Městské divadlo Brno

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou online rezervace, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Hudební scéna, Činoherní scéna
Adresa: Lidická 16, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-6 Moravské nám.]
Pokladna: po-pá 8-18 (centrální pokladna)
Plány hlediště: Činoherní scéna | Hudební scéna
Předprodej: od 15. dne v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 19.00, 14.00 (víkendová představení), 18.00 (vybrané termíny)
Připravuje se:
Grand Hotel - Luther Davis, Robert Wright, George Forrest, Maury Yeston (Hudební scéna)
Antonius a Kleopatra - William Shakespeare (Činoherní scéna)
O statečném kováři - Igor Ondříček, Klára Latzková, Petr Ulrych (červen, Biskupský dvůr)
Noc pastýřů - Josef Bouček (září, Činoherní scéna)
Pretty Woman - Garry Marshall, Jonathan Frederick Lawton, Bryan Adams, Jim Vallance (říjen, Hudební scéna)
Bella Figura - Yasmina Reza (říjen, Činoherní scéna)
Světáci - Zdeněk Podskalský, Vratislav Blažek, Evžen Illín, Vlastimil Hála (prosinec, Činoherní scéna)
Devět křížů - Robin Schenk, Petr Štěpán, Miroslav Ondra (přesunuto do sezony 2021/22, Hudební scéna)
Ceny vstupenek:
780-520 Kč (muzikál)
520-340 Kč (činohra)
660-520 Kč (Biskupský dvůr)
Městské divadlo Brno - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Stanislav Moša
umělecké vedení:
Petr Gazdík (muzikálový soubor)

Přání, pochvaly, stížnosti... (6)


Za oponou (73)


Z tiskových zpráv (41)Hodnocení inscenací


Umělci

Poznámky a upozornění:
  • Nejlepší místa (obě scény) 3. - 9. řada. Místa v zadních řadách již mají sníženou viditelnost.
  • Vstupenky rezervované přes internet nutno vyzvednout do 5 dnů od objednávky (neplatí pro eVstupenku).
  • V den předprodeje je internetový prodej spuštěn v 8:00 hod. (stejně jako v pokladně divadla).
  • Předplatné: sezonní - pevná řada za 3840 Kč (2880 Kč pro studenty nebo seniory) pro sezonu 2020/2021 obsahuje 4x činoherní a 4x hudební (muzikálový) titul. Prodej předplatného na další sezonu obvykle probíhá od dubna do konce srpna. Předplatitelé získávají i další bonusy (divadelní zpravodaj či kalendář).
  • Dětské vstupenky jsou poskytovány s 33% slevou.
  • Vstupenky lze zakoupit též ve večerních pokladnách obou scén.
  • O některé inscenace je momentálně zvýšený zájem.
  • Cena programu (knížka): 98 Kč (rozsáhlé publikace, většinou i s textem hry). V prodeji též sešitový program s fotografiemi.
  • Biskupský dvůr se nachází na adrese Muzejní 1, Brno (v areálu Moravského zemského muzea).

ARCHIV INSCENACÍ - Hudební scéna

Zpět na aktuální inscenace

Děsnej pátek - libreto: Bridget Carpenter; hudba: Tom Kitt; texty písní: Brian Yorkey  (2:40)
Premiéra: 21.10.2017. Podle stejnojmenného románu Mary Rodgersové. Překlad: Petr Gazdík, Zuzana Čtveráčková. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Emil Konečný. Kostýmy: Eliška Ondráčková Lupačová. Choreografie: Carli Rebecca Jefferson. Dirigenti: Dan Kalousek, Jakub Žídek. Režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: září 2019.
Magická muzikálová komedie, která je dalším zpracováním populárního příběhu. Matka s šestnáctiletou dcerou. Ty dvě se prostě nedokáží domluvit, pochopit se, porozumět si navzájem, a tak se stane něco podivného, bláznivého, šíleného. Po jedné další hádce, kdy si obě přejí, aby ta druhá dokázala na svět pohlédnout jejíma očima, si vymění svá těla. Duše matky vstoupí do těla dcery a naopak. A tak začíná kolotoč bláznivých, nejen komických situací, v nichž naše hrdinky musí strávit den v cizím těle...
