Divadlo Kalich [muzikál]

Krysař

Premiéra: 8.9.2017. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc. Choreografie: Linda Rančáková. Režie: Mirjam Landa.
2:45


Nové nastudování kultovního dirty muzikálu o tajemném muži v kápi s píšťalou, která rozsévá smrt...
Anketa 2017 - redakční volba
nominace v kategorii Nejlepší inscenace
Marie Křížová nominace v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon
Přemysl Pálek vítěz v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon
Přemysl Pálek - nejlepší mužský herecký výkon roku 2017 v oboru muzikál (výroční anketa portálu i-divadlo.cz - redakční volba)
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 80 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 1548)
přínosný / zajímavý komentář
84,99 % Je to ten starý Krysař, jehož jsem miloval. A zároveň je nový, vytuněný. A navíc má Přemysla Pálka, dámy a pánové, ano, tohle je Krysař.
Pavla Haflantová 90 %
(zadáno: 25.8.2018, počet hodnocení: 317)
Lukáš Dubský 70 %
(zadáno: 8.3.2018, počet hodnocení: 789)
přínosný / zajímavý komentář
Hamižnost obyvatel města zamořeného krysami je pouze jedním z neduhů. Ještě větším problémem se ukazuje rozdělení společnosti na arogantní a zkorumpované mocné, proti kterým stojí krvežíznivý dav chudých. Celé to nemůže skončit jinak než tragédií, kterou graduje druhá část představení. Je to podobenství, které je dnes možná aktuálnější než v době vzniku muzikálu. Titulní role ideálně sedla P.Pálkovi, v roli Starosty se daří J.Apolenářovi, pěvecky silné jsou duety K.Bohatové a A.Slováčkové. Scéna M.Černého je vizuálně zajímavá a zároveň funkční, podařila se i choreografie. Více viz blog. (více v článku na blogu)
Michal Novák 70 %
(zadáno: 16.9.2017, počet hodnocení: 1024)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Zjevné antisemické paralely, zdá se, nikoho už netrápí. Zůstalo však také to nadčasové, tepající, vizionářské. Tahle krysařovská seance v Divadle Kalich se opět pokouší vybudit letargickou dobu. Příběhem "padni komu padni" a hudbou pěnící krev. Podstatné je však to, jak se témata Landova Krysaře potkávají s dneškem a jak se muzikál Krysař potkal s talentovanou generací herců. Marie Křížová, Přemysl Pálek, ale i třeba Kateřina Steinerová předvedli dechberoucí výkony. Zaujme také scénografické řešení nové inscenace, stejně tak některé pohybové sekvence.
Helena Grégrová 80 %
(zadáno: 10.9.2017, počet hodnocení: 1408)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
85 %. Kult se vrací. A s tímto návratem je síla jeho poselství mrazivěji trefnější a naléhavější. Všechny potřebné ingredience poutavého příběhu, jakými jsou mj. touha, láska, přátelství, čest, zrada, chamtivost, malost, nenávist, pomsta, právo, pravda, svoboda, jsou zde namíchány s citem pro gradační linku a působivost vyznění. Přemysl Pálek v roli Krysaře a Robert Jašków v roli Osudu jsou absolutně typově přesní, autentičnost prožitku především díky nim rezonuje v publiku od prvního do posledního tónu tohoto po všech stránkách chytlavého muzikálu.
