadelické jízdy mezi pocity, životními haváriemi, násilím a smrtí je trochu hodně, i když si před představením dáte opojné látky. Některá témata se pak opakují a jízda občas začne ztrácet dech a šílený recitační kroužek se trochu omrzí. Velmi střídmá režie bez větších efektů (kromě závěrečné scény, kdy pan Hampl visí na laně hlavou dolů) je ku prospěchu věci, protože neruší samotný text.
OndraHri  100 %
9.5.2022 | 23 hodnocení
+ souhlasím
Opravdu silné divadelní představení, které si mě získávalo až postupně. Od poloviny jsem ale jen žasl nad hereckými výkony, které se každou minutou zlepšovaly, až do drtivého finále. Výborná režie a opravdu silný původní text. Vau.
Poulet  100 %
17.12.2021 | 35 hodnocení
+ souhlasím
Zábava! Nenudila jsem se ani minutu, herci všichni tři skvělí. Vhodné i pro ty, co divadlu běžně neholdují.
Pepca  100 %
4.6.2020 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé divadlo. Snad ještě nikdy hra na jevišti neprobudila mou fantazii jako tenhle kus, za což děkujeme Marku O'Rowe ale i geniální překladatelce Ester Žantovská. Herci do toho dávali všechno a strhli celé publikum - než jsme se nadáli, byly ty 2+ hodiny pryč. Nikoho ze tří představitelů nevyzdvihuji, líbili se mi všichni!
Valmez  100 %
2.6.2020 | 520 hodnocení
+ souhlasím
Musím znovu!
Čiko  80 %
1.3.2020 | 1085 hodnocení
+ souhlasím
Na divadle dost ojedinělý počin. Vynikající hra, text, překlad. Skvělá B.Lukešová, skvělý L.Hampl. T.Rumlová za nimi trochu pokulhává...
Majdin_kulturni_svet  100 %
30.1.2020 | 176 hodnocení
+ souhlasím
Na začátku se divíte, že je scéna téměř prázdná a přemýšlíte, s čím a kde se bude na jevišti hrát. Po zhlédnutí inscenace pak nevěříte tomu, že bylo jeviště téměř prázdné, protože ve svých představách vidíte naprosto jasně úplně všechny jednotlivé scény inscenace. Tak bravurně je napsaný text téhle hry. Neskutečný zážitek.
Rehor  70 %
17.12.2019 | 15 hodnocení
+ souhlasím
Karel Hynek Rowe v prosinci a v Dublinu.
R.JELEN.21  100 %
11.12.2019 | 249 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Tohle představení toje MAZEC! Výkony jsou úžasné, samotný text se strašně dobře poslouchá a všechno do sebe zapadá i přes vulgarismy to není zbytečně na sílu. Ten motiv to je síla, člověk neví jestli se smát nebo jen nevěřícně zírat a kolečná maniakální scéna Ladislava Hampla to celé dokona.
Kromě textu se mi velice líbi scéna, která je jednoduchá a přesto účelná. Marek Němec není jen schopný herec ale i režisér. Děkuji za nevšední zážitek.
Svým způsobem to doporučuji, protože něco takového jsem neviděla asi nikde. Jen to tedy určitě není hra pro každého.
Furciferka  100 %
9.11.2019 | 261 hodnocení
+ souhlasím
95 %
Leafeltova  100 %
3.6.2019 | 134 hodnocení
+ souhlasím
úžasné představení, neskutečné výkony herců, skvěle napsané a bravůrně prožité,
klobouk dolů přede všemi, kdo se podílel, opravdu velmi povedené představení
za poslední dobu nejlepší představení, které jsem viděla
Plšík  70 %
11.5.2019 | 782 hodnocení
+ souhlasím
75%
JirkaS  90 %
29.4.2019 | 363 hodnocení
+ souhlasím
Tři herci (chválím hlavně L. Hampla) si postupně jeden po druhém kradou pozornost pro sebe, aby na konci došli ke strhujícímu společnému finále, které dává naději na to, že nový začátek je možný. Zoufalost a beznaděj životů zdánlivě obyčejných lidí prolínající se s anděli i ďábly je zde ztvárněna s neuvěřitelným tempem, dokonalostí a bravurou, nad kterou divákovi nezbývá než žasnout. Jednoduchá scéna dává vyniknout dokonalému skvěle přeloženému textu, a výborně vybraná hudba (především ta z Nekonečného příběhu) už jen dotváří výsledný dojem. M. Němec jako divadelní režisér mi sedí! /25.4.2019/
Anah  90 %
29.4.2019 | 184 hodnocení
+ souhlasím
Strhující závěrečné monology, skvělé herecké výkony i režie
Petruska.z  100 %
26.4.2019 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto fantastické výkony hereckého tria Lukešová, Rumlová, Hamp. Představení, které ve mě zanechá nezapomenutelný zážitek a i když včera jsem si to ještě nemyslela, protože to není lehký a veselý kousek, dneska už si říkám, že se na něj půjdu podívat ještě jednou.