Viki kráčí za štěstím - libreto: Milan Uhde; hudba: Miloš Štědroň, Karel Cón  (2:05)
Premiéra: 29.4.2017. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Tomáš Rusín. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Choreografie: Jaroslav Moravčík. Dirigenti: Dan Kalousek, Martin Procházka. Režie: Juraj Nvota.
Poslední uvedení: červen 2017.
Komedie ze současnosti v kabátě jazz-bluesového muzikálu. Viki Bouzková by mohla být šťastná – má spokojené manželství, milujícího muže a krásnou dceru. Ale Viki šťastná není...zatímco její manžel Láďa chce jen klid a pohodlí, Viki touží po vzruchu, vznětech a silných emocích. Zkrátka po „muži s jiskrou“...
Limonádový Joe - Jiří Brdečka, Oldřich Lipský, Jan Rychlík, Vlastimil Hála, Vratislav Blažek, Pavel Kopta  (2:30)
Premiéra: 22.10.2016. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Eliška Ondráčková. Choreografie: Lucie Holánková. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: listopad 2016.
Jevištní podoba nesmrtelné westernové hudební filmové parodie. V arizonském městečku se všichni scházejí v místním saloonu a poslouchají arizonskou pěnici Tornado Lou. Objeví se zde však Limonádový Joe – ideální „westman“, který místo whisky pije limonádu a přísně dbá na mravnost...
Radúz a Mahulena - libreto: Stanislav Moša; hudba: Petr Ulrych  (2:20)
Premiéra: 18.6.2016. Podle stejnojmenné hry Julia Zeyera. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová, Adéla Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigent: Dan Kalousek. Režie: Stanislav Moša.
v letní části sezony uváděno na Biskupském dvoře
Poslední uvedení: rok 2017.
Muzikálová balada podle známého pohádkového poetického dramatu. Romantický příběh potomků dvou znepřátelených rodů, jejichž zakázaná láska hory přenáší a kameny láme...
Prodaný smích - libreto: Markus Heitz; hudba: Xavier Naidoo, Michael Herberger; texty písní: Xavier Naidoo, Markus Heitz  (2:25)
Premiéra: 7.5.2016. Podle stejnojmenného románu Jamese Krüsse. Překlad: Mikuláš Bryan, Stanislav Moša. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers, Dalibor Černák, Petr Hloušek. Kostýmy: Christoph Weyers. Choreografie: Aneta Majerová. Dirigenti: Ema Mikešková, Jakub Žídek. Režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: květen 2016.
Magický muzikál podle německého románu. Patnáctiletý chlapec Timm Thaler, který je známý pro svůj typický křehký, osvěžující, šťastný dětský smích, učiní v existenční nouzi nešťastnou dohodu s baronem Tretschem, kterému prodá svůj smích a získá tak možnost vyhrát každou sázku. Timm se rychle stane nejbohatším člověkem na světě, avšak šťastný není. Schází mu právě jeho smích. Rozhodne se tedy získat ho zpátky. Následuje dobrodružná cesta, plná nástrah, zrad, úskalí, přátelských pomocí, neochvějné lásky i konečného vítězství brilantní inteligence nad samotným ďáblem...
Evangelium o Marii - libreto: Péter Müller; hudba: László Tolcsvay; texty písní: Péter Müller Sziámi  (2:00)
Premiéra: 12.3.2016. Překlad: Mikuláš Bryan. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová, Michal Matěj. Dirigenti: Karel Cón, František Šterbák. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: březen 2016.
Maďarská rocková opera, která neobvyklým pohledem vypráví známý příběh o narození, životě i smrti Ježíše Krista. V centru veškerého dění zde stojí Marie, Ježíšova matka. Tématem se tak stává její osobní bolest a utrpení z těžkého údělu, kterým je její syn pověřen, ale také nekonečná mateřská láska a oddanost.
