Anketa 2014

Nejlepší ženský herecký výkon roku 2014

Zobrazit výsledky pro kategorii:
Celkový počet hlasujících: 395
pořadíherečka a rolev inscenacihlasy
1.Veronika Gajerová - MarthaKdo se bojí Virginie Woolfové? (Městská divadla pražská)68
2.Helena Čermáková - Klára RýdlováVlčí jáma (Divadlo v Dlouhé)32
3.Marie Doležalová - EvaEva tropí hlouposti (Divadlo Na Fidlovačce)30
4.Pavlína Štorková - Marie AntoinettaMarie Antoinetta (Městské divadlo Kladno)28
5.Vilma Cibulková - Leni RiefenstahlLeni (Divadlo v Řeznické)24
6.Svetlana Janotová - MollyDuch (Městské divadlo Brno)23
7.Jitka Hlaváčová - MargaretaKočka na rozpálené plechové střeše (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)22
7.Hana Tomáš Briešťanská - Dora IdesováŽítkovské bohyně (Městské divadlo Zlín)22
9.Pavla Tomicová - RózaVelká mořská víla (Klicperovo divadlo Hradec Králové)21
10.Monika Absolonová - Marie AntoinettaAntoinetta - královna Francie (Divadlo Hybernia)20
10.Daniela Bambasová - Florence Foster JenkinsováJe úchvatná! (Jihočeské divadlo Č. Budějovice)20
10.Sara Venclovská - Gerta SchnirchVyhnání Gerty Schnirch (HaDivadlo)20
13.Monika Sommerová - Christine DaaéFantom opery (Goja Music Hall)18
14.Pavlína Štorková - ValérieVelká mořská víla (Klicperovo divadlo Hradec Králové)17
15.Klára Cibulková - KarenIdioti (Švandovo divadlo)16
15.Hana Fialová - Edith PiafEdith a Marlene (Národní divadlo moravskoslezské)16
15.Petra Horváthová - BeatriceMnoho povyku pro nic (Letní shakespearovské slavnosti)16
15.Markéta Schimmerová Procházková - StephanieHorečka sobotní noci (Divadlo Kalich)16
19.Petra Kocmanová - MarjorieKrajní meze (Komorní scéna Aréna)15
19.Lenka Krobotová - Dora DiamantováKafka ´24 (Dejvické divadlo)15
19.Veronika Mertová - Wednesday AddamsThe Addams Family (Hudební divadlo Karlín)15
19.Zuzana Onufráková - OfelieHamlet (Švandovo divadlo)15
19.Martina Sikorová - Sally BowlesCabaret (Východočeské divadlo Pardubice)15
19.Erika Stárková - MaryšaMaryša (HaDivadlo)15
25.Helena Dvořáková - BeatricieMnoho povyku pro nic (Divadlo v Dlouhé)14
25.Andrea Zelová - Oda Mae BrownováDuch (Městské divadlo Brno)14
27.Helena Čermáková - Surmena (Terézie Surmenová)Žítkovské bohyně (Městské divadlo Zlín)13
27.Ivana Hloužková - Natalie MooshabrováMyši Natalie Mooshabrové (Divadlo Husa na provázku)13
27.Hana Holišová - Eliška PomořanskáNoc na Karlštejně (Městské divadlo Brno)13
27.Petra Hřebíčková - Gertruda, královnaHamlet (Švandovo divadlo)13
27.Michaela Nosková - Rádkyně OnaSněhová královna (Pixa-pro)13
27.Alena Štréblová - Helena AlvingováPřízraky (Městské divadlo Kladno)13
33.Iva Marešová - Slečna „Kdo“Freddie – The King of Queen (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)12
33.Lucie Polišenská - Marta DekasováNoční motýl (Městské divadlo Kladno)12
33.Marie Spurná - Olga HavlováVelvet Havel (Divadlo Na zábradlí)12
33.Andrea Zelová - AlenaNoc na Karlštejně (Městské divadlo Brno)12
37.Miřenka Čechová - sóloFAiTH (Tantehorse - physical mime theatre)11
37.Kristýna Leichtová - Marie, vlaková průvodčí & Panna MarieJežíškova armáda (Divadlo Komedie)11
37.Martina Nováková - Mrs. RobinsonAbsolvent (Klicperovo divadlo Hradec Králové)11
37.Diana Šoltýsová - FridaFrida K. (3D Company)11
41.Věra Hlaváčková - VěraJob Interviews (Jihočeské divadlo Č. Budějovice)10
