Divadlo J.K.Tyla Plzeň

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence online rezervace, eVstupenka zvýhodněné předplatné
Velké divadlo, Nová scéna, Malá scéna
Nejbližší představení:
17.06. (St) 14:00 Cirque de musicals
17.06. (St) 16:00 Herec, lhář
17.06. (St) 18:00 Severní vášeň aneb Jak se zkouší kvalitní činohra
18.06. (Čt) 14:00 Klasický balet s Jarmilou Hruškociovou
18.06. (Čt) 16:00 Zpěv se Soňou Hanzlíčkovou
Nejbližší představení:
17.06. (St) 14:00
Cirque de musicals
17.06. (St) 16:00
Herec, lhář
17.06. (St) 18:00
Severní vášeň aneb Jak se zkouší kvalitní činohra
18.06. (Čt) 14:00
Klasický balet s Jarmilou Hruškociovou
18.06. (Čt) 16:00
Zpěv se Soňou Hanzlíčkovou
Adresa: Velké divadlo: Smetanovy sady 16, Plzeň [zobrazit na mapě]
[tram 4-1-2-3 Sady Pětatřicátníků / U Práce, t-bus 10-11-12-13-14-15-16-17, bus 20-27-28-41-35-56-57]
Adresa: Nová scéna: Palackého nám., Plzeň [zobrazit na mapě]
[tram 2 Palackého nám. / Jízdecká, 1-2-3-4 Sady Pětatřicátníků / Hlavní pošta]
Adresa: Malá scéna: Palackého nám., Plzeň [zobrazit na mapě]
[tram 2 Palackého nám. / Jízdecká, 1-2-3-4 Sady Pětatřicátníků / Hlavní pošta]
Pokladna: po-pá 9-18 (pokladna předprodeje)
Plány hlediště: Velké divadlo | Nová scéna
Předprodej: od 15. dne v měsíci na celý druhý následující měsíc, na muzikálová představení ode dne vyhlášení na všechny zveřejněné termíny (až půl roku dopředu)
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Soumrak bohů - Lucchino Visconti (Velké divadlo)
My Fair Lady - Alan Jay Lerner, Frederick Loewe (listopad, Nová scéna)
Something Rotten! - John O'Farrell, Karey Kirkpatrick, Wayne Kirkpatrick (Nová scéna)
Ceny vstupenek:
380-140 Kč (Velké divadlo - činohra)
450-350 Kč (Velké divadlo - muzikál, opereta)
380-170 Kč (Nové divadlo - činohra)
550-240 Kč (Nové divadlo - muzikál, opereta)
399-99 Kč (Malá scéna)
119 Kč (představení pro děti)
Divadlo J.K.Tyla Plzeň - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Martin Otava
umělecké vedení:
Apolena Veldová (činohra),
Lumír Olšovský (muzikál & opereta)

Přání, pochvaly, stížnosti... (22)


Za oponou (4)


Z tiskových zpráv (44)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Pokladna předprodeje se nachází v přístavbě vedle Velkého divadla. Večerní pokladny v jednotlivých divadlech jsou otevřeny hodinu před začátkem představení.
  • Malá scéna se nachází v budově Nové scény (vchod v blízkosti parkoviště).
  • Ceny vstupenek jsou různě diferencovány dle charakteru produkce a budovy.
  • Předplatné: roční variabilní pevné řady se slevou 15 % (pro studenty a seniory se slevou 30 %).
  • Slevy pro studenty se poskytují jen v den představení na příp. zbylé vstupenky.
  • Cena programu: 45 Kč (obvykle velký sešit s fotografiemi a profily tvůrců).

ARCHIV INSCENACÍ - Nová scéna

Zpět na aktuální inscenace

Tartuffe - Molière  (2:10)
Premiéra: 27.10.2018. Překlad: Vladimír Mikeš. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Tom Ciller. Kostýmy: Nina A. Stillmark. Hudba: Ivan Acher. Režie: Martin Čičvák.
Poslední uvedení: listopad 2019.
Kdysi skandální a zakazovaná klasická satirická komedie kritizující nejen charakter, pokrytectví, zneužití moci, ale i dobu a zaslepenou společnost. Hra plná bravurních dialogů, situací, věčně živých charakterů a přitom plná rozporů...