Pískání po větru - libreto: Patricia Knop, Andrew Lloyd Webber, Gale Edwards; hudba: Andrew Lloyd Webber; texty písní: Jim Steinman  (2:30)
Premiéra: 24.10.2015. Podle novely Mary Hayley Bellové a podle filmu režiséra Bryana Forbese. Překlad: Petr Gazdík, Karel Škarka. Úprava: Petr Gazdík, Klára Latzková. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Emil Konečný, Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Carli Rebecca Jefferson. Dirigenti: Dan Kalousek, Jakub Žídek. Režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: červen 2016.
Mysteriozní muzikál inspirovaný stejnojmenným filmem. Příběh tří farmářských dětí z Louisiany, které ve stodole náhodou narazí na záhadného muže, a ovlivněny příběhy, které poslouchají v nedělní škole, ho začnou považovat za Ježíše Krista. Ve skutečnosti ovšem muže hledá policie, ale děti se všemožně snaží mu pomoci a dále ho ukrývají...
Ostrov pokladů - Dennis Martin, Christoph Jilo, Wolfgang Adenberg  (2:35)
Premiéra: 16.5.2015. Překlad: Mikuláš Bryan. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt, Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Michal Matěj. Dirigenti: Dan Kalousek, Jakub Žídek. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: únor 2017.
Historický dobrodružný muzikál, který spojuje skutečný život spisovatele Roberta Louise Stevensona s příběhem jeho nejznámější knihy „Ostrov pokladů“.
Let snů LILI - libreto a texty písní: Jurrian van Dongen, Koen van Dijk; hudba: Martin Lingnau  (2:30)
Premiéra: 24.1.2015. Překlad: Petr Gazdík, Karel Škarka. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle. Choreografie: Carli Rebecca Jefferson. Dirigenti: Dan Kalousek, František Šterbák. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: prosinec 2015.
Rodinný fantasy muzikál plný zázračných postav a prostředí. Třináctiletá holčička Lili hledá své místo ve světě. S rodiči se neustále dohaduje o tom, co by měla a neměla dělat, rodiče sami se spolu často hádají a vytvářejí tak kolem sebe nepříjemnou atmosféru. Dosud bylo pro Lili velkou radostí vyrábět s babičkou Knihu elfů, malovat do ní obrázky, vymýšlet příběhy. Kamarádi se jí ale vysmívají, že už je na podobné fantazírování velká. Když se Lili znovu ocitne u babičky, nechce už její vyprávění o Elfí říši poslouchat. Jakmile ale Lili usne, začnou se dít podivné věci...
Duch - libreto: Bruce Joel Rubin; hudba a texty písní: Dave Stewart, Glen Ballard  (2:40)
Premiéra: 18.10.2014. Podle stejnojmenného filmu scénáristy Bruce Joela Rubina a režiséra Jerryho Zuckera. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: květen 2018.
Muzikálová verze legendárního romatického příběhu s detektivní zápletkou o neomezené síle lásky, který proslavilo filmové zpracování. Sam a Molly jsou šťastný pár, jenže Sam je jedné noci zavražděn. Jeho duch ovšem zůstává na zemi, protože nenalezne klid, dokud svou nespravedlivou smrt neobjasní. Postupně vychází najevo, kdo za Samovou smrtí stojí a Samův duch prostřednictvím praštěné šarlatánky Mae začne s Molly komunikovat a snaží se ji chránit...
Benátský kupec - William Shakespeare  (2:55)
Premiéra: 5.4.2014. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jiří Záviš. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba: Zdenek Merta. Úprava a režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2016.
