Divadlo NoD

The Legend of Lunetic

Premiéra: 27.11.2021 | 1:30x
Dramaturgie: Natálie Preslová. Výprava: Paulína Bočková. Hudba: skupina Lunetic, Ivo Sedláček a další citace. Choreografie: Kamila Mottlová. Režie: Janek Lesák.
Dokumentární divadelní sonda do dětství a dospívání v 90. letech, v níž ožívá jedna z legend této doby – kapela Lunetic. Příběh nejúspěšnější kapely v dějinách české hudby. Kapely, která vznikla omylem a příběh generace, která na ní omylem vyrostla. Příběh, který ti dává naději, že i když se narodíš v Mostě, pořád se můžeš stát legendou. Čtyři zástupci jedné generace pátrají po původci svého zničeného vkusu. A pod nánosem devadesátkových cetek nalézají děsivou pravdu. Dne 27. února 1995 vstoupil do atmosféry zvlášť jasný meteor, jehož úlomky dopadly do Čech a Moldávie. Ve stejný den vznikly skupiny Lunetic a O-Zone. Náhoda...?
  
Divadlo NoD
Hodnocení inscenace
Redakce
85 %
Uživatelé
89 %
náš tip
Tip od redaktorů: Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer  Tip od redaktorů: Jiří Landa, Helena Grégrová, Jan Pařízek, Pavel Širmer
89431000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 90 % Tip Jiří Landa
Helena Grégrová 80 % Tip Helena Grégrová
Jan Pařízek 90 % Tip Jan Pařízek
Pavel Širmer 80 % Tip Pavel Širmer
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
14.9.St19:30 vstupenky
15.9.Čt19:30 vstupenky
27.10.Čt19:30 vstupenky
28.10.19:30 vstupenky

Volby

Hodnocení (47)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  90 %  Tip Jiří Landa
(zadáno: 6.5.2022, počet hodnocení: 2928)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85 % Tohle se opravdu povedlo. Neskutečně vtipný, ale zároveň laskavý humor v projektu, jenž nabíjí energií. Co víc si přát?! J. Lesák vytvořil inscenaci jedoucí na retro vlně, v níž se najde téměř každý, ať už byl fanouškem či odpůrcem dané skupiny, nebo jen přihlížejícím rodičem... Navíc propojení s obecnějším pohledem na další podivnosti "devadesátek" bylo trefnou přidanou hodnotou. Čtveřici herců vévodil právě J. Lesák, zvlášť jeho zajímavé pohybové variace mě bavilo sledovat. Vždycky jsem rád, když odcházím z představení, které se snaží dívat na věci objektivně, a neuráží. Toto byl přesně ten případ.
Helena Grégrová  80 %  Tip Helena Grégrová
(zadáno: 18.4.2022, počet hodnocení: 1502)
+ přínosný / zajímavý komentář
85 %. Energický drajv inscenace je po všech stránkách obdivuhodný a nepolevující do posledního tónu posledního přídavku. Tenhle průlet devadesátkami zdobí osobitý šmrnc, nadsázka i veskrze milý humor, nahlížející na skupinu Lunetic, jakožto jeden z nejanomálnějších hudebních fenoménů té doby, natolik zdařile, že to s vámi bude šít a ve vás doznívat přinejmenším ještě cestou domů. ...pokud tedy nezatoužíte jako já po nášupu v podobě domácí retro diskotéky. ;)
Jan Pařízek  90 %  Tip Jan Pařízek
(zadáno: 16.1.2022, počet hodnocení: 821)
+ přínosný / zajímavý komentář
Devadesátky. Tohle období má prostě svoje nezapomenutelné kouzlo a čím více je tato doba vzdálené tím více nostalgicky působí. Každý kdo v nich vyrůstal, koukal každý týden na Eso a zažil fenomén této kapely, tak si musí tento divadelní počin opravdu užít. Celá inscenace je za mě dobře postavená, v průběhu se nijak nevyčerpá a krásně funguje od začátku až do konce. Mimo spousty trefných hlášek a připomínek dané doby se povedlo moc pěkně udělat i tanečně-pěvecké pasáže. Všichni aktéři se toho zhostili opravdu na jedničku. Svým způsobem je to krásná pocta dané době a jedné legendě jménem Lunetic.