Počestné paní plzeňské aneb Mistr ostrého meče - Karel R. Krpata, Karel Steklý, Klára Špičková  (2:10)
Premiéra: 28.10.2017. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Historizující komediální freska přepsaná na místní plzeňské charakteristiky. Píše se rok 1710 a pod poklidnou hladinou všedního života města to vře. Přesto, že kat Huss ostatní převyšuje svou důstojností, bezúhonnou morálkou a pracovitostí, jeho rodina je odsouzena k podřadnému postavení a neustále vystavována ponižování, pomluvám a intrikám. A je to především katova žena Rosina, která si, díky své chytrosti, dokáže poradit se závistí, hloupostí a malostí „počestných“ měšťanů...
Zahrada divů - libreto: Stanislav Moša; hudba: Zdenek Merta  (2:15)
Premiéra: 30.9.2017. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle. Choreografie: Petra Parvoničová. Dirigenti: Pavel Kantořík, Jiří Petrdlík. Režie: Martin Vokoun.
Poslední uvedení: prosinec 2018.
Veselý pohádkový muzikál, jehož základní linkou příběhu je odvěký boj dobra se zlem, reprezentovaný zápasem říše bílých bytostí se zlými skřety, kteří svým vpádem ohrožují poslední kouzelnou zahradu.
West Side Story - libreto: Arthur Laurents; hudba: Leonard Bernstein; texty písní: Stephen Sondheim  (2:35)
Premiéra: 13.5.2017. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Pavel Bár. Scéna: Dragan Stojčevski. Kostýmy: Kateřina Bláhová. Choreografie: Lukáš Vilt, Lumír Olšovský. Dirigenti: Kryštof Marek, Dalibor Bárta. Režie: Lumír Olšovský.
Poslední uvedení: duben 2019.
Legendární muzikál, jehož příběh je volně inspirovaný nesmrtelnou Shakespearovou tragédií „Romeo a Julie“. Na pozadí násilného souboje mládežnických part domácích Tryskáčů a portorických přistěhovalců Žraloků o nadvládu nad newyorskými ulicemi se odehrává lovestory mladých milenců – Američana Tonyho a Portoričanky Marii. Je možné, aby jejich osudová láska přežila ve světě plném předsudků, nenávisti a násilí...?
Liduschka (Baarová) - libreto: Karel Steigerwald; hudba: Aleš Březina; texty písní: Karel Steigerwald, Jiří Ornest  (2:30)
Premiéra: 26.11.2016. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Ivana Brádková. Choreografie: Lukáš Vilt, Kateřina Marešová. Dirigenti: Jiří Petrdlík, Dalibor Bárta. Režie: Roman Meluzín.
Poslední uvedení: duben 2019.
Původní český muzikál nahlížející z jiného úhlu pohledu na vztah herečky Lídy Baarové a říšského ministra Josepha Goebbelse. Tento pohled je ironický, sarkastický, kabaretní, revuální a provokativní...
Sen noci svatojánské - William Shakespeare
Premiéra: 22.10.2016. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Jan C. Löbl. Hudba: Ondřej Švandrlík. Režie: Filip Nuckolls.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Komedie z pera největšího dramatika všech dob čerpající z atmosféry tradičních svátků máje a slunovratu, kdy čarovná moc bylin obracela svět na ruby, a vše bylo dovoleno. Hýřivý rej citu, hry a bláznovství. Dva milenecké páry prožívají opojení láskou i třeštění z jejího nenaplnění. Na křehkou proměnlivost jejich srdcí padá stín v podobě příkazů a manipulací s jejich svobodou. Ať už je to ve městě, kde se chystá svatba despotického vévody, nebo v lese, kde kouzelné bytosti hrají své vrtošivé hry. Do vášnivého zápolení vstupují řemeslníci, kteří s úpornou snaživostí připravují „komedii ponejvíce k pláči“ na počest chytaných slavností...
Kdyby 1000 klarinetů - Jiří Suchý, Jiří Šlitr, Ondřej Lážnovský  (2:10)
Premiéra: 24.9.2016. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Dana Haklová. Choreografie: Jan Kaleja. Dirigent: Pavel Kantořík. Režie: Ondřej Lážnovský.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Nová úprava legendární hry spjaté s Divadlem Semafor a známé také z kultovního filmového zpracování, které proslavilo i řadu původních písní. V kasárnách se náhle změní zbraně v hudební nástroje, což zcela změní zdejší život...