Znepokojivě aktuální klasická hra plná zvláštních paradoxů, romantická komedie i napínavý soudní thriller. Je Žid Šajlok krvelačný lichvář, který nemilosrdně žádá libru masa z těla svého protivníka, anebo nešťastná oběť křesťanské nenávisti oplácející stejnou mincí a strhávající masku všeobecného pokrytectví? A je krásná a bohatá Porcie příkladem slitovnosti a milosrdenství, kterého se na Šajlokovi dovolává, anebo v roli falešného soudce tvrdou vyjednavačkou, která bez mrknutí oka připraví člověka o jeho vlastní důstojnost? Proč naše činy zanechávají trpkou pachuť...?
Mladý Frankenstein - Mel Brooks, Thomas Meehan  (2:50)
Premiéra: 18.1.2014. Překlad: Petr Gazdík, Karel Škarka. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Dave Benson. Kostýmy: Veronika Babraj-Hindle, Andrea Kučerová. Choreografie: Lucie Holánková. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: rok 2014.
Hororová muzikálová komedie, jejíž děj vychází ze stejnojmenného parodického filmu z poloviny 70. let. Potomek slavného, byť proklínaného vědce, mladý Frederick Frankenstein, je děkanem na univerzitě a se svým nechvalně známým dědečkem nechce být jakkoli spojován. Je tedy opravdu nemile překvapen, když se dozví, že po něm zdědil hrad v Transylvánii, kam se musí kvůli nově nabytému majetku vydat. Setkává se tam s tajemným hrbáčem Igorem, děsivou houslistkou Frau Blücherovou i se snaživým inspektorem Kempem. A nakonec ožije i „děsivé monstrum“...
Očistec - libreto: Stanislav Moša; hudba: Zdenek Merta  (3:10)
Premiéra: 19.1.2013. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová, Aneta Majerová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2013.
2. díl hudební trilogie „Osudová komedie“. Ženský klášter se stává útočištěm tří kamarádů, členů rockové kapely, kteří se tam v převlečení za jeptišky skrývají před mafiány usilujícími o jejich život. Svérázní muzikanti, kteří mají velmi daleko k běžně mravnému vedení života, se musí v nových okolnostech zcela přizpůsobit nejen zákonům řádu, který je přijal pod svou střechu, ale i tamní hudbě, na míle vzdálené od té, kterou doposud provozovali...
Funny Girl - libreto: Isobel Lennart; hudba: Jule Styne; texty písní: Bob Merrill  (2:25)
Premiéra: 22.9.2012. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Christian Floeren. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Denny Ratajský, Simona Lepoldová. Dirigenti: Caspar Richter, Dan Kalousek. Režie: Pavel Fieber.
Poslední uvedení: rok 2013.
Strhující vyprávění o životě a velké lásce umělkyně a jejího manžela, hazardního hráče, které je inspirováno skutečným příběhem herečky, tanečnice a zpěvačky, která se díky svému fenomenálnímu talentu a smyslu pro humor dokázala i přes počáteční nepřízeň osudu doslova proměnit z ošklivého káčátka v zářící a oblíbenou hvězdu divadelních produkcí.
Pokrevní bratři - Willy Russell  (3:05)
Premiéra: 2.6.2012. Překlad: Adam Novák. Úprava a dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová. Dirigenti: Dan Kalousek, Ema Mikešková. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: únor 2014.
Osudový a magický muzikál o rozdělených dvojčatech. Okouzluje diváky především svou čistotou, jednoduchostí a průzračnou křehkostí. Ačkoli se jedná o sociálně-kritické téma, jsou Pokrevní bratři zároveň i úsměvnou historkou o dospívání, prvních láskách, problémech s rodiči a dětských hrách...
Divá Bára - libreto: Milan Uhde; hudba: Miloš Štědroň, Leoš Kuba  (2:05)
Premiéra: 24.3.2012. Podle předlohy Boženy Němcové. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Tomáš Rusín. Kostýmy: Zuzana Štefunková-Rusínová. Choreografie: Hana Litterová. Dirigent: Karel Cón. Režie: Juraj Nvota.
Poslední uvedení: rok 2013.
Původní romantický muzikál inspirovaný klasickým dílem české literatury.
