Redakce
Jan Pařízek
souhrnná stránka redakceVolby
Hodnocení (1033)
Filtrování hodnocení:
Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně
(zadáno: 23.3.2022)
Tento způsob zpracování mi rozhodně sednul. Líbila se mi forma skloubení současnosti a Francie 17. století, překvapivě se to nijak netlouklo a dávalo mi to smysl. Oceňuji hudební aranžmá, pasovalo velmi dobře a též kvituji hodně povedené zapojení rapu i skvělé šansony v podání B. Pavlíkové. Herecky pak opravdu fantastický L. Veselý v titulní roli. Má neskutečnou energii a celé to bravurně táhne. Z ostatních pak nejvíce zaujal R. Jašków. Snad jen samotný závěr sem přiznám čekal o něco silnější. Ale i tak stále výborný počin, který si zaslouží pozornost. 75%
(zadáno: 18.3.2022)
Odpověď na smysl života zde asi nenajdete, ale určitě vás to donutí k nějakému zamyšlení o něm. Inscenace ve které se na smrt nahlíží z všemožných úhlů. Jak s ní žít, jak se s ní vyrovnat, jak si ji způsobit či jak si ji neklást za vinu. Není to úplně lehce stravitelný počin, ale má co říct a dokáže zaujmout. Občas je to hezky vtipně odlehčeno, občas zase správně syrově podané. V rámci zpracování je dobře využitá živá kytara i jednoduchá funkční scéna. Po herecké stránce není žádných výtek. Celkově jsem asi přeci jen očekával větší katarzi či silnější vyznění, nicméně i tak návštěvy nijak nelituji. 65%
(zadáno: 8.3.2022)
Výstižný pohled do ruské mentality, kterou opravdu asi nikdy nedokážeme nějak více pochopit. Správně syrové a z mého pohledu také hodně trefné. V kontextu současné války na Ukrajině potom ještě o to více silnější dopad. Nicméně některé scény mi přišly až příliš natahované, hlavně první část se místy hodně vleče a je vcelku těžší udržet soustředění. V druhé části mi pak unikal větší význam scény s M. Matejkou, byť ten ji zahrál rozhodně skvěle. Ale asi je to prostě další kus skládačky do obrazu ruské společnosti. Po herecké stránce nelze mít výtky snad nikde. Výteční především T. Turek, P. Neškudla a J. Tesařová. 75%
(zadáno: 25.2.2022)
Ne úplně lehce stravitelný kousek. V první třetině jsem měl vcelku problém to nějak zpracovat a aspoň trochu se v tom zorientovat. Ale postupem času to moc pěkně vykrystalizovalo a spousta věcí do sebe hezky zapadla. K tomu začátek mi přišel dobře melancholicky depresivní a naopak závěr až trochu nečekaně pozitivní. Hlavní téma prožitého života, jeho smyslu a zda bude po čem se ohlédnout zpět, si z této inscenace dozajista odnesete. Hra drží dobře pohromadě, nijak nenudí a mezi všemi třemi herečkami je cítit ta správná souhra. Všechny podávají velmi dobré výkony, především pak výborná P. Nesvačilová. Zasloužený potlesk.
(zadáno: 29.1.2022)
Krásně pohádkově kouzelné a hravé. Nebraňte se tomu a nechte se unést, pohladí to na duši a zahřeje u srdce. Moc pěkně udělaná scéna i kostýmy. Vydařená hudba i pěvecké pasáže, jenž jsou velkou devízou této inscenace. Ale též dobře pojatá interakce s dětským publikem, které často dodá nečekaně upřímné odpovědi. K tomu i několikero zdařilých vtipů a narážek pro dospělé osazenstvo. Herecky výborná hlavně K. M. Fialová, vedle ní pak též K. Krhovják a F. Březina. Vděčnou roli má neméně dobrý D. Šafařík. Užil jsem si to náramně a mile rád všem doporučuji. Tato inscenace si zaslouží plné hlediště, tak snad se jich dočká.
(zadáno: 19.1.2022)
Vydařená hra na téma posedlosti vlastním zevnějškem. Zpočátku jsem se zvoleným stylem a jeho uchopením trochu bojoval, ale postupem času zvolená absurdita dosáhla jasného směru a vykrystalizovala ve velmi silný a emotivní závěr. Poslední třetina je naprosto výtečná a místy z ní až skoro mrazí. Též je zde dobře zvolena forma humoru, která to správně odlehčuje a rozhodně se i díky ní nijak nenudíte. Herecky velmi dobrý výkon od V. Kotka, jenž je hlavně v závěru opravdu přesvědčivý. Ale ostatní též nijak nezklamali a výtečně zvládli přechody mezi jednotlivými postavami i v rámci jedné scény. Prostě každý jsme originál! 75%
(zadáno: 16.1.2022)
Devadesátky. Tohle období má prostě svoje nezapomenutelné kouzlo a čím více je tato doba vzdálené tím více nostalgicky působí. Každý kdo v nich vyrůstal, koukal každý týden na Eso a zažil fenomén této kapely, tak si musí tento divadelní počin opravdu užít. Celá inscenace je za mě dobře postavená, v průběhu se nijak nevyčerpá a krásně funguje od začátku až do konce. Mimo spousty trefných hlášek a připomínek dané doby se povedlo moc pěkně udělat i tanečně-pěvecké pasáže. Všichni aktéři se toho zhostili opravdu na jedničku. Svým způsobem je to krásná pocta dané době a jedné legendě jménem Lunetic.
