Redakce

Lukáš Dubský

souhrnná stránka redakce

Volby

Hodnocení (1392)

Filtrování hodnocení:   
  

Seřadit dle: data přidání sestupně | názvu hry vzestupně | procenta hodnocení sestupně

(zadáno: 5.2.2012)
Viděno v TV záznamu. Celkem nudné, kladem jsou dobrá hudba a herecké výkony Holišové a Kassaie.
(zadáno: 3.2.2012)
Ohromná spousta vulgarismů ve většině případů nevyznívá samoúčelně. Inscenace má i pár vážnějších motivů, jedná se ovšem spíš o záblesky, hlavním cílem je pobavit diváka, což se daří. Z hereckého obsazení jednoznačně kraluje Jaromír Nosek jako plachý mikrobiolog!
(zadáno: 29.1.2012)
Jedna z nejzajímavějších inscenací, která je v současnosti v Praze k vidění. Zajímavé a silné téma je doprovázeno skvělými hereckými výkony v čele s Marií Málkovou. Obdiv si ovšem zaslouží také Věra Kubánková a mě svým velmi nenápadným, ale účinným projevem zaujal i Miroslav Hruška. Prolínání různých časových rovin se povedlo, a tak jediná výtka, kterou mám, míří ke druhé půli, která je přece jen trochu nadbytečně upovídaná a místy trochu doslovná.
(zadáno: 27.1.2012)
Celkem povedená syrová atmosféra, zajímavé herecké výkony a dobrá práce s hudbou a nasvícením. Jen jsem měl neustále pocit, že tvůrcům jde jen o to převyprávět divácky vcelku vděčný příběh, než něco sdělit. 65%
(zadáno: 12.1.2012)
Londonova předloha je na divadelní prkna jen velmi těžko převoditelná a hradecká dramatizace se potýká s množstvím problémů. Především s faktem, že Standingův vnitřní svět je v divadelním jazyce až nepříjemně doslovný. Tradičně dobré jsou ovšem herecké výkony (zvláště Vojtěch Dvořák).
(zadáno: 5.1.2012)
Zajímavé pojetí, které Shakespearovu tragédii ukazuje jako politickou satiru, kde se to jen hemží manipulací, populismem a korupcí. Vrcholem celé inscenace je Antoniův monolog k rozvášněným davům po smrti Caesara. Jan Šťastný, který ztvárňuje Antonia, je také jednoznačně nejsilnějším článkem herecké sestavy. Role Caesara není úplně šťastně obsazená, Pavel Rímský nemá to správné charisma a nepůsobí dojmem panovníka, který dokáže pobláznit davy. Vcelku povedená je hudební stránka, herci by mohli v některých pasážích ubrat na intenzitě
(zadáno: 23.12.2011)
Zpočátku trochu statické, ale postupně hra nabírá na intenzitě. Nepřipadalo mi, že by byla antisemitská, protože postava Bohatého Žida sice není kladná, ale aspoň narozdíl od ostatních není pokrytecká a svou pozici ve společnosti si uvědomuje a využívá. Hra se dotýká i dalších kontroverzních i intimních témat. Z herců jsou nejlepší Gabriela Míčová a Martin Pechlát.
(zadáno: 13.12.2011)
Příjemná inscenace s velmi dobrými hereckými výkony (hlavně Matouš Ruml a Miroslav Babuský stojí za zmínku). Problematická je hudební složka, která příliš nesedí ke zvolené stylizaci.
(zadáno: 12.12.2011)
Celkem netradiční inscenace. Podáno v hodně velké nadsázce, v některých chvílích mi připadalo, že trochu méně řevu by přece jen neuškodilo.
(zadáno: 11.12.2011)
Velmi dobře napsaná hra, ale řekl bych že v Plzni se moc nepodařilo využít její potenciál. Hlavně v první polovině byla spousta vtipů jen odříkána, zcela chybělo nějaké pointování. Možná z důvodu, že by pak inscenace byla příliš dlouhá. Herecké výkony spíše průměrné.
(zadáno: 7.12.2011)
Jednotlivé scénky jsou trochu nevyrovnané, přičemž nejsilnější je inscenace v okamžicích, kdy používá ten nejčernější humor (s odkazy na Židy, Birkenau, děti Goebbelsových atd.). Vrcholem inscenace pak je píseň Kluci z naší uličky. Hercům tentokrát vládnou M.Zimová a M.Hanuš.
(zadáno: 4.12.2011)
Na inscenaci je asi nejzajímavější povedená hudební stránka - naživo hraný rock´n´roll má opravdu říz. Scénáři trochu chybí lehkost a hravost předchozího minimuzikálu Janík, hojahoj zbojník, takže dost scének vyznívá hluše.