Kvítek z horrroru - libreto: Howard Ashman; hudba: Alan Menken  (2:20)
Premiéra: 21.5.2011. Podle filmu režiséra Rogera Cormana a scénáristy Charlese B. Griffitha. Překlad: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Klára Latzková, Ondřej Doubrava. Výprava: Aleš Valášek. Choreografie: Lucie Holánková. Dirigenti: Dan Kalousek, Martin Procházka. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: březen 2014.
Hororová muzikálová komedie. Květinářství pana Mushnika je zapadlý krámek, kam málokdy zavítá zákazník. I proto je jeho majitel nevrlý a málokdy se usměje na své dva pomocníky – zbrklého naivu Seymoura a sladkou, životem pronásledovanou Audrey. Vše se však změní, když Seymour jednoho dne, právě během zatmění slunce, koupí v jednom exotickém obchodě zvláštní rostlinu. Tu pojmenuje „Audrey 2“ na počest dívky, s níž se denně potkává a kterou platonicky miluje. Krásná květina však není jen tak ledajakou rostlinou, má velmi zvláštní a náročné potřeby pro přežití a zaviní změnu v životech všech přítomných...
Chicago - libreto: John Kander, Bob Fosse; hudba: John Kander; texty písní: Fred Ebb  (2:50)
Premiéra: 25.3.2011. Podle stejnojmenné knihy Maurine Dallas Watkinsové. Překlad a české texty písní: Ivo T. Havlů. Dramaturgie: Klára Latzková. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Aneta Majerová. Dirigent: Ondřej Tajovský. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2013.
Slavný satirický krimi muzikál, kritizující zkorumpovanou a zločinem a jazzem prodchnutou společnost dvacátých let v Chicagu.
Jméno růže - Umberto Eco, Claus J. Frankl
Premiéra: 19.2.2011. Překlad: Václav Cejpek, Monika Kučerová. Úprava a dramaturgie: Ladislav Stýblo. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Hudba: Dalibor Štrunc. Režie: Petr Kracik.
Poslední uvedení: květen 2013.
Divadelní adaptace proslulé mysteriózní detektivky. Františkánský bratr William z Baskervillu spolu se svým žákem, mladým novicem Adsonem z Melku pátrá po okolnostech záhadných úmrtí, k nimž dochází během několika listopadových dnů roku 1327 v jednom opatství v Itálii. V hlavní budově opatství je v důmyslném a matoucím labyrintu chodeb skryta před zvědavci největší knihovna tehdejšího křesťanského světa. A protože všichni zavraždění řeholníci měli s knihovnou něco společného, zdá se, že zločiny úzce souvisejí právě s ní...
Mary Poppins - libreto: Julian Fellowes; hudba a texty písní: George Stiles, Anthony Drewe  (3:00)
Premiéra: 20.11.2010. Podle knih P. L. Traversové a filmu Walta Disneyho. Původní hudba a texty písní: Richard M. Sherman, Robert B. Sherman. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Petr Hloušek. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Lucie Holánková, Denny Ratajský. Dirigenti: Dan Kalousek, František Šterbák. Úprava a režie: Petr Gazdík.
Poslední uvedení: prosinec 2017.
Pohádkově romantický muzikál. Jeho příběh se odehrává v Londýně konce 19. století a jeho hrdinkou je originální vychovatelka Mary Poppinsová, která se zjeví na přání malých dětí Banksových, jimž rodiče nevěnují (jak je, bohužel, obvyklé i dnes) příliš pozornosti. Tato neobvyklá vychovatelka disponující kouzelnými dovednostmi prozáří jejich dětský svět hravostí, svobodou a fantazií natolik, že nakonec dokážou společně proměnit i charaktery rodičů...
Muchova epopej - libreto: Šimon Caban; hudba: Aleš Březina
Premiéra: 18.9.2010. Dramaturgie: Klára Latzková, Daniel Přibyl. Kostýmy: Simona Rybáková. Dirigenti: Ondřej Tajovský, Martin Procházka. Scéna, choreografie a režie: Šimon Caban.