(zadáno: 7.1.2022)
Pokud jste vyrůstali na akčních filmech z 80. a 90. let a navíc jste Návrat do budoucnosti viděli více než několikrát, tak si tohle dílo nemůže než užít. Trefných odkazů a scén je zde opravdu nespočet. Též zasazení do doby vzniku Charty funguje dobře a posouvá celou inscenaci i někam trochu dál. Celkové ladění inscenace do stylu daných akčních filmů vychází velmi dobře, hlavně první polovina má skvělé tempo. Ve druhé to místy trochu drhne, lehké zkrácení by úplně neškodilo, ale zase často to vynahradí výborná živá hudební složka. Herecky výtečná hlavně P. Gajdošíková, dále J. Teplý a V. Fialová. Mile rád doporučuji. 75%
(zadáno: 30.12.2021)
Rozhodně spokojenost. Funguje to vše prakticky od začátku do konce, má to výbornou energii a správné tempo. Neviděl sem žádné slabší místo. Velmi dobře sehraná company, hromadné scény mají povedenou choreografii a svoji sílu. Samotný příběh působí jaká má, emoce zasáhne vcelku spolehlivě. V titulní roli výborná M. Štiková (Gemrotová), je správně kouzelná, charismatická a pěvecky na jedničku. Vedle ní též neméně dobrý L. Randák jako Che, který opravdu nijak nezklamal. Celkově hodně vydařený muzikál, na který se určitě vyplatí zajet do Budějic podívat.
(zadáno: 12.12.2021)
Moc pěkně zachycena a rozebrána otázka viny a odpuštění. Povedlo se celou tématiku velmi dobře vygradovat a v emočně silné druhé části dovést do krásného vyústění. Lhal bych, kdybych tvrdil, že mě to nezasáhlo. Pro daný účel skvěle využito prostředí divadla na divadle, funguje to zde na jedničku. Stejně tak i prvek patřičného odlehčení vypjatých scén. To se děje správně nenuceně a nijak to nenarušuje význam a váhu daného tématu. Herecky vynikající hlavně M. Issová a vedle ní též V. Neužil. Nemohu ještě nevyzdvihnout T. Jeřábka, každopádně dobrý výkon podali opravdu všichni. Zanechalo to ve mě rozhodně svoji stopu.
(zadáno: 26.11.2021)
Po pravdě můj dojem z této inscenace je trochu rozporuplný. Na jedné straně je tam řada opravdu povedených a silných scén, na straně druhé též několik co mi přišly až moc natahované. Stejně tak scéna, kterou hodnotím veskrze pozitivně, nicméně místy pro mě převládala přeci jen forma nad obsahem. A samotný závěr bohužel nevnímám jako povedený, naopak na mě působil spíše nepřehledným dojmem a konečné vyznění šlo díky tomu malinko do ztracena. Na stranu druhou oceňuji určitě výtečný výkon T. Havlínka v titulní roli, položil se do ní fantasticky. Vedle něj též skvělá B. Kaňoková a v menší roli M. Donutil. Suma sumárum 65%
(zadáno: 6.11.2021)
Krásně přízračné a snové. Série obrazů a scén co si vás získají a strhnou. Zároveň nemám pocit, že by to nějak poškozovalo dějovou linii, spíše naopak. I přes delší stopáž jsem se nenudil ani na chvíli, inscenace mě upoutala dosti rychle a až do konce nepustila. Chválím určitě též povedené kostýmy, scénu i hudební složku. Vše to do sebe dobře zapadá. Po herecké stránce opravdu skvělá souhra všech zúčastněných. Přesto mile rád vyzdvihnu hlavně vynikajícího J. Vondráčka a z ostatních pak ještě E. Hacurovou, P. Neškudlu, M. Poulovou a M. Zimovou. Za mě veskrze vydařený počin, jenž milerád všem doporučuji. 85%
(zadáno: 5.11.2021)
Veskrze zdařilé provedení tohoto, myslím již klasického, muzikálu, jenž trefně ukazuje snad až příliš krutý střet s realitou po životě ve snovém kabaretu. Výborná živá kapela je zde velké plus a díky ní si o to více užijete všechny ty povedené jazzové melodie. K nim opravdu skvěle zpívá R. Havelková, jejíž výstupy rozhodně dokáží zasáhnout. Z ostatních bych ještě rád vyzdvihl především dvojici H. Seidlová a D. Sitek, jenž přináší moc pěkný protipól místy, pro mě až trochu příliš, výrazného kabaretu.