Jan Pařízek 90 %
(zadáno: 9.9.2017, počet hodnocení: 753)
přínosný / zajímavý komentář
Návrat této muzikálové legendy se povedl z mého pohledu na jedničku. Charismatický a správně temný P. Pánek, zvládl titulní roli rozhodně dobře. Hlavní hvězdou pro mě však je M. Křížová, která svoji Agnes zahrála a hlavně zazpívala naprosto fantasticky. Nijak nezklamal ani R. Jašków, jenž jako Osud byl správně "nelidsky" nad věcí. Většina scén se vydařila, zvláště druhá polovina šlapala moc pěkně. Třeba píseň "Právo je síla" měla opravdu svoji sílu a následný pogrom dokázal svoji atmosférou vtáhnout a pohltit. Nějaké chyby, i mezi výkony, by se určitě našly, ale jako celek to funguje výtečně.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Respondent 90 %
(zadáno: 19.10.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Landův Krysař si i po dvou letech od premiéry zachovává status výjimečného díla. P. Pálek potvrzuje s každou reprízou šťastnou ruku režisérky. On je prostě Krysař! K TOP umělcům patří i R. Jašków (Osud), M. Křížová (Agnes), K. Steinerová (Štěpánovka), R. Tomeš (Štěpán), E. Ochmanová (Rózi), nebo J. Apolenář (starosta). Vynikající choreografie, company, scéna, kostýmy. K záporům stále patří obsazení L. Suchařípy (Osud) - o zpěvu, ani herectví, vyvolávajícímm "zimomriavky", se mluvit nedá. Za výměnu by stáli i M. Zounar (starosta) nebo A. Slováčková (Rózi). Za to strhávám 10%.
Katvo 90 %
(zadáno: 7.10.2019, počet hodnocení: 38)
přínosný / zajímavý komentář
Představení se mi líbilo, ačkoliv děj mě úplně nestrhnul. Nicméně výkony Přemysla Pálka, Marie Křížové a dalších byly úžasné! Několik humorných výstupů skvěle doplnili jinak temné představení.
Furciferka 70 %
(zadáno: 5.10.2019, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
75 %
Karolína Adámková 100 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Pálek a Jašków jsou top.
Michaela70 90 %
(zadáno: 16.9.2019, počet hodnocení: 30)
přínosný / zajímavý komentář
Měla jsem možnost vidět všechny tři Krysaře (v Ta Fantastice 97, Kalichu 02 a nyní) - toto aktuální představení mi přišlo nejlepší.
Scéna a choreografie je vynikající. Nepřekonatelný byl výkon pánů Apolenáře a Jaśkowa. Nadchl mě Jakub Šlégr. Malá role, ale dokonale podaná. Krysaře a Agnes tady chválí všichni, tak ať se dostane i na ty ostatní, neromantické postavy.
Majakmp3 90 %
(zadáno: 15.9.2019, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Pod stromečkem v roce 1999 jsem dostal dvoj CD Krysař. Ihned jsem si muzikál zamiloval a písně se naučil nazpaměť.
Dnes, po téměř 20 letech jsem poprvé zašel na tento ikonický muzikál Daniela Landy do divadla Kalich a musím říct, že jsem měl obavy. Znáte to, konfrontovat starou lásku po dlouhých letech téměř nikdy nedopadá dobře. Navíc tehdy v tom účinkoval Landa, Bílá a další hvězdy.
Mé obavy však padly hned při první písni. Všechno parádní - od zpěvu, zvuku, choreografie až po kulisy. Nejvíc mě zaujaly výkony Jana Apolenáře a Marie Křížové.
PS: mladý Suchařípa (54) opravdu umí zpívat.
Romana35 100 %
(zadáno: 20.4.2019, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně jsem viděla legendární muzikál Krysař. Předčil moje očekávání. Špička mezi muzikály v Praze. Scéna, kostýmy, hudba, choreografie, taneční company, herecké obsazení - výtečné. Přemysl Pálek v titulní roli výborná volba.
Lukrecie 90 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 55)
přínosný / zajímavý komentář
"Vášeň ta děvka jedna špinavá!"
Lenculka91 100 %
(zadáno: 10.2.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Přemek ve své životní roli, Maruška Křížová čím dál lepší :-) viděno již několikrát a stále chuť jít znovu :-)
Kozmix 100 %
(zadáno: 7.1.2019, počet hodnocení: 15)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě je Krysař hodně srdeční záležitost. I přes slabý výkon p. Suchařípy, kdy Osud by měl mít hlas jako zvon a přes extrémní přehrávání mladého Trávníčka, musím dát za 100. Skvělé!!!