Poslední uvedení: únor 2011.
Unikátní hudební projekt inspirovaný životem a dílem celosvětově uznávaného secesního výtvarníka Alfonse Muchy, který se nechal unášet osudem a za svého života se nedočkal spravedlivého uznání. Český umělec se na konci 19. století snažil prosadit ve světě, aby nakonec stejně zjistil, že je pevně zakořeněn ve své vlasti. Inscenace rozvíjí téma lásky k vlasti, k umění, k milované ženě a pomyslně vrcholí (stejně jako celá Muchova tvorba) vznikem neopakovatelného díla „Slovanská epopej“.
Hello, Dolly! - libreto: Michael Stewart; hudba a texty písní: Jerry Herman  (2:45)
Premiéra: 6.2.2010. Podle hry Thorntona Wildera „Dohazovačka“. Překlad: Ivo Osolsobě, Alexandr Kozák. Dramaturgie: Jan Šotkovský, Ondřej Šrámek. Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc. Dirigenti: Dan Kalousek, Jiří Petrdlík. Úprava, choreografie a režie: Gustav Skála.
Poslední uvedení: leden 2015.
Klasický muzikál podle hry Thornthona Wildera „Dohazovačka“. Podnikavá zprostředkovatelka sňatků Dolly Leviová kouzlem své osobnosti dokáže mrzoutského starého mládence Horáce Vandergeldera změnit i proti jeho vůli v galantního a milujícího muže...
Evita - libreto a texty písní: Tim Rice; hudba: Andrew Lloyd Webber  (2:05)
Premiéra: 28.3.2009. Překlad: Michael Prostějovský. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Dirigenti: Karel Albrecht, Jiří Petrdlík, Martin Procházka. Scéna a režie: Pavel Fieber.
Rockové muzikálové zpracování životního osudu významné osobnosti novodobých dějin. Když se „Evita“ stala manželkou diktátora Juana Peróna a první dámou Argentiny, byla obdivovaná davy. Také po své smrti je Evita mnohými zbožšťována, ale proti ní a Perónovi stojí komentátor Che jako extravagantní chór o jednom hlasu...
Les Misérables (Bídníci) - libreto: Alain Boublil, Jean-Marc Natel; hudba: Claude-Michel Schönberg; texty písní: Herbert Kretzmer  (3:00)
Premiéra: 13.2.2009. Podle stejnojmenného románu Victora Huga. Překlad: Zdeněk Borovec. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Scéna: Christoph Weyers. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Dirigenti: Jiří Petrdlík, Jan Kalousek, Igor Varda. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: květen 2014.
Legendární muzikál podle stejnojmenného Hugova románu. Strhující příběh o uprchlém galejníkovi Jeanu Valjeanovi a jeho neúnavném pronásledovateli, komisaři Javertovi, se odehrává v rozpětí dvaceti let, prolíná se s milostnými, komickými i tragickými osudy dalších hrdinů a končí roku 1830, kdy v Paříži vyrostly barikády revoluce.
Peklo - libreto: Stanislav Moša; hudba: Zdenek Merta  (3:00)
Premiéra: 18.10.2008. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Lucie Holánková, Leona Qaša Kvasnicová. Dirigenti: Jiří Petrdlík, Igor Vavrda, Dan Kalousek. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2010.
1. díl hudební trilogie „Osudová komedie“, inspirované legendární Danteho básní, se odehrává v současnosti. Mladý sochař David, se stane hned dvojnásobnou obětí okolností a je nucen podstoupit cestu peklem, kterou mu připravil strůjce jeho zlého osudu...
Mam´zelle Nitouche - libreto: Henri Meilhac, Albert Millaud; hudba: Florimond Hervé  (2:40)
Premiéra: 7.6.2008. Překlad: Oldřich Nový. Úprava: Oldřich Nový, Gustav Skála. Dramaturgie: Ondřej Šrámek, Jan Šotkovský. Scéna: Eva Brodská. Kostýmy: Roman Šolc. Dirigenti: Jiří Petrdlík, Dan Kalousek. Choreografie a režie: Gustav Skála.