Skvělý je překlad a to, že představení je vlastně ve verších.
Ivo Železný  100 %
25.4.2019 | 282 hodnocení
+ souhlasím
Totální nářez. Dvouhodinový koncert pro tři virtuosy. Pro Barbaru Lukešovou, Terezu Rumlovou a Ladislava Hampla. Tři monology odehrané v ďábelském tempu. Potlesk vestoje tak na deset opon.
KateDanny  90 %
5.9.2018 | 56 hodnocení
+ souhlasím
Velice silná hra, která svým veršovaným pojetím vtáhne diváka a už nepustí. Všichni tři herci byli excelentní. Minimalistická scéna s točnou byla naprosto báječná.
Ambrozka  100 %
28.4.2018 | 67 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejlepších představení, co jsem kdy viděla. Výkony všech tří herců byly skvělé, pro mě byl ale nejlepší Láďa Hampl. Klobouk dolů. Určitě musím vidět ještě jednou.
Orienteering  100 %
25.3.2018 | 56 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
A dala bych i víc, kdyby to bylo možné!!! Drsná hra, drsný jazyk, výborná scéna a hudba. A především - fantastické výkony všech tří herců!!!!!

Viděla jsem už podruhé (12.6.), neubrala bych jediné procento z hodnocení. Herecký koncert, famózní Ladislav Hampl, ale dámy nezůstávají pozadu. Určitě půjdu znovu!
Suzana  70 %
12.3.2018 | 339 hodnocení
+ souhlasím
+5% za Ladislava Hampla
Dave164  80 %
7.2.2018 | 24 hodnocení
+ souhlasím
S odstupem času to ve mě stále zanechává velmi pozitivní pocit jak může vypadat hra, která se nebojí ukázat realitu, bolest, nespravedlnost, nenávist aj. podobné extrémy. Pochválit musím hlavně paní Lukešovou, která byla úžasná. Pan Hampl zaslouží také pochvalu za ztvárnění ,,ďábla, maniaka, psychopata" z kterého šel opravdu strach. Rozhodně nedoporučuji představení lidem, kterým vadí sprostá slova. Tohle je totiž koncert české sprostomluvy, až sem se občas červenal za herce :D
Zuzika  90 %
13.12.2017 | 9 hodnocení
+ souhlasím
genialne, putave, vtipne!
Nikolasro  100 %
21.10.2017 | 5 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Představení Terminus je to nejlepší z divadelního světa, čeho jsem byla za svůj život svědkem.Minimalistická scéna s točnou uprostřed kolem které se točí pomalu se splétající osudy tří postav, jeden provaz a tři výborní herci. To je vše, co Marek Němec potřeboval k vytvoření této psychologické a naturalistické hry, vykreslující myšlenkové pochody jednoho rozpolceného muže, mladé dívky a její matky a zároveň proces jejich vnitřního vývoje a průchod různými životními etapami.Hra pouhým slovem a mírnými pohyby herců vytváří v mysli diváka živé fantastické obrazy vyjadřující celou filozofii života
Sherly  100 %
12.10.2017 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Videla jsem to u poctvrte a urcite ne naposledy!
Sousekd  100 %
30.5.2017 | 5 hodnocení
+ souhlasím
Naprosto skvělé.
EliAn  100 %
21.4.2017 | 44 hodnocení
+ souhlasím
Skvělá hra, fantasticky přebásněná, dechberoucí výkony herců!
Rivah  80 %
16.4.2017 | 267 hodnocení
+ souhlasím
Text, překlad, režie i herci na výbornou, strhující inscenace s gradovanou intenzitou.
Amandab  90 %
6.4.2017 | 6 hodnocení
+ souhlasím
97%. Opravdu neuvěřitelná hra, s neuvěřitelným tempem a hereckými výkony. Skvost na který jen tak nezapomenu. Potlesk ve stoje byl opravdu oprávněný. Doporučuji všem.
Johnes  80 %
22.1.2017 | 19 hodnocení
+ souhlasím
Výborný text, u kterého je třeba přemýšlet. Všichni zúčastnění hrají jako o život (i když nejvíce z nich asi Ladislav Hampl). Jednoznačně zážitek.
