Divadlo v Dlouhé

<< Lhář | Macbeth >>

Lidská tragikomedie

Premiéra: 21.3.2015 | 3:05 (2 přestávky)
Úprava: Hana Burešová, Štěpán Otčenášek. Dramaturgie: Štěpán Otčenášek. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Jana Preková. Hudba: Ivan Acher. Režie: Hana Burešová.
Poslední uvedení: květen 2022.
Groteskní filozofické drama, satiricko-ironické podobenství o ztroskotání velkolepých mladických snů v přízemní šedi života. Pět spolužáků se setkává na oslavě maturity, poté po třiceti a znovu po pětadvaceti letech...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo v Dlouhé
Hodnocení inscenace
Redakce
74 %
Uživatelé
71 %
711301000

Volby

Hodnocení (139)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  80 %
(zadáno: 11.3.2022, počet hodnocení: 343)
+ přínosný / zajímavý komentář
Původní text neznám, ale inscenace v Dlouhé držela mou pozornost od začátku téměř do konce.
Opakovaně vyzdvihované herecké výkony pánů Vondráčka a Němce nelze pominout, ale já bych zmínila i zbylé kumpány ústřední pětice a Klára Sedláčková Oltová v prvním dějství?? Důkaz, že není malých rolí.
Pavel Širmer  70 %
(zadáno: 24.3.2017, počet hodnocení: 1787)
+ přínosný / zajímavý komentář
Klíma formuloval do hry své cenné postřehy o životě, ideálech, marnosti či (ne)smyslu (ne)hledání smyslu bytí. Filozofické drama stojí na slovech a popisu, dokonce i v minimu dramatických akcí zůstává slovo nejpodstatnějším. Pro inscenování je text tvrdým oříškem, který ani nelze zcela rozlousknout. Režisérka za přispění svých spolupracovníků v rámci možností hru oživila vnějškovými prostředky, zejména efektní výpravou. Herce vedla k jednotnému stylu nadsázky, což byla správná cesta. Ceňme si, že se našlo další divadlo, které nevsadilo na jistotu a zasadilo o nezapomenutí Klímova díla.
Veronika Boušová  70 %
(zadáno: 9.3.2016, počet hodnocení: 277)
+ přínosný / zajímavý komentář
65%
Jiří Koula  70 %
(zadáno: 6.1.2016, počet hodnocení: 1598)
+ přínosný / zajímavý komentář
Škoda těch chvil, jež nemají jiný smysl než ukázat, jak jsou postavy směšné a jak to herci umějí ztvárnit. Ale konečně jsem viděl inscenaci textu, jenž se s groteskní polohou Hany Burešové opravdu potkal, a neměl jsem pocit sledování znásilnění zdrogovaného chudáka dominou v masce klauna, kterému herci drží končetiny, aby sebou moc nemrskal.
Lukáš Holubec  70 %
(zadáno: 18.9.2015, počet hodnocení: 696)
Jiří Landa  70 %
(zadáno: 2.6.2015, počet hodnocení: 2908)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi náročnou filozofickou hru se podařilo H. Burešové aspoň částečně divácky zpřístupnit, k její snazší stravitelnosti napomáhají i dvě pauzy. Režie si umě a s jasnou vizí pohrávala s groteskním zvýrazněním svérázných typů postav a jejich „lidského“ vývoje. Herecky inscenaci dominovali J. Vondráček s M. Němcem, ostatní jim tvořili silné „herecké zázemí“. Snad jen operetní výstup v poslední části mohl být zpracován trochu (rozuměj zcela) jinak. Pěkné kostýmy J. Prekové a působivé projekce.
Michal Novák  80 %
(zadáno: 15.4.2015, počet hodnocení: 1081)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+4)
Na blogu Nadivadlo se rozvinula pichlavá diskuse na téma směřování Divadla v Dlouhé. Nerozumím jí. Vždyť Divadlo v Dlouhé si výzvy klade - v podobě „nehratelných“ titulů. Nevznikla tu jenom filozofická disputace postavená na slovu, či kuriozita podle běsovského Klímy. Lidská tragikomedie je hrána jako obecně platná groteska lidských typů, která rozmáchle pracuje s bizarností díla a zároveň si zachovává odstup. Sarkastické podobenství o životě je shazováno do frašky, aniž by to bránilo demonstraci mnoha hořkých pravd. Excelentní výkony Jana Vondráčka a Marka Němce.
