Anketa 2016

Nejlepší ženský herecký výkon roku 2016

Zobrazit výsledky pro kategorii:
Celkový počet hlasujících: 576
pořadíherečka a rolev inscenacihlasy
1.Pavlína Štorková - Olga HavlováOlga (Horrory z Hrádečku) (Divadlo Letí)71
2.Iva Janžurová - Sarah BernhardtováBožská Sarah (Divadlo Kalich)40
3.Pavlína Štorková - ManonManon Lescaut (Národní divadlo)32
3.Hana Tomáš Briešťanská - Štěpka KiliánováPetrolejové lampy (Národní divadlo Brno)32
5.Lucie Štěpánková - Paulina SalasováSmrt a dívka (Divadlo Ungelt)31
6.Diana Toniková - AndreaVanilková džungle (Divadlo NaHraně)30
7.Lucie Trmíková - Heda TesmanováHeda Gablerová (Divadlo v Dlouhé)29
8.Eliška Balzerová - Aida GianelliFamílie (Divadlo Na Fidlovačce)25
8.Jana Plodková - PosedláPosedlost (Divadlo Na zábradlí)25
10.Marie Křížová - SylviaSrdcový král (Divadlo Kalich)24
10.Marie Poulová - ChloéPěna dní (Klicperovo divadlo Hradec Králové)24
12.Anna Fialová - Vicki SmithováZabiják Joe (Divadlo Kalich)23
13.Petra Tenorová - TaťánaEvžen Oněgin (Městská divadla pražská)22
14.Tereza Hofová - AbbaSkugga Baldur (Studio Hrdinů)21
14.Svetlana Janotová - Viola de LessepsZamilovaný Shakespeare (Městské divadlo Brno)21
14.Petra Kosková - Natalie HallerSrdcový král (Divadlo Kalich)21
17.Jana Pidrmanová - ManonManon Lescaut (Národní divadlo)20
17.Markéta Schimmerová Procházková - Bonnie ParkerBonnie & Clyde (Hudební divadlo Karlín)20
17.Andrea Zelová - MahulenaRadúz a Mahulena (Městské divadlo Brno)20
20.Klára Cibulková - KrysařKrysař (Švandovo divadlo)19
21.Tereza Dočkalová - ViolaVečer tříkrálový aneb Cokoli chcete (Divadlo pod Palmovkou)18
22.Veronika Lazorčáková - IrinaTři sestry (Národní divadlo)17
22.Eva Novotná - MarieOtvírání studánek Alfréda Radoka (Národní divadlo Brno)17
22.Lucie Polišenská - HelenaSen čarovné noci (Národní divadlo)17
22.Zuzana Truplová - HedvikaDivoká kachna (Komorní scéna Aréna)17
26.Tereza Císařová - JenůfaJejí pastorkyňa (Divadlo na Vinohradech)16
26.Alena Hladká - Sally BowlesKabaret (Městské divadlo Mladá Boleslav)16
28.Alžbeta Bartošová - Lída BaarováLiduschka (Baarová) (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)15
28.Tereza Dočkalová - Marie Uchytilová-Kučová a dalšíMlčení bobříků (Divadlo pod Palmovkou)15
28.Hana Holišová - LeontýnkaAť žijí duchové! (Kongresové centrum)15
28.Martha Issová - Annie FletcherováVzkříšení (Dejvické divadlo)15
28.Jitka Schneiderová - Blanche BarrowBonnie & Clyde (Hudební divadlo Karlín)15
28.Andrea Zelová - Viola de LessepsZamilovaný Shakespeare (Městské divadlo Brno)15
34.Alena Antalová - OttilieFrank V. (Městské divadlo Brno)14
34.Vendula Příhodová - Máří MagdalénaJesus Christ Superstar (Národní divadlo moravskoslezské)14
34.Pavla Tomicová - Erži OrbánováKočičí hra (Klicperovo divadlo Hradec Králové)14
37.Hana Holišová - Eliška PomořanskáNoc na Karlštějně (Divadlo Karlštejn)13
37.Elizaveta Maximová - NatašaNatašin sen (OLDstars)13
37.Ivana Vaňková - Tornádo LouLimonádový Joe (Městské divadlo Brno)13
40.Radka Coufalová - MarieEvangelium o Marii (Městské divadlo Brno)12
40.Ivana Hloužková - UršulaUršula (Divadlo Husa na provázku)12
40.Michaela Horká - Clarisse McClellan & Mrs. WycherlyRay Bradbury’s ‘2116’ (Divadlo Semafor Praha (hostující produkce))12
40.Klára Krejsová-Kuchinková - LuisaÚklady a láska (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)12
40.Jana Trojanová - HelenaTlustý prase (Indigo Company)12
45.Magdaléna Borová - Božena NěmcováJako břitva (Němcová) (Národní divadlo)11
45.Cécile Da Costa - sóloVypravěč (Spitfire Company)11
45.Eliška Skálová - MarieProdaný smích (Městské divadlo Brno)11
48.Lucie Bergerová - Lilith & SaskiaProdaný smích (Městské divadlo Brno)10
48.Dagmar Havlová-Veškrnová - KostelničkaJejí pastorkyňa (Divadlo na Vinohradech)10
48.Ivana Korolová - MarkétaMefisto (Divadlo Hybernia)10
48.Anita Krausová - ManéHoří (MeetFactory)10