Pavel Širmer  80 %  Tip Pavel Širmer
(zadáno: 17.12.2021, počet hodnocení: 1808)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Lunetici a jejich divácký úspěch patří mezi paradoxy konce 90. let. Tvůrčí tým kolem J. Lesáka a N. Preslové zvolil originální téma a zpracovali vznik skupiny, její slávu i zánik. Důležité jsou dobové okolnosti, některými se již ve svých hrách zabývali např. T. Dianiška nebo P. Kolečko. Z mnoha zdrojů poskládaná fakta jsou postavená do souvislostí, okomentovaná, ironizovaná (např. citacemi z časopisu Bravo), doplněná pohledem aktérů. Zároveň nevyznívají jako dehonestace. Inscenace šlape jako hodinky, živé i reprodukované hudební vsuvky umocňuje efektní tanec. Publikum na humor živě reaguje a dá se očekávat velký zájem.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Koeman2  90 %
(zadáno: 30.6.2022, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Lunetic - to jsou prostě zlaté české devadesátky, kdy bylo možný opravdu všechno. S vtipem, nadhledem a ironií zahraná, zazpívaná a odtančená doku hra o největším fenoménu české pop music devadesátých let. To se opravdu povedlo.
Popelka  90 %
(zadáno: 28.6.2022, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Povedená inscenace s jednoduchými kostýmy, propracovanými detaily, celkově divadlo postavené na hereckých a tanečních výkonech, což je přesně podle mého. Sám příběh téhle kapely je natolik bizarní, že už ani nepotřebuje zesměšňovat a urážet fanoušky, fanynky ani samotné interprety, a přesto se u toho pobavíte.
Coffeegirl  100 %
(zadáno: 23.6.2022, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Doporučuji všem, i těm, co Lunetiky neposlouchali.
Čiko  70 %
(zadáno: 16.5.2022, počet hodnocení: 863)
přínosný / zajímavý komentář
Musím se přiznat, že mě 90. léta téměř ničím neoslovila. Byla taková telecí. O to více jsem byl zvědavý na tento výlet do devadesátek. A ten se opravdu povedl. Sympatické mi je, že inscenace jako taková se nad nimi spíš pousmívá, a že nikoho konkrétního nedehonestuje. I samotná linka skupiny Lunetic je spíše dokumentární. Nejde jen o jistou nostalgii, ale nutí vás to i k zamyšlení nad fenoménem. Videodotáčky jsou příjemným příbalovým letákem. Je to živoucí a plné energie...
Svitivka  80 %
(zadáno: 7.5.2022, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Velké díky za návrat k Medúze a Esu.Herci byli všichni úžasní,věřila jsem jim že jsou opravdu parta teenage kluků. Do kolen mě ale dostal Martin Cigán,který byl fantastický.
A Máma nakonec byla krásná tečka toho všeho.
Studený Čumáček  80 %
(zadáno: 6.5.2022, počet hodnocení: 338)
přínosný / zajímavý komentář
Teda...mě to v devadesátých jen tak jako štrejchlo, halt jinej gang. Jako že žádnej plakát, ani placka. Voni taky byli jak Backstreet Boys pro chudý a zpívat, to bylo za trest. Ale holčičky je papaly horké a tohle, tohle všechno tam je. Není to výsměch, má to neskutečnou energii, boží chorošky a hlášky naskakující někde vzadu v hlavě. A ještě můžu hulákat jak na rokáči, hvízdat a dupat. Tak dík, kluci...
Marsed  100 %
(zadáno: 6.5.2022, počet hodnocení: 155)
přínosný / zajímavý komentář
Skvěle jsem se pobavila, bezvadné.
Martin21  70 %
(zadáno: 6.5.2022, počet hodnocení: 417)
přínosný / zajímavý komentář
Jako show velmi povedené. Skvělé choreografie, výborná dance company. Výborný light desing, zvuk. Čtveřice herců velmi podává kvalitní výkony. 75%
Majdin_kulturni_svet  90 %
(zadáno: 26.3.2022, počet hodnocení: 162)
přínosný / zajímavý komentář
Divadelní odlehčená jednohubka, která by měla být must see pro všechny, kteří se narodili v devadesátkách - jako já. A vlastně k pro všechny ostatní.