(zadáno: 2.12.2011)
Viděno z TV záznamu. Oproti Višňovému sadu, který jsem viděl nedávno ve VČD, je to o poznání emotivnější a expresivnější. Ve výkladu některých postav (zvláště Trofimov, Jepichodov či Piščikov) byl ovšem režisér Petr Novotný podstatně vynalézavější než Morávek. Hereckými výkony nejvíce zaujmou Martin Stropnický a Jiřina Jirásková.
(zadáno: 30.11.2011)
Viděno z TV záznamu.
(zadáno: 25.11.2011)
Opět se mi zdálo, že je dnes Ibsenovo drama aktuálnější, než bylo v době svého vzniku. Úžasný výkon podává v hlavní roli Jana Stryková, díky které je cynická a sebestředná Heda pochopitelnou postavou. Špinarova režie jde po smyslu textu, netlačí na pilu, přesto dokáže být naléhavý.
(zadáno: 25.11.2011)
Zajímavě přečtená klasika, která patetický příběh v první půli inscenace posouvá takřka do roviny teenagerovské komedie. Ve druhé půli je dobře ztvárněn generační střet, který vrcholí neodvratitelnou tragédií (hodně zajímavě pojatá finálová scéna). Z herců mě nejvíce zaujali Pavla Gajdošíková (Julie) a Norbert Lichý (Chůva).
(zadáno: 22.11.2011)
Formálně velice zajímavé dílo. Scéna Marka Cpina je skutečně neotřelá, herecké výkony v groteskním balení jsou povedené. S obsahem už je to trochu horší. Musím říct, že ani jedna z povídek mě tak docela nezasáhla. O úzkosti ze života či osamělosti se tu sice mluví, ale pocitově na mě inscenace tak nepůsobí. Velké množství zatmívaček je retardující, a to přesto, že inscenace trvá jen 80 minut.
(zadáno: 20.11.2011)
Divadelní adaptace z velké části kopíruje svou filmovou předlohu. Z pánské trojice se nejlépe daří M.Zounarovi, který hraje Petrtýla. Filip Tomsa se sice snaží, ale na roli Gustava je prostě příliš mladý, Zbyšek Pantůček je jako Tonda spíše nevýrazný. Z dámské části mě nejvíce zaujala Adéla Gondíková, která má potřebná nadhled. Na agenturní představení se ale jedná o vkusně udělanou záležitost.
(zadáno: 19.11.2011)
Konzervativně udělaný Čechov. Herci jsou ovšem velmi dobří a dokáží v textu najít a vypíchnout aktuální konotace.
(zadáno: 10.11.2011)
Viděno z TV záznamu
(zadáno: 8.11.2011)
Na inscenaci zaujmou především dvě věci - vtipný text Patricka Marbera a hlavně herecké výkony všech zúčastněných (nejzajímavější mně přišli David Novotný a Václav Neužil). V některých chvílích bych se nebál inscenaci trošku zkrátit, protože hlavně v druhé polovině chvílemi upadá tempo. Ale jinak skvělý zážitek.
(zadáno: 28.10.2011)
Patrně nejslabší inscenace na repertoáru KDHK. Na české poměry odvážná inscenace, která ale není příliš vtipná a celkově vyznívá trochu do ztracena. Od Petra Kolečka jsem viděl výrazně povedenější hry.
(zadáno: 23.10.2011)
Tohle je hra, kam se Mikuláškův režijní rukopis báječně hodí. Inscenace je vtipná a tragická zároveň, některé scény jsou opravdu velmi silné (osobně mě asi nejvíc zaujal příběh sochaře Švece). O Szyzygielově předloze se říká, že na Čechy pohlíží nezaujatě, spíše laskavě. Řekl bych, že u Mikuláška se náhled na českou povahu dočkal určitého posunu - je mnohem víc ironický a méně smířlivý ke všem hvězdám popkultury.
(zadáno: 23.10.2011)
Nijak objevná inscenace to není, jednoznačným plusem je ale povedená scéna a výkon Jiřího Štěpničky v roli Shylocka. Dost otravná je celá Bassaniova kumpanie a nejsem si jistý, jestli homosexuální podtóny ve vztahu Antonia a Bassania inscenaci nějak obohatily.
(zadáno: 22.10.2011)
Zábavná podívaná, trochu podobná jinému Novotného počinu Čachtické paní. Pro diváka je zajímavé sledovat děj, povedené jsou i herecké výkony a inscenace obsahuje až překvapivé množství humoru. Naopak zbytečně chudá je scéna.