(zadáno: 3.11.2021)
Zvláštní, místy až trochu šílená a též ne úplně lehce uchopitelná inscenace. Asi tak jako samotný život hlavního hrdiny. V každém případě ale dokáže zaujmout. Série obrazů, které se často nemusí líbit, nicméně umí zasáhnout a udržet patřičnou pozornost. Výborně zpracované po pohybové stránce a trefně doplněno tou správnou hudbou. Dále rozhodně skvělý výkon Z. Piškuli a vedle něj též výtečná K. M. Fialová. Jejich společné scény mají opravdu energii, jenž chtě nechtě zapůsobí i na vás. Celkově za mě určitě počin hodný potlesku. 75%
(zadáno: 20.10.2021)
Nádhera. Pro mě inscenace, která vás dokáže naprosto vtáhnout a pohltit. A to i přesto, že se jedná o vcelku depresivní téma řešící otázky hledání sebe sama, vztahu, sebe ve vztahu. Ve výsledku je to pak ale i krásný melancholicko-romantický příběh dvou lidí na sklonku světa. Samotné zasazení do jakéhosi apokalyptického rámce tomu dodává navíc onu zajímavou atmosféru. Přesto hlavní devízou jsou jistě výtečné herecké výkony obou protagonistů, zvláště výborné A. Kameníkové. K tomu též hodně přidá podmanivá hudba J. Königa. A nelze nezmínit ani veskrze vydařenou scénu. Opravdu počin co mile rád doporučuji.
(zadáno: 13.10.2021)
Za mě povedená adaptace. Má dobré tempo a rozhodně nijak nenudí. Moc hezky udělaná scéna tomu též přispívá. Herecky to správně táhne ústřední dvojice M. Frňka a B. Váchová, kteří oba předvedli velmi dobrý výkon. Z ostatních zaujali hlavně S. Rychlíková a T. Čapek. Pokud něco vytknout tak místy přílišnou uřvanost a afektovanost. Též samotný závěr má mnohem mrazivější potenciál, než se zde podařilo dosáhnout. Výsledný dojem tak má své rezervy a mohl by být i silnější. Nicméně přesto nelituji, za vidění to zde určitě stojí.
(zadáno: 6.10.2021)
Musím přiznat, že to zde u mě zachránila až hodně povedená poslední třetina a samotný silný závěr. Jinak převládaly spíše trochu rozpaky. Začátek opravdu vlažný rozjezd a sice se tam daly vysledovat znaky přežité společnosti, jež si svým způsobem koleduje o ten trest boží, nicméně nijak více mě toto nezasáhlo. Až nástup určitě hororové atmosféry a pečlivé budování strachu přineslo větší zaujetí. Herecky to velmi dobře podpořili hlavně E. Hacurová, S. Toman a M. Zimová. Ve výsledku tedy zanechala hra svůj dojem, přesto kdybych ji neviděl, tak nemám pocit, že bych o mnoho přišel. 65 %
(zadáno: 8.9.2021)
Vlažnější začátek, po kterém jsem si nebyl jist, kam se tato inscenace ubere. Ale s postupem času se dařilo čím dál více budovat zaujetí a vykrystalizoval i jasný záměr a směr tohoto vyprávění. Pokud se necháte, tak budete nakonec opravdu přeneseni před hradby Troje a doslova prožijete jeden z mnoha jejích příběhů. Určitě tomu napomáhají i dobře zvolené doprovodné housle a zpěv. A samozřejmě velmi dobrý K. Heřmánek ml., který se do toho v některých scénách dokáže až neuvěřitelně položit. Hodně se povedl i samotný závěr, díky čemuž silný dojem přetrvává i po odchodu z divadla. 75%
(zadáno: 17.8.2021)
Přiznávám, že jsem film neviděl a dost možná by na mě zapůsobil stejně. Ale bohužel tohle dílo prostě nebyl můj šálek kávy. Nijak zvláště to na mě nezapůsobilo, většina scén mi nepřišla ani groteskní, ani mrazivá, výraznější emoci u mě nevyvolala. Jediný převažující pocit byl zbytečné natahování očividného. Nicméně mile rád se přidávám ke chvále skvělého hereckého výkonu F. Březiny, který se do toho opravdu položil více než naplno. Taktéž oceňuji propracovanou pohybovou a hudební stránku. Rád budu věřit, že to své kvality má a diváky si to jistě najde, já mezi nimi však nebudu.