Eliskas 100 %
(zadáno: 6.1.2019, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi velmi povedené nové obsazení i zpracování. Jsem šťastná, že jsem tuhle svojí srdcovku mohla vidět na prknech divadla v tak kvalitním zpracování. Všichni jsou naprosto výborní a příběh, ten nikdy neomrzí.
Víťa84 60 %
(zadáno: 5.1.2019, počet hodnocení: 77)
přínosný / zajímavý komentář
65%
Ramona 60 %
(zadáno: 26.10.2018, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
65 %
Buď jsem od Krysaře očekávala příliš, nebo nevím, kde se stala chyba, ale neohromilo mě to tak, jako moje známé, ani ne tak, jak bych sama čekala. Pro mne jsou tam úžasné části, úžasné písně, ale i části poměrně nezáživné nebo příliš dlouhé a trochu nudné. Nicméně nesmírně mě zaujal výkon Přemysla Pálka v roli Krysaře, ztvárnil svou roli nesmírně přesvědčivě. V paměti mi utkvěl také skvělý výkon Romana Tomeše a nevyzvednout nelze dokonalou Zlodobračku Zuzanu Havrlantovou, která je výbornou tanečnicí a akrobatkou, což v Krysaři může bohatě dokázat.
DivadelniFan 70 %
(zadáno: 16.9.2018, počet hodnocení: 189)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Nebyla to taková "bomba" (jak to někteří diváci nazývají). Je to hezké představení, poctivě udělané. Některé části mě ukrutně nudily, některé zas nesmírně bavily. Z obsazení vynikali především Přemysl Pálek a Marie Křížová - oba dokonalí. V menších rolích zaujala K. Steinerová a M. Peroutka. A. J. Slováčková nadchla diváky skvostným herectvím i zpěvem a dojala při smrti. Taneční sóla (Minařík a Havrlantová) také skvělá! Jediným špatným článkem byl pro mě D. Suchařípa, kterému role dle mého moc nesedla. Dále mě úplně nebavili B. Chybová a oba Sobotkové. Oceňuji moc hezkou scénu a kostýmy.
Rejpalka 50 %
(zadáno: 15.9.2018, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
55%. Nevím jestli se mi zrovna představení netrefilo do nálady, ale asi mám čím dál větší alergii na hudbu pouštěnou z CDčka, diváky hýkající radostí nad idoly z telvize co neumí intonovat (šílený Zounar, o něco lepší Jaškow). Landovu hudbu mám celkem ráda, Krysaře celkem i naposlouchaného. Tomeš byl na svém nudném standardu, příjemně překvapila Marie Křížová jako Agnes, Ch. Doubravová jako Rózi ušla. Pálek se možná umí tvářit nepříjemně a slušně zpívá, ale zázrak to nebyl. Pro mě další "hype", ale všechno lepší než Majkl Dejvid.
Mr.Schaffer 90 %
(zadáno: 26.4.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel jsem neviděl původní verzi tohoto kultovního muzikálu, čili nemám srovnání, nicméně si mě tento muzikál opravdu získal. Výborná dějová paralela, perfektní a působivá hudba, skvěle padnoucí scéna a úžasné výkony herců (Přemysl Pálek, Robert Jašków, Charlotte Doubravová) potažmo celé company.
Katteřina 70 %
(zadáno: 22.4.2018, počet hodnocení: 43)
přínosný / zajímavý komentář
Za první zhlédnutí jsem dala 100%. Po tom třetím ho kvůli čistému svědomí musím značně snížit. Poprvé to byl splněný sen. Teď pro mne Krysař ztratil své kouzlo, a to se mi běžně nestává. Nicméně musím vyzdvihnout brilantní výkon Marie Křížové, který mi opakovaně bral dech. V kombinaci s Elis Ochmanovou se pak jednalo o nezapomenutelný zážitek. A Dobrozláci, ti nezklamou nikdy. (74,9%)
Kvapnik25 90 %
(zadáno: 9.4.2018, počet hodnocení: 58)
přínosný / zajímavý komentář
Krysař dozrál a s otevřenou pusou gratuluju všem, co se na něm podílí. Skvělý bylo přidat taneční role Zlodobrák a Dobrozlák. Naprosto dechberoucí výkon předvedla Agnes Marie Křížová. Přemek Pálek dozrál ke své nejlepší divadelní roli.