Lukáš Dubský  90 %
(zadáno: 25.3.2015, počet hodnocení: 946)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Lidská tragikomedie je hra s mnoha filosofujícími monology či dialogy, která v sobě ale zároveň skrývá i příležitosti pro situační komiku. Je to krutá groteska, ve které režisérka Burešová dokázala spolu se znamenitými herci zvýraznit komické rysy jednotlivých postav. Dvě přestávky divák přežije, protože je za to odměněn nesmírně vynalézavými kostýmy J.Prekové. V Dlouhé vznikla povedená inscenace. Divák ji může klidně vnímat jen jako netradičně pojatou grotesku lidských typů. Ale za vším tím bizarním nánosem na něj občas vykouknou hořké pravdy, které si lidé často odmítají připouštět.
Jan Pařízek  70 %
(zadáno: 25.3.2015, počet hodnocení: 819)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Taková zvláštní filozofická sonda do hlubin lidského života a duše. Není úplně lehké to nějak zpracovat a něco si z toho odnést, ale přesto zanechalo jistý dojem. Každý ze tří obrazů dobře reprezentuje zvolené období lidského života. K tomu přidaná dávka jakéhosi mystična dodává hře určité kouzlo a všechny tyto pasáže měly svoji sílu a napětí. S tím souvisí i velmi dobře udělané projekce na pozadí. Po herecké stránce nikdo nezklamal, vyzdvihl bych především J. Vondráčka, M. Matejku a M. Němce.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Leafeltova  80 %
(zadáno: 7.6.2022, počet hodnocení: 111)
přínosný / zajímavý komentář
představení se mi moc líbilo, výkony herců byly fantastické a výkony maskérů ještě lepší, jediné co bych vytkla, byla délka, ale jinak super, škoda, že to byla derniéra
Gimli35  80 %
(zadáno: 27.5.2022, počet hodnocení: 138)
přínosný / zajímavý komentář
Potřeboval jsem navštívit dvě představení, abych si na tuto inscenaci udělal názor, a výsledek je velice příznivý. Nejen komická (karikatury postav), ale i tragická rovina hry je dobře vystižena a Burešové inscenace nabízí i několik překvapivě drsných obrazů, ukazujících hnusotu a zlo světa i společnosti. Těžko někoho konkrétního vyzdvihnout, všichni z ústřední pětice jsou moc dobří, stejně tak dámské duo (V. Lazorčáková, M. Zimová). Nesmírně nezvyklý počin; jsem moc rád, že po covidových peripetiích jsem ho ještě stihl zhlédnout.
Petaz  40 %
(zadáno: 27.5.2022, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Musím se přidat k ostatním negativně hodnotícím, hra mi
vůbec nesedla,
po druhé, pro mě velmi nudné části, jsem odešla.Procenta za herecké výkony.
Kateřina Vodáková  20 %
(zadáno: 20.2.2022, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
M. Němec je vynikající a multitalentovaný herec, ale zde klady této hry končí... Pro mě příliš nestravitelné, divné i dlouhé.
Annikka  60 %
(zadáno: 27.9.2020, počet hodnocení: 133)
přínosný / zajímavý komentář
65 %
Doceňuji až retrospektivně. :)
J.S.  70 %
(zadáno: 6.1.2020, počet hodnocení: 136)
přínosný / zajímavý komentář
Klímův text je karikaturním podobenstvím a současně filozofickou disputací o lidském údělu a smyslu života. Jevištní působivost je pak odvozena spíš od míry přidaných scénických efektů a režijních nápadů. Inscenátoři v tomto ohledu odvedli výbornou práci. Přestože hra není pro diváka jednoduchá (dvě přestávky naštěstí recepci výrazně usnadňují), předvedené situace nutí k přemýšlení ještě dlouho po skončení představení. Lidská tragikomedie v Dlouhé je zdařilým počinem.
HolkazGarsonky  40 %
(zadáno: 31.12.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Dle hodnocení ostatních mám pocit, že jsem byla na nějakém úplně jiném představení. První třetina byla ještě jakž takž snesitelná, i když z představení na mě vanul závan toho, že už má ty nejlepší časy za sebou. Po první přestávce už jsem se nechytala vůbec. A třetího dějství jsem se už dobrovolně vzdala a rozhodně jsem u šatny o druhé přestávce nebyla sama. Nevím, co jsem čekala, ale tohle to určitě nebylo. Za mě bohužel zklamání. :(
Zma  80 %
(zadáno: 7.5.2019, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
První dvě části zábavné, třetí filosofická. I tak pobaví. Výborná scéna, kostýmy, perfektní Odjinud.
