Městská divadla pražská [Divadlo Komedie]

Lazarus

Premiéra: 12.10.2019. Podle knihy Waltera Tevise „Muž, který spadl na Zemi“. Překlad libreta: Michal Zahálka. Dramaturgie: Jana Slouková. Scéna: Juraj Kuchárek. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudební spolupráce: Jan Aleš. Pohybová spolupráce: Stanislava Vlčeková. Režie: Marián Amsler.
2:25


Poslední dílo Davida Bowieho plné nesmrtelných hitů této mimořádné hudební osobnosti. Melancholický komorní muzikál o samotě, sebedestrukci, naději a potřebě návratu.
15!
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jan Pařízek 80 %
(zadáno: 10.11.2019, počet hodnocení: 759)
přínosný / zajímavý komentář
Geniální hudba, která mě hned od začátku hodně upoutala. Výborné herecké i pěvecké výkony prakticky od všech představitelů, jmenovitě určitě potlesk pro I. Orozoviče, E. Stárkovou, P. Smolárika a N. Horákovou, všichni za mě zazpívali více než dobře. I zvolená forma inscenace mě dost sedla, hlavně vizuální stránka byla skvělá a i použitá scéna do toho správně zapadla. V neposlední řadě pak nelze opomenout též výbornou živou kapelu. Prostě myslím, že tohle dílo vás buď naprosto vtáhne nebo úplně mine, nic mezi tím.
Iva Bryndová 70 %
(zadáno: 25.10.2019, počet hodnocení: 245)
přínosný / zajímavý komentář
75% - Ač v podstatě všechny složky pracují naplno a skvěle fungují, dohromady ve mně Lazarus v Komedii nevyvolal pocity, jaké jsem očekávala. Oceňuji už muzikál jako takový - hudbu, příběh. Výkony - O.Rumla, E.Stárkové, N.Horákové i P.Smolárika - byly skvělé, stejně jako je výborná živá (byť tvrdší a příliš jednotně působící) hudba a kapela. Expresivní kostýmy "jako z klipů D.Bowieho" jsou sympatický nápad. Rozumím i použití strohé prosté scény, ale právě ta mi nesedla a ještě umocnila ten zásadní pocit - ne nepodobný Andělům v Americe - a sice, že to je tvrdé a nevyvolává emoce, jak by mělo.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Tomáš Molík 100 %
(zadáno: 11.11.2019, počet hodnocení: 45)
přínosný / zajímavý komentář
Nic lepšího jsem v životě neshlédl, nádhené písně Davida Bowieho a excelentní herecké a pěvecké výkony Igora Orozoviče a Eriky Stárkové, je to pecka letošní divadelní sezóny, moc děkuji za nádherný zážitek...
Kubicek 70 %
(zadáno: 10.11.2019, počet hodnocení: 29)
přínosný / zajímavý komentář
Oceňuji uvedení této hry, ale glamrock by si zasloužil více opoulentní scénografii a kostýmy i nápady. Živá kapela i pěvecké výkony byly výborné, zvláště bych vyzdvihla Eriku Stárkovou, která excelovala a celé představení táhla. Mám pocit, že toto představení více baví herce než publikum.
Fedorocko 60 %
(zadáno: 7.11.2019, počet hodnocení: 507)
přínosný / zajímavý komentář
Pozoruhodný příběh,který si najde své nadšence i ty,kterým toto zpracování nesedne.
Igor skvělý herecký výkon, pěvecky by kolega z alternace asi uspěl u mě více,ale naopak nevěřím,že by předčil Orozoviče herecky.
Erika Stárková a Pavol Smolárik výborní po obou stránkách.
Zajímavé představení,které mi stačilo vidět jednou. 65 %
J.anek 100 %
(zadáno: 6.11.2019, počet hodnocení: 255)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Výlet do hlubin duše Davida Bowieho. Spíš trip. Trip plný bolesti, ale i radosti a naděje. Dojemný a krásný trip. A Igor Orozovič! A Erika Stárková! Její Life on Mars je zkrátka skvost. A závěrečný duet Heroes dává tolik naděje! Parádní kousek Mariána Amslera.