48.Alena Mihulová - Halina KocembováSkořápka (Divadlo Ungelt)10
48.Jitka Smutná - Barbara PearsováProč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách (Městská divadla pražská)10
48.Jana Stryková - MášaTři sestry (Národní divadlo)10
48.Jana Tomečková - Violet WestonováSrpen v zemi indiánů (Městské divadlo Zlín)10
56.Alexandra Gasnárková - Florence Foster JenkinsováJe úchvatná! (Národní divadlo moravskoslezské)9
56.Lucie Končoková - Erika RothMučedník (Národní divadlo moravskoslezské)9
56.Johana Matoušková - OlgaÓm jako Oblomov (Divadlo Na zábradlí)9
56.Veronika Svojtková - LuluAugust August, august (Městská divadla pražská)9
60.Magdaléna Borová - ElisabethPýcha a předsudek (Národní divadlo)8
60.Ivana Korolová - Denisa de FlavignyMam´zelle Nitouche (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)8
60.Ivana Machalová - ManažerkaBusted Jesus Comix (Komorní činohra)8
60.Michaela Tomešová - Denisa de FlavignyMam´zelle Nitouche (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)8
60.Blanka Zdichyncová - AgnesRocker a dvě staré dámy (Divadlo BlaMa)8
65.Barbora Hrzánová - Paní BaumanováZačínáme končit (Divadlo Kalich)7
65.Lucia Jagerčíková - Bridebot & Jenny SequaRay Bradbury’s ‘2116’ (Divadlo Semafor Praha (hostující produkce))7
65.Veronika Lazorčáková - OlgaOblomov (Divadlo v Dlouhé)7
65.Viktória Matušovová - Lilith & SaskiaProdaný smích (Městské divadlo Brno)7
65.Jana Musilová - Tornádo LouLimonádový Joe (Městské divadlo Brno)7
65.Zora Valchařová-Poulová - GizelaKočičí hra (Klicperovo divadlo Hradec Králové)7
71.Alena Antalová - ChůvaZamilovaný Shakespeare (Městské divadlo Brno)6
71.Sandra Černodrinská - Cecilie CardewováJak je důležité míti Filipa (Městské divadlo Mladá Boleslav)6
71.Pavlína Hejcmanová - Madlena VojnarováVojnarka (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)6
71.Markéta Martiníková - SandraSrdcový král (Divadlo Kalich)6
71.Eliška Ochmanová - Sibyla Sibyla, královna ze Sáby (Divadlo Hybernia)6
71.Jana Ondrušková - MarieKonec masopustu (Východočeské divadlo Pardubice)6
71.Sandra Pogodová - Annie BrooksUmění vraždy (Divadlo Na Fidlovačce)6
71.Monika Sommerová - Tornádo LouLimonádový Joe aneb Koňská opera (Severočeské divadlo)6
71.Diana Šoltýsová - DianePtáci (Komorní činohra)6
71.Petra Vojtková - LeontýnkaAť žijí duchové! (Kongresové centrum)6
71.Andrea Zelová - Mladá MarieEvangelium o Marii (Městské divadlo Brno)6
71.Jana Zenáhlíková - Černá královnaAlenka v kraji zázraků (Pixa-pro)6
83.Alena Antalová - PoppyMalý rodinný podnik (Městské divadlo Brno)5
83.Karolína Baranová - LuciettaPoprask na laguně (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)5
83.Dasha - Bonnie ParkerBonnie & Clyde (Hudební divadlo Karlín)5
83.Tereza Dočkalová - KarličkaDon Juan (Divadlo pod Palmovkou)5
83.Soňa Hanzlíčková Borková - Judita ČuprováZvonokosy (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)5
83.Lucia Jagerčíková - Sally BowlesCabaret (Městské divadlo v Mostě)5
83.Paulína LabudováSwing se vrací neboli o štěstí (Studio Ypsilon)5
83.Lucie Matoušková - GonerilKrál Lear (Městské divadlo Mladá Boleslav)5
83.Viktória Matušovová - Matka ZeměRadúz a Mahulena (Městské divadlo Brno)5
83.Elizaveta Maximová - Mae FistováTajemná záře nad Vilou (Divadlo Letí)5
83.Lucie PolišenskáKvidoule 3+KK (Cabaret Calembour)5
83.Petra Staňková - MaeHra o pyžama (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)5
83.Petra Staňková - Poppy Norton-TaylorováBez roucha aneb Sardinky, sardinky! (Slovácké divadlo Uherské Hradiště)5
83.Stanislava Topinková-Fořtová - Eulálie ČubíkováZvonokosy (Divadlo J. K. Tyla Plzeň)5
83.Jana Trojanová - Cecílie CardewováJak je důležité býti (s) Filipem (Indigo Company)5
83.Jana Zenáhlíková - Barbs MarshallováPerfect Days (Městské divadlo Kladno)5

Další nominace získaly v součtu méně než 5 hlasů.
Tabulka byla sestavena na základě výsledků veřejné ankety.