(zadáno: 30.7.2021)
Opravdu velmi vydařený výlet do temných zákoutí lidské duše. Aneb místy až detektivní rozbor příčin jednoho šíleného činu dokáže naprosto pohltit. Výborně vystavěná atmosféra vás vtáhne a nepustí, pro mě zde snad ani nebylo slabého místa. Po herecké stránce výtečné výkony prakticky od všech, ale speciální potlesk hlavně pro mužskou trojice P. Kikinčuk, O. Rychlý a J. Sklenář. V menší roli pak skvěle sekunduje též A. Kameníková. Viděno na letním šapitó Azyl78, kde bylo i více rušivých elementů zvenčí plus zbytečně velká scéna. Ale věřím, že na komornější ploše ČK to bude ještě výraznější zážitek.
(zadáno: 20.7.2021)
Opravdu krásně provedená groteska. Je to správně hravé a vtipné, není to nijak podbízivé a nejde to zbytečně do absurdna. Žádná fraška ve stylu laciného humoru, zde má vše svůj smysl a opodstatnění. Pěkné střídání vyhrocenějších a klidnějších pasáží, hra si tak drží dobré tempo a ani na okamžik nijak nenudí. Po herecké stránce je to pak radost sledovat. Vynikající zvláště V. Dyk, jenž skvěle střídá jednotlivé polohy, výborná práce s hlasem a mimikou. Ale ani T. Dyková nezaostává a společně jim to funguje více než dobře. Celkově po všech stránkách vydařená inscenace, co zlepší jakoukoli náladu.
(zadáno: 17.7.2021)
Rozhodně povedené. V první řadě příjemně podmanivá hudba a zdařilá choreografie. Společně vytvářejí správně magickou atmosféru. Výtečný D. Prachař, jenž opravdu jasně táhne celou inscenaci. Vedle něj ale též skvělý C. Kassai a E. Křenková, která to celé moc pěkně oživuje. Komické duo J. Poláček - M. Daniel ani nijak nevadilo, ba naopak, občas i docela dobře pobavilo. Ve výsledku další letní shakespear co neurazí a spíše přinese příjemný večer. 75%
(zadáno: 17.6.2021)
Rozhodně nenudilo. K. Macháčková předvádí velmi zdařilý herecký výkon. Její civilní pojetí, přesvědčivá rétorika, intonace a skvělá mimika, společně s nepochybně zajímavým životním příběhem, dokáží udržet pozornost a vtáhnout diváka do života této ženy. Dostane se vám též ne příliš běžného pohledu na válečné události a předválečné období na území Německa. Není to lehké téma, ale povedlo se to dobře uchopit a smysluplně ztvárnit. Už jen díky tomu to stojí za shlédnutí. 75%
(zadáno: 16.6.2021)
Knihu neznám, ale věřím, že to bude určitě povedené dílo. Potenciál je zde jasně vidět. Ale pro mě bohužel zde na divadle nebyl naplno využit. Začátek je až příliš roztahaný. Nějaké větší emoce se u mě dostavily až ke konci první části. K jednotlivým postavám člověk dlouho nepřilne a jejich osud ho ani tolik netrápí. V druhé části naštěstí celkově lepší, včetně silného závěru. Herecky rozhodně výtečná B. Kaňoková, jenž tomu dává vše a je to hodně znát. Vedle ní pochvala pro mladšího S. Budimana, má opravdu talent. A v menší roli též V. Dvořák, scény s ním a Beatou patří k nejlepším. Kvituji též zapojení písní. 65%
(zadáno: 24.9.2020)
Tento literární opus se zde dočkal více než důstojného zpracování. I přes svou velikost je velmi dobře srozumitelný a čitelný. Nenudí a ani nijak netříští vaši pozornost. Naopak nabízí několikero opravdu krásně zpracovaných scén, které mají často svojí kouzelnou poetiku. Vedle toho se také povedlo velmi efektně a impozantně znázornit bitvu u Slavkova, což mě opravdu doslova strhlo. Výtečná práce s hudbou, která se zde využívá napříč různými žánry a skvěle jednotlivé scény podtrhuje. Ani po herecké stránce není výtek. Mile rád vyzdvihuji T. Havlínka, V. Dvořáka a M.L. Purkrábkovou. Bezesporu stojí za vidění.



PRAHA
aktuální festivaly








































































































































