41.Renáta Klemensová - Barbara MarshallováPerfect Days (Národní divadlo moravskoslezské)10
41.Marie Křížová - AnnetteHorečka sobotní noci (Divadlo Kalich)10
41.Veronika Khek Kubařová - HoneyKdo se bojí Virginie Woolfové? (Městská divadla pražská)10
41.Milena Steinmasslová - RaněvskáVišňový sad (Divadelní spolek Kašpar)10
41.Pavlína Štorková - Odetta & OdilieLabutí jezero (Klicperovo divadlo Hradec Králové)10
41.Irena Vacková - Terciášová, žena TerciášeCena facky aneb Gottwaldovy boty (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)10
48.Jiřina Bohdalová - JosefinaGenerálka (Divadlo Na Jezerce)9
48.Tereza Groszmannová - Veronika HoulliéováBůh masakru (Národní divadlo Brno)9
48.Zdena Herfortová - Oda Mae BrownováDuch (Městské divadlo Brno)9
48.Vanda Hybnerová - Vilma / Marie-AgnesS nebo bez (Divadlo Palace)9
48.Barbora Poláková - doktorkaKafka ´24 (Dejvické divadlo)9
48.Markéta Sedláčková - Oda Mae BrownováDuch (Městské divadlo Brno)9
54.Radka Coufalová - Wednesday AddamsThe Addams Family (Hudební divadlo Karlín)8
54.Petra Hřebíčková - KatrineIdioti (Švandovo divadlo)8
54.Lucie Matoušková - FrancoiseHostina dravců (Městské divadlo Mladá Boleslav)8
54.Viktória Matušovová - IngaMladý Frankenstein (Městské divadlo Brno)8
54.Jaroslava Pokorná - Tanečnice407 gramů z Bohumila Hrabala (Divadlo v Dlouhé)8
54.Simona Zmrzlá - Konstance WeberováAmadeus (tj. Milovaný Bohem) (Divadlo Husa na provázku)8
60.Pavla Beretová - AxjušaLes (Národní divadlo)7
60.Michaela Gemrotová - Christine DaaéFantom opery (Goja Music Hall)7
60.Iva Janžurová - GurmyžskáLes (Národní divadlo)7
60.Ivana Korolová - GerdaSněhová královna (Pixa-pro)7
60.Sylvie Krupanská - Štěpánka KiliánováPetrolejové lampy (Divadlo Petra Bezruče)7
60.Michaela Tomešová - AnnetteHorečka sobotní noci (Divadlo Kalich)7
66.Hana Fialová - María Eva Duarte de PerónEvita (Národní divadlo moravskoslezské)6
66.Pavla Gajdošíková - SofieStrýček Váňa (Divadlo Petra Bezruče)6
66.Svetlana Janotová - SoňaStrýček Váňa (Městské divadlo Brno)6
66.Jana Plodková - PožitkářPožitkáři (Divadlo Na zábradlí)6
66.Marie Poulová - JulieRomeo a Julie (Klicperovo divadlo Hradec Králové)6
66.Alena Sasínová-Polarczyk - Paní Helena AlvingováPřízraky (Komorní scéna Aréna)6
66.Dana Verzichová - YermaYerma (Jihočeské divadlo Č. Budějovice)6
73.Marta Bačíková - JanigenaŽítkovské bohyně (Městské divadlo Zlín)5
73.Radka Coufalová - María Eva Duarte de PerónEvita (Národní divadlo moravskoslezské)5
73.Ivana Chýlková - Kitty WarrenováPaní Warrenová (Činoherní klub)5
73.Barbara Lukešová - HalinaMezi náma dobrý (Divadlo Komedie)5
73.Ivana Machalová - SofieChaos (Komorní činohra)5
73.Ivana Odehnalová - MollyDuch (Městské divadlo Brno)5
73.Zuzana Onufráková - ZuzanaHřebíčková s Onufrákovou lehce meditují aneb děvky od Arbesa (Švandovo divadlo)5
73.Simona Postlerová - LibbyPoslední z Haussmanů (Divadlo na Vinohradech)5
73.Martina Sikorová - Sestra Mary AmnesieJeptišky (Východočeské divadlo Pardubice)5
73.Isabela Smečková Bencová - HelenaVelká mořská víla (Klicperovo divadlo Hradec Králové)5
73.Veronika Soumarová - Slečna Forsythová Smrt obchodního cestujícího (Městské divadlo Mladá Boleslav)5
73.Markéta Tallerová - Natálie IvanovnaRuská zavařenina (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)5

Další nominace získaly v součtu méně než 5 hlasů.
Tabulka byla sestavena na základě výsledků veřejné ankety.