Ivo Železný  70 %
(zadáno: 5.5.2019, počet hodnocení: 282)
přínosný / zajímavý komentář
Šílené? Inu, Klíma. Sice šílené, ale dobré dívadlo? Inu Divadlo v Dlouhé.

Kouř byl.
Jula  90 %
(zadáno: 27.4.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Krásné divadlo. Groteskní, působivé, výborně zahrané, zajímavá scénografie, skvělé vizuální efekty. Moc mě to bavilo.
Simi69  100 %
(zadáno: 5.3.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Pro mne naprostá bomba. Objevil jsem Ladislava Klímu a zjistil, že i filozof může být nesmírně zábavný. Samozřejmě velkou zásluhu na tom mají herecké výkony - kromě téměř všemi zmiňovaného Jana Vondráčka bych rád zmínil ještě aspoň Miroslava Hanuše, ale skvělí byli všichni.
Jerman  90 %
(zadáno: 22.2.2019, počet hodnocení: 94)
přínosný / zajímavý komentář
Klímova hra těžko inscenovatelná a přesto nesmírně působivá, díky režii par excellence Hany Burešové (generace mladých "moderních" režisérů, co "okupuje" ND by se od ní mohla co učit) a vynikajícím hereckým výkonům pěti protagonistů. Tento "časosběrný dokument" o osudech čtyřech kamarádů z gymnázia a isoterického Odjinud udrží diváka v pozornosti přeš délku představení. Skutečný počin na pražské divadelní scéně
Psychoklara  70 %
(zadáno: 6.2.2019, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Představení plné rozporů, snaha o filozofické zamyšlení a humor se míchá trochu neobratně, takže člověk neví, co si vlastně má myslet, jestli se zamýšlet nad probíhajícím dramatem, nebo čekat na další vtip.

Mám pocit, že jsme tady jako diváci trochu selhali. Někdo se nám tou hrou snažil něco hlubokého říct a my přitom jenom čekáme, až sebou Marek Němec znovu švihne :). Z divadla jsme odcházeli jako v podnapilém stavu, řehtali jsme se ještě na ulici a v metru.
KateDanny  80 %
(zadáno: 22.1.2019, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Kniha se mi líbila, i když to byl trošku oříšek. Velice jsem se těšila na divadelní zpracování. "Bizár" to je slovo, které hru vystihuje, ale v dobrém slova smyslu. Kostýmy a herecké výkony (zejména pana Vondráčka a pana Němce) hru pozvedly na jinou úroveň. Hru jsem si velice užila.
R.JELEN.21  90 %
(zadáno: 30.11.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Hra velice stojí na osobě pan Vondráčka a pana Němce.
Soubor divadla je výborný, ale zbývající postavy mě ve většině případů příliš neoslovili.
Každopádně jsem ze hry odcházela nadšená, jen málokdy se mi stane, že se asi po 3 minutách přistihnu s tupým výrazem a otevřenými ústy, která se smějí od ucha k uchu. Tak nějak mi z poslední verze Odjinuda spadla brada a stále jí tak nějak hledám.
Určitě se investice vyplatila :)
Vaklav  40 %
(zadáno: 24.10.2018, počet hodnocení: 260)
přínosný / zajímavý komentář
Neznal jsem práci L. Klímy a schválně jsem nechal dovzdělání až po zhlédnutí inscenace.
Nízké hodnocení nemíří za herci, ti hráli skvěle a s nasazením.
Jen si kladu otázku, proč takovou hru vůbec pustit do světa.
Nevadí mi, že vznikla a hraje se, ale nemohu ji jako hru doporučit, protože jsem se chvílemi dost nudil.
Domnívám se, že podobné myšlenky se dají vyjádřit i jiným, lidem bližším jazykem.
Na druhou stranu je to setkání se světem, ke kterému nemám blízko a nyní vím, že existuje.
Pokud toužíte po náloži filozofie a experimentu, jděte se podívat. Máte dvě šance (pauzy) prchnout.
Katarina16  60 %
(zadáno: 17.5.2018, počet hodnocení: 26)
přínosný / zajímavý komentář
Smíšené pocity, takže asi tak napůl. Opatrně se přidávám k názoru, že operetní výstup v poslední části mohl být zpracován trochu jinak (nebo vůbec?)
Františka Tranová  70 %
(zadáno: 2.4.2018, počet hodnocení: 18)
přínosný / zajímavý komentář
Herecké výkony byly vynikající, ale bohužel pro mě představení kazil ne příliš vydařený humor. Hra i přes svoji délku nenudí, zajímavě se postupně stupňuje atmosféra a filosofické monology byly místy lepší, místy horší. Neurazí, ale ani nenadchne.