Magieee  100 %
23.5.2016 | 29 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Naprosto skvěle zpracovaný text, dech beroucí herecké výkony všech tří postav. Úžasné svícení. Tato inscenace ukazuje, že toho není potřeba k dokonalosti mnoho. Nemám slov. Už dlouho jsem neodcházela z divadla takhke nadšena, dojmutá a rozebraná zároveň. Určitě půjdu znova!
Teufel  80 %
27.4.2016 | 78 hodnocení
+ souhlasím
Subjektivně bych dal 70% ale uznávám, že na dojmu z představení se hodně podepsaly ruchy okolí (pozdní příchody, brzké odchody, kašel). Mít plnou možnost soustředění, asi by to na mě zapůsobilo víc, ne-li mnohem víc.
Tím, že představení stojí na textu, který je říkán hodně rychle a místy trochu zašumlován je potřeba naprostá koncentrace diváka a v tu chvíli je kromě ruchu problém také stopáž představení. Přestávka by představení určitě poškodila, ale menší zkrácení by pravděpodobně prospělo.
Denisa H.  100 %
25.4.2016 | 379 hodnocení
+ souhlasím
Více na blogu (mimo i-divadlo), viz odkaz v profilu. Pro zájemce.
Marsed  80 %
22.4.2016 | 161 hodnocení
+ souhlasím
Výborný text, skvělé herecké výkony,opravdu stojí za zhlédnutí. Bohužel divadelní zážitek mi zkazila partička důchodců, kteří zřejmě ani netušili, na co si koupili lístky, jejich chování bylo opravdu nepatřičné.
Raviolka  90 %
9.4.2016 | 30 hodnocení
+ souhlasím
95 % Skvělé představení. Tři příběhy, které rozhodně nejsou z každodenního života, ale naprosto mě pohltily. Barbara Lukešová pobavila, překvapila, její výkon se mi hodně líbil. Ladislav Hampl byl ovšem ďábelský. Představení plné emocí, jednoduchá scéna a práce se světlem fungují skvěle. Základem je ale moc zajímavý text a fantastické herecké výkony.
Mart  80 %
9.3.2016 | 49 hodnocení
+ souhlasím
Verše mne na počátku trochu zaskočily, ale vše se v dobré obrátilo. Výtečný překlad, moc pěkná scéna a výborně zahrané.
Ba-jo  100 %
18.2.2016 | 242 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé! Dvě hodiny bez přestávky, dvě hodiny drsného veršovaného až hip-hopového textu ve vysokém tempu a ve skvostném podání tří herců (Lukešová, Rumlová, Hampl), před jejichž výkonem je třeba smeknout - SMEKÁM !!! Osudy všech tří aktérů se postupně proplétají až do strhujícího finále. Scéna jednoduchá, skvěle fungující (zejména točna). To vše v režii Marka Němce (na co sáhne, to stojí za to!) A nikdy bych netušil, kolik rýmů se dá vymyslet na slovo "pí.." vulgarismy zde však vůbec nevadí, ba naopak...Na toto představení musím přijít znovu, musím!!!
Lucie Sykorova  100 %
24.12.2015 | 27 hodnocení
+ souhlasím
Respekt!
Vaklav  100 %
24.10.2015 | 277 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Souhlasím s pochvalami níže, ale nedá mi to a musím taky napsat, jak skvělé představení to je, jak perfektní večer a  nejeden další den jsem díky návštěvě Terminusu prožil. Tohle ve vás bude dlouho hrát... honem do divadla!
Třetí návštěva - zvyšuji na 100%.
Naposledy viděno s druhou mladou dámou, myslím, že A. Doláková byla živelnější, ale T. Rumlová se s rolí popasovala také skvěle. Skoro bych tvrdil, že by mohla v určitých chvílích využít své éteričnosti a jemnosti, kterou v ní vidím, jindy by mohla přitlačit, jestli by jí to šlo.
L. Hampl hru evidentně miluje, nedivím se - já také.
Mau  100 %
27.5.2015 | 111 hodnocení
+ souhlasím
Tohle představení má všechno, co si přeji, aby dokonalé představení mělo. Výborný text, horu emocí a skvělé herecké výkony. Co víc si přát....
Luckaprague  80 %
15.4.2015 | 64 hodnocení
+ souhlasím
Tři příběhy osamocených lidí během jedné noci, strhující monology, výborní herci..něco mezi Shakespearem a Tarantinem. Skvělé!