Zavzpomínejte, jak jste sledovali Eso, četli Bravíčko a u toho pili Kravíka a pak se najednou znučehonic objevila nejúspěšnější česká chlapecká pěvecká skupina snad za posledních 1000 let složená z kluků, kteří se na začátku skoro neznali a navíc ani neuměli zpívat.
Fenomén 90. let představený v těch nejkřiklavějších barvách doplněný o výborná taneční a hlavně pěvecká čísla.
Odcházet budete zaručeně s písní na rtech, ať je hudba váš lék!
Kandonak  100 %
(zadáno: 15.3.2022, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Totální návrat do 90. se všim,co k nim patřilo,včetně skupiny Lunetic.Ještě ted mi v hlavě hraje O-zone. Moc mě bavil M.Cikán a veliká poklona tanečníkům!Miloval sem Backstreet boys.Pujdu znovu.
Tvidatko  80 %
(zadáno: 15.3.2022, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Nostalgický výlet do devadesátek, který na chvíli vyléčil mou duši bolavou <3 Po představení jsem měla chuť si dát mlíčko a vylepit si nad postel plakát s podpisy účinkujících. Jo a posílám speciální srdíčko pro tanečníky!
InkaR  70 %
(zadáno: 14.3.2022, počet hodnocení: 28)
přínosný / zajímavý komentář
75 % Vtipná zápletka, nadšení mladí herci, skvělí tanečníci, ale něco mi tam chybělo. Těšila jsem se víc na tu retro nostalgii 90tek a bylo tam víc těch Lunetiků ve víceméně reportážovém/přednáškovém vydání prošpikovaném vtipnými hláškami. Nedávno viděná Špinarka se mi líbila o fous víc.
Vladimír Rogalewicz  90 %
(zadáno: 12.3.2022, počet hodnocení: 706)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé představení, které se na devadesátky dívá s milým nadhledem a přitom s jasným názorem. Velmi zábavné, zcela zapomenete na veškerý stres (v době války na Ukrajině je to léčivé). Skvělá taneční company.
Vanesa01  100 %
(zadáno: 22.2.2022, počet hodnocení: 17)
přínosný / zajímavý komentář
Pecka, člověk se opravdu zasměje. Obzvlášť pokud tu dobu zažil.
Mikika  90 %
(zadáno: 14.2.2022, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Nebudu lhát, nadpoloviční většinu publika na téhle hře tvoří ženy určitého věku - bývalé fanynky, které se přišly zasmát svému tehdejšímu poblouznění. A zavzpomínat na ty šílený devadesátky, kdy bylo možný cokoli. Skvělá profi taneční company jen podtrhuje ten propastný amatérismus kluků z Mostu. Ale co, ať se jde nějaký Ed Sheeran vycpat!
Pavel.Tomas  100 %
(zadáno: 10.2.2022, počet hodnocení: 137)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá cesta do minulosti!!!
J.anek  100 %
(zadáno: 9.2.2022, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Předevšim potlesk pro Janka Lesáka!
Jeho výlet do devadesátek je neuvěřitelně vtipný, ale zároveň laskavý a léčivý. Kapka mystifikace a spousta faktů o době, ve které jsme žili, a skupině, kterou jsme všichni poslouchali a která vyléčí všechen tvůj žal a hlavně duši bolavou.
Vaška dnes hrál Janek a byl boží.
Kytina  100 %
(zadáno: 16.12.2021, počet hodnocení: 164)
přínosný / zajímavý komentář
Brečela jsem smíchy. Krásný návrat do devadesátek a opravdu ty texty od skupiny Lunetic máte někde v mozku zakořeněný!
Katakomb  100 %
(zadáno: 15.12.2021, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Absolutní top of the top
Nudnik  100 %
(zadáno: 30.11.2021, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Nezbývá než souhlasit s předchozími hodnoceními, jen dodávám, že se pobaví i starší ročníky, které svou pubertu zažily už dávno. Gejzír energie, nápadů, vtipu, tance vás absolutně vtáhne a nepustí, což dokládaly na premiéře i reakce diváků, kteří aplaudovali neustále i během představení. Díky autorům i celé partičce, zasloužených 100%.