Bílek  60 %
(zadáno: 17.1.2018, počet hodnocení: 40)
přínosný / zajímavý komentář
65 %
AliV  50 %
(zadáno: 17.1.2018, počet hodnocení: 109)
přínosný / zajímavý komentář
Bohužel, pro mě to bylo zklamání. Herci by za své nasazení zasloužili 100%, ovšem hra samotná postupem času začíná nudit (což mrzí, protože první část působí výborně) a celá třetí část mi přišla jako špatný vtip, závěrečná "katarze" nevyšla. Škoda.

(Musím však také podotknout, že negativní dojmy mám také kvůli dvojici v hledišti, která svým hlasitým a neodůvodněným smíchem rušila celé představení, až je ostatní diváci museli napomínat.)
Miskova Pet  70 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 53)
přínosný / zajímavý komentář
75%
Freebird  80 %
(zadáno: 3.1.2018, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné herecké výkony Jana Vondráčka, Miroslava Táborského, Marka Němce a Martina Matejky
Orienteering  80 %
(zadáno: 18.11.2017, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Za mě srozumitelné zpracování hodně náročné filozofické předlohy. Líbilo se mi řešení scény i hudební stránka, výborné herecké výkony Jana Vondráčka, Marka Němce i Miroslava Táborského. Je dobře, že má představení dvě přestávky, je čas celé to nějak zpracovat :-)
M.T.U.  80 %
(zadáno: 4.6.2017, počet hodnocení: 13)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělý Jan Vondráček
Martina_K  70 %
(zadáno: 4.4.2017, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
1. dějství bylo skvělé, velmi mě navnadily výborné herecké výkony pánů Táborského a Vondráčka i super kostýmy a scéna. Po přestávce dostala velký prostor postava Odjinuda a nadšení opadávalo.
Dzaamek  80 %
(zadáno: 19.3.2017, počet hodnocení: 71)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné.
Bethrezen  70 %
(zadáno: 13.12.2016, počet hodnocení: 51)
přínosný / zajímavý komentář
Zdařilé provedení Klímova nelehkého textu. I kostýmy a scéna jsou velmi podařené. Jen třetí část je poněkud zdlouhavá a úplně nesouzním s vyzněním hry. A i přes nelehké filozofické myšlenky a tragikomické vyznění jsem se groteskním a občas až fraškovitým podáním skvěle bavil.
Vladimír Rogalewicz  80 %
(zadáno: 3.11.2016, počet hodnocení: 705)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné divadlo, které má vše, co je na divadle přitažlivé. I přes několik (zanedbatelně málo) méně vydařených momentů je to jedno z nejlépe připravených představení (režie, masky, scéna), jaké lze v současnosti v Praze vidět.
Vyznění textu se mnou nesouznělo (ale s kým souzní?). Proto se mé nadšení s ubíhajícím časem trochu snižovalo. Představení pro mne znamená pokračování poetiky Slečny Jairové, a budu rád, pokud tato minisérie bude pokračovat.
Poristm  70 %
(zadáno: 10.10.2016, počet hodnocení: 87)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělé herecké výkony, provedení hry taktéž super. Hra a samotný text je hrozný - 50%.
Architekt  50 %
(zadáno: 8.10.2016, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
zpracování mi vůbec nesedlo, hlavně tedy scéna a kostýmy
Strom-z  60 %
(zadáno: 9.9.2016, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mě velmi problematickej výběr textu - proč to celý vlastně vzniklo - a naproti tomu některý skvělý herecký výkony. Hodně rozporuplný dojmy.
Denisa H.  70 %
(zadáno: 19.8.2016, počet hodnocení: 339)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Celá Lidská tragikomedie je na první pohled jedna velká haluz, jenže zdání klame. Ono se pod tou šílenou slupkou schovává opravdu tvrdá a hořká pecka. Konfrontuje mladické ideály se skutečným životem. A že snad jen blázen by si mohl myslet, že se mohou splnit... Tragikomedie v doslovném výkladu.

Exceluje Jan Vondráček a sekunduje mu Miroslav Táborský. Za odvahu si zaslouží vyzdvihnout Marek Němec. Ale pokud bych měla někoho skutečně pochválit, tak kostymérku a maskérku/maskéra! Ti totiž předvedli vynikající výkon!