Poslední uvedení: červen 2012.
Slavná vaudevillová opereta, konfrontující tři rozdílné světy: klášter, divadlo a kasárna. Titulní hrdinka, chovanka Denisa, hraje ve svatouškovském prostředí komedii, ale hraje ji i její učitel zpěvu, ctihodný klášterní varhaník, pan Célestin...
Jánošík aneb Na skle malované - libreto: Ernest Bryll; hudba: Katarzyna Gärtner  (B|2:15)
Premiéra: 1.3.2008. Překlad a dramaturgie: Jan Šotkovský. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Hana Kratochvilová-Josefiová. Režie: Stanislav Slovák.
Poslední uvedení: rok 2010.
Příběh o legendárním zbojníkovi Juraji Jánošíkovi v citlivém převedení ve vzácný hudebně-dramatický tvar plný básnické obrazotvornosti a laskavě-humorné stylizace lidového divadla s nápaditým použitím symbolických postav lidových her, jakými jsou Anděl, Čert a Smrt.
Červený a černý - libreto: Milan Uhde; hudba: Miloš Štědroň
Premiéra: 8.12.2007. Podle stejnojmenného Stendhalova románu. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Scéna: David Bazika. Kostýmy: Sylva Zimula Hanáková. Choreografie: Lenka Dřímalová. Režie: Juraj Deák.
Poslední uvedení: duben 2008.
Muzikálová adaptace slavného Stendhalova románu. Příběh vzestupu a pádu syna tesaře Juliána Sorela v nové podobě, v níž má příběh silný přídech komičnosti a hybateli děje jsou Napoleonovi granátníci a jezuité.
Fame - libreto: David De Silva, José Fernandez; hudba: Stephen Margoshes; texty písní: Jacques Levy
Premiéra: 27.10.2007. Choreografie: Igor Barberić. Režie: Stanislav Moša.
Americký muzikál známý z filmové i divadelní verze. U přijímacích zkoušek na světově proslulou High School of Performing Arts v New Yorku se prvně setkávají noví adepti studia hudebních, dramatických a tanečních oborů. Během studií pak mladí lidé prožívají své emoce, tužby, ale především nevýslovnou dřinu, kterou musí podstupovat na cestě za svým snem...
Čarodějky z Eastwicku - libreto a texty písní: John Dempsey; hudba: Dana P. Rowe  (3:00)
Premiéra: 10.2.2007. Podle románu Johna Updika a filmu společnosti Warner Bros. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Igor Barberić. Dirigenti: Dan Kalousek, Jiří Petrdlík. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: rok 2013.
Muzikál na motivy známého komediálního hororového filmu. Tři zoufalé ženy si přičarují muže po všech stránkách dokonalého - zábavného, inteligentního, pozorného, sexy etc. Zázračný ideál se jim skutečně zjeví, avšak v podobě ďábla...
Cikáni jdou do nebe - libreto: Jindřich Janda, Milivoj Uzelac; hudba: Jevgenij Doga  (2:40)
Premiéra: 25.11.2006. Podle filmu režiséra Emila Loteana. Překlad filmu: Jindřich Janda. Dramaturgie: Kateřina Diváková, Tomáš Steiner. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Dirigenti: Karel Cón, Igor Rusinko. Režie: Petr Kracik.
Poslední uvedení: rok 2013.
Poetická hudebně dramatická balada o věčné lidské touze, vášnivé lásce, svobodě a lidské pýše z uhrančivého prostředí romského etnika. Tragický příběh lásky cikánského zloděje koní Lujko Zobara a krásné Rady, kteří podlehnou na prvém místě svému citu a neptají se po zisku, po výhodách. Láska a pak už nic...! Čest a pak už nic...!
Ferdinand, kd´E ste? - libreto: Karel Šíp; hudba: Zdenek Merta  (2:30)
Premiéra: 23.9.2006. Dramaturgie: Kateřina Diváková. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Scéna a režie: Thomas Schulte-Michels.