A luxusní záskok Vandy Chaloupkové!
Beebb 20 %
(zadáno: 30.10.2019, počet hodnocení: 21)
přínosný / zajímavý komentář
Tolik jsem se těšil a tolik se to nepovedlo... Počínaje hnusnou scénou (čím víc bordelu, tím líp), přes nepřesvědčivé obsazení I. Orozoviče, pěvecké výkony (E. Stárková mi v Small Town Boy vyrazila dech. Tady je to bohužel slabší. Často drmolí, není jí rozumět, nicméně je ve své roli alespoň roztomilá). Je to celé bez života, bez šťávy, bez jakýchkoliv emocí, prkenné a k uzoufání nudné. Největším překvapením pak pro mě byl Pavol Smolárik a skvělá živá hudba. Je to (prý) hra o naději... moji jedinou nadějí bylo, že to kolem 22 skončí. Potlesk ve stoje? Chápu... soudnost se dnes moc nenosí...
Ms.TH 90 %
(zadáno: 27.10.2019, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Úžasné! kostýmy, scéna, zpěv, obsazení- skvělé! Byla jsem na Lazarovi dvakrát a šla bych znovu
Podivin 10 %
(zadáno: 25.10.2019, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Hudba D.Bowieho mě nikdy neoslovovala.Ani si nemyslím,že bych spadl na Zem z jiné planety. Leč při sledování vychvalovaného muzikálu Lazarus jsem si tak připadal.Neoslovil mě příběh člověka, který žije ve schizofrenních představách na sklonku svého života.Mimozemšťan nebo blázen. Ač I.Orozovič(namaskován jako Bowie) i E.Stárková Bowieho písničky s přehledem zazpívali, je patrné, že se nejedná o divadelní písničky. Žel žádná energie ke mně nedorazila.Ani scéna nepředvedla nic originálního. A kostýmy a masky ? Vhodné pro Halloween.Celkově velké zklamání.Psáno z reprízy 24.10.2019 Hodnocení 10%.
Honzy 80 %
(zadáno: 25.10.2019, počet hodnocení: 193)
přínosný / zajímavý komentář
Choreografie,scénografie,kostýmy,hudební složka včetně živé kapely,herecké i pěvecké výkony překvapivě do sebe zapadají a u nás premierově uvedeného muzikálu D.Bowieho LAZARUS v divadle KOMEDIE lze konstatovat,že se povedl.Rozhodně nejde o klasický muzikál,ale o dílo s velkým poselstvím o svobodě a naději.Pokud se necháte vnést hudbou i libretem do děje,čeká Vás zajímavý,velký divadelní zážitek.Pochválit je třeba všechny účinkující v čele s I.Orozovičem,E.Stárkovou a N.Horákovou.Pro mě vrcholem muzikálu byla píseń Absolute Beginners.Mám radost,že se toto dílo se u nás hraje.Repríza 24.10.2019
Studený Čumáček 80 %
(zadáno: 24.10.2019, počet hodnocení: 62)
přínosný / zajímavý komentář
85%
Musíme si udržet naději, že půjdeme domů...
Na doporučení. A zcela bez pochyb. Spojení hudby, zpěvu, kostýmů, nápadité scénografie a choreografie.
Igor Orozovič/Newton
Erika Stárková/dívka
Nina Horáková/Elly
Pavol Smolárik/Valentine
Michael Vykus/Ben, Michael
Huyen Vi Tran/Maemi...
Skvěle odpálený Life on Mars a neskutečné množství naděje vložené do We can be heroes... Díky, tohle stálo za potlesk na stojáka!
Respondent 100 %
(zadáno: 22.10.2019, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Napůl sci-fi podle Muže, který spadl na Zemi, napůl autobiografické zúčtování se životem umírajícího autora Davida Bowieho. Představení pro náročného diváka, plné zoufalství, smutku a naděje ve famózních výkonech O. Rumla nebo I. Orozoviče. K tomu výborná N. Horáková a E. Stárková, která opravdu překvapila. Zasloužený největší aplaus za její Life On Mars. Ocenění zaslouží odvaha Divadla Komedie, živá muzika a anglicko české titulky.