Maranta  70 %
(zadáno: 15.6.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Rozhodně zajímavá inscenace. Na počátku mládí, plány, představy o budoucnosti. Někdo má cestu umetenou, jiný musí bojovat s předsudky, finanční nouzí a v neposlední řadě i se sebou samým, svými závislostmi, alibismem a temnými stránkami své duše. Na konci bilance a snad i nastolení otázky co je vlastně vítězství a co prohra. Filosofické machistické projevy pronášené kouzelnou archaickou češtinou nepůsobí ani tolik jako podnět k zamyšlení, spíše jako fascinující exkurz do jiné doby a sféry uvažování. Skvělé herecké výkony, zajímavý nápad s projekcí na jevišti. A hlavně: nechybí lehkost a humor.
Fedorocko  50 %
(zadáno: 7.6.2016, počet hodnocení: 645)
přínosný / zajímavý komentář
Představení na mě zapůsobilo hodně rozporuplně. Skvělý Jan Vondráček i Miroslav Táborský (zejména v prvním dějství),ale vždy mě bavila jen ta část,než se objevila postava Odjinuda. Marek Němec ve své roli předvedl určitě výborný výkon,ale jeho postava mě tak moc nebavila,až jsem se vždy těšil na jeho odchod ze scény.No a závěr,ten mě neoslovil vůbec.Za vidění dílo rozhodně stojí,ale ...
Bernardblack  80 %
(zadáno: 28.4.2016, počet hodnocení: 304)
přínosný / zajímavý komentář
Celá Lidská tragikomedie v Dlouhé(spíš krátké verzi pro jeden večer:)
Mimořádně silné představení(od obsahu, přes masky, scénu a herce)
Úžasná groteska, o marnosti našich životů a ztrátě lidskosti a snů...plná ironie, cynismu a filozofických myšlenek
Výkony všech pánů, ale hlavně Jana Vondráčka a Marka Němce jsou opravdu"Odjinud":)
Adela_H  70 %
(zadáno: 13.4.2016, počet hodnocení: 68)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Skvělé, dala bych i 80%, ale závěr mi tak úplně neseděl...
Mondi.h  100 %
(zadáno: 12.4.2016, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasnýýý Jan Vondráček, až mi ho bylo líto. Jinak celá hra je moc pěkně udělaná a to do naprostých detailů. Moc nás to bavilo a těšíme se, až na to půjdeme znovu.
J_V  90 %
(zadáno: 18.3.2016, počet hodnocení: 47)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné, věrné, vizuálně poutavé, krásně zahrané.
Renée  70 %
(zadáno: 1.3.2016, počet hodnocení: 96)
přínosný / zajímavý komentář
Asi si začnu bát chodit na třídní srazy. Hodně vtipné, místy až nemile grotesní díky Vondráčkovi v prvním aktu (ten jeho študent mi byl neskutečně nepříjemný, naštěstí dospěl v alkoholika a nakonec v sympatického staříka), Zímové a toho co tam předváděl Matejka s přerostlým děckem v druhém. Zato Táborský byl výborný celou dobu. Mladí maturanti měli ideály a mysleli si, že jim patří svět. Který z nich se jim ale nakonec nezpronevěříl? Na to jak to bylo vtipné, to bylo dost tragické.
Janis  80 %
(zadáno: 12.2.2016, počet hodnocení: 256)
přínosný / zajímavý komentář
Autoři představili Klímu v napínavém (krom poslední scény) tragikomickém zpracování, k němuž on sám jakoby vybízí.
Ten přístup je ale zavedl až k tomu, že trochu poťouchle či podvědomě učinili objektem odlehčení a zesměšnění i Klímovy zdánlivě vážné, ale vlastně jen naivně-filosofické úvahy (postava Odjinuda...) A jak vidno, tou potřebou dát najevo odstup a pobavený distanc vyprovokovali mnohé vášnivé a odsuzující reakce.
Myslím, že HB doplácí i na inspiraci režiemi Mikuláška. Ale ač je JM zesměšňování bez vl. názoru tolerováno, HB současně vyslovuje vlastní názor, a to pak bývá problém.
Burbot  50 %
(zadáno: 26.1.2016, počet hodnocení: 31)
přínosný / zajímavý komentář
Podle mě zbytečně dlouhé, zbytečně extrémní, se zbytečným LED světýlkem a místy zbytečně až nechutné. Radši jsem si měla Harryho Šoumena, Evžena Humla a Slunečníka pustit doma v původních pořadech. Úvodní znělku Krásných ztrát bych k tomu jistě také někde vyhrabala. Věřím, že by hra s vizuálním provedením Dlouhé před - dejme tomu - pěti lety dnes obstála také a můj dojem by tak mohl být lepší. Jen mi stále vrtá hlavou, zda byla kombinace Obnosova červeného make-upu a bílého saka = ihned ušpiněných klop záměr.