Ospelin  100 %
(zadáno: 29.11.2021, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Tak tohle se NoDu hodně povedlo. Kdo vyrůstal v ,,devadesátkách? si tohle maximálně užije a zavzpomíná na všechny ty ,,skvělý? věci, které v té době byly. Je to vtipné, svižné a velmi oceňuji i práci se světly. Všichni čtyři na mě působili opravdu jako super parta.Herecky pro mě vyčníval Martin Cikán, který si s postavou vyhrál do detailu a nemluvím o jeho dokonalém podání náctiletých fanynek. Velký obdiv také panu režisérovi, který asi zaskakoval na poslední chvíli. Těším se na další věc
Dawson321  90 %
(zadáno: 29.11.2021, počet hodnocení: 99)
přínosný / zajímavý komentář
Super vtipné představení pro všechny, kteří mají rádi devadesátky a chtějí si na ně zavzpomínat. Lunetic, ESO, Discoland Sylvie, Beverly Hill 90210...Inscenace odkazuje na mnoho popkulturních milníků, takže každý si tam najde to svoje. Také se mi moc líbilo propojení s tanečníky, kteří oddělují jednotlivé scény. Jediné, co trochu kazilo dojem z představení, byla stále se sekající reprodukovaná hudba.
Barka  100 %
(zadáno: 28.11.2021, počet hodnocení: 281)
přínosný / zajímavý komentář
Absolutní must see pro všechny, kteří prožili pubertální léta v devadesátkách. Nostalgie jako hrom podaná neskutečně vtipnou formou. Tady je dobře prostě úplně všechno. Někdo bude celý večer vzdychat, o jiného se bude pokoušet reflux, ale smát se budete všichni. Vsadím se, že většina diváků po návratu domů sjela všechny jejich klipy... a kdo tvrdí, že ne, kouká na ně ještě teď! Klobouk dolů před zaskakujícím Jankem Lesákem, zvládnout se tohle naučit za dva dny je obdivuhodné. Jsem ráda, že jsem v roli Vaška viděla jeho, myslím si, že by se s Lumírou měli nastálo alternovat :) Díky, půjdu zas.
Dezodoo  80 %
(zadáno: 6.7.2022, počet hodnocení: 102)
Kluk.sedu  80 %
(zadáno: 28.6.2022, počet hodnocení: 85)
Kosan  90 %
(zadáno: 28.6.2022, počet hodnocení: 217)
Dajcik  80 %
(zadáno: 28.6.2022, počet hodnocení: 230)
Snekac  80 %
(zadáno: 28.6.2022, počet hodnocení: 181)
Unionboy  60 %
(zadáno: 28.6.2022, počet hodnocení: 315)
LuKrej  80 %
(zadáno: 7.5.2022, počet hodnocení: 68)
Xcepek  70 %
(zadáno: 6.5.2022, počet hodnocení: 610)
Lovin  80 %
(zadáno: 6.5.2022, počet hodnocení: 231)
Adynako  80 %
(zadáno: 11.4.2022, počet hodnocení: 11)
LucieSykorova  90 %
(zadáno: 5.4.2022, počet hodnocení: 167)
Ferouser  70 %
(zadáno: 14.3.2022, počet hodnocení: 17)
Mol1111  100 %
(zadáno: 12.3.2022, počet hodnocení: 10)
Kukollin  100 %
(zadáno: 14.2.2022, počet hodnocení: 11)
Tarbík  100 %
(zadáno: 13.2.2022, počet hodnocení: 140)
Terezak  100 %
(zadáno: 9.2.2022, počet hodnocení: 63)
HawkeyeSaw  90 %
(zadáno: 9.2.2022, počet hodnocení: 194)
Braddy  100 %
(zadáno: 9.2.2022, počet hodnocení: 70)
Eliskamikova  100 %
(zadáno: 16.12.2021, počet hodnocení: 27)
Staradka  90 %
(zadáno: 27.4.2022, počet hodnocení: 1)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.