Antonio 100 %
(zadáno: 18.2.2018, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
Přemysl Pánek byl úžasný šel z něho mráz po zádech v sobotu 17.2. v 19h všichni moc fajn doporučuji zajít stojí to za to zvuk v divadle super.. Jen někteří diváci se postavit při děkovačce a hlavně co sedí v první řadě uprostřed bez komentáře radši....
Vladimir.moravek 80 %
(zadáno: 7.1.2018, počet hodnocení: 9)
přínosný / zajímavý komentář
Představení jako takové velice dobré. Hudba výborná. Zdařilé choreografie. Výkony kolísavé. excelentní Šildová, Pálek, Tomeš. Tančící dítě dívka a obecně výtečná company. Naopak nerozumím obsazení Slováčkové,která pěvecky skutečně na roli nestačí.
Lenkakebulka 100 %
(zadáno: 29.11.2017, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Ani po letech neztratil Krysař na dokonalosti, naopak. Je vidět, že tentokrát se investovalo a perfektní výkony jsou podpořeny i scénou.
Abigail7 70 %
(zadáno: 19.11.2017, počet hodnocení: 240)
přínosný / zajímavý komentář
Aktuální inscenace je významně lepší, než předchozí. Má skvělou atmosféru, jednotlivé linky a celé téma stále působí neuvěřitelně silně, když nad ním člověk přemýšlí, dnes snad ještě znepokojivěji. Jen mi pořád chybí to výjimečné, co jsem kdysi našla, když jsem začala poslouchat CD - na jevišti jsem to stále nepocítila. Ale rozhodně tomu dám šanci a zkusím jej nyní zhlédnout víckrát. (Napodruhé už to fungovalo mnohem lépe.)
Iritovala mě jen krysí choreografie a absence živé hudby. Oceňuji novou, efektní a funkční scénu a výborné výkony - Pálek, Jašków, Tomeš, Steinerová, Apolenář i další.
Martin21 70 %
(zadáno: 24.9.2017, počet hodnocení: 329)
přínosný / zajímavý komentář
Výborní Pálek, Křížová a Tomeš. Svým zpěvem mě neoslnila CH. Doubravová a D. Suchařipa, který byl občas úplně mimo.
Povedená scénografie-)!
Čiko 70 %
(zadáno: 23.9.2017, počet hodnocení: 666)
přínosný / zajímavý komentář
V kontextu pražské muzikálové scény určitě nadprůměrný počin. Hezká a dobře funkční scéna a kostýmy, úžasná hudba. Trochu slabší Suchařípa, zklamal mě Slováček. Jinak skvělé výkony.
Suchyi 100 %
(zadáno: 19.9.2017, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Nemám slov! Chci vidět znova.
Lodyha 70 %
(zadáno: 14.9.2017, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Fenomenální Křížová, skvělá company.
Osgood 90 %
(zadáno: 11.9.2017, počet hodnocení: 73)
přínosný / zajímavý komentář
95% Nemám slov. Přečtěte si blog:-) (více v článku na blogu)
MartinB 100 %
(zadáno: 10.9.2017, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
100% Absolutně a bez diskuzí. Dechberoucí Kačka Šildová a Maruška Křížová jako Agnes a Přemek Pálek jako Krysař. Skvostná Katka Steinerová v roli Štěpánovky! Roman Tomeš mě mile překvapil. Understudy Krysaře - Olda Smysl úchvatný! Geniálně všem sekundují Anička a Felix Slováčkovi, oba Sobotkové, Ochmanová, Heňo, Zounar, Walter i Apolenář, Chybová (ta s každou reprízou lepší!), Vlas... A neskonale fantastičtí Karel Jinda a Dominika Červinková!