Michvon  90 %
(zadáno: 2.1.2016, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Výborná hra, podle mého názoru dobře vystihující Ladislava Klímu a koneckonců i svůj název - na jednu stranu bere vše velmi vážně, na druhou stranu se všemu vysmívá, vše zlehčuje. Vynikající herecké výkony, zejména Marka Němce a Jana Vondráčka. Viděno 2x, ale asi ne naposledy.
BarboraSalome  70 %
(zadáno: 5.11.2015, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi těžká hra Ladislava Klímy. V Dlouhé se s tím poprali velmi statečně.Zvláště 2. dějství bylo skvostné. Jan Vondráček a Marek Němec předvedli parádní výkony. Všechna čest.
Braka  50 %
(zadáno: 4.11.2015, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Klíma je bezpochyby těžko uchopitelný autor (natož jakožto dramatik), v Dlouhé byl bohužel uchopen za nesprávný konec - za ten komediální.
Ryhop  70 %
(zadáno: 6.10.2015, počet hodnocení: 145)
přínosný / zajímavý komentář
Filosofickou linku jsem vzhledem ke stupňující se fraškovitosti postupně poněkud přestával vnímat, ale to není tak úplně výtka. Standardně výborné a svěží výkony, hlavně Vondráček - Němec, ale i ostatní zejména velmi pěkně zvládali stárnutí svých postav. Jen závěr bych o maličko pokrátil.
Mart  80 %
(zadáno: 23.6.2015, počet hodnocení: 49)
přínosný / zajímavý komentář
Moc pěkné divadlo se vším všudy, jak už to Hana Burešová umí.
Jen na konci už malinko dlouhé, bylo by snadno možné některé drobnosti vypustit. Rozhodně doporučuji, potěší.
Vladimír10  80 %
(zadáno: 18.6.2015, počet hodnocení: 478)
přínosný / zajímavý komentář
Celkové scénické pojetí i režijní koncepce zcela vybočuje ze stylu, na nějž jsem byl po léta u H. Burešové zvyklý. Snaží se snad více experimentovat? Ne vždy to však přináší své ovoce. Jelikož má titul spíše komorní charakter, tak je zde opětovné rozšíření hracího prostoru na úkor hlediště zcela neopodstatněné. Stejně tak výklad postavy M. Němce jako prapodivně nalíčeného ducha zabaleného do igelitu asi nenapomůže divákovi, aby se s jeho myšlením ztotožnil. Zcela jinak však vyznívají bravurní výkony J. Vondráčka a V. Lazorčákové, ale také odvážné kostýmy, kvůli kterým musí mít titul dvě pauzy.
Monulinka  80 %
(zadáno: 29.5.2015, počet hodnocení: 391)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Tato inscenace rozhodně umí překvapit :D Hodně filozofických monologů v krásné staré češtině jsem ocenila po druhém zhlédnuti, kdy mě tolik nerozptyloval vizuál. Úžasné kostýmy, pěkné použití projekce, zvláštní komika, z herců skvělí především M. Táborský a duo J. Vondráček & M. Němec. Po třetí části mě také už napadalo jedině slovo "úlet" a už dlouho jsem se tak nenasmála, jako po divadle u diskuze o ní, věrna myšlence "Vším opovrhovat, všemu se smát, se vším si hrát..."
Eviik  80 %
(zadáno: 28.5.2015, počet hodnocení: 288)
přínosný / zajímavý komentář
85 % Filosofická úvaha hledající odpověď na otázku, jaké hodnoty mají v lidském životě největší smysl, na pozadí příběhu o pětici bývalých spolužáků, kteří se po čase setkávají (po 30 a poté po dalších 20 letech). Příběh je zpočátku reálný, postupně ale získává mystický nádech (v 2.části i mírně hororový). Z herců bych vyzdvihla M.Němce (pro kterého musela být role Odjinuda opravdovou hereckou výzvou), J.Vondráčka a M.Táborského. Relativně jednoduchá scéna s šikovným využitím projekce. Výborné kostýmy, které perfektně dokreslují charaktery postav (kostým Odjinuda v 3.části je opravdu úlet).
Lucilla  80 %
(zadáno: 27.5.2015, počet hodnocení: 214)
přínosný / zajímavý komentář
Bizardni, komicke, k zamysleni ... To byl proste ulet ;-) J.Vondracek, M.Nemec, M.Taborsky uplne vynikajici, kostymy, scena skvele ...