Ala 80 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 118)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zajímavé představení:-). Ač jsem D.Bowieho nikdy neposlouchala a titul jsem si vybrala spíš podle doporučení kamarádů, moc jsem si to užila. Vynikající zejména Ondra Ruml, Erika Stárková, Nina Horáková a Pavol Smolárik.
CouldWeStartAgainPlease 10 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Mám pocit, že jsem viděla úplně jinou inscenaci, než předchozí... A to mám nakoukány stovky představení všech žánrů. Lazarus nejen, že není naprosto o ničem, je to jen sled psychedelických výjevů, které jsou nic neříkající, pokud nejedete na návykových látkách, ale divákům nepředává žádnou energii ani informaci. Prázdná scéna s pár igelitovými pytlíky, těžko uzpívatelné nezáživné songy. Ani skvělý výkon Eriky Stárkové nepomůže... Nedovedu si představit, jaké si tato inscenace u nás najde své publikum. Možná je hratelná v nějakých klubech, ale rozhodně ne v MDP...
Jana.janka 100 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 42)
přínosný / zajímavý komentář
NINA HORÁKOVÁ A ERIKA STÁRKOVÁ!!!!! TOP!!!!
MartinB 100 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 56)
přínosný / zajímavý komentář
Jedno obrovské DĚKUJI! Z první premiéry jsem odcházel absolutně nadšený a naplněný velmi zvláštní energií. S pocitem, že "tohle mi scházelo". Extra poklonu bych chtěl vyseknout Juraji Kuchárkovi za geniální, funkční a efektivní scénu!
Skvělá angličtina všech účinkujících, výborné herecké výrazy,... Pan Orozovič, Erika Stárková a Nina Horáková byli fenomenální.
Děkuji za tento nevšední a dech beroucí zážitek. Rozhodně se ještě vypravím, protože Lazarova cesta s Nadějí "Zpátky ke hvězdám" je něco, co se musí zažít znovu.
HodnaTeta 100 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 6)
přínosný / zajímavý komentář
Ta tahle skládačka do sebe zapadla dokonale! Nádherná scéna, skvělá režie, nápaditá choreografie, každý obraz je sám o sobě uměleckým dílem, ale hlavně herecké, pěvecké a také taneční výkony. To vše podtrženo pefektním zvukem. Chválím taky uchu lahodící angličtinu všech protagonistů. Troufám si tvrdit, že Lazarus bude jedním z nejzásadnějších počinů letošní divadelní sezóny. I když ne pro každého. Milovnící klasických muzikálů mohou odcházet zklamaní, za mě však příjemně mrazivý zážitek, který nestačí vidět jednou.
Tomas22 100 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 76)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Velmi povedené a funkční. Jsem unešen z kostýmů, scénografie a pěveckých výkonů! Trochu jiný muzikál, který na naší scéně nemá obdoby! Doporučuji!
Femme_theatrale 80 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
85 %
Ladí to. Všechno. Scéna kostýmy, masky, choreografie (tu bych zvláště vyzdvihla), ale hlavně herecké výkony. Znovu jsem se zamilovala do Eriky Stárkové a nutně potřebuju poslouchat její podání Life On Mars pořád dokola. A poprvé jsem se zamilovala do Pavola Smolárika. Je fenomenální. Igor Orozovič to celé skvěle doplňuje, nejvíc skvělý je jeho duet s Ninou Horákovou (Absolute Beginners). Spolu všichni vytvořili úžasně psychedelický svět, jinou planetu, kterou stojí zato navštívit. Protože když na tu psychohru přistoupíte a necháte se vtáhnout, pocítíte dost zajímavé portfolio emocí.
Xcepek 90 %
(zadáno: 16.10.2019, počet hodnocení: 460)
Kucavik 100 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 8)
Radiator 100 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 97)
Klaram 80 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 82)
Luckaprague 80 %
(zadáno: 14.10.2019, počet hodnocení: 54)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.