Eviik  100 %
15.4.2015 | 289 hodnocení
+ souhlasím
Drama tvořené monology tří herců, kteří se postupně střídají na scéně a odkrývají své životní příběhy. Všichni tři herci podávají výborné výkony a dokážou vtáhnout diváka do děje (zejména ďábelský výkon Ladislava Hampla stojí za zmínku). Hra si tak vystačí s minimalistickou scénou. Text dokresluje dobře zvolená hudba. Pro mě to byl opravdu silný divadelní zážitek. Rozhodně někdy zajdu znovu. - Po druhém shlédnutí zvyšuji hodnocení na 100 %!
Monulinka  100 %
15.4.2015 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Nečekané. Text je skvělý a český překlad se povedl. Začalo to zvolna, ale pak to jelo strhujícím způsobem až do perfektního finále. Chtělo se mi smát, plakat, běhal mi mráz po celém těle, velké napětí a vtažení do děje, i když občasnému ztracení v záplavě slov jsem se při prvním zhlédnutí nevyhla. Úsporná režie s jednoduchou a funkční scénou, skvělá hudba a světla. Neskutečný L. Hampl hrál do roztrhání těla, B. Lukešová drsná i neuvěřitelně křehká zároveň, A. Doláková také přesvědčivá, i když T. Rumlová u mě výrazně vyhrává, vynikající! Díky ní zvedám na plný počet.
Lucilla  100 %
15.4.2015 | 214 hodnocení
+ souhlasím
Koncentrovany emotivni zazitek. Vyborne predstaveni, neuveritelny text (respektive ceske prebasneni - opravdu nadherne), L.Hampl dabelsky - ta jeho zivelnost byla fascinujici. Hra mela vynikajici atmosferu, energii, spad. Moc se mi libila minimalisticka scena, jeste vic to umocnilo zazitek z mluveneho slova, navic hudba (i misty ticho) byla dobre zvolena.
Videno znovu s T.Rumlovou, zvedam na stovku a utvrzuji se v presvedceni, ze to musim videt zase! Tomuhle nemam co vytknout.
Anex  90 %
19.2.2015 | 111 hodnocení
+ souhlasím
nejdřív jsem se smála, pak se hodně strachovala a nakonec mne to pohltilo; dojem přetrval, velmi silná hra - emočně
PavelK  70 %
22.5.2014 | 221 hodnocení
+ souhlasím
Dobrá hra se skvělými výkony (nejvíce mne zaujal Ladislav Hampl), režie je hodně minimalistická (na můj vkus možná až příliš). Nemůžu se ubránit pocitu, že se hra dala zkrátit, především rozvleklejší začátek. V podstatě je to celé takový inteligentnější citový kýč. Hra ale strhne, mohu doporučit, jen ne s tak obrovským nadšením jako jiní.
Vladimír Rogalewicz  100 %
15.1.2014 | 809 hodnocení
+ souhlasím
V této sezóně mám štěstí na mimořádná představení.Terminus,to je především úžasný veršovaný text se silným tarantinovským nábojem,dokonale přebásněný Ester Žantovskou.V kontrastu je inscenovaný na prázdné scéně v naprosto civilním stylu: tři postavy,tři monology,tři příběhy jedné noci.Devadesát minut jsem poslouchal bez dechu a nevěděl,jestli se mám soustředit na silný děj,znamenité herce,nebo čistou krásu drsných úderných veršů.Když má pozornost nepatrně opadla,přišel závěr,v němž se příběhy smysluplně uzavřely a který mě opět pohltil.Nenápadné představení je kandidátem na inscenaci roku.
Vitounek  80 %
13.1.2014 | 109 hodnocení
+ souhlasím
Vynikající veršovaný text přispěl ke spádu představení, dobré výkony všech herců a minimalistická scéna rovněž.
Jirkan  80 %
9.1.2014 | 564 hodnocení
+ souhlasím
9.1. 2014: Myslím, že má Kašpar ve svém repertoáru kousek, který se povedl. Ta inscenace má (co do obsahu) vše - humor, soucit, drsnost, brutalitu, odvahu... a to vše v úsporné výpravě a povedeném světle, což podtrhuje výkony protagonistů. Líbí se mi rozdělení charakterů postav a herecké nasazení (pojetí). Závěr je opravdu ve velkém stylu. Jak jednoduché, ale plné! Veršovaný text k tomuto tématu je hodně zajímavý, zvláštní, působivý. Celé to má zvláštní punc (i přes různá drobná kolísání)... Ještě budu o tom přemýšlet..."kurva drát"...
