Náš tip

Pro zobrazení redakčních tipů vyberte záložku a vyhledejte požadované divadlo / soubor. Kliknutím přehled otevřete.
V přehledu jsou uvedena pouze divadla, u kterých aktuálně evidujeme inscenaci zařazenou v kategorii "náš tip".
Číslo v závorce udává počet aktuálních tipů u daného divadla / souboru.


Regiony

Divadlo Na zábradlí

PožitkářiDivadlo Na zábradlí - Požitkáři
Makabrální tanec v Divadle Na zábradlí na jedno z největších témat filozofie, literatury i života vůbec skrývá tolikeré klišé a fráze, až ten pohled je rázem jiný, odlehčený, humorný, přesto lehko u srdce pravděpodobně mít nebudete. Přísně formální inscenace pojmenuje řadu pocitů spojených se smrtí způsoby, k nimž našla inspiraci v řadě citací velkých myslitelů. Inscenace prokázala, že groteskní pohled na hluboké téma života a smrti se nevylučuje. Herci milimetrově přesně ztvárňují hrdiny beze jména, jejichž pravou tvář prozradí kdejaký detail.
Nejbližší aktuální termíny:
14.3.  29.4.
Velvet HavelDivadlo Na zábradlí - Velvet Havel
Vkusná a chytrá inscenace kabaretního ražení o mýtu jménem Havel vítězí především tím, po jakých cestičkách drobných absurdit si vyšlapala cestu. Sejmutí nimbusu ne Havla, ale právě jeho mýtu je v Divadle Na zábradlí provedeno nápaditě a navíc prostřednictvím šikovných herců. Kabaret spojuje známá fakta do výstižných a nezřídka i objevných souvislostí a osobnost Václava Havla je vykreslena s patřičnou (leč nepřehnanou) úctou a zároveň vkusně ironicky shozena způsobem, který by zřejmě kvitoval i sám Havel.
Nejbližší aktuální termíny:
19.3.
Korespondence V+WDivadlo Na zábradlí - Korespondence V+W
Divadlo Na zábradlí uvádí pozoruhodnou scénickou koláž vycházející z korespondence legendárních tvůrců Osvobozeného divadla Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Jejich korespondence je silnou výpovědí o životě dvou mimořádných lidí v nelehké době, podává strhující svědectví jejich originality a umělecké zralosti. Střídání monologů nečekejte. I z dopisů se dá vytvořit dramaticky nosný a vynalézavý materiál.
Nejbližší aktuální termíny:
12.3.  20.4.


Statut redakčního tipu je udělen takové inscenaci, kterou alespoň někteří členové redakce shledají jako nadprůměrnou či jinak výraznou. Zařazení je podmíněno tím, že jsme inscenaci zhlédli, následně také schválením. Záměrně však mezi doporučované inscenace sem tam zařazujeme i ty kontroverzní, s nejednoznačnými ohlasy, za předpokladu, že ve spektru ohlasů jsou i výrazně pozitivní reakce.