Bonnie & Clyde - libreto: Ivan Menchel; hudba: Frank Wildhorn; texty písní: Don Black  (2:30)
Premiéra: 7.5.2016. Překlad a české texty písní: Adam Novák. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Dana Haklová. Choreografie: Lukáš Vilt. Dirigenti: Pavel Kantořík, Jiří Petrdlík. Režie: Roman Meluzín.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Napínavý muzikál s netradičním dějem. Nejznámější američtí milenci a bankovní lupiči berou zem útokem v podmanivém sexy dobrodružství, elektrizující příběh lásky, dobrodružství a zločinu. Když se potkají Bonnie a Clyde, odstartuje jejich společná touha po vzrušení a slávě okamžitě hon za jejich sny. Oni sami i jejich milovaní se dostávají do konfliktu se zákonem. Milenci přinucení k neustálému pohybu se uchylují ke krádežím a vraždám, aby přežili. Jak narůstá sláva dosud neznámé dvojice, přibližuje se jejich nevyhnutelný konec...
Vojcek - Georg Büchner  (1:30x)
Premiéra: 17.10.2015. Překlad: Ludvík Kundera. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Jakub Kopecký. Kostýmy: Simona Rybáková. Hudba: Petr Kaláb. Režie: SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský).
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Silný příběh evokující fantazii, inspirovaný skutečným případem vraždy, která ve veřejnosti vyvolala rozporuplné reakce. Plachý, zakřiknutý slaboch se úpěnlivě snaží pochopit smysl své existence. Čím drsněji naráží ve svém okolí na lhostejnost a opovržení, tím obnaženější jsou jeho vášně...
Viktorka Plzeň! aneb Jinak to nevidím - libreto a texty písní: Tomáš Svoboda; hudba: René Rypar  (2:00)
Premiéra: 26.9.2015. Dramaturgie: Lucie Wotavová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Anna Forstová. Choreografie: Ondřej Martiš. Dirigenti: Dalibor Bárta, Pavel Kantořík. Režie: Tomáš Svoboda.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Původní autentický muzikál na žhavé plzeňské téma - fotbal. Příběh o resuscitaci a vzestupu plzeňského mužstva po příchodu trenéra Vrby a o dramatických životních peripetiích fanouška Františka. Fotbal, fanoušci (i fanynky!), peníze, bafuňáři, fámy, bulvár, život sám...
Škoda! - Tomáš Vůjtek
Premiéra: 13.6.2015. Dramaturgie: Klára Špičková, Tomáš Vůjtek. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ivan Acher. Režie: Thomas Zielinski.
Poslední uvedení: březen 2016.
Původní česká hra o legendárním Emilovi Škodovi, jenž patří k našim nejvýznamnějším podnikatelům. Po svém dědovi zdědil podnikatelské vlohy, po svém otci rytířský titul a jeho strýc mu věnoval milion zlatých jako vstupní kapitál. Mluvil česky, dokonce si psal i háček nad S, ale výchovu jeho dětí měly na starost německé vychovatelky. Nebyl-li spokojen s něčí prací, přetáhl jej svou holí. Jeho věrným průvodcem byl pes Čert. Jak by byl asi dnes spokojen s námi? Přetáhl by nás? Odnesl by nás Čert do pekla? Víme to? Nevíme? Škoda...
Jednotka intenzivní lásky - Antonín Procházka
Premiéra: 21.2.2015. Dramaturgie: Marie Caltová. Scéna: Aleš Valášek. Kostýmy: Šárka Hejnová. Režie: Antonín Procházka.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Původní komedie Antonína Procházky. Slavný režisér prodělá se svou spolujezdkyní autohavárii a oba se ocitají na hranici života a smrti. Dává jim to možnost pohybovat se mimo prostor a čas, zviditelňovat se, komentovat s nadhledem a humorem své životy i jednání těch, kteří je obklopují. Mimořádná situace umožňuje s komediantskou hravostí odkrývat to, co se obvykle skrývá za maskou...
Sboristé - Nikolaj Penev, Dimitar Sabov
Premiéra: 7.2.2015. Překlad: Stojan Černodrinski. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Milan David. Kostýmy: Aleš Valášek. Hudba: Georgi Georgiev. Choreografie a režie: Nikolaj Penev.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Ztřeštěná satirická komedie bulharských autorů, vypořádávající se s absurditou socialismu. „Sboristy“ jsou členové rodiny praštěného vynálezce, snaživí pedagogové a nabobští cenzoři. Bulhaři se chystají na výlet do Československa, země zaslíbené. A chystají reprezentativní vystoupení. Čím silnější je jejich snaha efektně se prosadit, tím komičtěji jejich úsilí vyznívá. Vehementní potřeba jedinců řešit základní selhání systému, stejně tak jako tendence se přizpůsobit, v sobě nese notnou dávku tragikomického poznání...