Poslední uvedení: leden 2009.
Hudební hříčka, kterou autoři situují do posledních let Rakouska-Uherska. Je plná roztomilých melodií s vtipnými texty a dělá si srandu v tom nejlepším slova smyslu z rozličných problémů s vládnutím, terorismem, s dějinami atp.
Jazz Side Story -  (1:20x)
Premiéra: 31.5.2006. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Scéna: Emil Konečný. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Pavla Macháčková. Režie: Petr Gazdík.
Komponovaný večer s nezapomenutelnými melodiemi v anglickém originálu, avšak ve verzi s jazzovým aranžmá a nádechem latinsko-amerických rytmů.
Šumař na střeše - libreto: Joseph Stein; hudba: Jerry Bock; texty písní: Sheldon Harnick  (3:00)
Premiéra: 6.5.2006. Podle povídek Šoloma Alejchema. Překlad: Pavel Šrut. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Dirigenti: Jiří Petrdlík, Karel Cón. Režie: Pavel Fieber.
Slavný muzikál o potížích židovského mlíkaře Tovjeho, který má pět dcer na vdávání, avšak ty nectí tradici a muže svých srdcí si najdou samy. Příběh je o to silnější, že je zasazen do předrevolučního Ruska počátku 20. století, do období velkých antisemitských pogromů...
Oliver! - libreto a hudba: Lionel Bart  (2:50)
Premiéra: 24.9.2005. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Pavlína Hoggard. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Režie: Stanislav Moša.
Poslední uvedení: únor 2008.
Akční melodrama na téma románu Charlese Dickense. Příběh chlapce ze sirotčince, který projde londýnským podsvětím, aby se nakonec octl v hřejivé náruči svého dědečka, vychází z naturální surovosti prostředí v konfrontaci s lidskostí a přízní osudu.
Kdyby tisíc klarinetů - Jiří Suchý, Jiří Šlitr  (3:00)
Premiéra: 30.4.2005. Dramaturgie: Jiří Záviš. Scéna: Miloň Kališ. Kostýmy: Jan Růžička. Choreografie: Lucie Vačkářová-Gančeva. Dirigent: Karel Cón, Igor Rusinko. Režie: Jana Kališová.
Poslední uvedení: leden 2008.
Zlidovělá hudební komedie plná známých semaforských písniček. V jakési vojenské posádce se stal zázrak: všechny zbraně v okolí se změnily v hudební nástroje. Vojenská posádka se proměnila v ohromný orchestr a namísto kanonády a palby z kulometů spustila písničku. Komické situace využije televize a rychle připraví přímý přenos velké hudební a taneční show...
Muzikály z Broadwaye -  (2:20)
Premiéra: 23.5.2002. Dramaturgie: Monika Bártová. Scéna: Ondřej Zicha. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Dirigenti Milan Vidlák, Karel Cón. Režie: Stanislav Moša.
Koncertní představení zahrnující hity z více jak patnácti nejznámějších světových muzikálů vzniklých v období od druhé poloviny padesátých let po léta devadesátá. Písně jsou uváděny v originální, anglické verzi a jsou doprovázeny filmovými nebo fotografickými projekcemi.
West Side Story - Libreto: Arthur Laurents; hudba: Leonard Bernstein; texty písní: Stephen Sondheim  (2:20x)
Premiéra: 23.2.1996. Podle námětu Jerome Robbinse. Překlad: Jana Werichová, Petr Kopta, Jiří Josek. Dramaturgie: Gustav Skála. Scéna: Miroslav Melena. Kostýmy: Andrea Kučerová. Choreografie: Vladimír Kloubek. Dirigent: Emil Skoták. Režie: Stanislav Moša.
Slavný muzikál inspirovaný příběhem Shakespearova Romea a Julie a zobrazující věčná témata jako láska, agresivita, rasismus a šikana.

Zpět na aktuální inscenace


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 21.5.2020