Efektní scéna, kostýmy, choreografie.
Děkuji divadlu Kalich, děkuji Landovým a děkuju umělcům! Neskutečný zážitek do morku kostí! (více v článku na blogu)
Ereven 100 %
(zadáno: 19.9.2019, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Písně z muzikálu znám, ale vidět a slyšet naživo to je to úplně jiný zážitek! Skvělé výkony herců a velmi zajímavé provedení scény to jen podtrhují!
Veridi 60 %
(zadáno: 23.10.2017, počet hodnocení: 4)
přínosný / zajímavý komentář
Bylo to hezké, ale chyběl mi zde "wau efekt". Přemysl Pálek byl dobrý, ale nešel z něho strach a respekt. Marie Křížová má skvělý hlas, jen by mohla být někdy více něžnější. Obsazení Rózi v podání Anny Slováčkové, umí zpívat, ale "křičet" (rozčilovat se) ve zpěvu neumí na to je moc jemná. Pavel Ditrt a Kateřina Steinerová byli úžasní. Choreografie se mi velice líbila, ale moc jsem toho neviděla, často se váleli po zemi, tančícího malého chlapce jsem si všimla až když udělal přemet (příště lístek na balkón). Ale scéna a kostýmy se jim velice povedly, líbí se mi víc než v předchozí verzi.
Veronicah 80 %
(zadáno: 19.10.2019, počet hodnocení: 37)
Janinka123 80 %
(zadáno: 18.10.2019, počet hodnocení: 61)
Kritik 90 %
(zadáno: 6.10.2019, počet hodnocení: 70)
Teddy 90 %
(zadáno: 20.9.2019, počet hodnocení: 113)
Eurotours 100 %
(zadáno: 17.9.2019, počet hodnocení: 33)
Violetka 80 %
(zadáno: 27.6.2019, počet hodnocení: 38)
Michelle97 100 %
(zadáno: 24.5.2019, počet hodnocení: 80)
Axioma 70 %
(zadáno: 26.2.2019, počet hodnocení: 33)
Dave 90 %
(zadáno: 14.2.2019, počet hodnocení: 83)
Trafalgaros 100 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 34)
Ivulin 80 %
(zadáno: 19.1.2019, počet hodnocení: 43)
LuKrej 80 %
(zadáno: 4.1.2019, počet hodnocení: 32)
Rind 90 %
(zadáno: 17.12.2018, počet hodnocení: 12)
Marcela 90 %
(zadáno: 26.11.2018, počet hodnocení: 400)
Xcepek 80 %
(zadáno: 25.11.2018, počet hodnocení: 446)
Simplyclare 90 %
(zadáno: 16.10.2018, počet hodnocení: 28)
Michalmusek 100 %
(zadáno: 7.7.2018, počet hodnocení: 197)
HawkeyeSaw 70 %
(zadáno: 18.5.2018, počet hodnocení: 135)
Anah 70 %
(zadáno: 26.4.2018, počet hodnocení: 169)
Plšík 80 %
(zadáno: 21.4.2018, počet hodnocení: 394)
Mazan 50 %
(zadáno: 7.3.2018, počet hodnocení: 24)
Leafeltova 100 %
(zadáno: 22.1.2018, počet hodnocení: 79)
StepanP 80 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 10)
L.enik.c 100 %
(zadáno: 17.12.2017, počet hodnocení: 19)
Firestone 90 %
(zadáno: 17.12.2017, počet hodnocení: 21)
PavelK 70 %
(zadáno: 26.9.2017, počet hodnocení: 197)
Coward 100 %
(zadáno: 9.9.2017, počet hodnocení: 190)
Filip.vojtisek@gmail.com 100 %
(zadáno: 2.12.2017, počet hodnocení: 3)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.