Kočky - libreto a texty písní: Thomas Stearns Eliot; hudba: Andrew Lloyd Webber  (2:30)
Premiéra: 25.12.2014. Překlad: Michael Prostějovský. Scéna: Daniel Dvořák. Kostýmy: Šárka Hejnová. Choreografie: Jiří Pokorný, Richard Ševčík. Dirigenti: Pavel Kantořík, Jiří Petrdlík. Režie: Roman Meluzín.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Muzikál ze světa koček s rozličnými osudy. Jedna žije v divadle, jiný u dráhy, někdo je typickým obyvatelem města, jiní jsou zlodějíčci. A je tu i záhada záhad „Mystery Cat“ a opovrhovaná kočka Grizabella, která nakonec jako vyvolená dosáhne kočičího nebe a vykoupení...
Sugar aneb Někdo to rád horké - libreto: Peter Stone; hudba: Jule Styne; texty písní: Bob Merrill
Premiéra: 29.11.2014. Podle filmového scénáře Billyho Wildera a I. A. L. Diamonda vzniklého podle námětu Roberta Thoerena a Michaela Logana. Překlad: Ivo Osolsobě, Vladimír Fux. Scéna: Hynek Dřízhal. Kostýmy: Dana Haklová. Choreografie: Richard Ševčík. Dirigent: Dalibor Bárta. Režie: Ondřej Lážnovský.
Poslední uvedení: prosinec 2016.
Muzikál podle jednoho z nejzábavnějších filmů všech dob o dvou muzikantech převlečených za ženy, krásné a svůdné zpěvačce Sugar, gangsterech a miliardářích.
Divá Bára - libreto: Milan Uhde; hudba: Miloš Štědroň, Leoš Kuba
Premiéra: 8.11.2014. Podle předlohy Boženy Němcové. Dramaturgie: Jiří Untermüller. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Tomáš Kypta. Choreografie: Vlastimil Červ. Dirigenti: Jiří Petrdlík, Pavel Kantořík. Režie: Jiří Seydler.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Původní romantický muzikál inspirovaný klasickým dílem české literatury i tragickými osudy samotné autorky. Příběh o dívce Báře, která bojuje za právo na svobodnou existenci a na štěstí - pro sebe i pro druhé...
Amerika - Franz Kafka, David Šiktanc
Premiéra: 11.10.2014. Dramaturgie: Johana Součková. Scéna: Pavel Kodeda. Kostýmy: Tereza Beranová. Hudba: Filip Míšek. Režie: David Šiktanc.
Poslední uvedení: rok 2015.
Adaptace nedokončeného románu Franze Kafky, který líčí nejen příběh dospívajícího Karla Rossmanna, ale v širším smyslu vše, co obnáší vstup do západního světa a úsilí o naplnění nečekaně získané svobody. Prvotní naivita a okouzlení se (s patřičnou groteskností) střetává s mechanismy všech společenských vrstev...
Flamendr - Josef Kajetán Tyl
Premiéra: 6.9.2014. Úprava a dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Marek Cpin. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Natália Deáková.
Poslední uvedení: červen 2016.
Hra Josefa Kajetána Tyla „Pražský flamendr“, přesazená do plzeňského prostředí. Humorně hořký příběh o marnotratném umělci, který rád pije a ponocuje, za což se mu dostane pěkné životní lekce, která ho naučí nejen objevit skutečné schopnosti, ale i rozpoznat charaktery lidí a najít velkou životní lásku.,,
Freddie – The King of Queen - libreto: Libor Vaculík; hudba: Queen, Arvo Pärt, Petr Malásek; texty písní: Václav Kopta  (2:35)
Premiéra: 15.3.2014. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc. Výběr hudby, choreografie a režie: Libor Vaculík.
Původně uváděno v Komorním divadle.
Poslední uvedení: rok 2018.
Retrospektivně komponované hudebně-taneční drama o osudových vzestupech a pádech Freddieho Mercuryho, legendy 80. let a vůdčí postavy skupiny Queen.
Hráč - Fjodor Michajlovič Dostojevskij, David Šiktanc
Premiéra: 15.2.2014. Překlad románu: Ruda Havránková. Dramaturgie: Klára Špičková. Scéna: Lukáš Kuchinka. Kostýmy: Andrijana Trpković. Hudba: Filip Míšek. Režie: David Šiktanc.
Původně uváděno v Komorním divadle.
Poslední uvedení: květen 2015.