Arcipes  60 %
1.11.2013 | 136 hodnocení
+ souhlasím
Velmi zaujal především text. Inscenace je poměrně svižná, ale dost křečovitá. Místy vyděsila mnohá klišé, text je ale většinou úspěšně retušoval. A. Doláková mě bohužel vysloveně štvala. 6/10
Necimart  100 %
17.3.2019 | 2 hodnocení
+ souhlasím
Toto excelentní představení jsem viděla již dávno, ale nedá se na něj zapomenout. Doufám, že jej opět budeme mít možnost v Ostravě vidět v rámci Kašparova týdne (skvělý projekt). Nezapomenutelné výkony všech tří herců. Blahopřeji, obdivuji ! Tento zážitek si hýčkám.
Stargazer  90 %
27.2.2018 | 3 hodnocení
+ souhlasím
Jedno z nejlepších představení, které jsem za poslední rok shlédl. Vynikající text(včetně skvělého přebásnění do češtiny), přesná, i když minimalistická režie, úžasné výkony všech tří herců. Vidět takové nasazení pět let po premiéře je opravdu výjimečné.
Jana Zanajová  90 %
5.6.2017 | 2 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Tři herci, tři monology, tři naprosto skvělé výkony.
Nickmik  80 %
5.12.2023 | 76 hodnocení
TKa11  90 %
5.9.2023 | 90 hodnocení
Tarbík  100 %
30.8.2023 | 165 hodnocení
Braddy  90 %
29.8.2023 | 208 hodnocení
Janovskak  90 %
23.8.2023 | 49 hodnocení
Golftom  90 %
15.2.2023 | 60 hodnocení
Jan Kajetán  90 %
4.10.2022 | 19 hodnocení
Marketajsna  90 %
10.5.2022 | 18 hodnocení
Ala  80 %
8.3.2022 | 167 hodnocení
Lovin  80 %
10.12.2021 | 271 hodnocení
Birter  50 %
19.10.2021 | 202 hodnocení
Matěj Konečný  100 %
6.10.2021 | 221 hodnocení
Šípal  80 %
2.10.2021 | 215 hodnocení
Margaret  90 %
4.8.2020 | 126 hodnocení
Weller  60 %
9.11.2019 | 65 hodnocení
Stolistr  100 %
7.11.2019 | 51 hodnocení
Eden  80 %
24.6.2019 | 56 hodnocení
LilianaVess  100 %
18.6.2019 | 113 hodnocení
Maybe  70 %
31.5.2019 | 92 hodnocení
Xcepek  90 %
31.5.2019 | 665 hodnocení
JitkaJak  90 %
30.5.2019 | 61 hodnocení
Zachardi  90 %
28.5.2019 | 63 hodnocení
IgnaciusR  90 %
10.5.2019 | 40 hodnocení
MikulaF  80 %
24.4.2019 | 55 hodnocení
Ester_L  90 %
12.3.2019 | 127 hodnocení
MartinaEli  100 %
12.6.2018 | 74 hodnocení
Pin pin  100 %
1.6.2018 | 54 hodnocení
LukasLansky  90 %
17.5.2018 | 15 hodnocení
Mikulin  70 %
17.5.2018 | 75 hodnocení
Betka_S  70 %
3.5.2018 | 66 hodnocení
Volnicko  90 %
27.4.2018 | 57 hodnocení
SaXion  80 %
3.3.2018 | 40 hodnocení
Jana Quispe Siles   90 %
2.3.2018 | 76 hodnocení
Deb  100 %
30.1.2018 | 24 hodnocení
Vladislavka  80 %
31.10.2017 | 164 hodnocení
Sluha  80 %
5.10.2017 | 232 hodnocení
Kastan42  90 %
30.5.2017 | 66 hodnocení
Klob  90 %
30.5.2017 | 129 hodnocení
Janovskaa  100 %
12.5.2017 | 14 hodnocení
Jeannetta Mayer  100 %
13.4.2017 | 24 hodnocení
Ttchor  100 %
9.2.2017 | 74 hodnocení
Anafil  90 %
21.9.2016 | 20 hodnocení
Zoe.x  90 %
11.9.2016 | 34 hodnocení
Kolit  70 %
28.5.2016 | 23 hodnocení
Janha  90 %
6.4.2016 | 139 hodnocení
Coriolanus  90 %
24.3.2016 | 49 hodnocení
Bernardblack  80 %
9.1.2016 | 328 hodnocení
Miskova Pet  100 %
9.1.2016 | 55 hodnocení
Marlenin-zápisníček  100 %
8.1.2016 | 178 hodnocení
Tuxedo  90 %
10.3.2015 | 54 hodnocení
Magdeburg  100 %
1.3.2015 | 14 hodnocení
Marcela  100 %
23.4.2014 | 418 hodnocení
Helena  90 %
18.3.2014 | 15 hodnocení
Jane.h  90 %
3.9.2018 | 4 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.