Po druhem videni, kdy me uz tolik neodpoutaval vizual, jsem si daleko vic vychutnala text. Nejenze se ta stara cestina krasne posloucha, ale cela hra nuti cloveka k zamysleni. Na par studentech ma sanci projit si i svoje skolni idealy o vlastni budoucnosti. Velmi dobra hra a ve vysledku silne tema.
Marsed  70 %
(zadáno: 13.4.2015, počet hodnocení: 154)
přínosný / zajímavý komentář
Svérázné zpracování,vynikající herecké výkony, zajímavá scéna, perfektní kostýmy. Třetí část se mi zdála trošku zdlouhavá.
Wild  80 %
(zadáno: 7.4.2015, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Soubor divadla v Dlouhé mě opět nezklamal.Výborná inscenace.
Všechny postavy zahrány skvěle, vyzdvihla bych Jana Vondráčka.
Jen mi přišla poněkud dlouhá závěrečná scéna s Odjinudem.
Brouček  80 %
(zadáno: 29.3.2015, počet hodnocení: 81)
přínosný / zajímavý komentář
Pro mne velký divadelní zážitek - Klímovy filosofické myšlenky, groteskní komika, zajímavě řešená scéna s projekcí, vtipné kostýmy.
Frankovka  70 %
(zadáno: 25.3.2015, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Od hlubokého filozovování téměř až po frašku. Je to celkem dlouhé, tak se tam vešlo hodně...
Určitě si budu pamatovat herecké umění pana Táborského. Dokázal zahrát i řídnutí kostí, byl prostě skvělý.
Jan Alexa  30 %
(zadáno: 6.5.2016, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Lidska tragikomedie je bohuzel hrou, ktera se snazi vyvolat smich i zamysleni a selhava v obem. Pokusy o humor zabijeji potencionalni "tragicke" momenty. Pokus o satiru ma maskovat pouze cisty filosoficky nihilismus, jakkoliv se je Klima snazi obalit do obcasne reference na Nietzscheho a jedne citace Schopenhauera. Zazitek to neni ani prijemny, ani obohacujici, pricemz divadelni hra by mela poskytovat alespon jedno z uvedeneho. 30% davam pouze za slusne herecke vykony, jinak by to bylo mene.
Jana Mall  90 %
(zadáno: 2.4.2015, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné představení, nápadité ztvárnění scény a kostýmů, vynikající herecké výkony, skvělá Magdalena Zímová, nezapomenutelné obě scény rozhovorů Pulce s Odjinudem. Marek Němec jako Odjinud úžasný, nadpozemský :)
SBN  50 %
(zadáno: 1.6.2022, počet hodnocení: 134)
Vladislavka  70 %
(zadáno: 30.5.2022, počet hodnocení: 124)
Tylda  80 %
(zadáno: 29.5.2022, počet hodnocení: 56)
Viktorie  60 %
(zadáno: 27.5.2022, počet hodnocení: 10)
Resza_g  10 %
(zadáno: 25.4.2022, počet hodnocení: 45)
Birter  70 %
(zadáno: 10.3.2022, počet hodnocení: 149)
Jeff23  40 %
(zadáno: 21.2.2022, počet hodnocení: 28)
Mladydivakgulz  70 %
(zadáno: 12.3.2020, počet hodnocení: 18)
Annaj  70 %
(zadáno: 7.3.2020, počet hodnocení: 42)
Sim_moona  60 %
(zadáno: 28.2.2020, počet hodnocení: 18)
Xcepek  80 %
(zadáno: 30.1.2020, počet hodnocení: 604)
Rehor  70 %
(zadáno: 15.1.2020, počet hodnocení: 12)
Isa Johanovská  80 %
(zadáno: 2.1.2020, počet hodnocení: 97)
Vilemkubac  90 %
(zadáno: 12.10.2019, počet hodnocení: 48)
Pess  80 %
(zadáno: 7.10.2019, počet hodnocení: 17)
MikulaF  70 %
(zadáno: 24.4.2019, počet hodnocení: 55)
Jindrah  60 %
(zadáno: 25.3.2019, počet hodnocení: 27)
Munoz  50 %
(zadáno: 1.12.2018, počet hodnocení: 107)
MichaelaSlavikova  60 %
(zadáno: 8.11.2018, počet hodnocení: 27)