Nová jevištní adaptace stejnojmenného románu, který zachycuje národnostně i sociálně pestrou společnost, pohybující se kolem heren evropského lázeňského střediska. Mladý ruský učitel sem přichází se snem naplnit svůj život láskou. Ale ve šlechtickém prostředí, do něhož vstoupí, je mírou štěstí suma peněz, prioritou hráčská náruživost. Spalující vášeň poznamenává i komplikované milenecké a mezilidské vztahy...
Polibek pavoučí ženy - libreto: Terrence McNally; hudba: John Kander; texty písní: Fred Ebb  (2:20)
Premiéra: 30.11.2013. Podle stejnojmenného románu Manuela Puiga. Překlad a české texty písní: Adam Novák. Dramaturgie: Jiří Untermüller. Výprava: Michaela Horáčková Hořejší. Choreografie: Alena Pešková, Zuzana Krištofová-Kolářová. Dirigenti: Pavel Kantořík, Jiří Petrdlík. Režie: Roman Meluzín.
Původně uváděno v Komorním divadle.
Poslední uvedení: červen 2015.
Muzikál podle známého románu, příběh plný napětí, vášní i lidského srdce. V jihoamerickém vězení spolu sdílejí celu dva absolutně rozdílné charaktery – homosexuál Molina a politický aktivista Valentin. Chtějí-li přežít, musejí se naučit spolu vycházet...
Lháři - Anthony Neilson  (1:30x)
Premiéra: 26.10.2013. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Marie Caltová. Scéna: Nikola Tempír. Kostýmy: Petra Krčmářová. Hudba: Filip Míšek. Režie: David Šiktanc.
Původně uváděno v Komorním divadle.
Poslední uvedení: květen 2015.
Drsná komedie současného úspěšného skotského dramatika. Dvojice policistů přichází rodině oznámit tragickou nehodu jejich dcery. Až umanutá touha strážců zákona po ohleduplnosti se vlivem neočekávaných událostí mění v groteskní souboj o přežití a díky tomu se klaunská slovní komika proměňuje do ztřeštěné komiky situační. Ale hlavně se ukazuje, že skutečnost je jiná, než jak se na první pohled zdálo...
Divotvorný hrnec - libreto: Edgar Yip Harburg, Fred Saidy; hudba: Burton Lane
Premiéra: 28.9.2013. Překlad a úprava: Jiří Voskovec, Jan Werich. Dramaturgie: Jiří Untermüller. Výprava: Jitka Moravcová. Choreografie: Zuzana Krištofová-Kolářová. Dirigenti: Pavel Kantořík, Dalibor Bárta. Režie: Petr Palouš.
Původně uváděno v Komorním divadle.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Slavný americký pohádkový muzikál ve známé české úpravě Jiřího Voskovce a Jana Wericha o divotvorném hrnci plném zlata, který plní tři přání...
Footloose aneb Tanec není zločin - Dean Pitchford, Walter Bobbie, Tom Snow  (2:20)
Premiéra: 25.5.2013. Překlad a české texty: Pavlína Hoggard. Dramaturgie: Jiří Untermüller. Scéna: Michal Světlík. Kostýmy: Kamila Vodochodská. Choreografie: Anet Antošová. Dirigent: Jan Rezek. Režie: Roman Meluzín.
Původně uváděno v Komorním divadle.
Poslední uvedení: březen 2015.
Taneční muzikál o touze mládí po svobodě a volnosti. V malém městečku je zakázán tanec, protože po jedné taneční zábavě došlo k tragické události, kdy si automobilová nehoda vyžádala životy čtyř mladých lidí. Protože tanec je jednou ze základních potřeb mladých lidí, jejich způsobem komunikace a sebevyjádření, jejich ventilem, v celé komunitě panuje velké napětí. Na místní střední školu přichází nový svobodomyslný kluk, který netrpí předsudky, nebojí se říkat nahlas své názory a navíc se ve volných chvílích věnuje tanci...
Taková ženská na krku - Georges Feydeau
Premiéra: 20.10.2012. Překlad: Daniela Jobertová. Dramaturgie: Irena Hamzová Pulicarová. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Blanka Tesařová. Režie: Pavel Šimák.
Původně uváděno v Komorním divadle.
Poslední uvedení: květen 2015.
Jiskřivá salonní fraška od francouzského klasika a mistra komediálních zápletek. Lvice pařížských šantánů, vášnivá subreta Lucette, září štěstím, protože se k ní vrátil její milovaný Fernand. Netuší však, že se vrátil, aby se odhodlal k přiznání, že se chystá oženit s jinou. Do toho se připlétá snaživý pisálek Bouzin, výbušný Lucettin ctitel generál Irrigua a v neposlední řadě také Fernandova nastávající tchyně...

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 21.5.2020