Lovin  70 %
(zadáno: 4.11.2018, počet hodnocení: 231)
Lukrativni  90 %
(zadáno: 27.9.2018, počet hodnocení: 76)
Veronikaw  60 %
(zadáno: 3.4.2018, počet hodnocení: 65)
Hacko  70 %
(zadáno: 2.4.2018, počet hodnocení: 60)
MartinaEli  70 %
(zadáno: 2.4.2018, počet hodnocení: 63)
Troska  60 %
(zadáno: 18.3.2018, počet hodnocení: 31)
House Pachodi  70 %
(zadáno: 28.1.2018, počet hodnocení: 57)
Teres  60 %
(zadáno: 18.1.2018, počet hodnocení: 126)
Blumarik  70 %
(zadáno: 16.1.2018, počet hodnocení: 239)
Alcha  70 %
(zadáno: 8.12.2017, počet hodnocení: 125)
Aněs  80 %
(zadáno: 29.11.2017, počet hodnocení: 51)
Cujo  70 %
(zadáno: 15.11.2017, počet hodnocení: 76)
Xlucianka  60 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 25)
Suzana  50 %
(zadáno: 19.10.2017, počet hodnocení: 303)
Barbora23  90 %
(zadáno: 18.10.2017, počet hodnocení: 42)
Semtamťuk  80 %
(zadáno: 17.10.2017, počet hodnocení: 78)
Pavlouš  70 %
(zadáno: 22.7.2017, počet hodnocení: 54)
Step.zuzana  70 %
(zadáno: 22.6.2017, počet hodnocení: 57)
Optimista  90 %
(zadáno: 29.5.2017, počet hodnocení: 14)
Tomsely  80 %
(zadáno: 4.5.2017, počet hodnocení: 25)
Moriarty  90 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 16)
Rivah  80 %
(zadáno: 16.4.2017, počet hodnocení: 259)
Lukrecie  70 %
(zadáno: 25.3.2017, počet hodnocení: 63)
Radiator  100 %
(zadáno: 12.3.2017, počet hodnocení: 87)
J64  90 %
(zadáno: 16.2.2017, počet hodnocení: 55)
Justina  30 %
(zadáno: 31.1.2017, počet hodnocení: 77)
Pcoban  80 %
(zadáno: 25.1.2017, počet hodnocení: 14)
C.lementine  70 %
(zadáno: 9.11.2016, počet hodnocení: 8)
Dolente  50 %
(zadáno: 14.10.2016, počet hodnocení: 65)
Togaf  70 %
(zadáno: 12.10.2016, počet hodnocení: 152)
Mraki  80 %
(zadáno: 8.10.2016, počet hodnocení: 106)
Marie friedlova  90 %
(zadáno: 1.10.2016, počet hodnocení: 73)
Anafil  70 %
(zadáno: 21.9.2016, počet hodnocení: 20)
Slavek53  80 %
(zadáno: 27.6.2016, počet hodnocení: 85)
Janha  60 %
(zadáno: 3.6.2016, počet hodnocení: 126)
Vendula_Z  70 %
(zadáno: 7.5.2016, počet hodnocení: 92)
Lisarah  60 %
(zadáno: 30.4.2016, počet hodnocení: 78)
Markéta BP  90 %
(zadáno: 20.4.2016, počet hodnocení: 47)
Panapollon  80 %
(zadáno: 7.4.2016, počet hodnocení: 51)
Ba-jo  80 %
(zadáno: 6.4.2016, počet hodnocení: 225)
Dovemummy-Alena S.  90 %
(zadáno: 6.4.2016, počet hodnocení: 151)
Plšík  70 %
(zadáno: 29.3.2016, počet hodnocení: 657)
Maggie  80 %
(zadáno: 10.2.2016, počet hodnocení: 32)
Klob  80 %
(zadáno: 4.2.2016, počet hodnocení: 128)
Furciferka  70 %
(zadáno: 26.1.2016, počet hodnocení: 249)
Camarido  40 %
(zadáno: 18.12.2015, počet hodnocení: 63)
Peetra  80 %
(zadáno: 24.9.2015, počet hodnocení: 156)
Sluha  50 %
(zadáno: 11.9.2015, počet hodnocení: 197)
Kytina  80 %
(zadáno: 20.6.2015, počet hodnocení: 164)
Ala  80 %
(zadáno: 19.6.2015, počet hodnocení: 150)
Anex  70 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 111)
Marcela  80 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 410)
Lumca  80 %
(zadáno: 29.4.2015, počet hodnocení: 338)
Kevinator  80 %
(zadáno: 16.4.2015, počet hodnocení: 193)
Pražské Démon  90 %
(zadáno: 27.11.2017, počet hodnocení: 4)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.